Постанова № 128321386, 18.06.2025, Шевченківський районний суд міста Києва

Дата ухвалення
18.06.2025
Номер справи
761/23038/25
Номер документу
128321386
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 761/23038/25

Провадження № 3/761/4961/2025

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 червня 2025 року суддя Шевченківського районного суду м. Києва Савчук Ю.Н.,розглянувши справу про адміністративне правопорушення про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, голови політичної партії «Всеукраїнське аграрне об`єднання «Заступ», що зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , за ознаками адміністративного правопорушення, передбаченого ст.212-21 КУпАП,

В С Т А Н О В И В :

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення № 50-33/966 від 19.05.2025 року, складеного уповноваженою особою Національного агентства з питань запобігання корупції-головним спеціалістом відділу реалізації матеріалів перевірок Департаменту формування доброчесності політичних фінансів Шокал Ю., ОСОБА_1 , керівник політичної партії «Всеукраїнське аграрне об`єднання «Заступ», вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ст. 212-21 КУпАП за таких обставин.

Положенням частини 9 статті 17 Закону визначено, що політична партія зобов`язана подати до Національного агентства звіт (у тому числі її місцевих організацій, які в установленому порядку набули статусу юридичної особи) шляхом заповнення на офіційному веб сайті Національного агентства.

Згідно з пунктами 1, 2 розділу ІІ Порядку подання Звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру, затвердженого наказом Національного агентства від 19.02.2010 № 102/21 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.04.2021 за № 507/36129, Звіт політичної партії є структурованими даними, містить інформацію, внесену керівником політичної партії та/або особами, яких уповноважено в установленому порядку на подання Звіту, до електронних форм, передбачених Реєстром, та підписаний шляхом накладання на нього кваліфікованого електронного підпису керівника (уповноваженої особи) політичної партії.

Поданню звіту передує процес його формування, який полягає в заповненні електронних форм інформацією, передбаченою реєстром відповідно до Закону.

Відповідно до п.4 ч.1 ст.18 Закону України «Про політичні партії України» державний контроль за діяльністю політичних партій здійснюють: Національне агентство з питань запобігання корупції - за додержанням встановлених законом обмежень щодо фінансування політичних партій, передвиборної агітації, агітації з всеукраїнського та місцевого референдуму, законним та цільовим використанням політичними партіями коштів, виділених з державного бюджету на фінансування їхньої статутної діяльності, своєчасністю подання звітів партій про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру, звітів про надходження і використання коштів виборчих фондів на загальнодержавних та місцевих виборах, повнотою таких звітів, відповідністю їх оформлення встановленим вимогам, достовірністю включених до них відомостей.

Згідно з ч.22 ст.17 Закону України «Про політичні партії України» за результатами перевірки звітів політичних партій про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру уповноважена особа Національного агентства з питань запобігання корупції складає висновок, у якому відображаються результати проведеного аналізу, а також детальний виклад змісту всіх порушень із зазначенням ужитих заходів реагування (у разі виявлення порушень).

За результатами перевірки відповідно до висновку про результати перевірки Звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру від 03.04.2025 року № 2105, затвердженого наказом Національного агентства з питань запобігання корупції № 96/25 від 03.04.2025 року, встановлено неповноту інформації, а саме: не відображення у звіті політичної партії «Всеукраїнське аграрне об`єднання «Заступ»за I-IV квартали 2024 року відомостей про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру місцевої організації, яка у встановленому порядку набула статусу юридичної особи, Київської міської організації політичної партії «Всеукраїнське аграрне об`єднання «Заступ», код ЄДРОПОУ 37729913, що є порушенням частин дев`ятої, одинадцятої та тринадцятої статті 17 ЗУ «Про політичні партії».

Ч.26 ст.17 Закону України «Про політичні партії України» передбачено, що у разі виявлення під час перевірки звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру чи під час перевірки інформації про порушення законодавства у сфері фінансування політичних партій ознак порушення вимог законодавства Національне агентство з питань запобігання корупції письмово звертається до політичної партії з пропозицією надати пояснення для з`ясування відповідних обставин. Політична партія надає такі пояснення протягом 10 робочих днів з дня отримання зазначеної пропозиції Національного агентства з питань запобігання корупції.

