Рішення № 128427130, 26.06.2025, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
26.06.2025
Номер справи
640/29553/21
Номер документу
128427130
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 640/29553/21

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 червня 2025 рокум. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Радчука А.А., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження у порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у м. Києві (вул. Володимирська, 13, м. Київ, 01601, код ЄДРПОУ 38620155) до Товариства з обмеженою відповідальністю Ресторан Ділові зустрічі (вул. Велика Васильківська, 13/1, м. Київ, 01024, код ЄДРПОУ 20049404) про застосування заходів реагування,-

В С Т А Н О В И В:

У провадженні Окружного адміністративного суду м. Києва перебувала адміністративна справа №640/29553/21 за позовом Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у м. Києві до Товариства з обмеженою відповідальністю Ресторан Ділові зустрічі, в якому позивач просив:

застосувати заходи реагування у вигляді повного зупинення будівельно-монтажних робіт шляхом зобов`язання Товариства з обмеженою відповідальністю РЕСТОРАН ДІЛОВІ ЗУСТРІЧІ (місцезнаходження юридичної особи: м. Київ, вул. Велика Васильківська, 13/1, 01024) код ЄДРПОУ: 20049404, відключити джерела електроживлення та накласти печатки на головний електрощит та вхідні двері побутових приміщень, розташованих за адресою: вул. Круглоуніверситетська, 5-7 у Печерському районі міста Києва - до повного усунення порушень, зазначених в акті перевірки.

В обґрунтування позовних вимог зазначено, що відповідно до Положення, затвердженого наказом ДСНС України від 04.02.2013 № 3, Головне управління є територіальним органом Державної служби України з надзвичайних ситуацій у м. Києві, уповноваженим на забезпечення реалізації державної політики у сферах цивільного захисту, захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій та запобігання їх виникненню, ліквідації надзвичайних ситуацій, рятувальної справи, гасіння пожеж, пожежної та техногенної безпеки, діяльності аварійно-рятувальних служб. Згідно з повноваженнями, передбаченими ст. 66 Кодексу цивільного захисту України, здійснює державний нагляд (контроль) шляхом проведення планових та позапланових перевірок відповідно до закону.

У зв`язку з викладеним, на підставі наказів Державної регуляторної служби України від 16.11.2020 № 114 «Про затвердження Плану здійснення комплексних заходів державного нагляду (контролю) на 2021 рік», ДСНС України від 26.11.2020 № 633 «Про затвердження плану перевірок» з урахуванням Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)", Головним управлінням ДСНС України у м. Києві було видано наказ від 13.07.2021 № 681 «Про проведення планових перевірок», повідомлення від 16.07.2021 № 20/1439 та доручено посадовим особам провести планову перевірку ТОВ Ресторан «ДІЛОВІ ЗУСТРІЧІ» щодо додержання вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки за адресою: вул. Круглоуніверситетська, 5-7 в Печерському районі м. Києва.

У позові зазначено, що під час здійснення перевірки встановлено, що об`єкт перевірки - приміщення ТОВ РЕСТОРАН «ДІЛОВІ ЗУСТРІЧІ» експлуатуються з порушенням правил та норм пожежної і техногенної безпеки, які створюють загрозу життю та здоров`ю людей. Таких порушень встановлено 14. За результатами перевірки державним інспектором складено Акт від 20.08.2021 № 798 та у зв`язку з відмовою від його отримання примірник Акту № 798 від 20.08.2021 направлено відповідачу рекомендованим листом із повідомленням, про що зроблено відповідну відмітку в акті.

При цього, позивач звертає увагу на те, що наведені в акті порушення не є формальними, а стосуються виключно відсутності у відповідача необхідної системи заходів для уникнення виникнення пожежі, її гасіння та швидкого реагування у разі її виникнення.

Посилаючись на те, що зазначені в Акті № 798 від 20.08.2021 порушення вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки створюють загрозу життю та здоров`ю людей, позивач просить застосувати до відповідача заходи реагування у вигляді повного зупинення будівельно-монтажних робіт шляхом зобов`язання ТОВ РЕСТОРАН ДІЛОВІ ЗУСТРІЧІ відключити джерела електроживлення та накласти печатки на головний електрощит та вхідні двері побутових приміщень, розташованих за адресою: вул. Круглоуніверситетська, 5-7 у Печерському районі міста Києва - до повного усунення порушень, зазначених в акті перевірки.

Підставою звернення до суду позивач зазначив нормативні положення ч. 2 ст. 70 Кодексу цивільного захисту України, згідно яких повне або часткове зупинення роботи підприємств, об`єктів, окремих виробництв, цехів, дільниць, експлуатації машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів, виконання робіт, надання послуг здійснюється виключно за рішенням адміністративного суду.

Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 08.11.2021 року у справі відкрито спрощене позовне провадження без повідомлення учасників справи.

Відповідно до ст. 1 Закону України Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду № 2825-ІХ, визначено ліквідувати Окружний адміністративний суд міста Києва.

Відповідно до пункту 2 Прикінцевих та перехідних Закону №2825-IX з дня набрання чинності цим Законом Окружний адміністративний суд міста Києва припиняє здійснення правосуддя; до початку роботи Київського міського окружного адміністративного суду справи, підсудні окружному адміністративному суду, територіальна юрисдикція якого поширюється на місто Київ, розглядаються та вирішуються Київським окружним адміністративним судом.

На виконання вимог Закону України Про внесення зміни до пункту 2 розділу II Прикінцеві та перехідні положення Закону України Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду щодо забезпечення розгляду адміністративних справ (далі - Закон) наказом ДСА України від 16.09.2024 №399 затверджено Порядок передачі судових справ, нерозглянутих Окружним адміністративним судом міста Києва (далі - Порядок №399).

