Єдиний державний реєстр судових рішень
ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про закриття підготовчого провадження і
призначення справи до судового розгляду по суті
25 червня 2025 року м. Полтава Справа № 640/30011/20
Полтавський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Молодецького Р.І.,
за участю:
секретаря судового засідання Бурми А.В.,
представника позивача Володимирський Я.В.,
представників третьої особи (управління Казначейства) Зубовський Д.О., Хрус Г.К.,
представника третьої особи (Міністерства фінансів України) - Лісовська Л.О.,
за результатами підготовчого засідання у справі за адміністративним позовом Головного управління ДПС у м. Києві до Публічного акціонерного товариства "Житомирський Комбінат Хлібопродуктів", треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмету спору: Управління Державної казначейської служби України у Житомирському районі Житомирської області, Міністерство фінансів України про стягнення заборгованості, -
В С Т А Н О В И В:
Головне управління Державної податкової служби у м. Києві звернулось до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Відкритого акціонерного товариства "Житомирський комбінат хлібопродуктів", треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору: Управління державного казначейства у м. Житомирі Головного управління державного казначейства України у Житомирській області, Міністерство фінансів України, в якому просить стягнути з Публічного акціонерного товариства «Житомирський Комбінат Хлібопродуктів» прострочену заборгованість згідно договору у розмірі 10 993 112, 58 грн., а саме:
- по поданню від 01.08.20 №07/1 основного боргу за позичками, наданими на закупівлю сількогосподарської продукції за державним замовленням (контрактом) 1996 року), станом на 01.08.2020 року у сумі 382 044, 38 грн. (триста вісімдесят дві тисячі сорок грн. 38 коп.) на рахунок, відкритий в УДКСУ у Житомирському районі UA408999980313331453000006196, ККДБ 01201174, код за ЄДРПОУ 38035705, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП) м. Київ, МФО 899998 та пені, нарахованої на прострочену заборгованість у сумі 9 434 585, 96 грн. (дев`ять мільйонів чотириста тридцять чотири тисячі п`ятсот вісімдесят п`ять грн. 10 коп.) на рахунок відкритий в УДКСУ у Житомирському районі UA508999980313080115000006196, ККДБ 24060300, код за ЄДРПОУ 38035705 банк отримувача: Казначейство України (ЕАП) м. Київ, МФО 899998;
- по поданню від 01.08.20 №07/2 основного боргу за позичками, наданими на закупівлю сількогосподарської продукції за державним замовленням (контрактом) 1997 року), станом на 01.08.2020 року у сумі 291 984, 74 грн. (двісті дев`яносто одна тисяча дев`ятсот вісімдесят чотири грн. 74 коп.) на рахунок, відкритий в УДКСУ у Житомирському районі UA058999980313391453000606196, ККДБ 01201174, код за ЄДРПОУ 38035705; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП) м. Київ, МФО 899998 та пені, нарахованої на прострочену заборгованість у сумі 884 497, 50 грн. (вісімсот вісімдесят чотири тисячі чотириста дев`яносто сім грн. 50 коп.) на рахунок відкритий в УДКСУ у Житомирському районі UA508999980313080115000006196, ККДБ 24060300, код за ЄДРПОУ 38035705 банк отримувача: Казначейство України (ЕАП) м. Київ, МФО 899998.
Ухвалою суду від 11.12.2020 відкрито провадження у справі та призначено її до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін. Залучено в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору: Управління Державної казначейської служби України у Житомирському районі Житомирської області (адреса: 10002, м. Житомир, вул. Лесі Українки, буд. 1); Міністерство фінансів України (код ЄДРПОУ 00013480, адреса: 01008, м. Київ, вул. М. Грушевського, 12/2).
Законом України "Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду" від 13.12.2022 № 2825-IX (зі змінами, внесеними згідно із Законом № 3863-IX від 16.07.2024) постановлено ліквідувати Окружний адміністративний суд міста Києва, утворити Київський міський окружний адміністративний суд із місцезнаходженням у місті Києві; територіальна юрисдикція Київського міського окружного адміністративного суду поширюється на місто Київ.
