Єдиний державний реєстр судових рішень Справа №751/4458/25
Провадження №3/751/1667/25
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 червня 2025 року місто Чернігів
Новозаводський районний суд міста Чернігова
в складі: головуючого судді Топіхи Р.М.,
розглянувши справу про адміністративне правопорушення щодо
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, зареєстрованого за адресою:
АДРЕСА_1 , проживаючого за адресою:
АДРЕСА_2 , військовослужбовця,
за ст. 124 КУпАП,
ВСТАНОВИВ:
05 травня 2025 року о 07 годині 23 хвилини у місті Чернігові по
вул. Любецька, 129, водій ОСОБА_1 керував транспортним засобом марки «Volvo S60» з державним номерним знаком НОМЕР_1 , рухаючись внапрямку вул.Широка відвул.Довга,змінюючи напрямокруху,не переконався,що цебуде безпечним,та привиникненні небезпекидля рухуне вживзаходів аждо повноїзупинки транспортногозасобу,внаслідок чогодопустив зіткненняз тролейбусоммарки «ЕталонТ12110»,бортовий номер НОМЕР_2 ,який здійснювавпосадку-висадкупасажирів назупинці громадськоготранспорту.У результатідорожньо-транспортноїпригоди транспортнізасоби отрималимеханічні пошкодження,їх власникамзавдано матеріальнихзбитків,постраждалих осібнемає.Таким чином, ОСОБА_1 порушив вимоги пунктів 10.1, 12.3 Правил дорожнього руху.
У судове засідання особа, щодо якої складено протокол,
ОСОБА_1 не з`явився вдруге, про дату, час і місце розгляду справи повідомлений у передбаченому законом порядку, клопотань про відкладення судового розгляду справи не подавав.
Європейський суд з прав людини неодноразово зазначав у своїх рішеннях, що сторони у розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатися про стан відомого їм судового провадження (рішення ЄСПЛ у справах «Пономарьов проти України», «Каракуця проти України»).
З огляду викладене, враховуючи положення ст. 268 КУпАП, суд прийняв рішення про розгляд справи за відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, оскільки її присутність при розгляді справи адміністративне правопорушення не є обов`язковою.
Дослідивши докази, що містяться в матеріалах справи про адміністративне правопорушення, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, суд дійшов до такого висновку.
Відповідно до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи (ст. 251 КУпАП).
Відповідно до вимог ст. 252 КУпАП, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Згідно з положеннями ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Адміністративна відповідальність за ст. 124 КУпАП наступає за порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна.
Відповідно до вимог пункту 10.1 Правил дорожнього руху перед початком руху, перестроюванням та будь-якою зміною напрямку руху водій повинен переконатися, що це буде безпечним і не створить перешкод або небезпеки іншим учасникам руху
За вимогами п. 12.3 Правил дорожнього руху, у разі виникнення небезпеки для руху або перешкоди, яку водій об`єктивно спроможний виявити, він повинен негайно вжити заходів для зменшення швидкості аж до зупинки транспортного засобу або безпечного для інших учасників руху об`їзду перешкоди.
Суд безпосередньо дослідив та оцінив докази у справі, а саме:
- протокол про адміністративне правопорушення серії ЕПР 1 № 320664 від
05 травня 2025 року; - схему місця ДТП від 05 травня 2025 року;
-відеозапис допротоколу серії ЕПР 1 № 320664; - письмові пояснення водіїв ОСОБА_2 та ОСОБА_1 від 05 травня 2025 року; - довідку старшого інспектора ВАП УПП в Чернігівській області Бойко Т. від 05 травня
2025року,та дійшов до висновку про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративногоправопорушення,передбаченого ст.124КУпАП, що підтверджується належними та допустимими доказами у справі, які повністю узгоджуються між собою та відповідають дійсним фактичним обставинам справи, встановленим у судовому засіданні.
Згідно зі ст. 23 КУпАП, адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, як самим правопорушником, так і іншими особами.
Відповідно до ч. 2 ст. 33 КУпАП при накладенні стягнення враховується характер вчиненого правопорушення, особа правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.
Вирішуючи питанняпро накладенняадміністративного стягнення,суддя враховує,що ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, особу та вік правопорушника, відсутність обставин, що пом`якшують або обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення.
Враховуючи всі зазначені вище обставини та вимоги закону, суд вважає за необхідне накласти на ОСОБА_3 адміністративне стягнення у межах санкції ст. 124 КУпАП у виді штрафу.
Відповідно до п. 13 ст. 5 Закону України «Про судовий збір» звільнити ОСОБА_1 від сплати судового збору.
На підставівикладеного,керуючись статтями23,33-36,40-1,124,245,251,252,283,284,289,298КУпАП,суддя
ПОСТАНОВИВ:
Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , винуватим увчиненні адміністративногоправопорушення,передбаченого ст.124КУпАП,та застосуватидо ньогоадміністративне стягненняу видіштрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 гривень (Отримувач коштів: ГУК у Черніг. обл /21081300; КОД ЄДРПОУ: 37972475; Банк отримувача - Казначейство України (ЕАП); МФО 899998; Рахунок UA528999980313070149000025001; КБКД 21081300; Призначення платежу*; 21081300).
У разі несплати правопорушником штрафу у п`ятнадцятиденний термін з дня вручення йому постанови, постанова надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби.
У порядку примусового виконання постанови з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу.
Постанова може бути оскаржена до Чернігівського апеляційного суду через Новозаводський районний суд міста Чернігова протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Р.М. Топіха