Пунктами 4-7 Порядку №399 визначено, що на розгляд та вирішення судам підлягають передачі судові справи, які нерозглянуті ОАСК та передані до КОАС, але до набрання чинності Законом, не розподілені між суддями. Матеріали щодо розгляду та вирішення окремих процесуальних питань у межах нерозглянутих судових справ підлягають передачі до судів, визначених у результаті автоматизованого розподілу судових справ між судами, проведеного відповідно до правил, установлених цим Порядком. Судові справи, вказані у переліку, які підлягають передачі судам, мають бути зареєстровані в базі даних. Перелік складається відповідальною особою протягом семи робочих днів після опублікування цього Порядку за формою, визначеною у додатку 1 до Порядку, та формується в електронній формі із застосуванням КЕП.

На виконання положень Закону № 2825-IX та відповідно до Порядку № 399, матеріали адміністративної справи №640/29553/21 передано на розгляд до Одеського окружного адміністративного суду.

Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу справи між суддями Одеського окружного адміністративного суду, справа №640/29553/21 передана судді Радчуку А.А.

Ухвалою від 28.04.2025 року судом прийнято до провадження справу №640/29553/21 та розпочато її розгляд спочатку зі стадії відкриття провадження у справі в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (у письмовому провадженні) за наявними у справі матеріалами.

07.05.2025 року до суду від Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у м. Києві надійшли письмові пояснення.

Позивач пояснює, що станом на дату подання цих пояснень ТОВ Ресторан «ДІЛОВІ ЗУСТРІЧІ» до Головного управління із заявою про проведення позапланового заходу державного нагляду (контролю) на підтвердження усунення порушень, зафіксованих Актом № 798, не звертався, доказів усунення порушень не надав, тому позивач у повному обсязі підтримує позовні вимоги.

Позивач посилався на правову позицію Верховного Суду у постанові від 24.10.2023 по справі № 160/3791/22, де зазначено, що відповідно до приписів Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» належним доказом усунення порушення є акт перевірки, який би зафіксував відсутність порушень правил та норм пожежної і техногенної безпеки.

Проте, як зазначає позивач, такого акта про повне усунення порушень матеріали справи не містять, отже порушення, які несуть загрозу життю та здоров`ю людей, залишаються не усунутими.

У свою чергу, позивач вказує, що відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України «Про припинення заходів державного нагляду (контролю) в умовах воєнного стану» від 13 березня 2022 року № 303 припинено проведення планових та позапланових заходів державного нагляду (контролю) на період воєнного стану. Водночас, ТОВ Ресторан «Ділові Зустрічі» не позбавлено права на звернення до Головного управління із письмовою заявою про проведення позапланового заходу державного (нагляду) контролю щодо дотримання останнім вимог законодавства у сфері пожежної безпеки.

Враховуючи вищевикладене та посилаючись на наявність на об`єкті перевірки будівництва житлового комплексу з апартаментами порушень вимог законодавства у сфері пожежної безпеки, які створюють загрозу життю та здоров`ю людей, позивач просить задовольнити позовні вимоги.

Від відповідача - Товариства з обмеженою відповідальністю Ресторан Ділові зустрічі під час розгляду справи в Одеському окружному адміністративному суді жодних заяв по суті справи та/або інших заяв, клопотань не надходило.

Відповідно до ч. 5 ст. 262 КАС України, справу розглянуто в порядку письмового провадження за наявними у ній матеріалами.

Дослідивши матеріали адміністративної справи, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується адміністративний позов, судом встановлено наступне.

Наказом Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у м. Києві від 13.07.2021 року №681, відповідно до Кодексу цивільного захисту України, Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», Положення про Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у м. Києві, затвердженого наказом ДСНС України від 04.02.2013 № 3, та наказів Державної регуляторної служби України від 16.11.2020 № 114 «Про затвердження Плану здійснення комплексних заходів державного нагляду (контролю) на 2021 рік», ДСНС України від 26.11.2020 № 633 «Про затвердження плану перевірок» з урахуванням Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)", доручено начальникам районних управлінь, УОЗЗЦЗ на ОВО, УОППД У ДУ, ВРЗОПН ЦЗД Головного управління ДСНС України у м. Києві, організувати та забезпечити проведення у серпні 2021 року планових перевірок щодо додержання суб`єктами господарювання вимог законодавства у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки, згідно із додатком, до якого (додатку) включено Товариство з обмеженою відповідальністю Ресторан «Ділові зустрічі» за адресою: вул. Круглоуніверситетська, 5-7 в Печерському районі м. Києва.

На підставі наказу Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у м. Києві від 13.07.2021 року №681, для проведення вказаного заходу державного нагляду інспектору видане Посвідчення від 09.08.2021 року №6089 на проведення планової перевірки ТОВ РЕСТОРАН «ДІЛОВІ ЗУСТРІЧІ», розташованого за адресою: м. Київ, вул. Круглоуніверситетська, 5-7, щодо додержання (виконання) суб`єктом господарювання вимог законодавства у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки, на підставі наказу ДСНС України від 26.11.2020 року № 633 «Про затвердження плану перевірок».

У матеріалах справи наявний лист директора ТОВ РЕСТОРАН «ДІЛОВІ ЗУСТРІЧІ» від 06.08.2021 року, адресований т.в.о. начальника управління Начальнику відділу ЗНЗ та ЗЦЗ Печерського управління ГУ ДСНС України в м. Києві, згідно якого ТОВ "Ресторан "Ділові зустрічі" отримано повідомлення № 20/1439 від 16.07.2021 р. т.в.о. начальника управління начальника відділу ЗНЗ та ЗЦЗ Печерського управління ГУ ДСНС України в м. Києві підполковника служби цивільного захисту Запасного Ігоря щодо проведення планового заходу зі здійснення державного нагляду (контролю) господарської діяльності території та будівництва, розташованого на земельній ділянці по вул. Круглоуніверситетська, 5-7 в Печерському районі м. Києва (кадастровий номер 80000000000:76:032:0036).