Частиною третьою статті 29 Кодексу адміністративного судочинства України врегульовано, що у разі ліквідації або припинення роботи адміністративного суду справи, що перебували у його провадженні, невідкладно передаються до суду, визначеного відповідним законом або рішенням про припинення роботи адміністративного суду, а якщо такий суд не визначено - до суду, що найбільш територіально наближений до суду, який ліквідовано або роботу якого припинено.
Пунктом 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду" від 13.12.2022 № 2825-IX передбачено, що з дня набрання чинності цим Законом (15.12.2022) Окружний адміністративний суд міста Києва припиняє здійснення правосуддя.
До початку роботи Київського міського окружного адміністративного суду справи, підсудні окружному адміністративному суду, територіальна юрисдикція якого поширюється на місто Київ, розглядаються та вирішуються Київським окружним адміністративним судом, крім випадку, передбаченого абзацом четвертим цього пункту.
Не розглянуті Окружним адміністративним судом міста Києва адміністративні справи, які були передані до Київського окружного адміністративного суду та розподілені між суддями до набрання чинності Законом України "Про внесення зміни до пункту 2 розділу II "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду" щодо забезпечення розгляду адміністративних справ", розглядаються та вирішуються Київським окружним адміністративним судом.
Інші адміністративні справи, які не розглянуті Окружним адміністративним судом міста Києва, у тому числі ті, що передані до Київського окружного адміністративного суду до набрання чинності Законом України "Про внесення зміни до пункту 2 розділу II "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду" щодо забезпечення розгляду адміністративних справ", але не розподілені між суддями (крім справ, підсудність яких визначена частиною першою статті 27, частиною третьою статті 276, статтями 289-1, 289-4 Кодексу адміністративного судочинства України), передаються на розгляд та вирішення іншим окружним адміністративним судам України шляхом їх автоматизованого розподілу між цими судами з урахуванням навантаження, за принципом випадковості та відповідно до хронологічного надходження справ у порядку, визначеному Державною судовою адміністрацією України. Справи, підсудність яких визначена частиною першою статті 27, частиною третьою статті 276, статтями 289-1, 289-4 Кодексу адміністративного судочинства України, до початку роботи Київського міського окружного адміністративного суду розглядаються та вирішуються Київським окружним адміністративним судом.
На виконання вимог Закону України "Про внесення зміни до пункту 2 розділу II "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду" щодо забезпечення розгляду адміністративних справ" (далі - Закон) розроблено Порядок передачі судових справ, нерозглянутих Окружним адміністративним судом міста Києва, затверджений Наказом Державної судової адміністрації України 16.09.2024 № 399, який визначає порядок передачі нерозглянутих Окружним адміністративним судом міста Києва адміністративних судових справ іншим окружним адміністративним судам України .
Пунктами 4-5 зазначеного Порядку передбачено, що на розгляд та вирішення судам підлягають передачі судові справи, які нерозглянуті ОАСК та передані до КОАС, але до набрання чинності Законом, не розподілені між суддями. Матеріали щодо розгляду та вирішення окремих процесуальних питань у межах нерозглянутих судових справ підлягають передачі до судів, визначених у результаті автоматизованого розподілу судових справ між судами, проведеного відповідно до правил, установлених цим Порядком.
За правилами пункту 10 цього Порядку розподіл судових справ, які не розглянуті ОАСК та передані до КОАС, але не розподілені між суддями, передаються на розгляд та вирішення судам (крім судових справ, підсудність яких визначена частиною першою статті 27, частиною третьою статті 276, статтями 289-1, 289-4 Кодексу адміністративного судочинства України) шляхом їх автоматичного розподілу між цими судами з урахуванням навантаження за принципом випадковості та відповідно до хронологічного надходження справ.
Справа № 640/30011/20 надійшла до Полтавського окружного адміністративного суду від Окружного адміністративного суду м. Києва для розгляду 05.03.2025, що підтверджується даними реєстрації на вхідному штампі та за результатами автоматизованого розподілу справи між суддями передана до провадження судді Молодецького Р.І.
