Рішення № 128396201, 25.06.2025, Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
25.06.2025
Номер справи
300/1762/25
Номер документу
128396201
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"25" червня 2025 р. справа № 300/1762/25

м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Григорука О.Б., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління ДПС в Івано-Франківській області про визнання протиправною бездіяльності, зобов`язання вчинити дії

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулася в суд з позовом до ГУ ДПС України в Івано-Франківській області, в якому просить:

визнати протиправною бездіяльність відповідача щодо невидачі позивачу -Довідки про складові заробітної плати для державного службовця, який до 1 січня 2024 р. працював та звільнився з державних органів, … (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) (Додаток 4 до Порядку) за місяць, що передує місяцю звернення за призначенням пенсії (за грудень 2024) ; Довідки про інші складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, та яка на дату виходу на пенсію не займала посаду в державних органах (Додаток 6 до Порядку) за грудень 2024 року, за останньою займаною посадою державної служби заступника начальника Калуської об`єднаної ДПІ ГУ ДФС/ (або прирівняною до неї у разі відсутності у державному органі відповідних посад державної служби);

зобов`язати відповідача видати позивачу Довідку про складові заробітної плати для державного службовця, який до 1 січня 2024 р. працював та звільнився з державних органів, … (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) (Додаток 4 до Порядку) за місяць, що передує місяцю звернення за призначенням пенсії ( за грудень 2024) та Довідку про інші складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, та яка на дату виходу на пенсію не займала посаду в державних органах (Додаток 6 до Порядку), за грудень 2024 року, за останньою займаною посадою державної служби / заступника начальника Калуської об`єднаної ДПІ ГУ ДФС/ (або прирівняною до неї у разі відсутності у державному органі відповідних посад державної служби).

В обґрунтування позовних вимог вказує, що не погоджується з діями Головного управління ДПС в Івано-Франківській області щодо відмови у видачі їй довідок про складові заробітної плати, форми яких затверджено Постановою правління Пенсійного фонду України від 17.01.2017 №1-3 "Про форми довідок про заробітну плату для призначення пенсії державним службовцям", для призначення пенсії та вважає їх такими, що не ґрунтуються на нормах та суперечать вимогам чинного законодавства, а тому звернулась до суду з цим позовом за захистом своїх прав і законних інтересів.

Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду відкрито провадження в даній адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (а.с. 15-17) .

Від відповідача на адресу суду надійшов відзив, в якому останній просить відмовити в задоволенні позовних вимог. Відповідач вказує, що позивач звільнена з Калуської ОДПІ Головного управління ДФС в Івано-Франківській області, в трудових відносинах із Головним управлінням ДПС в Івано-Франківській області (ЄДРПОУ 44070166) не перебувала. Враховуючи, що Головне управління ДФС в Івано-Франківській області перебуває в стані припинення позивачу листом від 21.02.2025 рекомендовано звернутися до комісії з реорганізації ГУ ДФС в Івано-Франківській області (а.с.19-23).

Розглянувши матеріали адміністративної справи в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами у відповідності до вимог статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України, дослідивши та оцінивши докази, судом встановлено наступне.

ОСОБА_1 08.05.2018 звільнена з посади заступника начальника Калуської ОДПІ.

22.01.2025 позивач звернулась до Головного управління ДПС в Івано-Франківській області з проханням надати Довідки про складові заробітної плати для державного службовця, який до 1 січня 2024 р. працював та звільнився з державних органів, … (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) (Додаток 4 до Порядку) за місяць, що передує місяцю звернення за призначенням пенсії (за грудень 2024) ; Довідки про інші складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, та яка на дату виходу на пенсію не займала посаду в державних органах (Додаток 6 до Порядку), ( за грудень 2024), за останньою займаною посадою державної служби заступника начальника Калуської об`єднаної ДПІ ГУ ДФС/ (або прирівняною до неї у разі відсутності у державному органі відповідних посад державної служби)

Головне управління ДПС в Івано-Франківській області листом від 21.02.2025 № 2369/6/09-19-10-02-06, відмовило позивачу у наданні запитуваних довідок та зазначило, зокрема, що довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця видаються державним органом, з якого особу було звільнено. Державна фіскальна служба України та її територіальні органи згідно з відомостями з ЄДР перебувають у стані припинення, але не є припиненими та рекомендовано позивачу звернутись до Комісії з реорганізації ГУ ДФС в Івано-Франківській області.