Листом-зверненням від 21.07.2021 №07/11 партія надала відомості про ОСОБА_1 як керівника партії, що підтверджується також Витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань від 27.02.2025 року та яка відповідальна за подання звітів до Національного агентства.

Листом №50-20/17777-25 від 03.03.2025 року Департамент формування доброчесності політичних фінансів Національного агентства з питань запобігання корупції повідомив голову політичної партії ОСОБА_1 про необхідність надання пояснень по суті виявленого правопорушення упродовж десяти робочих днів з дня одержання запиту.

17.03.2025 року ОСОБА_1 надала відповідь № 17/03/25-1, у якій повідомила повідомила НАЗК, що відсутність відображення у Звіті Київської міської організації Партії, яка має статус юридичної особи (код ЄДРПОУ 37729913), є технічною помилкою, зумовленою тим, що вона не була включена до електронного кабінету Політдата, що спричинило не відображення її у відповідній електронній системі, наслідком чого стало неподання Партією Звіту. Окрім того, Київська міська організація Партії фактичної діяльності не здійснювала.

Листами №50-20/36029-25 від 25.04.2025 року та №50-20/39871-25 від 08.05.2025 року Департамент формування доброчесності політичних фінансів Національного агентства з питань запобігання корупції повідомив ОСОБА_1 необхідність надання пояснень по суті виявленого правопорушення та здійснив її виклик на 02.05.2025 року на 15 год. 00 хв. та, відповідно, на 16.05.2025 року на 16 год.00 хв. для складення протоколу про адміністративне правопорушення.

У зв`язку із неявкою ОСОБА_1 на 16.05.2025 року до НАЗК, було складено Акт про неявку № 50-28/125 від 16.05.2025 року.

Уповноважена особа НАЗК вважає, що ОСОБА_1 , як керівник політичної партії, порушила порядок подання звіту, чим вчинила адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена статтею 212-2 КУпАП.

В судове засідання ОСОБА_1 не з`явився, про дату, час та місце повідомлена належним чином.

Обов`язок подати до НАЗК звіт політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру покладено на політичну партію, що передбачено ч.7 ст.17 Закону України «Про політичні партії України».

При цьому, пунктом 1 розділу ІІ Положення про порядок подання Звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру, затвердженого рішенням НАЗК від 28.07.2016 року №2, також встановлено подання звіту саме політичною партією.

Відповідно до ст.92 Цивільного кодексу України юридична особа набуває цивільних прав та обов`язків і здійснює їх через свої органи, які діють відповідно до установчих документів та закону. Порядок створення органів юридичної особи встановлюється установчими документами та законом. У випадках, встановлених законом, юридична особа може набувати цивільних прав та обов`язків і здійснювати їх через своїх учасників.

Як вбачається зі змісту п. 5.1 -5.3 Статуту політичної партії «Всеукраїнське аграрне об`єднання «Заступ», Установчим з`їздом політичної партії «Народна ініціатива» (протокол № 1 від 05.02.2011 року), зареєстрованого наказом Міністерства юстиції України №124815 від 04.05.2011 року, вищим керівним органом Партії є З`їзд партії, центральним керівним органом Партії є Правління Партії, керівними особами Партії є Голова Партії, Заступник Голови Партії.

Отже, політична партія як юридична особа виступає у правовідносинах через свої органи, які діють відповідно до установчих документів та закону.

Таким чином, від імені політичної партії як юридичної особи діють її органи відповідно до Статуту, в тому числі голова Партії.

Згідно з п. п. 8.1.1 п.8 Статуту політичної партії «Всеукраїнське аграрне об`єднання «Заступ», голова партії є вищою керівною особою Партії, яка здійснює загальне керівництво та за посадою входить до складу правління Партії.

П.п. 8.2.1.2-8.2.1.6, 8.2.1.15 п.п. 8.2.1 п.8.2 Статуту політичної партії передбачено, що Голова Партії в межах своїх повноважень керує поточною діяльністю Партії, без доручення представляє Партію у відносинах з органами державної влади, місцевого самоврядування, розпоряджається майном та коштами Партії, укладає договори, підписує фінансові, розпорядчі та інші документи Партії, відкриває рахунки у банківських установах та розпоряджається ними, вирішує інші питання, що стосуються діяльності Партії, крім питань, вирішення яких віднесено до повноважень інших керівних органів Партії.

