Єдиний державний реєстр судових рішень
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 червня 2025 рокуСправа №160/8875/25
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Голобутовського Р.З.
розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами у місті Дніпро адміністративну справу за позовною заявою Виконавчого комітету Покровської районної у місті ради до Громадського формування з охорони громадського порядку «ФОРТ», треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору - Головне управління Національної поліції в Дніпропетровській області, Департамент адміністративних послуг виконкому Криворізької міської ради про припинення діяльності громадського формування,
ВСТАНОВИВ:
26.03.2025 Виконавчий комітет Покровської районної у місті ради (далі - позивач) звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Громадського формування з охорони громадського порядку «ФОРТ» (далі - відповідач), треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору - Головне управління Національної поліції в Дніпропетровській області (далі третя особа-1), Департамент адміністративних послуг виконкому Криворізької міської ради (далі третя особа-2), у якій просить:
- припинити діяльність Громадського формування з охорони громадського порядку «ФОРТ» (вул. Мусоргського, буд. 13Д, м. Кривий Ріг, 50053, код ЄДРПОУ 37272577), шляхом примусового розпуску, а саме, ліквідувати (припинити) юридичну особу Громадське формування з охорони громадського порядку «ФОРТ» (вул. Мусоргського, буд. 13Д, м. Кривий Ріг, 50053, код ЄДРПОУ 37272577).
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що на адресу виконавчого комітету Покровської районної в місті ради надійшов лист Криворізького районного управління поліції №3 Головного управління національної поліції в Дніпропетровській області від 28.01.2025 №391/7 з проханням щодо сприяння у припиненні діяльності громадського формування з охорони громадського порядку «ФОРТ» у зв`язку з тим, що члени громадського формування протягом тривалого часу участі в забезпеченні правопорядку на території Покровського району м. Кривого Рогу не брали, чим порушили ст. 9 Закону України «Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону», а також не встановленні члени громадського формування для співпраці та оновлення інформації про громадські формування з охорони правопорядку, його правовий статус, проведення спільних профілактичних рейдів та залучення до охорони громадського порядку на території Покровського району м. Кривого Рогу. Частиною 1 ст. 28 Закону України «Про громадські об`єднання» передбачено, що громадське об`єднання може бути заборонено судом за позовом уповноваженого органу з питань реєстрації у разі виявлення ознак порушення громадським об`єднанням вимог ст. ст. 36, 37 Конституції України, ст. 4 цього Закону, а також у разі засудження його уповноважених осіб за вчинення кримінального правопорушення проти основ національної безпеки України, передбаченого ст. 111-1 Кримінального кодексу України. Заборона громадського об`єднання має наслідком припинення його діяльності у порядку, встановленому Законом України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань". Частиною 2 ст. 28 цього Закону визначено, що справа про заборону громадського об`єднання розглядається у порядку, встановленому Кодексом адміністративного судочинства України. Пунктом 2 ч. 5 ст. 46 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що громадяни України, іноземці чи особи без громадянства, їх об`єднання, юридичні особи, які не є суб`єктами владних повноважень, можуть бути відповідачами за адміністративним позовом суб`єкта владних повноважень про примусовий розпуск (ліквідацію) об`єднання громадян. Підставою для внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань відомостей про припинення громадського формування є саме рішення про припинення юридичної особи - громадського формування з охорони громадського порядку «ФОРТ». Враховуючи, що відповідач не здійснює статутну діяльність, не співпрацює з органами Національної поліції, органами місцевого самоврядування, в силу положень ст. 8 Закону України «Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону» громадське формування з охорони громадського порядку «ФОРТ», підлягає припиненню шляхом примусового розпуску.
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 04.04.2025 відкрито провадження в адміністративній справі; справу призначено до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи.
Сторони належним чином повідомлені про розгляд справи Дніпропетровським окружним адміністративним судом, що підтверджується матеріалами справи.
Ухвалою суду від 04.04.2025 відповідачу було надано строк для подання письмового відзиву на позовну заяву - протягом 15 днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі.
Копія ухвали Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 04.04.2025 направлена на адресу відповідача, проте до суду повернувся конверт з відміткою поштового відділення про повернення «за закінченням терміну зберігання».
Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду у постанові від 28.01.2021 року у справі №820/1400/17 зазначив, що до повноважень адміністративних судів не віднесено установлення фактичного місцезнаходження юридичних осіб або місця проживання фізичних осіб - учасників судового процесу на час вчинення тих чи інших процесуальних дій. Тому примірники повідомлень про вручення рекомендованої кореспонденції, повернуті органами зв`язку з позначками «за закінченням терміну зберігання», «адресат вибув», «адресат відсутній» і т. п., з врахуванням конкретних обставин справи можуть вважатися належними доказами виконання адміністративним судом обов`язку щодо повідомлення учасників судового процесу про вчинення цим судом певних процесуальних дій.
Аналогічну позицію висловив Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду, зокрема, у постанові від 31.03.2021 у справі №640/2371/20 та постанові від 29.04.2021 у справі №826/12038/17.
В силу ч. 4 ст. 124, ч. 8 ст. 126 Кодексу адміністративного судочинства України суд вважає відповідача належним чином повідомленим про можливість подання відзиву у зазначені строки та належним чином повідомленим про судовий розгляд справи.
Відповідачем, на виконання ст. 162 Кодексу адміністративного судочинства України, не було надіслано до суду письмового відзиву на адміністративний позов та не було повідомлено про поважність причин ненадання відзиву.
Відповідно до ч. 6 ст. 162 Кодексу адміністративного судочинства України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
23.04.2025 від Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області надійшли пояснення, в яких зазначено, що згідно списку членів ГФОГП «Форт» останнє оновлення членів формування надавалось органам поліції 08.06.2020. Всупереч статуту та вимогам Закону України «Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону» члени ГФОГП «Форт», починаючи з грудня 2020 року і до теперішнього часу участі у спільних з правоохоронними органами заходах не приймають. На численні запити органів поліції про надання оновленого списку членів ГФОГП «Форт» та прийнятті участі у спільних заходах охорони громадського порядку, які були направлені до ГФОГП «Форт», відповіді не надходили. ГУНП підтримує позовні вимоги ВК Покровської РМР в повному обсязі.
Від Департаменту адміністративних послуг виконкому Криворізької міської ради пояснень не надходило, про розгляд справи третя особа-2 повідомлена 04.04.2025 шляхом отримання ухвали від 04.04.2025 та позовної заяви 26.03.2025 в електронному кабінеті автоматизованої системи «Електронний суд».
Згідно з ч. ч. 5, 8ст. 262 Кодексу адміністративного судочинства Українисуд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. При розгляді справи за правилами спрощеного позовного провадження суд досліджує докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи.
Дослідивши матеріали справи, суд встановив наступне.
Судом встановлено, згідно з відомостей Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, Громадське формування з охорони громадського порядку «ФОРТ» зареєстровано виконавчим комітетом Криворізької міської ради 23.02.2011, код ЄДРПОУ 37272577, місце знаходження: вул. Мусоргського, буд. 13Д, м. Кривий Ріг, 50053.
Згідно статуту Громадського формування з охорони громадського порядку «ФОРТ», затвердженого протоколом загальних зборів членів №1 від 24.01.2011, узгодженого Головою Жовтневої районної у місті ради, начальником відділу громадської безпеки Криворізького міського управління ГУ МВД України в Дніпропетровській області, основними завданнями формування є: надання допомоги органам внутрішніх справ у забезпечені громадського порядку і громадської безпеки, запобіганні адміністративним проступкам і злочинам; інформування органів та підрозділів внутрішніх справ про вчинені або ті, що готуються злочини, місця зосередження злочинних угруповань; сприяння органам внутрішніх справ у виявлені і розкритті злочинів, розшуку осіб, які їх вчинили, захисті інтересів держави, підприємств, установ, організацій, громадян від злочинних посягань; участь у забезпеченні безпеки дорожнього руху та боротьби з дитячою бездоглядністю і правопорушеннями неповнолітніх, надання невідкладної допомоги особам, які потерпіли від нещасних випадків чи правопорушень і потребують термінової медичної допомоги.
