Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа 635/4919/25
Провадження 3/635/2280/2025
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27.06.2025 року Суддя Харківського районного суду Харківської області Якішина О.М., розглянувши матеріали, які надійшли з ІНФОРМАЦІЯ_1 про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП НОМЕР_1 , громадянина України, військовослужбовця в/ч НОМЕР_2 , адреса: АДРЕСА_1 ,
за скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3ст. 172-20 КУпАП,
В С Т А Н О В И В:
Військовослужбовець військової частини, лейтенант ОСОБА_1 04.06.2025 року о 10 год. 00 хв. за адресою: АДРЕСА_2 , був виявлений представниками військової частини НОМЕР_2 з ознаками алкогольного сп`яніння, під час виконання службових обов`язків. В подальшому лейтенанта ОСОБА_1 було доставлено до ІНФОРМАЦІЯ_1 та проведено огляд на стан алкогольного сп`яніння з використанням спеціального технічного засобу АЛКОНТМ (№00253). Результат огляду склав 1.18 проміле. Відповідно акту медичного огляду молодший лейтенант ОСОБА_1 знаходився в нетверезому стані під час виконання службових обов`язків умовах особливого періоду, чим вчинив правопорушення, передбачене ч.3 ст.172-20 КУпАП.
В судове засідання ОСОБА_1 не з`явився, будучи повідомленим про день та час розгляду справи шляхом направлення смс-повідомлення на номер телефону, зазначений у протоколі, яке було ним отримане 26.06.2025 року. В матеріалах справи міститься письмова заява ОСОБА_1 , в якій він свою вину у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3ст. 172-20 КУпАПвизнав повністю, просив розглянути справу за його відсутністю. Враховуючи викладене, суд вважає можливим розглянути справу за відсутності порушника.
Відповідно дост. 268 КУпАП, присутність особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, при розгляді справи про адміністративне правопорушення передбачене ч. 3ст. 172-20 КУпАПне є обов`язковим, тому суд вважає, можливим розглянути справу за його відсутності.
Дослідивши матеріали адміністративної справи, оцінюючи зібрані в справі докази в їх сукупності, суд вважає, що вина ОСОБА_1 у зазначеному вище адміністративному правопорушенні повністю доведена та підтверджена матеріалами адміністративної справи, а саме:
- протоколом про військове адміністративне правопорушення ДНХ-2/2913 від 04.06.2025 року, в якому викладені обставини скоєного ОСОБА_1 правопорушення;
- актом огляду на стан алкогольного сп`яніння № 1122 з використанням спеціального технічного засобу АЛКОНТ-М №00253, відповідно до якого результат огляду ОСОБА_1 склав 1.18 проміле, з результатами ОСОБА_1 погодився;
- роздруківкою результатів огляду на стан алкогольного сп`яніння з використанням спеціального технічного засобу АЛКОНТ-М №00253, відповідно до якого результат огляду ОСОБА_1 склав 1.18 проміле, яка містить особистий підпис ОСОБА_1 ;
- письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 04.06.2025, в яких він свою провину визнає;
- рапортом старшого лейтенанта в/ч НОМЕР_2 ОСОБА_2 , в якому він повідомляє про те, що 04.06.2025 року о 10 год. 00 хв. виявив лейтенанта ОСОБА_1 під час виконання службових обов`язків з явними ознаками алкогольного сп`яніння, а саме: запах алкоголю з ротової порожнини, порушення координації рухів, за адресою: АДРЕСА_2 . В подальшому він доставив військовослужбовця до ІНФОРМАЦІЯ_1 .;
- копією військового квитка серії НОМЕР_3 , відповідно до якого ОСОБА_1 є військовослужбовцем.