П.п. 6.3.1.2 п. 6.3 Статуту З`їзд Партії має право за поданням Правління Партії виключити Голову партії з членів партії або відсторонити його від займаної посади, в тому числі, за дії або бездіяльність, що суперечать Статуту та/або Програмі Партії.

Таким чином, голова партії як її посадова особа несе відповідальність за порушення політичною партією вимог закону та Статуту.

Відповідно до ст.19 цього Закону у разі порушення політичними партіями Конституції України, цього та інших законів України до них можуть бути вжиті такі заходи: 1) попередження про недопущення незаконної діяльності; 2) заборона політичної партії.

Аналіз положення вказаної статті закону дає підстави дійти висновку про те, що до політичної партії як юридичної особи можуть бути застосовані лише такі заходи, як попередження про недопущення незаконної діяльності;2) заборона політичної партії.

В силу приписів ст.22 Закону України «Про політичні партії України» за порушення цього Закону посадові особи і громадяни притягаються до дисциплінарної, адміністративної, цивільної або кримінальної відповідальності згідно з законами України.

Зі змісту вказаної норми статті закону випливає, що за порушення законодавства про політичні партії до адміністративної відповідальності притягуються, в тому числі, посадові особи.

Згідно зі ст.14 КУпАП України посадові особи підлягають адміністративній відповідальності за адміністративні правопорушення, зв`язані з недодержанням установлених правил в сфері охорони порядку управління, державного і громадського порядку, природи охорони здоров`я населення та інших правил, забезпечення виконання яких входить до їх службових обов`язків.

Відповідно до ст.27 КУпАП штраф є грошовим стягненням, що накладається на громадян, посадових та юридичних осіб за адміністративні правопорушення у випадках і розмірі, встановлених цим Кодексом та іншими законами України.

За відсутності у ст.212-2 КАП України прямої вказівки на осіб, які є суб`єктами правопорушення, виходячи з аналізу об`єктивної сторони правопорушення, враховуючи вимоги ч.7 ст.17 Закону України «Про політичні партії України» та п.1 Розділу ІІ Положення про порядок подання Звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру щодо обов`язку політичної партії подавати звіт про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру, а також враховуючи зміст статті 92 ЦК України, статті 22 ЗУ «Про політичні партії», статті 14, 27 КУпАП України, можна дійти висновку про те, що суб`єктом правопорушення у цьому випадку може бути посадова особа політичної партії.

Із матеріалів справи вбачається, що протокол про адміністративне правопорушення складено на фізичну особу ОСОБА_1 за ст.212-2 КУпАП України як на керівника, тобто посадову особу політичної партії.

Ч.1 ст.17 Закону України «Про політичні партії України» передбачено, що політичні партії, місцеві організації політичних партій ведуть бухгалтерську звітність у встановленому порядку, проводять щорічний внутрішньопартійний фінансовий аудит своєї діяльності, а також проходять зовнішній незалежний фінансовий аудит у випадках, передбачених цим Законом.

Відповідно до п.14.1 Статуту місцевими організаціями партії є районні, міські, районні у містах, сільські, селищні організації Партії.

П.п. 14.2.6 п. 14. 2 Статуту визначено, що місцеві організації Партії, які мають статус юридичної особи, ведуть у встановленому порядку бухгалтерський облік та подають звітність відповідно до вимог законодавства.

Згідно з п.п. 14.4.2 п. 14.4 Статуту керівною особою місцевої організації Партії є голова місцевої організації партії.

Частиною дев`ятою статті 17 Закону України «Про політичні партії України» передбачено, що політична партія щоквартально, не пізніше ніж на сороковий день після закінчення звітного кварталу, зобов`язана подати до Національного агентства з питань запобігання корупції звіт про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру (у тому числі її місцевих організацій, які у встановленому порядку набули статусу юридичної особи) шляхом його заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції.

Таким чином, законом покладено обов`язок щодо подання Національному агентству з питань запобігання корупції звіту про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру (у тому числі місцевих організацій політичної партії) саме на політичну партію, а не на її місцеві організації.

В силу приписів ч.9 ст.17 Закону України «Про політичні партії України» форма та порядок подання звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру затверджуються Національним агентством з питань запобігання корупції.