Аналогічні положення містяться і в статуті в новій редакції, затвердженого протоколом загальних зборів членів №6 від 20.12.2016, узгодженого Головою Покровської районної у місті ради, начальником Криворізького відділу поліції УМП України в Дніпропетровській області.
Листами від 25.01.2022 №45.3/2-363, №45.3/2-775, від 09.02.2023 №45.3/2-828, від 02.02.2024 №45.3/2-241з, №45.3/2-2602 Криворізьке відділення поліції Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області зверталось до керівника Громадського формування з охорони громадського порядку «ФОРТ» та повідомляло про необхідність надання списків керівників та членів громадського формування.
Відповіді на звернення Криворізького відділення поліції Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області до Громадського формування з охорони громадського порядку «ФОРТ» матеріали справи не містять.
Листом від 28.01.2025 №45.3/2-508 Криворізьке районне управління поліції відділення поліції №3 Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області звернулась до позивача з проханням вирішити питання щодо припинення діяльності Громадського формування з охорони громадського порядку «ФОРТ», у зв`язку з тим, що члени громадського формування протягом тривалого часу участі в забезпеченні правопорядку на території Покровського району м. Кривого Рогу не брали, чим порушили ст. 9 Закону України «Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону», а також не встановленні члени громадського формування для співпраці та оновлення інформації про громадські формування з охорони правопорядку, його правовий статус, проведення спільних профілактичних рейдів та залучення до охорони громадського порядку на території Покровського району м. Кривого Рогу.
Станом на день розгляду адміністративної справи, відповідачем не надано докази щодо звітування про свою діяльність з охорони громадського порядку і державного кордону, а також співпраці з цією метою з органами місцевого самоврядування, правоохоронними органами, Державною прикордонною службою та органами виконавчої влади.
Вважаючи, що відповідач не виконує покладені на нього обов`язки з охорони громадського порядку і державного кордону, позивач звернувся до суду з цим позовом.
Надаючи оцінку спірним правовідносинам суд виходить з наступних приписів законодавства.
Спірні правовідносини регламентовано Законами України "Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону" від 22.06.2000 №1835-III (далі - Закон №1835-III), "Про громадські об`єднання" від 22.03.2012 №4572-VI (далі - Закон №4572-VI), "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань" від 15.05.2003 №755-IV (далі - Закон №755-IV).
Відповідно до ст. 1 Закону №1835-III громадяни України відповідно доКонституції України мають право створювати в установленому цим Законом порядку громадські об`єднання для участі в охороні громадського порядку і державного кордону, сприяння органам місцевого самоврядування, правоохоронним органам, Державній прикордонній службі України та органам виконавчої влади, а також посадовим особам у запобіганні та припиненні адміністративних і кримінальних правопорушень, захисті життя та здоров`я громадян, інтересів суспільства і держави від протиправних посягань, а також у рятуванні людей і майна під час стихійного лиха та інших надзвичайних обставин (далі - громадські формування з охорони громадського порядку і державного кордону).
Громадські формування з охорони громадського порядку і державного кордону створюються і діють у взаємодії з правоохоронними органами, Державною прикордонною службою України, органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, додержуючись принципів гуманізму, законності, гласності, добровільності, додержання прав та свобод людини і громадянина, прав і законних інтересів юридичних осіб, рівноправності членів цих формувань.
Координацію діяльності громадських формувань з охорони громадського порядку і державного кордону здійснюють відповідно місцеві державні адміністрації та органи місцевого самоврядування (ст. 3 Закону №1835-III)
Судом встановлено, що 23.02.2011 зареєстровано виконавчим комітетом Криворізької міської ради Громадське формування з охорони громадського порядку «ФОРТ», як добровільне громадське об`єднання, метою якого є сприяння органам місцевого самоврядування, правоохоронним органам, органам виконавчої влади, а також посадовим особам у запобіганні та припиненні адміністративних правопорушень і злочинів, захисті життя та здоров`я громадян, інтересів суспільства і держави від протиправних посягань, а також у рятуванні людей і майна під час стихійного лиха та інших надзвичайних ситуацій.
