ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
21036, м. Вінниця, Хмельницьке шосе, 7 тел. 66-03-00, 66-11-31, http://vn.arbitr.gov.ua
_________________
УХВАЛА
02 грудня 2010 р. Справа № 5/435-04
за заявою : ДП "Універсальна юридична компанія "Естоппель", м. Київ
до: ДП "Уладівський спиртовий завод", с.Уладівка Літинського району Вінницької області
про визнання банкрутом
Головуючий суддя Банасько О.О.
Cекретар судового засідання Матущак О.В.
Представники :
Універсальна юридична компанія "Естопель": Власюк В.А. - представник, довіреність № 4 від 19.07.2010 року, паспорт НОМЕР_3 виданий 31.12.1997 року.
Управління Пенсійного фонду України у Літинському район: Шліхта Л.М. - представник, довіреність № 645/06-35/09, паспорт НОМЕР_4 виданий 06.09.2010 року.
Літинський районний центр зайнятості: Попадюк О.В. - представник, довіреність № 01-19/74 від 20.01.2010 року, посвідчення НОМЕР_5 видане 15.05.2009 року.
ТОВ "Укрмостдорбуд": Козінська О.В. - паспорт НОМЕР_1, виданий 01.08.2000 року.
Сектор з питань банкрутства у Вінницькій області: Наконечнюк В.Ф. - представник, довіреність № б/н від 01.12.2009 року.
ДП "Уладівський спиртовий завод": Музикін О.Ю. - представник, довіреність № б/н від 20.08.2010 року, паспорт НОМЕР_2 виданий 09.08.1995 року;
Арбітражний керуючий Завора О.І.: не з'явився.
Арбітражний керуючий Томашук М.С..
Інші: Вихристюк А.М. - службове посвідчення серія УВН № 062406, видане 28.10.2010 року.
В С Т А Н О В И В :
В провадженні господарського суду Вінницької області перебуває в провадженні справа 5/435-04 про банкрутство Державного підприємства "Уладівський спиртовий завод" за заявою Дочірнього підприємства "Універсальна компанія "Правекс-Естоппель" (т.1, а.с.1).
Під час розгляду справи склад суду неодноразово змінювався в зв'язку із скасуваннями та змінами процесуальних документів прийнятих під час розгляду вказаної справи апеляційною та касаційною інстанцією.
Відповідно до розпорядження голови суду від 08.10.2008 року справу № 5/435-04 передано на розгляд судді Банасько О.О..
Під час здійснення провадження у даній справі 14.10.2010 року до суду надійшла заява арбітражного керуючого Завори О.І. про дострокове припинення повноважень розпорядника майна мотивована великим обсягом виконуваної роботи за постійним місцем проживання і відсутністю в зв'язку з цим можливості виконувати належним чином обов'язки розпорядника майна.
Ухвалою від 14.10.2010 року розгляд справи було призначено на 28.10.2010 року.
28.10.2010 року до господарського суду Вінницької області від начальника управління Пенсійного фонду України у Літинському районі надійшло письмове пояснення щодо поданої арбітражним керуючим заяви про дострокове припинення повноважень, в якому останній просить суд не задовольняти заяви арбітражного керуючого Завори О.І. до погодження кандидатури нового арбітражного керуючого комісією з підготовки пропозицій господарському суду щодо кандидатур арбітражних керуючих.
Одночасно від Літинського районного центру зайнятості та Хмільницького ОДПІ 28.10.2010 року надійшли листи в яких зазначається, що питання про дострокове звільнення арбітражного керуючого доцільно буде вирішити після погодження кандидатури нового арбітражного керуючого в установленому законом порядку.
Ухвалою від 28.10.2010 року в зв'язку з тим, що питання про дострокове звільнення арбітражного керуючого доцільно вирішувати лише після погодження кандидатури нового арбітражного керуючого в установленому законом порядку судове засідання відкладено до 17.11.2010 року.
