Єдиний державний реєстр судових рішень
ЄУН 193/867/25
Провадження № 3/193/371/25
П О С Т А Н О В А
іменем України
19 червня 2025 року сел. Софіївка
Суддя Софіївського районного суду Дніпропетровської області Кравченко Н.О., розглянувши матеріали про адміністративне правопорушення, які надійшли від Головного управління державної податкової служби у Дніпропетровській області стосовно:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , директора ФГ «Прибуткове», РНОКПП: НОМЕР_1 ,
про притягнення до адміністративної відповідальності
за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1ст. 163-2 КУпАП,
В С Т А Н О В И В:
17.06.2025 до суду надійшли матеріали про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1ст. 163-2 КУпАПвідносно ОСОБА_1 .
Відповідно до протоколу № 28418/04-36-04-15/40662660 від 21.05.2025 року:
ОСОБА_1 як платником податків порушено п57.1 ст. 57 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2755-VI.
Відповідно до вимогст. 278 КУпАП, вивчивши в порядку підготовки до розгляду справи, матеріали справи про адміністративне правопорушення, суддя приходить до наступного.
Відповідно до ч. 2ст. 7 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Відповідно до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності ззаконом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Під час розгляду і вирішення справи про адміністративне правопорушення відповідно до ст. 280 КУпАП суд зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
З`ясування вищезазначених обставин здійснюється у відповідності дост. 279 КУпАП, зокрема, шляхом дослідження під час судового розгляду доказів, якими відповідно дост. 251 КУпАПє будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками.
Як вбачаться з протоколу № 28418/04-36-04-15/40662660 від 21.05.2025 року складеного відносно ОСОБА_1 , адреса місця проживання останнього вказано без назви населеного пункту місця реєстрації особи та місця реєстрації підприємства, що позбавляє суд можливості повідомити особу, яка притягується до адміністративної відповідальності про розгляд справи.
Відповідно до положень п.24 ППВСУ №14від 23.12.2005року «Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту,а також про адміністративні правопорушення на транспорті» Верховний Суд України визнав правильною практику тих судів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимогст. 256 КУпАП, відповідному правоохоронному органу для належного оформлення.
Отже, з огляду на допущену неповноту при складанні адміністративного матеріалу, що в свою чергу унеможливлює повний, всебічний та об`єктивний розгляд справи в судовому засіданні, оскільки при розгляді справи суд повинен з`ясувати всі конкретні обставини справи і з урахуванням досліджених доказів постановити в справі належне рішення, суд приходить до висновку про необхідність повернення вказаного матеріалу до ГУ ДПС у Дніпропетровській області для належного їх оформлення.
На підставі викладеного, керуючись ст.256, 268 ч.3, 278, 280, 283 КУпАП,
П О С Т А Н О В И В :
Справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , за ч. 1ст. 163-2 КУпАП(протокол про адміністративне правопорушення № 28418/04-36-04-15/40662660 від 21.05.2025 року ) повернути до ГУ ДПС у Дніпропетровській області для доопрацювання.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: Н.О.Кравченко