За правилами частини третьої статті 30 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративна справа, передана з одного адміністративного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 29 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження адміністративним судом, до якого вона надіслана.
11.03.2025 Полтавським окружним адміністративним судом постановлена ухвала адміністративну справу за позовом Головного управління ДПС у м. Києві до Публічного акціонерного товариства "Житомирський Комбінат Хлібопродуктів", треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмету спору: Управління Державної казначейської служби України у Житомирському районі Житомирської області; Міністерство фінансів України про стягнення заборгованості прийняти до провадження. Справу розглядати за правилами загального позовного провадження. Призначити підготовче засідання на 09 квітня 2025 року в приміщенні Полтавського окружного адміністративного суду за адресою: 36039, м. Полтава, вул. Пушкарівська, 9/26.
19.03.2025 судом постановлена ухвала замінити позивача у справі з Головного управління ДПС у м. Києві (код ЄДРПОУ 43141267) на його правонаступника - Головне управління ДПС у м. Києві (код ЄДРПОУ ВП 44116011; вул. Шолуденка, 33/19, м. Київ, 04116).
26.03.2025 через систему "Електронний суд" до суду від третьої особи, які не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору - Міністерства фінансів України надійшли пояснення щодо позову або відзиву, в яких представник третьої особи просить позовну заяву Головного управління ДПС у м. Києві задовольнити в повному обсязі
03.04.2025 через систему "Електронний суд" до суду від третьої особи, які не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору - Управління Державної казначейської служби України у Житомирському районі Житомирської області надійшли пояснення щодо позову або відзиву, в яких представник третьої особи просить позовну заяву Головного управління ДПС у м. Києві задовольнити в повному обсязі.
03.04.2025 через систему "Електронний суд" від третьої особи, які не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору - Управління Державної казначейської служби України у Житомирському районі Житомирської області надійшла заява про виклик свідків, якою представник третьої особи просить викликати свідка ОСОБА_1 начальника відділу звітності та бухгалтерського обліку головного бухгалтера Управління Державної казначейської служби України у Житомирської районі Житомирської області, викликати свідка ОСОБА_2 начальника Управління бюджетних надходжень та операцій з фінансовим ресурсом Головного управління Державної казначейської служби України у Житомирській області.
22.04.2025 через систему "Електронний суд" від третьої особи, які не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору - Управління Державної казначейської служби України у Житомирському районі Житомирської області надійшли доповнення до пояснення третьої особи щодо позову або відзиву від 02.04.2025.
30.05.2025 через систему "Електронний суд" від третьої особи, які не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору - Управління Державної казначейської служби України у Житомирському районі Житомирської області надійшли пояснення третьої особи по справі № 640/30011/20, до яких додані копії документів.
03.06.2025 через систему "Електронний суд" від позивача до суду надійшли додаткові пояснення, до яких додані копії документів, що містять відомості про реєстраційні та ідентифікаційні дані платника з ІКС "Податковий блок" доступні для перегляду на рівні ГУ ДПС у м. Києві.
19.06.2025 через систему "Електронний суд" від позивача до суду надійшли додаткові пояснення, до яких додані копії документів, що містять інформацію з ІКС "Податковий Блок" стосовно анулювання за рішенням контролюючого органу статусу платника ПДВ по причині ненадання декларацiй протягом року.
25.06.2025 через систему "Електронний суд" від третьої особи, які не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору - Управління Державної казначейської служби України у Житомирському районі Житомирської області надійшли пояснення третьої особи щодо нарахування заборгованості, пені та відображення в обліку операцій по нарахуванню пені на рахунках позабалансового обліку Плану рахунків бухгалтерського обліку виконання державного бюджету на прострочену заборгованість ВАТ «Житомирський КХП» перед державним бюджетом за бюджетними позичками, наданими на закупівлю сільськогосподарської продукції за державним замовленням (контрактом).