Не погоджуючись з такою бездіяльністю відповідача, позивач звернулась до суду з цим позовом.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам суд враховує наступне.

Відповідно до статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

01.05.2016 набув чинності Закон України від 10.12.2015 N 889-VIII "Про державну службу" (далі - Закон N 889-VIII), частиною другою Прикінцевих та перехідних положень якого визнаний таким, що втратив чинність, Закон України «Про державну службу» від 16.12.93 N 3723-XII ( далі - Закон N 3723-XII), крім статті 37, що застосовується до осіб, зазначених у пунктах 10 і 12 цього розділу.

Відповідно до пункту 10 Прикінцевих та перехідних положень Закону N 889-VIII державні службовці, які на день набрання чинності цим Законом займають посади державної служби та мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених статтею 25 Закону 3723-XII та актами Кабінету Міністрів України, мають право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону 3723-XII у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Згідно з пунктом 12 Прикінцевих та перехідних положень Закону N 889-VIII для осіб, які на день набрання чинності цим Законом мають не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статтею 25 Закону 3723-XII та актами Кабінету Міністрів України, зберігається право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону 3723-XII в порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Відповідно до частини першої статті 37 Закону 3723-XII на одержання пенсії державних службовців мають право чоловіки, які досягли віку 62 роки, та жінки, які досягли пенсійного віку, встановленого статті 26 Закону N 1058-IV, за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абзацом 1 частини першої статті 28 Закону N 1058-IV, у тому числі стажу державної служби не менш як 10 років, та які на час досягнення зазначеного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, незалежно від місця роботи на час досягнення зазначеного віку. Пенсія державним службовцям призначається в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а до 01.01.2011 - страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 60 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а до 2011 року - страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування.

Обчислення пенсій, що призначаються особам, зазначеним у пунктах 10 і 12 розділу XI Закону України від 10.12.2015 N 889-VIII "Про державну службу", здійснюється відповідно до Порядку призначення пенсій деяким категоріям осіб, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.09.2016 N 622 "Деякі питання пенсійного забезпечення окремих категорій осіб" (далі - Порядок N 622).

За змістом пункту 5 Порядку № 622 форма довідки про заробітну плату, що подається для призначення пенсії державним службовцям, затверджується правлінням Пенсійного фонду України за погодженням із Мінсоцполітики.

Постановою правління Пенсійного фонду України від 17.01.2017 №1-3 "Про форми довідок про заробітну плату для призначення пенсії державним службовцям у відповідності до пунктів 2, 10, 12 розділу ХІ Прикінцеві та перехідні положення Закону України Про державну службу затверджені форми довідок про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу, років) і про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (за будь-які 60 календарних місяців роботи і підряд перед зверненням за пенсією); та довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби.

Відповідно до пункту 2 Порядку видачі довідок про заробітну плату для призначення пенсій окремим категоріям осіб у разі ліквідації державних органів, у яких особи працювали, а також, перейменування (відсутності) їхніх, посад, затвердженого наказом Міністерства соціальної і політики України від 10.05.2017 №750, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 16 червня 2017 р. за № 766/30634 (далі - Порядок №750) довідка про заробітну плату для призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону У країни від 16 грудня 1993 року № 3723 -XII "Про державну службу" видається особам, які мають право на призначення пенсії згідно з пунктом 3 Порядку № 622.

За змістом абзацу третього пункту 7 Порядку №750 в редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин, установлено, що довідка для призначення пенсії видається державним органом, в якому працювала особа, відповідно до пунктів 4, 5 Порядку N 622.

Згідно з пунктом 6 Порядку №622 у разі ліквідації державного органу довідку видає орган, який є правонаступником, а в разі його відсутності чи перейменування (відсутності) посад, у тому числі відсутності відповідних посад державної служби, довідка видається у порядку, встановленому Мінсоцполітики за погодженням із Нацдержслужбою.