Частина 1ст. 172-20 КУпАПпередбачає адміністративну відповідальність за розпивання алкогольних, слабоалкогольних напоїв або вживання наркотичних засобів, психотропних речовин чи їх аналогів військовослужбовцями, військовозобов`язаними та резервістами під час проходження зборів на території військових частин, військових об`єктів, або поява таких осіб на території військової частини в нетверезому стані, у стані наркотичного чи іншого сп`яніння, або виконання ними обов`язків військової служби в нетверезому стані, у стані наркотичного чи іншого сп`яніння, а також відмова таких осіб від проходження огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння.
Частина 3ст. 172-20 КУпАПпередбачає адміністративну відповідальність військовослужбовців за дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі самі порушення, або в умовах особливого періоду.
Відповідно до ч. 1ст. 1 Закону України «Про оборону України» від 06.12.1991 р. №1932-ХІІзі змінами, особливий період - це період, що настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій.
ЗгідноУказу Президента України від 17.03.2014 року № 303/2014 «Про часткову мобілізацію»з 17.03.2014 року і по теперішній час на території України діють умови особливого періоду.
Відповідно доУказу Президента № 64/2022 від 24.02.2022 р. «Про введення воєнного стану в Україні», в Україні введено воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб, який діє і на теперішній час.
Відтак, станом на день вчинення адміністративного правопорушення 04.06.2025 р. в Україні діє особливий період.
Дослідивши надані матеріали, суд прийшов до висновку, що ОСОБА_1 будучи військовослужбовцем, діючи умисно, протиправно, всупереч інтересам служби, на порушення своїх статутних обов`язків перебував у стані алкогольного сп`яніння під час виконання службових обов`язків, в умовах особливого періоду.
Дії ОСОБА_1 правильно кваліфіковані за ч. 3ст. 172-20 КпАП України.
Таким чином, ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 3ст. 172-20 КпАП України, а саме перебував у стані алкогольного сп`яніння під час виконання службових обов`язків, в умовах особливого періоду.
Відповідно до вимог ч. 2ст. 33 КУпАП, при накладенні стягнення за правопорушення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.
Вирішуючи питання щодо міри адміністративного стягнення, яке необхідно призначити ОСОБА_1 , враховуючи особу правопорушника, який є військовослужбовцем, раніше до адміністративної відповідальності не притягувався, враховуючи ступінь його вини у скоєному ним адміністративному правопорушенні, яка доведена матеріалами справи, а також враховуючи обставини, що пом`якшують відповідальність за адміністративне правопорушення, яким є визнання своєї вини порушником у скоєнні вказаного адміністративного правопорушення та відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, суд піддає ОСОБА_1 адміністративному стягненню у межах санкції ч. 3ст. 172-20 КУпАПу вигляді штрафу, саме ця міра покарання буде достатньою для виправлення порушника та запобігання вчинення ним нових адміністративних правопорушень.
Крім того, згідност. 40-1 КУпАПсудовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку покладено таке стягнення.
Отже, відповідно до вимог п. 5 ч. 2ст. 4 Закону України «Про судовий збір», з особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, на користь держави підлягає стягненню судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що складає 605,60 грн.
Керуючись ст.ст.33,221,283,172-20ч. 3КУпАП України,Закону України «Про судовий збір»суд
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 визнати винним у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3ст. 172-20 КпАП Українита призначитиадміністративне стягненняу виглядіштрафу вдохід держави(Протоколсерії ДНХ-3079,Отримувач ГУКХарків обл/СТГЦиркуни/21081100,Банк отримувачаКазначейство України(ЕАП),нарозрахунковий рахунокUA 358999980313000106000020569, кодкласифікації доходів бюджету-21081100,МФО-899998, код отримувача (ЄДРПОУ) 37874947) в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17000 (сімнадцять тисяч) грн. 00 коп.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави на розрахунковий рахунок UA908999980313111256000026001, кодкласифікації доходів бюджету- 22030106, МФО-899998, код отримувача (ЄДРПОУ) 37993783, отримувач коштів ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, Банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код суду (ЄДРПОУ) - 02895834, судовий збір у розмірі 605 (шістсот п`ять) грн. 60 коп.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного суду через Харківський районний суд Харківської області протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя О.М. Якішина