При цьому при відкладенні розгляду справи до 17.11.2010 року суд повідомив боржника, кредиторів, сектор з питань банкрутства у Вінницькій області державного департаменту з питань банкрутства, Міністерство аграрної політики України, Державний концерн спиртової та лікеро-горілчаної промисловості (концерн "Укрспирт") про можливість ініціювання ними звернень щодо кандидатури арбітражного керуючого до постійно діючої Комісії з підготовки пропозицій господарському суду щодо кандидатур арбітражних керуючих при Державному департаменті з питань банкрутства у відповідності до Порядку розгляду та подання пропозицій господарському суду щодо кандидатур арбітражних керуючих затвердженому наказом Міністерства економіки України від 21.11.2008 року № 715.
16.11.2010 року надійшла заява арбітражного керуючого Томашука М.С., який просить призначити його розпорядником майна Державного підприємства "Уладівський спиртовий завод".
17.11.2010 року через канцелярію суду надано лист сектору з питань банкрутства у Вінницькій області з проханням оголосити перерву в судовому засіданні з розгляду питання про призначення ліквідатора.
В зв'язку з відсутністю пропозицій щодо кандидатури арбітражного керуючого розгляд справи було відкладено до 02.12.2010 року.
24.11.2010 року до суду надійшов лист за підписом директора державного департаменту з питань банкрутства Міністерства економіки України від 18.11.2010 року № 216-30-20/4720 в якому останній пропонує господарському суду Вінницької області призначити у справі № 5/435-04 розпорядником майна арбітражного керуючого Томашука М.С..
В судовому засіданні суд розглянувши матеріали справи, дослідивши докази які надійшли на адресу суду та заслухавши думку присутніх у ньому учасників дійшов висновку про задоволення заяв арбітражного керуючого Завори О.І. та Томашука М.С. виходячи з наступного.
Відповідно до ст.1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (надалі-Закон) арбітражний керуючий (розпорядник майна, керуючий санацією, ліквідатор) - фізична особа, яка має ліцензію, видану в установленому законодавством порядку, та діє на підставі ухвали господарського суду.
Відповідно до ч.1 ст.2 Закону державну політику щодо запобігання банкрутству, а також забезпечення умов реалізації процедур відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом стосовно державних підприємств та підприємств, у статутному фонді яких частка державної власності перевищує двадцять п'ять відсотків, суб'єктів підприємницької діяльності інших форм власності у випадках, передбачених цим Законом, здійснює державний орган з питань банкрутства, який діє на підставі положення, затвердженого у встановленому порядку.
Частиною 2 цієї статті встановлено крім іншого, що державний орган з питань банкрутства: сприяє створенню організаційних, економічних, інших умов, необхідних для реалізації процедур відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом; пропонує господарському суду кандидатури арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) для державних підприємств або підприємств, у статутному фонді яких частка державної власності перевищує двадцять п'ять відсотків, щодо яких порушена справа про банкрутство, та в інших випадках, передбачених цим Законом тощо.
Механізм реалізації вказаного положення Закону регламентовано Порядком розгляду та подання пропозицій господарському суду щодо кандидатур арбітражних керуючих, затвердженим наказом Міністерства економіки України від 21.11.2008 року № 715.
Зазначеним порядком розгляду та подання пропозицій господарському суду щодо кандидатур арбітражних керуючих, визначено, що розгляд та погодження кандидатур арбітражних керуючих здійснюється постійно діючою Комісією з підготовки пропозицій господарському суду щодо кандидатур арбітражних керуючих на її засіданнях при Державному департаменті з питань банкрутства (п.2 Порядку).
Засідання Комісії проводяться в разі потреби, але не рідше ніж один раз на тиждень (п. 3 Порядку).