Згідно із ст. 11 Закону №1835-III громадські формування з охорони громадського порядку і державного кордону проводять свою діяльність під контролем органів Національної поліції, підрозділів Державної прикордонної служби України шляхом:
1) спільного з поліцейськими, прикордонниками патрулювання і виставлення постів на вулицях, майданах, залізничних вокзалах, в аеропортах, морських і річкових портах, у місцях компактного проживання громадян, розташування підприємств, установ, організацій, навчальних закладів, а також у місцях можливої появи порушників кордону в межах району, що контролюється Державною прикордонною службою України, прикордонної смуги; участі в забезпеченні охорони громадського порядку під час проведення масових заходів, погоджених у випадках, передбаченихзаконом, з виконавчими органами місцевого самоврядування;
2) проведення разом з прикордонниками огляду на маршрутах можливого руху порушників державного кордону, місць їх укриття, транспортних засобів, суміжної з державним кордоном місцевості з метою встановлення причин та умов перебування невідомих осіб;
3) участі у заходах правоохоронних органів, спрямованих на боротьбу з окремими видами правопорушень.
Відповідно до ст. 12 Закону №1835-III членами громадських формувань з охорони громадського порядку і державного кордону можуть бути громадяни України, які досягли 18-річного віку, виявили бажання брати участь у зміцненні правопорядку і в охороні державного кордону та здатні за своїми діловими, моральними якостями і станом здоров`я виконувати на добровільних засадах взяті на себе зобов`язання.
Члени громадських формувань з охорони громадського порядку і державного кордону можуть брати участь у забезпеченні правопорядку та охороні державного кордону за місцем реєстрації цих об`єднань та лише після проходження відповідної правової та спеціальної підготовки в органах Національної поліції, підрозділах Державної прикордонної служби України і одержання в органі місцевого самоврядування посвідчення члена громадського формування і нарукавної пов`язки, зразки яких затверджуються Кабінетом Міністрів України. Підготовка членів зазначених громадських формувань здійснюється у порядку, що встановлюється Міністерством внутрішніх справ за погодженням із спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у справах охорони державного кордону України.
Не можуть бути членами зазначених громадських формувань особи, які порушують громадський порядок, особи, судимість з яких не знята або не погашена у встановленому законом порядку, та раніше засуджені за умисні кримінальні правопорушення, хворі на хронічний алкоголізм і наркоманію, визнані в судовому порядку недієздатними чи обмежено дієздатними, та інші особи у випадках, передбачених законами України.
Згідно із ст. 13 Закону №1835-III члени громадських формувань з охорони громадського порядку і державного кордону зобов`язані:
1) брати активну участь в охороні громадського порядку і державного кордону, припиненні адміністративних і кримінальних правопорушень та запобіганні їм;
2) під час виконання обов`язків з охорони громадського порядку і державного кордону мати особисте посвідчення члена громадського формування та нарукавну пов`язку;
3) доставляти до органів Національної поліції, в підрозділи Державної прикордонної служби України, штаб громадського формування з охорони громадського порядку або громадський пункт охорони порядку, приміщення виконавчого органу селищної, сільської ради осіб, які вчинили адміністративне правопорушення, з метою його припинення, якщо вичерпано інші заходи впливу, встановлення особи порушника, складення протоколу про адміністративне правопорушення у разі неможливості скласти його на місті вчинення правопорушення, якщо складення протоколу є обов`язковим;
4) надавати у межах наданих їм прав допомогу народним депутатам України, представникам органів державної влади та органів місцевого самоврядування у їх законній діяльності, якщо в цьому їм чиниться протидія або загрожує небезпека з боку правопорушників.
Крім того, члени громадських формувань, які беруть участь в охороні державного кордону, зобов`язані знати:
1) місцевість, точне проходження кордонів, номери і місце розміщення прикордонних знаків на дільниці застави;
2) режим державного кордону і прикордонний режим, чинне законодавство з цих питань;
3) зразки документів на право в`їзду та перебування громадян України та інших осіб у районах, що контролюються Державною прикордонною службою України, у прикордонній смузі.