ТОВ "Ресторан "Ділові зустрічі" повідомляє, що дійсно виступає Замовником будівництва, розташованого на земельній ділянці за адресою: вул. Круглоуніверситетська, 5-7 в Печерському районі м. Києва (кадастровий номер 80000000000:76:032:0036). Будівельні роботи на земельній ділянці виконуються на підставі дозволу Департаменту з питань архітектурно-будівельного контролю м. Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 27 грудня 2017 р. № КВ 112173611880.

Також листом від 06.08.2021 року повідомлено, що ТОВ "Ресторан "Ділові зустрічі" заключено інвестиційний договір з приватним підприємством «КРЕАТОР-БУД» від 27.05.2016 №270516-1/ІД згідно якого, земельна ділянка передана для будівництва об`єкта. Відповідальність за будівельний майданчик, додержання (виконання) вимог нормативно-правових актів та нормативних документів у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки, приміщень, території та будівництва за адресою: вул. Круглоуніверситетська, 5-7 в Печерському районі м. Києва (кадастровий номер 80000000000:76:032:0036) покладено на уповноважених осіб ПП «КРЕАТОР-БУД». Зокрема, ТОВ "Ресторан "Ділові зустрічі" видано довіреність від 06.08.2021 р. Бураку Миколі Івановичу, бути представником ТОВ "Ресторан "Ділові зустрічі" під час планової перевірки додержання (виконання) вимог нормативно-правових актів та нормативних документів у сфері цивільного захисту, техногенної пожежної безпеки, приміщень, території та будівництва за адресою: вул. Круглоуніверситетська, 7 в Печерському районі м. Києва (кадастровий номер 80000000000:76:032:0036).

За результатами проведеної у період з 17.08.2021 по 20.08.2021 рр. планової перевірки ТОВ РЕСТОРАН «ДІЛОВІ ЗУСТРІЧІ» на об`єкті «Будівництво житлового комплексу з апартаментами по вул. Круглоуніверситетська, 5-7, у Печерському районі м. Києва», ступінь ризику високий, щодо дотримання вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, інспектором Печерського районного управління Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у м. Києві складено Акт № 798 від 20.08.2021 року.

В акті зазначено, що перевірку проведено за участі представника за довіреністю Бурок І.М.

Примірник Акту № 798 від 20.08.2021 року направлено на адресу ТОВ РЕСТОРАН «ДІЛОВІ ЗУСТРІЧІ» засобами поштового зв`язку, трек номер: 0101136993942.

Відповідно до Акту № 798 від 20.08.2021 року, перевіркою встановлено 14 порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки у будівлях та спорудах на об`єкті «Будівництво житлового комплексу з апартаментами по вул. Круглоуніверситетська, 5-7, у Печерському районі м. Києва».

Підставою даного адміністративного позову стало виявлення за результатами планової перевірки порушень, що становлять небезпеку та загрозу життю і здоров`ю людей.

Судом встановлено, що за результатами перевірки відповідача встановлено наступні порушення:

п. 4.9. розділу VII "Правила пожежної безпеки в Україні" (далі - ППБУ) - біля в`їзду на будівельний майданчик відсутній план з нанесеними на ньому будівлями і спорудами, що будуються, а також допоміжними будівлями і спорудами, в`їздами, під`їздами, вододжерелами, засобами пожежогасіння та зв`язку; Ризик настання негативних наслідків пожежа;

п. 4.5. розділу VII "Правила пожежної безпеки в Україні" (далі ППБУ) - розміщення виробничих, складських та допоміжних будинків і споруд на території будівництва не відповідає затвердженому у встановленому порядку генплану, опрацьованому у складі проекту організації будівництва; Ризик настання негативних наслідків пожежа;

п. 1.6. розділу III, п. 4.9. розділу VII ППБУ - дороги на території будівництва не мають покриття, що придатне для проїзду пожежних автомашин будь-якої пори року; Ризик настання негативних наслідків пожежа;

п. 1.2. глави 1 розділу III ППБУ - на об`єкті будівництва допускається влаштування звалища горючих відходів (будівельне сміття); Ризик настання негативних наслідків пожежа;

п. 1.16. розділу ІV ППБУ - електрощити, групові електрощитки не оснащені схемою підключення споживачів з пояснювальними написами i вказаним значенням номінального струму апарату захисту; Ризик настання негативних наслідків пожежа;

п. 1.1. розділу ІV ППБУ - вводи електрокабелів не у всіх інвентарних будівлях мобільного типу через зовнішні стіни влаштовані у металевих трубах з зашпаруванням зазору між кабелями та трубою негорючим матеріалом; Ризик настання негативних наслідків пожежа;

п. 1.12. розділу ІV ППБУ - відсутні акти проведення схованих робіт на прокладання електропроводки; Ризик настання негативних наслідків пожежа;

п. 1.17. розділу ІV ППБУ в мобільних будинках допускається встановлення електророзеток на горючій основі без підкладання під них суцільного негорючого матеріалу, що виступає за габарити апарата, по всій його площі, не менше ніж на 0,01 метра; Ризик настання негативних наслідків пожежа;

п. 3.10. глави 3 розділу V ППБУ - допускається використання вогнегасників за відсутності розтрубів в порушення п. 2 розділу IV Правил експлуатації та типових норм належності вогнегасників; Ризик настання негативних наслідків пожежа;

