Постанова № 128405494, 24.06.2025, Заводський районний суд м. Миколаєва

Дата ухвалення
24.06.2025
Номер справи
487/1167/25
Номер документу
128405494
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 487/1167/25

Провадження № 3/487/558/25

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24.06.2025 року м.Миколаїв

Заводський районний суд м. Миколаєва у складі головуючого судді Бобрової І.В., за участю секретаря судового засідання Мосензової О.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду м. Миколаєва матеріали, які надійшли з Управління патрульної поліції у Миколаївській області про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, українця, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 за скоєння адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 130 КУпАП

ВСТАНОВИВ:

24.02.2025 до Заводського районного суду м. Миколаїв надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 № 239573 від 05.02.2025 про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності зач. 1 ст. 130 КУпАП(справа № 487/1167/25, провадження № 3/487/558/25).

Разом із вказаним вище протоколом надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 № 240833 від 07.02.2025 про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності зач. 1 ст. 130 КУпАП (справа № 487/1169/25, провадження № 3/487/559/25).

Суд своєю постановою від 24.06.2025 об`єднав вказані адміністративні справи в одне провадження.

Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення від 05.02.2025 серії ЕПР1 № 239573, 05.02.2025 о 21:37 год. м. Миколаїв, вул. Генерала Карпенка, 53В водій ОСОБА_1 керував транспортним засобом Mercedes-Benz sprinter д.н.з. НОМЕР_2 з явними ознаками алкогольного сп`яніння, а саме запах алкоголю з порожнини рота, порушення мови, порушення координації рухів, поведінка, що не відповідає обстановці. Даному водію було запропоновано у встановленому законом порядку пройти на місці огляд на стан алкогольного сп`яніння, на що він відмовився, також було запропоновано пройти освідовування на стан алкогольного сп`яніння у медичному закладі, на що він відмовився. Від керування відсторонено шляхом блокування транспортного засобу на місці зупинки. Зазначеними діями ОСОБА_1 порушив вимоги п. 2.5 Правил дорожнього руху України, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 130 КУпАП. Правопорушення було зафіксоване на бодікамери 465186, 474192, 470596, 474191.

Крім того відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення від 07.02.2025 серії ЕПР1 № 240833, 07.02.2025 о 13:29 год м. Миколаїв, вул. Генерала Олекси Алмазова, 53Г водій ОСОБА_1 керував транспортним засобом Mercedes-Benz sprinter д.н.з. НОМЕР_2 з явними ознаками алкогольного сп`яніння, а саме запах алкоголю з порожнини рота, порушення мови, порушення координації рухів, поведінка, що не відповідає обстановці. Даному водію було запропоновано у встановленому законом порядку пройти на місці огляд на стан алкогольного сп`яніння, на що він відмовився, також було запропоновано пройти освідовування на стан алкогольного сп`яніння у медичному закладі, на що він відмовився. Від керування відсторонено шляхом залишення транспортного засобу на місці зупинки. Зазначеними діями ОСОБА_1 порушив вимоги п. 2.5 Правил дорожнього руху України, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 130 КУпАП. Правопорушення було зафіксоване на бодікамери 474057, 474672,470358.

Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, до судового засідання не з`явилася, про дату, час та місце розгляду справи повідомлялася вчасно та належним чином, про причини неявки суду не повідомила.

Суд, дослідивши матеріали справи, диски із відеозаписами з бодікамер поліцейських, дійшов до такого висновку.

Згідно з пунктом 2.5 Правил дорожнього руху, що затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 № 1306 (далі за текстом Правила), водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Пунктом 2.9А Правил визначено, що водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Відповідно до затвердженого постановою КМУ від 17.12.2008 № 1103 Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду (далі - Порядок), цей Порядок визначає процедуру направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції (далі - огляд), і проведення такого огляду.

Огляду підлягають водії транспортних засобів, щодо яких у поліцейського є підстави вважати, що вони перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції (далі - стан сп`яніння), згідно з ознаками такого стану, установленими МОЗ і МВС.

Огляд проводиться:

поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів (законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, які відповідають вимогам законодавства про метрологію та метрологічну діяльність);

лікарем закладу охорони здоров`я (в сільській місцевості за відсутності лікаря - фельдшером фельдшерсько-акушерського пункту, який пройшов спеціальну підготовку).

Огляд на місці зупинки транспортного засобу проводиться із застосуванням технічних засобів відеозапису, а в разі неможливості застосування таких засобів - у присутності двох свідків. Матеріали відеозапису обов`язково долучаються до протоколу про адміністративне правопорушення.

Із матеріалів справи, досліджених безпосередньо у судовому засіданні, встановлено, що ОСОБА_1 відмовився від проходження огляду на визначення стану алкогольного сп`яніння на місці зупинки транспортного засобу та у медичному закладі, що підтверджується направленнями на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, актами огляду на стан алкогольного сп`яніння з використанням спеціальних технічних засобів та дослідженими у судовому засіданні дисками із відеозаписами правопорушень.

Керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп`яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції утворює склад правопорушення, передбаченого ст. 130 КУпАП.

Таким чином, враховуючи дослідженні у судовому засіданні докази, суд доходить до переконання, що ОСОБА_1 скоїв адміністративні правопорушення, передбачені ч. 1 ст. 130 КУпАП.

Відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.

При вирішенні питання про міру адміністративного стягнення, суд приймає до уваги характер скоєних правопорушень, відомості про особу порушника, його відношення до вчиненого та обставини, за яких його було вчинено.

Відповідно дост. 40-1 КУпАП, у разі винесення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, особою, на яку накладено таке стягнення сплачується судовий збір у розмірі 0,2 мінімальної заробітної плати, що визначеност. 4 Закону України «Про судовий збір».

Керуючись ст. 40-1,130,276,283,284 КУпАП, суд

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушеннята накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 17000,00 грн. (сімнадцять тисяч гривень 00 коп.) з позбавленням права керування транспортними засобами строком на один рік.

Реквізити для оплати штрафу: рахунок UA438999980313010149000014001, МФО - 899998, код ЄДРПОУ37992030, кодкласифікації доходів бюджету21081300, отримувач Миколаївське ГУК/Микол.обл./21081300, банк отримувачаКазначейство України (ЕАП).

Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в розмірі 605,60 грн. (шістсот п`ять гривень 60 коп.).

Реквізити для оплати: рахунок UA808999980313121206000014480, МФО - 899998, код ЄДРПОУ 37992030, код класифікації доходів бюджету 22030101, отримувач Миколаїв.ГУК/Заводськ.р-н./22030101, банк отримувача Казначейство України (ЕАП).

Постанова набирає законної сили через 10 днів з моменту винесення та може бути оскаржена до Миколаївського апеляційного суду через Заводський районний суд м. Миколаєва у строк та в порядку передбаченому ст. 294 КУпАП.

Строк пред`явлення постанови до виконання три місяці.

Суддя І. В. Боброва