Пунктом 4 Порядку передбачено, що подання господарському суду пропозицій щодо кандидатури арбітражного керуючого здійснюється на підставі: ухвали господарського суду; або звернення учасників провадження у справі про банкрутство щодо кандидатури арбітражного керуючого у справі за формою згідно з додатком 1.
Отже, при призначенні розпорядником майна боржника - державного підприємства (або підприємства, у статутному фонді яких частка державної власності перевищує 25 %), господарський суд зобов'язаний надати державному органу з питань банкрутство можливість використати своє право, передбачене, зокрема, ст.2 Закону, запропонувати кандидатуру арбітражного керуючого для призначення розпорядником майна такого боржника та розглянути таку пропозицію у відповідному судовому засіданні.
Слід вказати, що наведена позиція відображена також в п.п.61, 62 Постанови Пленуму Верховного суду України "Про судову практику в справах про банкрутство" № 15 від 18.12.2009 року: в яких наголошено на тому, що правом запропонувати господарському суду кандидатуру розпорядника майна наділений кредитор, а стосовно державних підприємств і підприємств, у статутному фонді яких частка державної власності перевищує 25 відсотків, та у випадках, передбачених статтею 52 Закону, яка регулює особливості банкрутства відсутнього боржника, - державний орган з питань банкрутства, за участю представника органу, уповноваженого управляти державним майном, у порядку розгляду та подання до господарського суду пропозицій щодо кандидатур арбітражних керуючих.
Механізм реалізації повноважень державного органу з питань банкрутства визначено Указом Президента України від 23.10.2000 року № 1159/2000 "Про Міністерство економіки України", наказом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України від 30.07.2004 року № 284 "Про ліквідацію територіальних органів з питань банкрутства Міністерства та утворення територіальних управлінь (відділів) з питань банкрутства Міністерства". Державний департамент з питань банкрутства діє на підставі Положення про Державний департамент з питань банкрутства, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19.04.2006 року № 533. При вирішенні питання щодо призначення розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора господарські суди мають керуватися вимогами частини другої статті 2 Закону, попередньо узгодити кандидатуру розпорядника майна з державним органом з питань банкрутства відповідно до Порядку розгляду та подання пропозицій господарському суду щодо кандидатур арбітражних керуючих, затвердженого наказом Міністерства економіки України від 21.11.2008 року № 715.
Пропозиції державний орган з питань банкрутства подає у встановлений судом строк до дня проведення підготовчого засідання у справі про банкрутство.
У разі відсутності погодження державним органом з питань банкрутства жодної кандидатури арбітражного керуючого для призначення розпорядником майна (керуючим санацією, ліквідатором) у встановлений господарським судом строк суд самостійно призначає кандидатуру з числа зареєстрованих державним органом з питань банкрутства арбітражних керуючих, запропонованих кредиторами відповідно до зазначеного Порядку подання пропозицій.
Згідно ч.3 ст.3-1 Закону арбітражними керуючими не можуть бути призначені:
- особи, які згідно з цим Законом вважаються заінтересованими;
- особи, які здійснювали раніше управління цим боржником - юридичною особою, за винятком випадків, коли з дня усунення цієї особи від управління зазначеним боржником минуло не менше трьох років, якщо інше не встановлено цим Законом;
- особи, яким заборонено здійснювати цей вид підприємницької діяльності або займати керівні посади;
- особи, які мають судимість за вчинення корисливих злочинів.
До призначення арбітражним керуючим особа має подати до господарського суду заяву, в якій зазначається, що вона не належить до жодної категорії вищезазначених осіб.
Виходячи з приписів ч.1 ст.13, ст.17, ст.24 Закону суд приходить висновку про те, що необхідною умовою призначення арбітражного керуючого є наявність його згоди, яка виражається шляхом подачі відповідної заяви в порядку встановленому ст.3-1 Закону.
Згідно ч.8 ст.13 Закону розпорядник майна має право подавати в господарський суд заяву про дострокове припинення своїх обов'язків.