п. 2.9. глави 2 розділу ІІІ ППБУ для всіх тимчасових споруд і приміщень складського призначення не визначено категорію щодо виробничої та пожежної небезпеки відповідно до вимог ДСТУ Б В.1.1-36:2016 «Визначення категорій приміщень, будинків та зовнішніх установок за вибухопожежною та пожежною небезпекою», а також клас зони згідно з «Правилами будови електроустановок. Електрообладнання спеціальних установок» (ЗРБПР 40.1-1.32-01); Ризик настання негативних наслідків пожежа;

п. 8.2 розділ 6 ДБН B.1.1-7 - не передбачено влаштування під`їздів для забезпечення можливості проїзду пожежних машин до житлового будинку і доступу особового складу пожежно-рятувальних підрозділів з автодрабин і автопідйомників у будь-яку квартиру чи приміщення у відповідності ДБН Б.2.2-12; Ризик настання негативних наслідків пожежа;

п. 4. розділу І п. 2.33. глави 2 розділу III ППБУ - не визначено розрахунковий час евакуації людей з об`єкта у разі пожежі в порушення п. 4.15 ДБН А.2.2-3:2014 «Склад та зміст проектної документації на будівництво»; Ризик настання негативних наслідків пожежа;

п. 4 розділу I, п. 2.23. глави 2 розділу III ППБУ - оцінювання вогнестійкості не проведено розрахунковими або експериментальними методами за стандартами, які відповідають європейським вимогам з проектування, або за методиками, розробленими з урахуванням вимог додатку В ДБН В.1.1-7-2016 або шляхом натурних вогневих випробувань фрагментів будинку або будинку в цілому за ДСТУ Б В.1.1-18 в порушення ДБН В.1.1-7 «Пожежна безпека об`єктів будівництва. Загальні вимоги; Ризик настання негативних наслідків пожежа;

ст. 34 КЦЗУ - не підтверджено, що проектування об`єкту здійснено з урахуванням вимог інженерно-технічних заходів цивільного захисту; Ризик настання негативних наслідків пожежа.

З огляду виявлені порушення та керуючись положеннями Кодексу цивільного захисту України, позивач звернувся до суду з позовом про застосування заходів реагування у вигляді повного зупинення будівельно-монтажних робіт шляхом зобов`язання Товариства з обмеженою відповідальністю РЕСТОРАН ДІЛОВІ ЗУСТРІЧІ відключити джерела електроживлення та накласти печатки на головний електрощит та вхідні двері побутових приміщень, розташованих за адресою: вул. Круглоуніверситетська, 5-7 у Печерському районі міста Києва - до повного усунення порушень, зазначених в акті перевірки.

Під час розгляду справи в Одеському окружному адміністративному суді від відповідача - Товариства з обмеженою відповідальністю Ресторан Ділові зустрічі жодних заяв по суті справи та/або інших заяв, клопотань не надходило.

Вирішуючи спірні правовідносини в межах заявлених позовних вимог, суд виходить з наступного.

Відносини, пов`язані із захистом населення, територій, навколишнього природного середовища та майна від надзвичайних ситуацій, реагуванням на них, функціонуванням єдиної державної системи цивільного захисту, повноваження органів державної влади, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, права та обов`язки громадян України, іноземців та осіб без громадянства, підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності регулює та визначає Кодекс цивільного захисту України від 02.10.2012 № 5403.

Отже, дія Кодексу цивільного захисту України поширюється та визначає права та обов`язки, зокрема підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності.

Крім того, згідно з положеннями Кодексу цивільного захисту України можливість застосування заходів реагування не ставиться в залежність від суб`єкта, який допустив порушення, а виключно до об`єкта, який експлуатується з порушеннями норм пожежної і техногенної безпеки.

Відповідно до ст. 47 Кодексу цивільного захисту України, державний нагляд (контроль) з питань цивільного захисту здійснюється за додержанням та виконанням вимог законодавства у сферах техногенної та пожежної безпеки, захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій природного і техногенного характеру, за діяльністю аварійно-рятувальних служб, а також у сфері промислової безпеки та гірничого нагляду, поводження з радіоактивними відходами відповідно до Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності", цього Кодексу та інших законодавчих актів.

Отже, державний нагляд (контроль) з питань цивільного захисту за додержанням та виконанням вимог законодавства у сферах техногенної та пожежної безпеки здійснюється, зокрема, відповідно до Закону України Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності від 05.04.2007 №877-У, який визначає правові та організаційні засади, основні принципи і порядок здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, повноваження органів державного нагляду (контролю), їх посадових осіб і права, обов`язки та відповідальність суб`єктів господарювання під час здійснення державного нагляду (контролю).

Згідно з приписами ст. 3 Закон України Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності до основних принципів державного нагляду (контролю) належить, зокрема, пріоритетність безпеки у питаннях життя і здоров`я людини, функціонування і розвитку суспільства, середовища проживання і життєдіяльності перед будь-якими іншими інтересами і цілями у сфері господарської діяльності; здійснення державного нагляду (контролю) лише за наявності підстав та в порядку, визначених законом.

Відповідно до ч.ч. 1-3 ст. 64 Кодексу цивільного захисту України, центральний орган виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, уповноважений організовувати та здійснювати державний нагляд (контроль) щодо виконання вимог законів та інших нормативно-правових актів з питань техногенної та пожежної безпеки, цивільного захисту і діяльності аварійно-рятувальних служб.

Центральний орган виконавчої влади, який здійснює нагляд (контроль) у сфері техногенної та пожежної безпеки, реалізує повноваження безпосередньо і через свої територіальні органи в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, районах, районах у містах, містах обласного, республіканського (Автономної Республіки Крим) значення.

До складу центрального органу виконавчої влади, який здійснює нагляд (контроль) у сфері техногенної та пожежної безпеки, і його територіальних органів входять: органи державного нагляду у сфері пожежного нагляду; органи державного нагляду у сфері цивільного захисту і техногенної безпеки; підрозділи забезпечення та інші структурні підрозділи.