08.05.2018 позивач звільнена з посади заступника начальника Калуської об`єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС в Івано-Франківській області.

Пунктом 2 постанови Кабінету Міністрів України від 28.03.2018 №296 «Про реформування територіальних органів Державної фіскальної служби» установлено, реорганізувати деякі територіальні органи Державної фіскальної служби шляхом їх приєднання як структурних підрозділів до відповідних територіальних органів Служби за переліком згідно з додатком, зокрема Калуської ОДПІ шляхом приєднання до Головного управління ДФС в Івано-Франківській області.

Пунктом 1 постанови від 18.12.2018 №1200 "Про утворення Державної податкової служби України та Державної митної служби України" Кабінет Міністрів України утворив Державну податкову службу України та Державну митну службу України, реорганізувавши Державну фіскальну службу, шляхом поділу.

За змістом пункту 2 вказаної Постанови Державна податкова служба є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра фінансів і який реалізує державну податкову політику, державну політику з адміністрування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування. Державна податкова служба та Державна митна служба є правонаступниками майна, прав та обов`язків реорганізованої Державної фіскальної служби у відповідних сферах діяльності.

Постановою Кабінету Міністрів України 06.03.2019 N 227 "Про затвердження положень про Державну податкову службу України та Державну митну службу України" затверджено положення про ДПС України та ДМС України.

Пунктом 2 цієї Постанови передбачено, що за посадовими особами органів Державної фіскальної служби та особами рядового і начальницького складу податкової міліції, які переходять на службу до Державної податкової служби, її територіальних органів, а також членами їх сімей зберігаються умови матеріального забезпечення, пільги та інші соціальні гарантії, встановлені законодавством для посадових осіб органів Державної фіскальної служби та осіб рядового і начальницького складу податкової міліції та членів їх сімей. Згідно з абзацом четвертим цієї норми Державна податкова служба та Державна, митна служба є правонаступниками майна, прав та обов`язків реорганізованої Державної фіскальної служби у відповідних сферах діяльності.

За даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань 10.05.2019 до Реєстру внесений запис 1 120 112 0010 002407 про припинення Калуської ОДПІ в результаті реорганізації.

Постановою Кабінету Міністрів України від 19.06.2019 №537 «Про утворення територіальних органів Державної податкової служби», утворені як юридичні особи публічного і права територіальні органи Державної податкової служби, зокрема, Головне управління Державної податкової служби в Івано-Франківській області. Відповідно до додатку 2 постанови Кабінету Міністрів України від 19.06.2019, №537, Головне управління ДФС в Івано-Франківській області реорганізовано шляхом приєднання до Головного управління Державної податкової служби в Івано-Франківській області.

Постановою Кабінету Міністрів України від 30.09.2020 №893 «Деякі питання територіальних органів Державної податкової служби» ліквідовані як юридичні особи публічного права територіальні органи Державної податкової служби. Права та обов`язки територіальних органів Державної податкової служби, що ліквідувалися, перейшли до Державної податкової служби та її територіальних підрозділів у межах, визначених положеннями про Державну податкову службу та її територіальні органи.

Наказом Державної податкової служби України від 30.09.2020 № 529 утворені відокремлені підрозділи Державної податкової служби територіальні органи, зокрема, Головне управління ДПС в Івано-Франківській області.

30.09.2020 до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань внесені відомості про реєстрацію Головного управління ДПС в Івано-Франківській області як відокремленого підрозділу ДПС України (код 43968084, місцезнаходження: 76018, м. Івано-Франківськ, вул. Незалежності, 20).

Згідно з пунктом 1 Положення про Головне управління ДПС в Івано-Франківській області, затвердженого наказом Державної податкової служби України від 12.11.2020 № 643, Головне управління ДПС в Івано-Франківській області є територіальним органом, утвореним на правах відокремленого підрозділу Державної податкової служби України.

У пункті 7 Положення про Головне управління ДПС в Івано-Франківській області, передбачено, що у складі ГУ ДПС діють ДПІ, які є його структурними підрозділами та перелік яких затверджується окремим наказом ДПС. ДПІ діють на підставі цього Положення, у межах функцій, визначених статтею 19-3 Податкового кодексу України.