Члени громадських формувань під час виконання своїх обов`язків з охорони громадського порядку і державного кордону після обов`язкового пред`явлення посвідчення члена громадського формування мають право:
1) вимагати від громадян додержання правопорядку, припинення адміністративних і кримінальних правопорушень, додержання режиму державного кордону, в тому числі на територіях, що межують з державним кордоном, де прикордонну смугу не визначено;
2) у разі підозри у вчиненні адміністративних і кримінальних правопорушень перевіряти у громадян документи, що посвідчують їх особу;
3) спільно з поліцейськими та військовослужбовцями Державної прикордонної служби України затримувати і доставляти до органу Національної поліції, підрозділу Державної прикордонної служби України, штабу громадського формування з охорони громадського порядку або громадського пункту охорони порядку осіб, які виявили злісну непокору законним вимогам члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону і не виконують вимог щодо припинення адміністративного правопорушення;
4) складати протоколи про адміністративні правопорушення;
5) входити до клубів, кінотеатрів, стадіонів, інших громадських місць і приміщень за згодою власника чи уповноваженого ним органу для переслідування правопорушника, який переховується, або припинення адміністративних чи кримінальних правопорушень;
6) у разі участі спільно з прикордонниками у пошуку порушників кордону за згодою громадян або власника підприємства, установи, організації чи уповноваженого ним органу та в присутності їх представників входити у будь-який час доби до житлових приміщень, на територію і в приміщення підприємств, установ, організацій та оглядати транспортні засоби;
7) у невідкладних випадках використовувати транспортні засоби, що належать підприємствам, установам, організаціям або громадянам (за їх згодою), крім транспортних засобів дипломатичних, консульських та інших представництв іноземних держав, міжнародних організацій, транспортних засобів спеціального призначення, для доставлення до лікувальних закладів осіб, що перебувають у безпорадному стані, а також осіб, які потерпіли від нещасних випадків або правопорушень і потребують термінової медичної допомоги;
8) у разі порушення водіями Правил дорожнього руху, створення реальної загрози життю або здоров`ю громадян вживати заходів до припинення цього правопорушення, здійснювати перевірку документів у водіїв на право користування та керування транспортними засобами, а також не допускати осіб, які не мають документів або перебувають у стані сп`яніння, до подальшого керування транспортними засобами;
9) під час виконання обов`язків члена громадського формування використовувати за власним бажанням свій або інший приватний автомототранспорт за згодою власника або особи, у володінні якої він перебуває. Відшкодування витрат за його використання у таких випадках може провадитися за рахунок коштів громадського формування у порядку, визначеному його положенням (статутом);
10) вести роботу серед населення щодо роз`яснення чинного законодавства про державний кордон України, систему режимних заходів у прикордонній смузі та контрольованому прикордонному районі;
11) застосовувати в установленому порядку заходи фізичного впливу, спеціальні засоби індивідуального захисту та самооборони.
Аналіз наведених законодавчих приписів дає змогу зробити висновок, що громадські формування з охорони громадського порядку та державного кордону, яким згідно Статуту Громадського формування з охорони громадського порядку «ФОРТ» є відповідач, зобов`язані, окрім виконання статутних завдань з охорони громадського порядку і державного кордону, звітувати про результати своєї діяльності перед відповідними виконавчим органами, органами Національної поліції та підрозділами Державної прикордонної служби України.
Згідно ч. 1ст. 8 Закону №1835-III діяльність громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону може бути припинена шляхом примусового розпуску або саморозпуску відповідно до закону.
Частиною 1ст. 16 Закону №1835-III визначено, що місцеві державні адміністрації та органи місцевого самоврядування у межах своєї компетенції спільно з органами Національної поліції та підрозділами Державної прикордонної служби України здійснюють координацію та контроль за діяльністю громадських формувань, заслуховують повідомлення і звіти керівників зазначених формувань.
Статтею 20 Закону №1835-III встановлено, що контроль за діяльністю громадських формувань з охорони громадського порядку і державного кордону здійснюється органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування у порядку, встановленому законом.
Органи, що проводять реєстрацію зазначених громадських формувань, здійснюють контроль за дотриманням ними вимог положення (статуту). Представники цих органів мають право спостерігати за проведенням громадськими формуваннями заходів, вимагати необхідні документи, одержувати пояснення.