Відповідно до п. 1 Положення про Державну службу України з надзвичайних ситуацій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 грудня 2015 р. №1052, Державна служба України з надзвичайних ситуацій (далі - ДСНС) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра внутрішніх справ і який реалізує державну політику у сфері цивільного захисту, захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій та запобігання їх виникненню, ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, рятувальної справи, гасіння пожеж, пожежної та техногенної безпеки, діяльності аварійно-рятувальних служб, а також гідрометеорологічної діяльності.

Одним із основним завдань ДСНС, передбачених пп.2 п.3 вищезазначеного Положення, є здійснення державного нагляду (контролю) за додержанням і виконанням вимог законодавства у сфері цивільного захисту, пожежної та техногенної безпеки, діяльності аварійно-рятувальних служб.

Пункт 7 Положення регламентує, що ДСНС здійснює свої повноваження безпосередньо і через утворені в установленому порядку територіальні органи.

Згідно зі ст. 66 Кодексу цивільного захисту України, центральний орган виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, здійснює державний нагляд (контроль) шляхом проведення планових та позапланових перевірок відповідно до закону.

Отже, Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у м. Києві, як територіальний орган ДСНС, наділене повноваженнями щодо проведення перевірок у сфері техногенної та пожежної безпеки.

Планові заходи зі здійснення державного нагляду (контролю) здійснюються відповідно до ст. 5 Закону України Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності (у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин).

Відповідно до ч. 1 ст. 5 Закону України Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, планові заходи здійснюються відповідно до річних планів, що затверджуються органом державного нагляду (контролю) не пізніше 1 грудня року, що передує плановому. Внесення змін до річних планів здійснення заходів державного нагляду (контролю) не допускається, крім випадків зміни найменування суб`єкта господарювання та виправлення технічних помилок.

Плановим періодом вважається рік, який обчислюється з 1 січня по 31 грудня планового року.

Плани здійснення заходів державного нагляду (контролю) на наступний плановий період повинні містити дати початку кожного планового заходу державного нагляду (контролю) та строки їх здійснення.

Протягом планового періоду здійснення більш як одного планового заходу державного нагляду (контролю) щодо одного суб`єкта господарювання одним і тим самим органом державного нагляду (контролю) не допускається.

За наявності у суб`єкта господарювання відокремлених підрозділів планові заходи державного нагляду (контролю) щодо такого суб`єкта господарювання можуть здійснюватися одночасно в усіх відокремлених підрозділах протягом строку здійснення одного планового заходу.

Внесення одного й того самого суб`єкта господарювання до планів здійснення заходів державного нагляду (контролю) різних органів державного нагляду (контролю) є підставою для проведення щодо такого суб`єкта господарювання комплексного планового заходу державного нагляду (контролю).

Суб`єкт господарювання має право відмовитися від проведення комплексного планового заходу державного нагляду (контролю) шляхом письмового звернення до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну регуляторну політику, політику з питань нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, ліцензування та дозвільної системи у сфері господарської діяльності та дерегуляції господарської діяльності. У такому разі перевірка такого суб`єкта господарювання проводиться згідно з річними планами органів державного нагляду (контролю).

Органи державного нагляду (контролю) щороку визначають перелік суб`єктів господарювання, які підлягають плановим заходам державного нагляду (контролю) у плановому періоді, та не пізніше 15 жовтня року, що передує плановому, забезпечують внесення відомостей про таких суб`єктів господарювання до інтегрованої автоматизованої системи державного нагляду (контролю) для автоматичного виявлення нею суб`єктів господарювання, які підлягають комплексним плановим заходам державного нагляду (контролю).

Згідно з ч. 2 ст. 5 Закону, залежно від ступеня ризику органом державного нагляду (контролю) визначається періодичність проведення планових заходів державного нагляду (контролю).

Критерії, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності та визначається періодичність проведення планових заходів державного нагляду (контролю), затверджуються Кабінетом Міністрів України за поданням органу державного нагляду (контролю).

Залежно від ступеня ризику орган державного нагляду (контролю) визначає перелік питань для здійснення планових заходів (далі - перелік питань), що затверджується наказом такого органу.

Уніфіковані форми актів з переліком питань затверджуються органом державного нагляду (контролю) та оприлюднюються на його офіційному веб-сайті протягом п`яти робочих днів з дня затвердження у порядку, визначеному законодавством.

Виключно в межах переліку питань орган державного нагляду (контролю) залежно від цілей заходу та ступеня ризику визначає питання, щодо яких буде здійснюватися державний нагляд (контроль), та зазначає їх у направленні на перевірку.

Орган державного нагляду (контролю) оприлюднює критерії та періодичність проведення планових заходів із здійснення державного нагляду (контролю) шляхом розміщення на своєму офіційному веб-сайті у порядку, визначеному законодавством.

Планові заходи державного нагляду (контролю) здійснюються органом державного нагляду (контролю) за діяльністю суб`єктів господарювання, яка віднесена:

до високого ступеня ризику - не частіше одного разу на два роки;

до середнього ступеня ризику - не частіше одного разу на три роки;

до незначного ступеня ризику - не частіше одного разу на п`ять років.

Відповідно до ч. 4 ст. 5 Закону України Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, органи державного нагляду (контролю) здійснюють планові заходи з державного нагляду (контролю) за умови письмового повідомлення суб`єкта господарювання про проведення планового заходу не пізніш як за десять днів до дня здійснення цього заходу.

Повідомлення повинно містити:

дату початку та дату закінчення здійснення планового заходу;

найменування юридичної особи або прізвище, ім`я та по батькові фізичної особи - підприємця, щодо діяльності яких здійснюється захід;

найменування органу державного нагляду (контролю).