Пунктом 1 наказу Державної податкової служби від 24.12.2020 №755 «Про початок забезпечення здійснення територіальними органами ДПС повноважень та функцій» установлено розпочати з 01.01.2021 здійснення територіальними органами ДПС, утвореними як її відокремлені підрозділи згідно з наказом ДПС від 30.09.2020 N 529 "Про утворення територіальних органів Державної податкової служби", повноважень та функцій територіальних органів ДПС, що ліквідуються відповідно до пункту 1 постанови N 893.

Отже, з 01.01.2021 Головне управління ДПС в Івано-Франківській області, як відокремлений підрозділ ДПС, здійснює функції та повноваження Головного управління ДПС в Івано-Франківській області, з реалізації повноважень ДПС на території Івано-Франківської області, а відтак є його фактичним і процесуальним правонаступником.

Відповідно до частини 2 статті 21-1 Закону України «Про центральні органи виконавчої влади» територіальні органи центрального органу виконавчої влади, що реалізують державну податкову політику, утворюються без статусу юридичної особи та є органами державної влади.

Відповідно до правової позиції Верховного Суду, яка висловлювалась ним у постановах від 30.12.2020 у справі № 805/4361/17-а, від 10.09.2020 у справі № 420/5772/18, від 10.10.2020 у справі № 804/958/17, від 03.12.2020 у справі № 805/2173/16-а, створення територіальних органів ДПС України як відокремлених підрозділів і їх ліквідація як юридичних осіб публічного права слугували реалізації компетенційного правонаступництва, оскільки саме норми адміністративного права врегулювали умови та порядок передання адміністративної компетенції від повноважень органів Державної фіскальної служби до органів Державної податкової служби.

Таким чином, для встановлення факту правонаступництва суб`єкта владних повноважень визначальним є встановлення або припинення первісного суб`єкта або перехід повністю чи частково його владних функцій до новоствореного.

Відповідач не заперечує той факт, що функції та повноваження припинених Головного управління ДФС в Івано-Франківській області як територіального органу Державної фіскальної служби України та Головного управління ДПС в Івано-Франківській області як територіального органу Державної податкової служби України, з 01.01.2021 виконує Головне управління ДПС в Івано-Франківській області, як відокремлений підрозділ Державної податкової служби України.

Структурним підрозділом Головного управління ДПС Івано-Франківській області, є зокрема, Калуська державна податкова інспекція. Зазначене підтверджується відомостями з офіційного сайту Головного управління ДПС в Івано-Франківській області.

Таким чином, з 01.01.2021 усі повноваження реорганізованих районних (об`єднаних), міських, міжрайонних, тощо, Державних податкових інспекцій, які забезпечували реалізацію єдиної державної податкової політики на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, та Головного управління ДПС в Івано-Франківській області, як територіального підрозділу Державної податкової служби, (крім особливостей, передбачених для державних податкових інспекцій структурних підрозділів ГУ ДПС), належать відповідачу, як відокремленому підрозділу ДПС в Івано-Франківській області, та фактичному і процесуальному правонаступнику вказаних державних органів.

Тому, з урахуванням приписів абзацу третього пункту 7 Порядку №750 та пункту 6 Порядку №622, повноваження щодо видачі позивачу довідки для призначення пенсії в порядку статті 37 Закону N 3723-XII, належать відповідачу, як правонаступнику майна, прав та обов`язків реорганізованої Калуської ОДПІ.

Таким чином, відмова відповідача щодо видачі позивачу довідок для призначення пенсії з підстав відсутності у відповідача відповідних повноважень, оформлена листом від 21.02.2025, є протиправною. Тому, позовні вимоги в цій частини слід задовольнити.