Статтею 25Закону№4572-VI врегульовано, що припинення діяльності громадського об`єднання здійснюється: за рішенням громадського об`єднання, прийнятим вищим органом управління громадського об`єднання, у визначеному статутом порядку, шляхом саморозпуску або реорганізації; за рішенням суду про заборону (примусовий розпуск) громадського об`єднання.
При цьому, припинення діяльності громадського об`єднання відбувається в порядку, визначеному Законом №4572-VI.
Державна реєстрація та інші реєстраційні дії проводяться на підставі: документів, що подаються заявником для державної реєстрації; судових рішень, що набрали законної сили та тягнуть за собою зміну відомостей в Єдиному державному реєстрі, а також що надійшли в електронній формі від суду або державної виконавчої служби відповідно до Закону України "Про виконавче провадження".
Відповідно до ч. 1ст. 104 Цивільного кодексу України юридична особа припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації. У разі реорганізації юридичних осіб майно, права та обов`язки переходять до правонаступників.
З матеріалів адміністративної справи вбачається, що Громадське формування з охорони громадського порядку «ФОРТ» фактично не здійснює статутну діяльність, не надає допомогу правоохоронним органам у забезпеченні громадського порядку, запобіганні адміністративним правопорушенням та злочинам, не бере участі у патрулюванні та заходах органів Національної поліції, спрямованих на боротьбу з окремими видами правопорушень, не взаємодіє і не співпрацює з органами Національної поліції, органами місцевого самоврядування, не звітує про результати своєї діяльності перед відповідними виконавчим органами Криворізької міської ради, територіальними органами Національної поліції в Дніпропетровській області. Таким чином, ані позивач, ані третя особа-1 не мають змоги координувати діяльність вказаного громадського формування. Доказів протилежного відповідачем до суду не надано.
На підставі наведеного, суд приходить до висновку, що відповідач не виконує своїх статутних обов`язків та інших обов`язків, визначених Законом України "Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону", а тому з огляду на приписи ст. 8 вказаного нормативного правового акту, підлягає припиненню шляхом примусового розпуску.
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України та ч. 2ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбаченіКонституцією та законами України.
Згідно з вимогами ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Таким чином, виходячи із заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та доказів, зібраних у справі, суд робить висновок, що позовна заява підлягає задоволенню.
Відповідно до ч. 2ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову суб`єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб`єкта владних повноважень, пов`язані із залученням свідків та проведенням експертиз.
Оскільки під час розгляду цієї справи позивач витрат, пов`язаних із залученням свідків та проведенням експертиз, не поніс, підстави для стягнення судових витрат з відповідача відсутні.
Керуючись ст. ст. 139, 241-246, 250, 262 Кодексу адміністративного судочинства України,
УХВАЛИВ:
Позовну заяву Виконавчого комітету Покровської районної у місті ради (вул. Шурупова, буд. 2, м. Кривий Ріг, 50014, код ЄДРПОУ 04052531) до Громадського формування з охорони громадського порядку «ФОРТ» (вул. Мусоргського, буд. 13Д, м. Кривий Ріг, 50053, код ЄДРПОУ 37272577), треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору - Головне управління Національної поліції в Дніпропетровській області (вул. Троїцька, буд. 20А, м. Дніпро, 49101, код ЄДРПОУ 40108866), Департамент адміністративних послуг виконкому Криворізької міської ради (площа Молодіжна, буд. 1, м. Кривий Ріг, 50101, код ЄДРПОУ 41697046) про припинення діяльності громадського формування задовольнити.
Припинити діяльність Громадського формування з охорони громадського порядку «ФОРТ» (вул. Мусоргського, буд. 13Д, м. Кривий Ріг, 50053, код ЄДРПОУ 37272577), шляхом примусового розпуску, а саме, ліквідувати (припинити) юридичну особу Громадське формування з охорони громадського порядку «ФОРТ» (вул. Мусоргського, буд. 13Д, м. Кривий Ріг, 50053, код ЄДРПОУ 37272577).
Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в строки, передбачені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Р.З. Голобутовський