Повідомлення надсилається рекомендованим листом та/або за допомогою електронного зв`язку (у тому числі через електронний кабінет чи іншу інформаційну систему, користувачами якої є відповідний орган державного нагляду (контролю) та суб`єкт господарювання, який ним перевіряється) або вручається особисто під розписку керівнику чи уповноваженій особі суб`єкта господарювання - юридичної особи, її відокремленого підрозділу, фізичній особі - підприємцю або уповноваженій ним особі.

Суб`єкт господарювання має право не допускати посадову особу органу державного нагляду (контролю) до здійснення планового заходу в разі неодержання повідомлення про здійснення планового заходу.

З матеріалів справи судом встановлено, що Наказом Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у м. Києві від 13.07.2021 року №681, відповідно до Кодексу цивільного захисту України, Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», Положення про Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у м. Києві, затвердженого наказом ДСНС України від 04.02.2013 № 3 та наказів Державної регуляторної служби України від 16.11.2020 № 114 «Про затвердження Плану здійснення комплексних заходів державного нагляду (контролю) на 2021 рік», ДСНС України від 26.11.2020 № 633 «Про затвердження плану перевірок» з урахуванням Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)", доручено начальникам районних управлінь, УОЗЗЦЗ на ОВО, УОППД У ДУ, ВРЗОПН ЦЗД Головного управління ДСНС України у м. Києві, організувати та забезпечити проведення у серпні 2021 року планових перевірок щодо додержання суб`єктами господарювання вимог законодавства у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки, згідно із додатком, до якого (додатку) включено Товариство з обмеженою відповідальністю Ресторан «Ділові зустрічі» за адресою: вул. Круглоуніверситетська, 5-7 в Печерському районі м. Києва.

У матеріалах справи наявний лист директора ТОВ РЕСТОРАН «ДІЛОВІ ЗУСТРІЧІ» від 06.08.2021 року, адресований т.в.о. начальника управління Начальнику відділу ЗНЗ та ЗЦЗ Печерського управління ГУ ДСНС України в м. Києві, згідно якого ТОВ "Ресторан "Ділові зустрічі" отримано повідомлення № 20/1439 від 16.07.2021 р. щодо проведення планового заходу зі здійснення державного нагляду (контролю) господарської діяльності території та будівництва, розташованого на земельній ділянці по вул. Круглоуніверситетська, 5-7 в Печерському районі м. Києва (кадастровий номер 80000000000:76:032:0036).

ТОВ "Ресторан "Ділові зустрічі" повідомило, що дійсно виступає Замовником будівництва, розташованого на земельній ділянці за адресою: вул. Круглоуніверситетська, 5-7 в Печерському районі м. Києва (кадастровий номер 80000000000:76:032:0036). Будівельні роботи на земельній ділянці виконуються на підставі дозволу Департаменту з питань архітектурно-будівельного контролю м. Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 27 грудня 2017 р. № КВ 112173611880.

Відповідно до ч. 2 ст.7 Закону України Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, на підставі наказу (рішення, розпорядження) оформляється посвідчення (направлення) на проведення заходу державного нагляду (контролю), яке підписується керівником органу державного нагляду (контролю) (головою державного колегіального органу) або його заступником (членом державного колегіального органу) із зазначенням прізвища, ім`я та по батькові і засвідчується печаткою.

Для проведення вказаного заходу державного нагляду інспектору видане Посвідчення від 09.08.2021 року №6089 на проведення планової перевірки ТОВ РЕСТОРАН «ДІЛОВІ ЗУСТРІЧІ», розташованого за адресою: м. Київ, вул. Круглоуніверситетська, 5-7, щодо додержання (виконання) суб`єктом господарювання вимог законодавства у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки, на підставі наказу ДСНС України від 26.11.2020 року № 633 «Про затвердження плану перевірок».

Відповідно до ч. 6 ст. 7 Закону України Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, за результатами здійснення планового або позапланового заходу посадова особа органу державного нагляду (контролю) складає акт.

Посадова особа органу державного нагляду (контролю) зазначає в акті стан виконання вимог законодавства суб`єктом господарювання, а в разі невиконання - детальний опис виявленого порушення з посиланням на відповідну вимогу законодавства.

В останній день перевірки два примірники акта підписуються посадовими особами органу державного нагляду (контролю), які здійснювали захід, та суб`єктом господарювання або уповноваженою ним особою, якщо інше не передбачено законом.

Якщо суб`єкт господарювання не погоджується з актом, він підписує акт із зауваженнями.

Зауваження суб`єкта господарювання щодо здійснення державного нагляду (контролю) є невід`ємною частиною акта органу державного нагляду (контролю).

У разі відмови суб`єкта господарювання підписати акт посадова особа органу державного нагляду (контролю) вносить до такого акта відповідний запис.

Один примірник акта вручається керівнику чи уповноваженій особі суб`єкта господарювання - юридичної особи, її відокремленого підрозділу, фізичній особі - підприємцю або уповноваженій ним особі в останній день заходу державного нагляду (контролю), а другий зберігається в органі державного нагляду (контролю).

Судом встановлено, що позивачем дотримані вищенаведені вимоги Закону щодо проведення планової перевірки ТОВ РЕСТОРАН «ДІЛОВІ ЗУСТРІЧІ», розташованого за адресою: м. Київ, вул. Круглоуніверситетська, 5-7, щодо додержання вимог законодавства у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки, ступінь ризику високий.

За результатами планової перевірки складений Акт № 798 від 20.08.2021 року, яким встановлено 14 порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки у будівлях та спорудах на об`єкті «Будівництво житлового комплексу з апартаментами по вул. Круглоуніверситетська, 5-7, у Печерському районі м. Києва».

Вирішуючи спір, судом встановлено, що доказів усунення порушень, зафіксованих в Акті перевірки №798 від 20.08.2021, відповідачем не надано.

07.05.2025 року до суду від Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у м. Києві надійшли письмові пояснення.