Вирішуючи позовні вимоги про зобов`язання відповідача видати позивачу Довідку про складові заробітної плати для державного службовця, який до 1 січня 2024 р. працював та звільнився з державних органів, … (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) (Додаток 4 до Порядку) за місяць, що передує місяцю звернення за призначенням пенсії ( за грудень 2024) та Довідку про інші складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, та яка на дату виходу на пенсію не займала посаду в державних органах (Додаток 6 до Порядку), ( за грудень 2024), за останньою займаною посадою державної служби / заступника начальника Калуської об`єднаної ДПІ ГУ ДФС/ (або прирівняною до неї у разі відсутності у державному органі відповідних посад державної служби), суд враховує наступне.

Відповідно до частин 1 і 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі- КАС України) завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень. У справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони, зокрема: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії).

Отже, визначальним для суду при вирішенні адміністративного спору є встановлення наявності чи відсутності порушеного прав позивача діями, бездіяльністю чи рішенням відповідача. Обов`язковою умовою надання правового захисту судом є наявність відповідного порушення суб`єктом владних повноважень прав, свобод або інтересів особи на момент її звернення до суду. Порушення має бути реальним, стосуватися (зачіпати) зазвичай індивідуально виражених права чи інтересів особи, яка стверджує про їх порушення.

Відповідно до пункту 2 Порядку №750 довідка про заробітну плату для призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону № 3723 -XII видається особам, які мають право на призначення пенсії згідно з пунктом 3 Порядку № 622.

За змістом пункту 3 Порядку № 622 право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абзацом першим частини першої статті 28 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", з урахуванням стажу державної служби, передбаченого пунктом 2 цього Порядку, якщо до набрання чинності Законом України від 10 грудня 2015 р. N 889-VIII "Про державну службу" не призначалася пенсія відповідно до Закону, мають: чоловіки, які досягли віку 62 роки. До досягнення зазначеного віку право на призначення пенсії мають чоловіки 1955 року народження і старші після досягнення ними такого віку: 61 рік - які народилися по 31 грудня 1954 р.; 61 рік 6 місяців - які народилися з 1 січня 1955 р. по 31 грудня 1955 р.; жінки, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування".

Отже, довідка про заробітну плату для призначення пенсії видається особі за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абзацом першим частини першої статті 28 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", з урахуванням стажу державної служби, передбаченого пунктом 2 Порядку №622 та відповідного віку.

Суд встановив, що відповідач під час розгляду заяви позивача про видачу довідок для призначення пенсії державного службовця не досліджував наявність умов, передбачених пунктами 2 і 3 Порядку № 622, необхідних для видачі довідок, а також наявність підстав для видачі таких довідок за грудень 2024 року за останньою займаною посадою або прирівняною до неї. Зазначене підтверджується змістом відповіді від 21.02.2025 (а.с. 5,6).

Тому, право позивача в цій частині не порушене. Відповідно, підстави для задоволення позовних вимог в цій частині відсутні.

Разом з тим, суд враховує, що заява позивача від 22.01.2025 про видачу довідок для призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу» від 16.12.93 N 3723-XII не розглянута відповідачем по суті звернення.

Пунктом 10 частини 2 статті 245 КАС України у разі задоволення позову суд може прийняти рішення про інший спосіб захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень, який не суперечить закону і забезпечує ефективний захист таких прав, свобод та інтересів.

З метою забезпечення ефективного захисту прав, свобод та інтересів позивача, суд вважає за необхідне зобов`язати відповідача повторно розглянути заяву про видачу довідок для призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу» від 16.12.93 N 3723-XII.

Враховуючи викладене, позов слід задовольнити частково.

На підставі статті 129-1 Конституції України, керуючись статтями 139, 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити частково.

Визнати протиправною відмову Головного управління ДПС в Івано-Франківській області щодо видачі ОСОБА_1 довідок для призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу» від 16.12.93 N 3723-XII з підстав відсутності у відповідних повноважень, оформлену листом від 21.02.2025.

Зобов`язати Головне управління ДПС в Івано-Франківській області (код ЄДРПОУ 43968084, вул. Незалежності, 20, м. Івано-Франківськ, 76018) повторно розглянути заяву ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) від 22.01.2025 про видачу довідок для призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу» від 16.12.93 N 3723-XII.

У задоволенні решти позовних вимог відмовити.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, з дня складення повного судового рішення.

Апеляційна скарга подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя Григорук О.Б.