Позивач, представники третіх осіб які не заявляють самостійних вимог щодо предмету спору: Управління Державної казначейської служби України у Житомирському районі Житомирської області, Міністерства фінансів України у підготовчому засіданні в режимі ВКЗ підтримали адміністративний позов, просили його задовольнити. Позивач в підготовче засідання не з`явився, явку уповноваженого представника не забезпечив. Про дату, час та місце проведення підготовчого засідання повідомлявся судом за адресою місця реєстрації місцезнаходження юридичної особи. Суд, керуючись статтями 181, 205 Кодексу адміністративного судочинства протокольною ухвалою постановив продовжити проведення підготовчого засідання за даної явки.
До судового розгляду спір між сторонами не врегульований.
У матеріалах справи наявне клопотання представника третьої особи, які не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору - Управління Державної казначейської служби України у Житомирському районі Житомирської області від 03.04.2025 про виклик свідків.
Вирішуючи зазначене вище клопотання представника третьої особи, суд дійшов таких висновків.
Відповідно до частини 1, 2 статті 72 Кодексу адміністративного судочинства доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Ці дані встановлюються такими засобами: письмовими, речовими і електронними доказами; висновками експертів; показаннями свідків.
Частинами 1, 2 статті 65 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що як свідок в адміністративній справі судом може бути викликана будь-яка особа, якій відомі обставини, що належить з`ясувати у справі.
Свідок викликається в судове засідання з ініціативи суду або учасників справи. Учасник справи, заявляючи клопотання про виклик свідка, повинен зазначити його ім`я, місце проживання (перебування), роботи чи служби та обставини, щодо яких він може дати показання.
Частиною 1 статті 91 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що показаннями свідка є повідомлення про відомі йому обставини, які мають значення для справи.
Згідно частини 1 статті 73 Кодексу адміністративного судочинства України належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування.
З огляду на викладені приписи Кодексу адміністративного судочинства України та предмет доказування у даній справі, суд приходить до висновку про відсутність підстав для задоволення клопотання третьої особи, які не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору - Управління Державної казначейської служби України у Житомирському районі Житомирської області від 03.04.2025 про виклик свідків. Отже у задоволенні клопотання про виклик свідків слід відмовити.
Оскільки за змістом пункту 16 частини 2 статті 180 Кодексу адміністративного судочинства України у підготовчому засіданні суд встановлює порядок з`ясування обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, та порядок дослідження доказів, якими вони обґрунтовуються, під час розгляду справи по суті, суд вважає за необхідне встановити наступний порядок з`ясування обставин справи та дослідження доказів під час розгляду справи по суті: дослідження письмових доказів.
У підготовчому засіданні судом здійснено дії, визначені частиною 2 статті 180 Кодексу адміністративного судочинства України, необхідні для забезпечення правильного і своєчасного розгляду справи по суті.
Частиною 2 статті 183 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що за результатами підготовчого засідання суд постановляє ухвалу про: 1) залишення позовної заяви без розгляду; 2) закриття провадження у справі; 3) закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті.
На підставі викладеного, керуючись статтями 9, 65, 77, 80, 92, 180, 181, 183, 195, 243, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, -
П О С Т А Н О В И В:
У задоволенні клопотання третьої особи яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору: Управління Державної казначейської служби України у Житомирському районі Житомирської області про виклик для допиту як свідків ОСОБА_1 , ОСОБА_2 відмовити.
Встановити наступний порядок з`ясування обставин справи та дослідження доказів під час розгляду справи по суті: дослідження письмових доказів.
Закрити підготовче провадження за адміністративним позовом Головного управління ДПС у м. Києві до Публічного акціонерного товариства "Житомирський Комбінат Хлібопродуктів", треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмету спору: Управління Державної казначейської служби України у Житомирському районі Житомирської області, Міністерство фінансів України про стягнення заборгованості.
Призначити справу № 640/30011/20 до судового розгляду по суті у відкритому судовому засіданні в приміщенні Полтавського окружного адміністративного суду на 10:00 06 серпня 2025 року (за адресою: 36039, м. Полтава, вул. Пушкарівська, 9/26).
В судове засідання викликати учасників справи.
Копію ухвали направити учасникам справи.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили негайно після її проголошення.
Повна ухвала складена 27 червня 2025 року.
Головуючий суддя Р.І. Молодецький