Позивач пояснює, що станом на дату подання цих пояснень ТОВ Ресторан «ДІЛОВІ ЗУСТРІЧІ» до Головного управління із заявою про проведення позапланового заходу державного нагляду (контролю) на підтвердження усунення порушень, зафіксованих Актом № 798, не звертався, доказів усунення порушень не надав, тому позивач у повному обсязі підтримує позовні вимоги.

Також позивач вказує, що відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України «Про припинення заходів державного нагляду (контролю) в умовах воєнного стану» від 13 березня 2022 року № 303 припинено проведення планових та позапланових заходів державного нагляду (контролю) на період воєнного стану. Водночас, ТОВ Ресторан «Ділові Зустрічі» не позбавлено права на звернення до Головного управління із письмовою заявою про проведення позапланового заходу державного (нагляду) контролю щодо дотримання останнім вимог законодавства у сфері пожежної безпеки.

Суд погоджується з наведеними доводами Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у м. Києві.

Верховний Суд у постанові від 24.10.2023 по справі № 160/3791/22 зазначив, що відповідно до приписів Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» належним доказом усунення порушення є акт перевірки, який би зафіксував відсутність порушень правил та норм пожежної і техногенної безпеки.

До того ж, колегія суддів Верховного Суду врахувала, що застосування заходу реагування має тимчасовий характер, період дії якого залежить безпосередньо від факту усунення виявлених порушень.

Відновлення діяльності після її зупинення рішенням суду в силу частини п`ятої статті 4 Закону можливе з моменту отримання органом державного нагляду (контролю), який ініціював призупинення, повідомлення суб`єкта господарювання про усунення ним усіх встановлених судом порушень.

Також, Верховний Суд зауважив, що застосований захід реагування має спонукаючий характер, направлений на забезпечення вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки в приміщеннях Товариства.

Проте, як зазначає позивач та вбачається з матеріалів справи, відповідачем не надано доказів усунення порушень, отже порушення, які несуть загрозу життю та здоров`ю людей, залишаються не усунутими.

Згідно з п. 12 ч. 1 ст. 67 Кодексу цивільного захисту України, до повноважень центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, належить звернення до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки роботи підприємств, окремих виробництв, виробничих дільниць, експлуатації будівель, об`єктів, споруд, цехів, дільниць, а також машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів, зупинення проведення робіт, у тому числі будівельно-монтажних, випуску і реалізації пожежонебезпечної продукції, систем та засобів протипожежного захисту, надання послуг, якщо ці порушення створюють загрозу життю та/або здоров`ю людей.

Відповідно до ч. 1 ст. 68 Кодексу цивільного захисту України, посадові особи центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, у разі порушення вимог законодавства з питань техногенної та пожежної безпеки, у т.ч. невиконання їх законних вимог, зобов`язані застосовувати санкції, визначені законом.

Частиною 2 статті 68 Кодексу цивільного захисту України передбачено, що у разі встановлення порушення вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, що створює загрозу життю та здоров`ю людей, посадові особи центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сферах техногенної та пожежної безпеки, звертаються до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення роботи підприємств, окремих виробництв, виробничих дільниць, агрегатів, експлуатації будівель, споруд, окремих приміщень, випуску та реалізації пожежонебезпечної продукції, систем та засобів протипожежного захисту у порядку, встановленому законом.

Відповідно до ч. 1 ст. 70 Кодексу цивільного захисту України, підставою для звернення центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення роботи підприємств, об`єктів, окремих виробництв, цехів, дільниць, експлуатації машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів є:

1) недотримання вимог пожежної безпеки, визначених цим Кодексом, іншими нормативно-правовими актами, нормами і правилами;

2) порушення вимог пожежної безпеки, передбачених нормами і правилами, під час будівництва приміщень, будівель та споруд виробничого призначення;

3) випуск і реалізація вибухопожежонебезпечної продукції та продукції протипожежного призначення з відхиленням від вимог, визначених нормативно-правовими актами або без даних щодо відповідності такої продукції вимогам пожежної безпеки;

4) нездійснення заходів щодо захисту персоналу від шкідливого впливу ймовірних надзвичайних ситуацій;

5) відсутність на виробництвах, на яких застосовуються небезпечні речовини, паспортів (формулярів) на обладнання та апаратуру або систем із забезпечення їх безперебійної (безаварійної) роботи;

6) невідповідність кількості засобів індивідуального захисту органів дихання від небезпечних хімічних речовин нормам забезпечення ними працівників суб`єкта господарювання, їх непридатність або відсутність;

7) порушення правил поводження з небезпечними речовинами;

8) відсутність або непридатність до використання засобів індивідуального захисту в осіб, які здійснюють обслуговування потенційно небезпечних об`єктів або об`єктів підвищеної небезпеки, а також в осіб, участь яких у ліквідації наслідків надзвичайної ситуації передбачена планом локалізації і ліквідації наслідків аварій;

9) відсутність на об`єкті підвищеної небезпеки диспетчерської служби або її неготовність до виконання покладених на неї завдань, у тому числі через відсутність відповідних документів, приладів, обладнання або засобів індивідуального захисту;

10) неготовність до використання за призначенням аварійно-рятувальної техніки, засобів цивільного захисту, а також обладнання, призначеного для забезпечення безпеки суб`єктів господарювання;

11) проведення робіт з будівництва будинків та споруд, розміщення інших небезпечних об`єктів, інженерних і транспортних комунікацій, які порушують встановлений законодавством з питань техногенної безпеки порядок їх проведення або проведення яких створює загрозу безпеці населення, суб`єктам господарювання, обладнанню та майну, що в них перебувають.