Згідно з пунктами 1-3, 9 розділу II Положення про порядок подання Звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру, затвердженого Наказом Національного агентства з питань запобігання корупції від 19 лютого 2021 року № 102/21, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15 квітня 2021 р.за № 507/36129, звіт політичної партії є структурованими даними, містить інформацію, внесену керівником політичної партії та/або особами, яких уповноважено в установленому порядку на подання Звіту, до електронних форм, передбачених Реєстром, та підписаний шляхом накладання на нього кваліфікованого електронного підпису керівника (уповноваженої особи) політичної партії. Поданню Звіту передує процес його формування, який полягає в заповненні електронних форм інформацією, передбаченою Реєстром відповідно до Закону України «Про політичні партії в Україні. . Політичні партії отримують доступ до Реєстру за процедурою, визначеною Порядком формування та ведення Єдиного державного реєстру звітності політичних партій про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру, затвердженим наказом Національного агентства від 19 лютого 2021 року № 102/21. Сформований Звіт підписує керівник (уповноважена особа) політичної партії шляхом накладання КЕП.

Пунктами 1,9 розділу III Положення передбачено, що політична партія після створення облікового запису політичної партії в Реєстрі подає сформований Звіт до Національного агентства засобами електронного зв`язку через мережу Інтернет. Інформація, внесена керівником (уповноваженою особою) політичної партії до Звіту, автоматично оприлюднюється (за винятком інформації з обмеженим доступом) в публічній частині Реєстру.

Відповідно до розділу IV Положення звіти формуються лише тими місцевими організаціями політичної партії, які у встановленому порядку набули статусу юридичної особи. Доступ до електронного кабінету керівникам та/або уповноваженим особам місцевих організацій політичної партії надає керівник (уповноважена особа) політичної партії в межах їх повноважень, що виникають на підставі Закону України «Про політичні партії в Україні», статуту політичної партії, договору або з інших підстав, встановлених актами цивільного законодавства. Звіти місцевих організацій політичної партії, які у встановленому порядку набули статусу юридичної особи, формуються в Реєстрі та подаються на погодження керівнику (уповноваженій особі) політичної партії через електронний кабінет за процедурою, визначеною відповідними інструкціями користувачів, які розміщуються на офіційному вебсайті Національного агентства та офіційній сторінці Реєстру. Після погодження керівником (уповноваженою особою) політичної партії Звіти місцевих організацій політичної партії, які у встановленому порядку набули статусу юридичної особи, підписують шляхом накладання КЕП керівники (уповноважені особи) таких місцевих організацій політичної партії.

Таким чином, Звіти місцевих організацій політичної партії, які у встановленому порядку набули статусу юридичної особи, підписуються їх керівниками лише після погодження керівником політичної партії та повинні подаватися НАЗК саме керівником політичної партії, до повноважень якої відповідно до Статуту політичної партії належить підписання фінансових, розпорядчих та інших документів.

Місцеві організації Партії, які хоч і мають статус юридичної особи та відповідно до Статуту ведуть у встановленому порядку бухгалтерський облік та подають звітність, обов`язку подавати відповідні звіти в силу приписів ч.9 ст.17 Закону України «Про політичні партії України» не мають.

Оскільки Голова політичної Партії відповідно до статуту та закону є керівною особою, тобто посадовою особою Партії, який представляє Партію у відносинах з органами державної влади, розпоряджається майном та коштами Партії, підписує фінансові, розпорядчі та інші документи Партії, вирішує інші питання, що стосуються діяльності Партії, він, відповідно, повинен нести відповідальність за неподання звіту про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру.

Крім того, Статутом політичної партії «Всеукраїнське аграрне об`єднання «Заступ», до повноважень керівної особи місцевої організації політичної партії подання звіту про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру не віднесено.

Статтею 212-21 КУпАП передбачена відповідальність за порушення встановленого порядку подання фінансового звіту про надходження і використання коштів виборчого фонду, звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру у вигляді штрафу, але при цьому вказаною статтею не передбачено, на кого може бути накладено штраф.

У тексті статті 212-21 КУпАП не визначений суб`єкт адміністративного правопорушення, який може бути підданий адміністративному стягненню у вигляді штрафу, передбаченому санкцією цієї статті.

Однак не притягнення до адміністративної відповідальності за відсутності чіткого визначення суб`єкта адміністративного правопорушення нівелює інститут такої відповідальності та призведе до незастосування ст.212-21 КУпАП.

