Постанова № 128525656, 01.07.2025, Шаргородський районний суд Вінницької області

Дата ухвалення
01.07.2025
Номер справи
152/765/25
Номер документу
128525656
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 152/765/25

3/152/288/25

П О С Т А Н О В А

іменем України

01 липня 2025 року м. Шаргород

Шаргородський районнийсуд Вінницькоїобласті у складі:

головуючого - Войнаровського І.В.,

з участю:

секретаря - Дроган Н.Л.,

прокурора Трачука О.В.,

особи, яка притягується до

адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ,

розглянувши матеріали, які надійшли від Управління стратегічних розслідувань у Вінницькій області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жительки АДРЕСА_1 , непрацюючої, паспорт серії НОМЕР_1 , виданий Шаргородським РВ УМВС України у Вінницькій області 26 листопада 1998 року, ідентифікаційний код НОМЕР_2 ,

за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП),

у с т а н о в и в :

ОСОБА_1 вчинила адміністративнеправопорушення,передбачене ч.1ст.172-6КУпАП,а саме: будучи звільненою з посади спеціаліста І категорії відділу з питань ведення бухгалтерського обліку та фінансів виконавчого комітету Шаргородської міської ради (посадова особа місцевого самоврядування, 7 ранг, 14 категорія) 16 травня 2022 року, являючись згідно пп. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, в порушення вимог абз. 2 ч. 2 ст. 45 та п. 27 Розділу XIII Прикінцевих положень Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно без поважних причин лише 01 лютого 2024 року подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік.

В судовому засідання ОСОБА_1 визнала себе винуватою у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.172-6 КУпАП. Не заперечувала фактів, викладених у протоколі про адміністративне правопорушення, запевняла суд, що не допускатиме вчинення адміністративних правопорушень у подальшому.

Прокурор Трачук О.В. вважає, що винуватість ОСОБА_2 доведена її особистими поясненнями, матеріалами справи, і просить притягнути її до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП і призначити адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян 850 гривень.

До матеріалів справи по обвинуваченню ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, в якості доказів також долучено результати пошуку документів та декларації з Єдиного державного реєстру декларацій, копію декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування ОСОБА_1 за 2024 рік, копію декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік, копію розпорядження Шаргородського міського голови Вінницької області №8-к від 22 серпня 2018 року «Про прийняття на роботу ОСОБА_1 », копію розпорядження Шаргородського міського голови Вінницької області №31-к від 31 грудня 2020 року «Про переведення ОСОБА_1 », копію розпорядження Шаргородського міського голови Вінницької області №41-к від 11 травня 2022 року «Про звільнення ОСОБА_3 з посади спеціаліста І категорії відділу з питань ведення бухгалтерського обліку та фінансів виконавчого комітету Шаргородської міської ради», копію особової картки ОСОБА_1 , копія попередження встановлені Законом України «Про державну службу» та «Про засади запобігання і протидії корупції» обмеження, пов`язані з прийняттям на державну службу та її проходження, копію попередження про обмеження, встановленні Законом України «Про запобігання корупції», копію посадової інструкції ОСОБА_1 , письмові пояснення ОСОБА_1 ..

Дослідивши адміністративні матеріали, заслухавши пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, висновок прокурора Трачука О.В., в діях ОСОБА_1 вбачаю склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій місцевого самоврядування.

Згідно з пп. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» державні службовці,посадові особимісцевого самоврядування віднесені до осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування і є суб`єктами, на яких поширюється дія цього Закону.

Відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені упункті 1,підпунктах "а","в"-"ґ"пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентствадеклараціюособи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування(далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Відповідно до примітки до ст. 172-6 КУпАП, суб`єктами правопорушень у цій статті (крім правопорушень, визначенихчастинами другоютатретьоюцієї статті, у частині неповідомлення або несвоєчасного повідомлення про суттєві зміни у майновому стані) є особи, які відповідно до частинпершоїтадругоїстатті 45 Закону України "Про запобігання корупції" зобов`язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Згідно з п. 2-7 розділу XIII «Прикінцеві положення» «Про запобіганнякорупції» встановлено, що особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до статті 45 цього Закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинностіЗаконом України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року. Суб`єкти декларування, зазначені участинах сьомій - чотирнадцятійстатті 45 цього Закону, подають відповідні декларації у строки, встановлені частинами сьомою - чотирнадцятою статті 45 цього Закону, якщо відповідні декларації не було подано раніше.

Згідно ст.7КУпАП провадження у справах про адміністративне правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

Відповідно до ст.245КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є, зокрема, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

Згідност. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото - і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото - і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Статтею 252КУпАП передбачено,що орган(посадоваособа)оцінює доказиза своїмвнутрішнім переконанням,що ґрунтуєтьсяна всебічному,повному іоб`єктивномудослідженні всіхобставин справив їхсукупності,керуючись закономі правосвідомістю.

За приписами ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду…, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Відповідно до ч. 3ст. 62 Конституції України, усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.

Відповідно до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням визнається протиправна, винна дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції», корупційне правопорушення - діяння, що містить ознаки корупції, вчинене особою, зазначеною участині першійстатті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність;

Приймаючи до уваги вище викладене, вважаю, що старшим оперуповноваженим 1-го сектору (протидії корупції) управління стратегічних розслідувань у Вінницькій області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України Різником О.М. доведено винуватість ОСОБА_1 у несвоєчасному поданні без поважних причин декларації, як особи, уповноваженої на виконання функцій місцевого самоврядування і вона повинна нести адміністративну відповідальність за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Враховуючи, що ОСОБА_1 вперше притягується до адміністративної відповідальності, розкаялася у скоєному, вважаю за доцільне призначити їй адміністративне стягнення у виді штрафу у мінімальному розмірі.

Згідно п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» підлягає стягненню з ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 605,60 грн.

На підставі викладеного та керуючись ч. 1 ст. 172-6, ст.ст. 245, 246, 248 252, 283, 284, 287, 289, ч. 2 ст. 294, 307 КУпАП, суд,

п о с т а н о в и в:

ОСОБА_1 визнати винуватою у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП і призначити їй адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень.

Реквізити для сплати адміністративного штрафу: Отримувач: ГУК у Він.обл./м.Шаргород/21081100, Код отримувача: (код ЄДРПОУ ) 37979858, Банк отримувача: Казначейство України (ел. адм. подат.), Рахунок отримувача: UA718999980313090106000002908, Код класифікаціїдоходів бюджету: 21081100

Стягнути ізОСОБА_1 судовийзбір в сумі 605 (шістсот п`ять) гривень 60 копійок (Отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, Код отримувача: (код ЄДРПОУ): 37993783, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), Рахунок отримувача: UА908999980313111256000026001, Код класифікації доходів бюджету: 22030106).

Штраф має бути сплачений не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення їй постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтею 300-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а в разі оскарження такої постанови не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

Штраф, накладений за вчинення адміністративного правопорушення, вноситься порушником в установу банку України, за винятком штрафу, що стягується на місці вчинення правопорушення, якщо інше не встановлено законодавством України.

Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п`ятою статті 7 та частиною першою статті 287 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Суддя І.В. Войнаровський