Суд вважає, що за відсутності згоди унеможливлюється покладення відповідних обов'язків на арбітражного керуючого.
Виходячи із наведеного вище, враховуючи відсутність заперечень щодо звільнення від обов'язків розпорядника майна арбітражного керуючого Завори О.І. та наявність пропозиції державного органу з питань банкрутства щодо призначення розпорядником майна арбітражного керуючого Томашука М.С. суд припиняє повноваження розпорядника майном Завори О.І. та призначає розпорядником майна Томашука М.С..
Беручи до уваги викладене, керуючись ст.ст.4-1, 4-3, 4-5, 22, 30, 32, 33, 34, 36, 38, 43, 86, 115, 116 Господарського процесуального кодексу України та ст.ст.1, 2, 3-1, 5, 13 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", суд -
У Х В А Л И В:
1. Заяву арбітражного керуючого Завори О.І. про дострокове припинення повноважень розпорядника майна ДП "Уладівський спиртовий завод" задовольнити.
2. Припинити повноваження розпорядника майна ДП "Уладівський спиртовий завод" арбітражного керуючого Завори О.І..
3. Призначити розпорядником майна ДП "Уладівський спиртовий завод" (код ЄДРПОУ-05459163, вул.Некрасова, 1, с.Уладівка Літинського району Вінницької області, 22231) строком на 6 місяців арбітражного керуючого Томашука Миколу Савелійовича (ліцензія Міністерства економіки України від 18.04.2006 року НОМЕР_6, АДРЕСА_3 (АДРЕСА_4), тел.НОМЕР_7).
4. Зобовязати розпорядника майна ДП "Уладівський спиртовий завод" арбітражного керуючого Томашука Миколу Савелійовича протягом строку дії процедури розпорядження майном виконати вимоги ст.13 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
5. Ухвалу надіслати боржнику, кредиторам згідно затвердженого реєстру, арбітражному керуючому Заворі О.І., арбітражному керуючому Томашуку М.С., сектору з питань банкрутства у Вінницькій області державного департаменту з питань банкрутства, Міністерству аграрної політики України, Державному концерну спиртової та лікеро-горілчаної промисловості (концерн "Укрспирт") рекомендованим листом.
Суддя Банасько О.О.
віддрук. 15 прим.:
1 - до справи
2 - ЗАТ "Укрмостдорбуд" - (пл.Гагаріна, 2, м.Вінниця).
3 - Хмільницька ОДПІ - (вул.Столярчука, 16, м.Хмільник Вінницької області, 22000).
4 - боржнику - ДП "Уладівський спиртовий завод" (с. Уладівка, Літинського району, Вінницької області).
5 - арбітражний керуючий Завора О.І. - (АДРЕСА_1 ).
6 - арбітражний керуючий Томашук М.С. - (АДРЕСА_3).
7 - арбітражний керуючий Томашук М.С. - (АДРЕСА_4).
8 - Управління Пенсійного фонду України в Літинському районі - (вул.Леніна, 29, смт.Літин Вінницької області, 22300).
9 - Літинський районний центр зайнятості - (вул.Леніна, 9, смт.Літин Вінницької області, 22300).
10 - ТОВ "Кречет" - (вул. Косіора, 32, м. Кривий ріг Дніпропетровської області, 50000).
11 - ПП "Марічка" - (94518, м-н 4, б.4, кв. 43, м. Красний Луч, Луганська область).
12 - УЮК "Естоппель" - (01015, м.Київ, вул.Московська, 39, кв.1).
13-сектор з питань банкрутства у Вінницькій області державного департаменту з питань банкрутства, вул.Хмельницьке шосе, 7, к.730, м.Вінниця, 21036.
14-Міністерство аграрної політики України, вул.Хрещатик, 24, Київ-1, 01001.
15-Державний концерн спиртової та лікеро-горілчаної промисловості (концерн "Укрспирт"), вул.Б.Гринченка, 1, м.Київ.