Системний аналіз норм глави 2 «Адміністративне правопорушення і адміністративна відповідальність» та ст. 27 КУпАП дають підстави вважати, що суб`єктами у справах про адміністративні правопорушення можуть бути фізичні особи (громадяни України, іноземці, особи без громадянства), посадові особи та юридичні особи.

Таким чином, виходячи з аналізу об`єктивної сторони адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 212-21 КУпАП, суб`єктом цього правопорушення може бути особа, на яку чинним законом покладено обов`язок подання фінансового звіту про надходження і використання коштів виборчого фонду, звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру.

Обов`язок подати до НАЗК звіт політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру покладено на політичну партію, що передбачено ч. 7 ст. 17 Закону України «Про політичні партії України».

При цьому, пунктом 1 розділу ІІ Положення про порядок подання Звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру, затвердженого рішенням НАЗК від 28.07.2016 р. № 2 також передбачено подання звіту саме політичною партією.

Оскільки формування та підписання звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру політичної входить до службових обов`язків голови політичної партії як керівної особи Партії відповідно до Статуту та Положення про порядок подання Звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру,суд приходить до висновку, що саме голова політичної партії як її посадова особа є суб`єктом адміністративного правопорушення, передбаченого ст.212-21 КУпАП.

Аргументи ОСОБА_1 щодо того, що місцева організація партії не була включена до електронного кабінету Політдата, що спричинило не відображення її у відповідній електронній системі та те, що Київська міська організація Партії фактичної діяльності не здійснювала судом до уваги не береться з огляду на наступне.

Київська міська організація політичної партії «Всеукраїнське аграрне об`єднання «Заступ» має статус юридичної особи, оскільки їй присвоєно код ЄДРПОУ (37729913), запис щодо неї як юридичної особи наявний у Реєстрі. Відповідно до ч.5 ст.104 ЦК України юридична особа є такою, що припинилася, з дня внесення до єдиного державного реєстру запису про її припинення. Дані Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань не містять інформації про припинення Київської міської організації політичної партії «Всеукраїнське аграрне об`єднання «Заступ». Крім того, не здійснення діяльності такою місцевою організацією не звільняє політичну партію від обов`язку подання звіту щодо такої організації, оскільки жоден законодавчий акт не звільняє від подання фінансової звітності, а відтак він повинен подаватися навіть у разі наявності нульових показників.

Згідно зі ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови.

Положеннями ст. 251 КУпАП передбачено, що доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються, зокрема, протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, речовими доказами, іншими документами тощо.

Відповідно до положень ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Згідно з положеннями ст. 256 КУпАП протокол про адміністративне правопорушення - це документ, що засвідчує факт неправомірних дій та є одним з основних джерел доказів, складається за встановленою формою і має містити дані необхідні для вирішення справи. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання. При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз`яснюються його права і обов`язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.

Згідно зі ст. 62 Конституції України, обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом та на припущеннях, а усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачиться на її користь.

Зазначене узгоджується і з практикою Європейського суду з прав людини, що сформульована у п. 43 рішення Європейського суду з прав людини від 14 лютого 2008 року у справі «Кобець проти України» (з відсиланням на п.282 рішення у справі «Авшар проти Туреччини» (Avsar v. Turkey), згідно яких «доказування, зокрема, має випливати із сукупності ознак чи неспростовних презумпцій, достатньо вагомих, чітких та узгоджених між собою, а за відсутності таких ознак не можна констатувати, що винуватість обвинуваченого доведено поза розумним сумнівом».

Також винуватість ОСОБА_1 в учиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 212-21 КУпАП, знайшла своє повне підтвердження у суді, а саме винуватість ОСОБА_1 підтверджується відомостями, що наведені в протоколі про адміністративне правопорушення № 50-33/966 від 19.05.2025року; висновком про результати перевірки Звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру від 03.04.2025 року № 2105; копіями листів НАЗК до керівника політичної партії «Всеукраїнське аграрне об`єднання «Заступ», про надання пояснень та складання протоколу №50-20/17777-25 від 03.03.2025 року, №50-20/36029-25 від 25.04.2025 року, №50-20/39871-25 від 08.05.2025 року; поясненнями ОСОБА_1 № 17/03/25-1 від 17.03.2025 року ; звітом політичної партії «Всеукраїнське аграрне об`єднання «Заступ», про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру за IV квартал 2024 року.