За приписами ч. 2 ст. 70 Кодексу цивільного захисту України, повне або часткове зупинення роботи підприємств, об`єктів, окремих виробництв, цехів, дільниць, експлуатації машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів, виконання робіт, надання послуг здійснюється виключно за рішенням адміністративного суду.

Із системного аналізу зазначених норм законодавства слідує, що підставою для застосування заходів реагування є встановлення порушення вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, що створює загрозу життю та здоров`ю людей.

Верховний Суд у постановах від 31 січня 2020 року у справі №640/4506/19, від 4 червня 2019 року у справі №809/443/16, від 9 липня 2020 року у справі №640/18916/18, від 8 грудня 2022 року у справі №160/3791/22, від 27 червня 2019 року у справі №814/2356/17, від 7 серпня 2019 року у справі №810/1820/18, та ін. констатував, що навіть одне з порушень, яке створює загрозу життя та здоров`ю людей є достатнім для застосування до підконтрольного суб`єкта заходів реагування у виді зупинення його роботи.

Отже, відсутність доказів усунення відповідачем порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, що створюють загрозу життю та здоров`ю людей, свідчить про обґрунтованість необхідності застосування до Товариства з обмеженою відповідальністю РЕСТОРАН ДІЛОВІ ЗУСТРІЧІ заходів реагування у вигляді повного зупинення будівельно-монтажних робіт шляхом зобов`язання Товариства з обмеженою відповідальністю РЕСТОРАН ДІЛОВІ ЗУСТРІЧІ (місцезнаходження юридичної особи: м. Київ, вул. Велика Васильківська, 13/1, 01024) код ЄДРПОУ: 20049404, відключити джерела електроживлення та накласти печатки на головний електрощит та вхідні двері побутових приміщень, розташованих за адресою: вул. Круглоуніверситетська, 5-7 у Печерському районі міста Києва - до повного усунення порушень, зазначених в акті перевірки.

Застосування такого заходу є цілком співрозмірним з характером порушень законодавства щодо забезпечення пожежної безпеки.

Недодержання суб`єктами господарювання вимог у сфері техногенної та пожежної безпеки призводить до невиправданого ризику виникнення надзвичайних ситуацій та, відповідно, ризику завдання шкоди життю і здоров`ю населення (аналогічні висновки викладено у постановах Верховного Суду від 24.10.2023 у справі №160/3791/22 та від 26.10.2023 у справі №140/12199/21).

Статтею 3 Конституції України передбачено, що людина, її життя і здоров`я, честь і гідність, недоторканість і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю.

Згідно з ч. 1 ст. 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Водночас, відповідно до ч. 2 ст. 77 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Відповідно до ч.1 ст. 90 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.

У відповідності з ч. 5 ст. 242 КАС України, при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.

Згідно зі ст. 249 КАС України рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з`ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи.

Оцінивши докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх всебічному, повному та об`єктивному дослідженні, та враховуючи всі наведені обставини, суд дійшов до висновку про обґрунтованість позовних вимог Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у м. Києві до Товариства з обмеженою відповідальністю Ресторан Ділові зустрічі про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю) у вигляді повного зупинення будівельно-монтажних робіт шляхом зобов`язання Товариства з обмеженою відповідальністю РЕСТОРАН ДІЛОВІ ЗУСТРІЧІ (місцезнаходження юридичної особи: м. Київ, вул. Велика Васильківська, 13/1, 01024) код ЄДРПОУ: 20049404, відключити джерела електроживлення та накласти печатки на головний електрощит та вхідні двері побутових приміщень, розташованих за адресою: вул. Круглоуніверситетська, 5-7 у Печерському районі міста Києва, - до повного усунення порушень, зазначених в Акті перевірки №798 від 20.08.2021 року.

Враховуючи, що відповідно до ч. 2 ст. 139 КАС України при задоволенні позову суб`єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб`єкта владних повноважень, пов`язані із залученням свідків та проведенням експертиз, розподіл судових витрат зі сплати судового збору на користь позивача не здійснюється. Інші судові витрати не заявлені.

Керуючись ст.ст. 2, 5-9, 72, 74, 76-77, 90, 139, 205, 243-246, 250, 255, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України,

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у м. Києві (вул. Володимирська, 13, м. Київ, 01601, код ЄДРПОУ 38620155) до Товариства з обмеженою відповідальністю Ресторан Ділові зустрічі (вул. Велика Васильківська, 13/1, м. Київ, 01024, код ЄДРПОУ 20049404) про застосування заходів реагування задовольнити.

Застосувати заходи реагування у сфері державного нагляду (контролю) до Товариства з обмеженою відповідальністю Ресторан Ділові зустрічі (вул. Велика Васильківська, 13/1, м. Київ, 01024, код ЄДРПОУ 20049404) у вигляді повного зупинення будівельно-монтажних робіт шляхом зобов`язання Товариства з обмеженою відповідальністю РЕСТОРАН ДІЛОВІ ЗУСТРІЧІ (місцезнаходження юридичної особи: м. Київ, вул. Велика Васильківська, 13/1, 01024) код ЄДРПОУ: 20049404, відключити джерела електроживлення та накласти печатки на головний електрощит та вхідні двері побутових приміщень, розташованих за адресою: вул. Круглоуніверситетська, 5-7 у Печерському районі міста Києва, - до повного усунення порушень, зазначених в Акті перевірки №798 від 20.08.2021 року.

Рішення набирає законної сили в порядку і строки, встановлені ст. 255 КАС України.

Рішення може бути оскаржено в порядку і строки, встановлені ст.ст. 293, 295 КАС України. Судом апеляційної інстанції щодо всіх справ, підсудних окружному адміністративному суду, територіальна юрисдикція якого поширюється на місто Київ, та переданих на розгляд та вирішення іншим окружним адміністративним судам України, є Шостий апеляційний адміністративний суд.

СуддяА.А. Радчук