Вказані докази отримані з дотриманням встановленого законом порядку та передбаченими способами, а отже відсутні будь-які сумніви у їх достовірності та істинності.

Наведені докази є допустимими, належними і достатніми для підтвердження висновків суду про винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого 212-21КУпАП.

Оцінивши докази у справі за своїм внутрішнім переконанням та з точки зору належності, допустимості та достатності для висновку про вчинення особою адміністративного правопорушення, враховуючи досліджені в справі докази, суд приходить до висновку про те, що матеріали справи містять достатні дані про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 212-21 КУпАП.

Крім того суд враховує, що п.п. 8.2.1.2-8.2.1.6, 8.2.1.15 п.п. 8.2.1 п.8.2 Статуту політичної партії передбачено, що Голова партії в межах своїх повноважень керує поточною діяльністю Партії, без доручення представляє Партію у відносинах з органами державної влади, місцевого самоврядування, розпоряджається майном та коштами Партії, укладає договори, підписує фінансові, розпорядчі та інші документи Партії, відкриває рахунки у банківських установах та розпоряджається ними, вирішує інші питання, що стосуються діяльності Партії, (копія Статуту Партії додається)

Повноваження гр. ОСОБА_1 як керівника Партії підтверджуються відомостями з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, який додано до протоколу.

Враховуючи норми ст. 19 Закону, а також приписи ст. ст. 7, 9, 23, 24 КУпАП, суб`єктом вчинення правопорушення, передбаченого ст. 212-21 КУпАП є керівник Партії або уповноважена особа Партії.

Таким чином суд вважає, що дії ОСОБА_1 вірно кваліфіковані за ст. 212-21 КУпАП, ії вина у вчиненні адміністративного правопорушення доведена повністю, оскільки нею порушено вимоги ст. 17 Закону України «Про політичні партії в Україні», а саме, порядок подання звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру.

При накладенні стягнення суд ураховує характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь її вини та майновий стан.

Обставин, що згідно зі ст. 34 КУпАП України, пом`якшують відповідальність правопорушника, судом не встановлено.

Обставин, що згідно зі ст. 35 КУпАП обтяжують відповідальність за адміністративного правопорушення, судом не встановлено.

Ураховуючи особистість правопорушника, майновий стан, ступінь винуватості, відсутність обставин, що пом`якшують та відсутність обставин, що обтяжують його відповідальність, а також характер вчиненого правопорушення, суд вважає, що ОСОБА_1 слід призначити стягнення у вигляді штрафу, передбаченого санкцією ст. 212-21 КУпАП, що є достатньою мірою відповідальності з метою її виховання, а також запобігання вчинення нею нових правопорушень.

На підставі ст. 40-1 КУпАП з ОСОБА_1 на користь держави підлягає стягненню судовий збір у розмірі 605 грн 60 коп.

Враховуючи викладене та керуючись ст. ст. 212-21, 221, 247, 283-284 КУпАП, суддя,

П О С Т А Н О В И В:

Визнати громадянку України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , голову політичної партії «Всеукраїнське аграрне об`єднання «Заступ», що зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.212-21 КУпАП та застосувати до неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 300 (триста) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян в дохід держави, що становить 5100 (п`ять тисяч сто) грн 00 коп.

Стягнути з громадянки України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , голови політичної партії «Всеукраїнське аграрне об`єднання «Заступ», що зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , на користь держави судовий збір в розмірі 605,60 (шістсот п`ять гривень 60 коп.).

Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження або внесення на неї подання прокурора не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги або подання без задоволення (ч.1 ст.307 КУпАП).

У разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений ч.1 ст.307 КУпАП, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна, встановленому законом. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті КУпАП та зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України (ст.308 КУпАП).Штраф, накладений за вчинення адміністративного правопорушення, вноситься порушником в установу банку України, за винятком штрафу, що стягується на місці вчинення правопорушення, якщо інше не встановлено законом (ч.3 ст.307 КУпАП).

Строк звернення постанови для виконання три місяці з дня винесення постанови.

На постанову може бути подана апеляція протягом десяти днів до Київського апеляційного суду.

Суддя: