Рішення № 128253094, 16.06.2025, Волинський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
16.06.2025
Номер справи
140/2061/25
Номер документу
128253094
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 червня 2025 року ЛуцькСправа № 140/2061/25

Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого-судді Димарчук Т.М.,

розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулася з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області (далі ГУ ПФ України у Волинській області, відповідач) про:

визнання протиправними дій щодо незарахування періоду роботи у ВП Шахта Бужанська ДП Волиньвугілля з січня 2020 року по жовтень 2024 року до страхового стажу для призначення пенсії відповідно до Закону України Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування;

зобов`язання зарахувати до страхового стажу для призначення пенсії за віком період роботи з січня 2020 року по жовтень 2024 року у ВП Шахта Бужанська ДП Волиньвугілля та здійснити перерахунок пенсії за віком з 05.11.2024.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивач перебуває на обліку в ГУ ПФ України у Волинській області та отримує пенсію за віком відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування".

05.11.2024 позивач звернулася до відповідача із заявою щодо зарахування страхового стажу та проведення перерахунку пенсії за віком відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування". Однак, відповідач листом від 26.11.2024 повідомив про те, що період роботи з липня 2020 року по вересень 2024 року не підлягає зарахуванню до страхового стажу у зв`язку з тим, що за вказаний період роботи роботодавцем не сплачено за позивача єдиний соціальний внесок.

Позивач вважає такі дії відповідача протиправними, оскільки страхувальник (роботодавець) ВП Шахта Бужанська ДП Волиньвугілля з 01.01.2020 по даний час щомісячно здійснював відрахування страхових внесків із заробітної плати позивача та сплачував страхові внески за неї, а факт незарахування сум страхових внесків, сплачених із заробітної плати позивача, на банківський рахунок Пенсійного фонду, за відсутності її вини, не є підставою для відмови у зарахуванні до страхового стажу періоду роботи січня 2020 року по жовтень 2024 року у ВП Шахта Бужанська ДП Волиньвугілля.

Разом з тим, з довідки про доходи, виданої страхувальником (роботодавцем) ВП Шахта Бужанська ДП Волиньвугілля вбачається, що за період з липня 2020 року по жовтень 2024 року позивачу нараховувалась та виплачувалась заробітна плата, з якої роботодавець щомісячно здійснював сплату страхових внесків.

Крім того, з даних, наявних у реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування, а саме з індивідуальних відомостей про застраховану особу ОСОБА_1 форми ОК-5 вбачається, що страхувальником ВП Шахта Бужанська ДП Волиньвугілля нарахована та виплачена заробітна плата по грудень 2024 року з якої сплачено страхові внески.

З наведених підстав позивач просить позов задовольнити.

Ухвалою Волинського окружного адміністративного суду від 06.03.2025 прийнято дану позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у справі за цим позовом та розгляд справи призначено за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін відповідно до статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України).

У відзиві на позов від 29.03.2025 відповідач позовні вимоги не визнав та просив відмовити в їх задоволенні. В обґрунтування своєї позиції вказав, що позивач перебуває на обліку в органах Пенсійного фонду України як одержувач пенсії за віком відповідно до Закону України Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування з 20.01.2014.

05.11.2024 позивач звернулася до ГУ ПФ України у Волинській області зі зверненням з питань пенсійного забезпечення згідно Закону України Про звернення громадян. Листом від 26.11.2024 №15630-14750/Н-02/8-0300/24 ГУ ПФ України у Волинській області надало позивачу відповідь у якій вказано на відсутність підстав щодо перерахунку пенсії.

Відповідно до індивідуальних відомостей про застраховану особу, інформація щодо сплати страхувальником ВП Шахта Бужанська ДП Волиньвугілля єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування за період роботи з листопада 2020 року по жовтень 2024 року за ОСОБА_1 відсутня, а тому зазначений період не може бути зарахований до страхового стажу позивача.

Враховуючи вищевикладене, просить у задоволенні позовних вимог відмовити.

Дослідивши письмові докази, а також пояснення, викладені сторонами у заявах по суті справи, суд встановив наступне.

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , перебуває на обліку в ГУ ПФ України у Волинській області та отримує пенсію за віком відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" з 20.01.2014, що підтверджується матеріалами пенсійної справи.

05.11.2024 позивач звернулася до ГУ ПФУ у Волинській області із заявою щодо проведення перерахунку пенсії відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" з урахуванням періоду роботи у ВП Шахта Бужанська ДП Волиньвугілля (а.с.37 зворот).

Листом від 26.11.2024 №15630-14750/Н-02/8-0300/24 ГУ ПФ України у Волинській області повідомило позивачу про відмову у зарахуванні періоду роботи з липня 2020 року по вересень 2024 року у ВП Шахта Бужанська ДП Волиньвугілля до страхового стажу позивача.

У листі зазначено, що за документами електронної пенсійної справи страховий стаж ОСОБА_1 на даний час становить 36 років 03 місяці 27 днів (коефіцієнт страхового стажу - 0,36250).

Для визначення розміру пенсії було враховано середньомісячний заробіток 6502,78 грн, який обчислено із застосуванням середньої заробітної плати по Україні 7994,47 грн (індивідуальний коефіцієнт заробітку 0,81341). Враховуючи персональні дані щодо страхового стажу та заробітку розмір пенсії за віком складає 2980,00 грн, з них: 2357,26 грн - розмір пенсії за віком (6502,78 грн х 0,36250); 64,44 грн - доплата за 6 років понаднормативного стажу (1074 грн х 6%); 558,30 грн - доплата особам, яким не виповнилось 70 років.

Відповідно до індивідуальних відомостей про застраховану особу ОСОБА_1 в системі персоніфікованого обліку форми ОК-5 за період роботи з липня 2020 року по вересень 2024 року у ВП «Шахта «Бужанська» ДП «Волиньвугілля» відсутні відомості про сплату єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування. Зарахування згаданого періоду можливе за умови сплати страхових внесків (а.с.7).

Позивач, не погодившись з діями відповідача щодо відмови у зарахуванні спірного періоду її роботи до страхового стажу та перерахунку пенсії, звернулася до суду з даним позовом.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.

Відповідно до частин першої, другої статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

На думку суду, відповідач не довів правомірність оскаржуваних в даній адміністративній справі дій, з огляду на таке.

Відповідно до статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Це право гарантується загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними. Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.

Відповідно до пункту 1 Порядку № 637 основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. За відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами.

Аналіз вищенаведених норм дає підстави для висновку, що основним документом, який підтверджує стаж та характер роботи є трудова книжка, при цьому, у разі відсутності відомостей у ній, що визначають право на пенсію на пільгових умовах, для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств.

Судом встановлено, що відповідно до записів трудової книжки ОСОБА_1 НОМЕР_1 від 01.08.1988, позивач з 01.08.1988 прийнята учнем машиніста перекиду на Шахта №2 Нововолинська (наказ №87/0к від 01.08.1988); з 03.10.1988 переведена перекидчиком 2 розряду (наказ №122 від 06.10.1988); 11.05.1999 переведена учнем постачальника кріпильних матеріалів у ВП «Шахта «Бужанська» ДП «Волиньвугілля» (правонаступник Шахта №2 Нововолинська) (наказ №31 від 11.05.1999); 12.11.2007 звільнений з ВП «Шахта «Бужанська» ДП «Волиньвугілля» за власним бажанням (наказ від 12.11.2007); 20.11.2007 прийнята постачальником кріпильних матеріалів у ВП «Шахта «Бужанська» ДП «Волиньвугілля» (наказ №156 від 21.11.2007) де працює по даний час (а.с.19-19 зворот).

З довідки про доходи ОСОБА_1 №1225/9.1/01-19 від 21.11.2024, виданої ВП «Шахта «Бужанська» ДП «Волиньвугілля», вбачається, що позивач працювала у ВП «Шахта «Бужанська» ДП «Волиньвугілля» на посаді постачальник кріплень матеріалів в шахті, якій з липня 2020 року по вересень 2024 року (включно) була нарахована та виплачена заробітна плата, з якої нараховувався ЄСВ (а.с.13-14).

Даний факт підтверджується також даними з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування ПФУ, а саме з індивідуальних відомостей про застраховану особу ОСОБА_1 форми ОК-5 (а.с.8-12,32-36).

Крім того, як вбачається з наданого ГУ ПФ України у Волинській області розрахунку стажу за даними електронної пенсійної справи, страховий стаж ОСОБА_1 становить 36 років 03 місяці 27 днів, та зарахований позивачу пенсійним органом по 31.12.2019 включно (а.с.15-18).

Разом з тим, як вбачається із матеріалів справи, спір між сторонами виник з приводу не зарахування до страхового стажу для перерахунку пенсії періодів роботи позивача з січня 2020 року по жовтень 2024 року на ВП «Шахта «Бужанська» ДП «Волиньвугілля» у зв`язку з відсутністю у відповідача даних про сплату страхувальником страхових внесків.

Законом України, що визначає принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов`язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел, передбачених цим Законом, а також регулює порядок формування Накопичувального пенсійного фонду та фінансування за рахунок його коштів видатків на оплату договорів страхування довічних пенсій або одноразових виплат застрахованим особам, членам їхніх сімей та іншим особам, передбаченим цим Законом, є Закон України Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування від 09.07.2003 №1058-IV (далі Закон № 1058-IV).

За приписами статті 1 Закону №1058-IV у цьому Законі наведені нижче терміни вживаються в такому значенні:

застрахована особа - фізична особа, яка відповідно до цього Закону підлягає загальнообов`язковому державному пенсійному страхуванню і сплачує (сплачувала) та/або за яку сплачуються чи сплачувалися у встановленому законом порядку страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування та до накопичувальної системи загальнообов`язкового державного пенсійного страхування;

страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягала державному соціальному страхуванню, якою або за яку сплачувався збір на обов`язкове державне пенсійне страхування згідно із законодавством, що діяло раніше, та/або підлягає загальнообов`язковому державному пенсійному страхуванню згідно із цим Законом і за який сплачено страхові внески;

страхові внески - кошти відрахувань на соціальне страхування, збір на обов`язкове державне пенсійне страхування та страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, сплачені (які підлягають сплаті) згідно із законодавством, що діяло раніше; надходження від сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, що спрямовуються на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування;

страхувальники - роботодавці та інші особи, які відповідно до закону сплачують єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування та/або є платниками відповідно до цього Закону.

Відповідно до частини першої статті 21 Закону №1058-IV з метою обліку застрахованих осіб, учасників накопичувальної системи пенсійного страхування та їх ідентифікації, а також накопичення, зберігання та автоматизованої обробки інформації про облік застрахованих осіб і реалізацію ними права на страхові виплати у солідарній системі загальнообов`язкового державного пенсійного страхування та накопичувальній системі пенсійного страхування. у системі загальнообов`язкового державного пенсійного страхування здійснюється персоніфікований облік.

Згідно із абзацом першим частини першої статті 24 Закону №1058-IV страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов`язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

Як передбачено частиною другою статті 24 Закону № 1058-IV, страховий стаж обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду відповідно до вимог цього Закону за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку - на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності цим Законом.

За кожний повний рік стажу роботи (врахованого в одинарному розмірі) на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, зайнятість на яких давала та дає право на пенсію на пільгових умовах, до страхового стажу додатково зараховується по одному року (частина третя статті 24 Закону №1058-IV застосовується з 01 жовтня 2017 року).

Відповідно до частини четвертої статті 42 Закону №1058-IV у разі якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, перерахунок пенсії проводиться з урахуванням не менш як 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі. Перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати (доходу), з якої обчислена пенсія.

За бажанням пенсіонера перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) пенсії.

Згідно із частиною першою статті 15 Закону №1058-IV платниками страхових внесків до солідарної системи є страхувальники, зазначені в статті 14 цього Закону, і застраховані особи, зазначені в частині першій статті 12 цього Закону.

Обчислення страхових внесків застрахованих осіб, зазначених у пунктах 1, 2, 5 - 7, 9, 10, 12, 15, 17 і 18 статті 11 цього Закону, здійснюється страхувальниками на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) заробітної плати (доходу), грошового забезпечення, на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески (частина друга статті 20 Закону №1058-IV).

Як передбачено частинами четвертою - шостою, девятою, десятою статті 20 Закону №1058-IV, сплата страхових внесків здійснюється виключно в грошовій формі шляхом внесення відповідних сум страхових внесків до солідарної системи на банківські рахунки виконавчих органів Пенсійного фонду, а сум страхових внесків до накопичувальної системи пенсійного страхування - на банківський рахунок Накопичувального фонду або на банківський рахунок обраного застрахованою особою недержавного пенсійного фонду - суб`єкта другого рівня системи пенсійного забезпечення. Страхові внески сплачуються страхувальниками шляхом перерахування безготівкових сум з їх банківських рахунків. Страхувальники зобов`язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Базовим звітним періодом є: для страхувальників, зазначених у пунктах 1, 2, 4 статті 14 цього Закону, - календарний місяць. Днем сплати страхових внесків вважається: у разі перерахування сум страхових внесків у безготівковій формі з банківського рахунку страхувальника на банківський рахунок органу Пенсійного фонду - день списання установою банку, органом, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, суми платежу з банківського (спеціального реєстраційного) рахунку страхувальника незалежно від часу її зарахування на банківський рахунок органу Пенсійного фонду. Якщо страхувальники несвоєчасно або не в повному обсязі сплачують страхові внески, до них застосовуються фінансові санкції, передбачені цим Законом, а посадові особи, винні в порушенні законодавства про сплату страхових внесків, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законом.

Крім того, згідно із частиною шостою статті 25 Закону України Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування від 08.07.2010 №2464-VI (з наступними змінами та доповненнями) за рахунок сум, що надходять від платника єдиного внеску або від державної виконавчої служби, погашаються суми недоїмки, штрафних санкцій та пені у порядку календарної черговості їх виникнення. У разі якщо платник має несплачену суму недоїмки, штрафів та пені, сплачені ним суми єдиного внеску зараховуються в рахунок сплати недоїмки, штрафів та пені у порядку календарної черговості їх виникнення.

Як слідує із записів у трудовій книжці позивача, з довідки про доходи ОСОБА_1 №1225/9.1/01-19 від 21.11.2024, виданої ВП «Шахта «Бужанська» ДП «Волиньвугілля та з індивідуальних відомостей про застраховану особу ОСОБА_1 форми ОК-5, у спірний період позивач працювала на ВП «Шахта «Бужанська» ДП «Волиньвугілля» за що їй була нарахована та виплачена заробітна плата, з якої нараховувався ЄСВ.

Разом з тим, суд зазначає, що відповідно до статті 106 Закону України Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування наявність заборгованості перед ПФУ України зі сплати страхових внесків не може бути підставою для відмови у здійсненні перерахунку пенсії, оскільки, відповідальність за несплату страхових внесків несе лише підприємство-страхувальник в якому працює застрахована особа.

Відповідно до пункту 6 статті 25 Закону України Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування за рахунок сум, що надходять від платника єдиного внеску або від державної виконавчої служби, погашаються суми недоїмки, штрафних санкцій та пені у порядку календарної черговості їх виникнення. У разі, якщо платник має несплачену суму недоїмки, штрафів та пені, сплачені ним суми єдиного внеску зараховуються в рахунок сплати недоїмки, штрафів та пені у порядку календарної черговості їх виникнення

Системний аналіз вказаних вище нормативно-правових актів дає підстави дійти висновку про те, що до страхового стажу зараховується період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов`язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески. При цьому, на переконання суду, виходячи із змісту наведених вище правових норм, порушення страхувальником вимог законодавства щодо порядку та строків сплати страхових внесків (у зв`язку із чим утворилася заборгованість зі сплати таких внесків) тягне негативні наслідки лише щодо самого страхувальника (зокрема, у вигляді сплати недоїмки, штрафних санкцій та пені) та не може мати негативних наслідків для застрахованої особи у вигляді не зарахування до страхового стажу періоду роботи, протягом якого такій особі нараховувалася заробітна плата, на яку у свою чергу нараховувалися страхові внески, проте не з вини застрахованої особи сплачені страхові внески не були зараховані на відповідні рахунки.

Крім того, несвоєчасна сплата підприємством страхових внесків, за умови підтвердження роботи особи на такому підприємстві, отримання заробітної плати та утримання з неї єдиного соціального внеску, не повинна порушувати законні права та інтереси позивача як застрахованої особи, зокрема, порушувати його право на належне пенсійне забезпечення, оскільки обов`язок своєчасної сплати страхових внесків до Пенсійного фонду покладено на роботодавця, а тому їх несплата не може позбавляти працівників права на зарахування періоду роботи до страхового стажу, фактично позбавляючи особу права власності на пенсію в належному розмірі.

Аналогічна правова позиція була висловлена Верховним Судом у постановах від 30 вересня 2019 року у справі №414/736/17, від 20 березня 2019 року у справі №688/947/17, від 27 березня 2018 року у справі №208/6680/16-а.

Отже, судом встановлено і це підтверджується відповідними письмовими доказами, що у спірний період роботи з січня 2020 року по жовтень 2024 року на ВП «Шахта «Бужанська» ДП «Волиньвугілля» позивач працювала на посаді постачальник кріплень матеріалів в шахту, якій за вказаний період була нарахована та виплачена заробітна плата, на яку в свою чергу нараховувалися страхові внески. При цьому несплата роботодавцем страхових внесків за вказаний період роботи позивача не може бути підставою для відмови позивачу у зарахуванні до страхового стажу вказаного періоду роботи, тому у відповідача відсутні підстави не зараховувати до її страхового стажу періоду роботи з січня 2020 року по жовтень 2024 року на ВП «Шахта «Бужанська» ДП «Волиньвугілля», у зв`язку з відсутністю у відповідача даних про сплату страхувальником страхових внесків по ЄСВ.

Повноваження суду при вирішенні справи визначені статтею 245 КАС України. Як встановлено частиною другою вказаної статті, у разі задоволення позову суд може прийняти рішення про визнання дій суб`єкта владних повноважень протиправними та зобов`язання утриматися від вчинення певних дій; інший спосіб захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень, який не суперечить закону і забезпечує ефективний захист таких прав, свобод та інтересів.

Враховуючи вищевикладене, з метою належного способу захисту порушеного права позивача суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог шляхом визнання протиправною відмови відповідача у зарахуванні ОСОБА_1 до страхового стажу періоду роботи з січня 2020 року по жовтень 2024 року на ВП «Шахта «Бужанська» ДП «Волиньвугілля» для здійснення перерахунку пенсії відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування"; зобов`язання відповідача зарахувати до страхового стажу позивача період роботи з січня 2020 року по жовтень 2024 року на ВП «Шахта «Бужанська» ДП «Волиньвугілля» та здійснити перерахунок пенсії відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" з урахуванням даного страхового стажу з дня подання заяви - з 05.11.2024 (з урахуванням виплачених сум).

Відповідно до статті 244 КАС України суд під час ухвалення рішення вирішує, як розподілити між сторонами судові витрати.

Згідно з частиною першою статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цьогоКодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Таким чином, на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань ГУ ПФ України у Волинській області необхідно стягнути судовий збір у розмірі 1211,20 грн, сплачений квитанцією від 25.02.2025 №39 (а.с.4).

Керуючись статтями 139, 243-246, 255, 262, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити.

Визнати протиправною відмову Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області щодо зарахування до страхового стажу ОСОБА_1 періоду роботи з січня 2020 року по жовтень 2024 року на ВП «Шахта «Бужанська» ДП «Волиньвугілля» для здійснення перерахунку пенсії відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування".

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України у Волинській області зарахувати ОСОБА_1 до страхового стажу період роботи з січня 2020 року по жовтень 2024 року на ВП «Шахта «Бужанська» ДП «Волиньвугілля» та здійснити перерахунок та виплату пенсії відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" з урахуванням даного страхового стажу з дня подання заяви - з 05 листопада 2024 року (з урахуванням виплачених сум).

Стягнути на користь ОСОБА_1 за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області судові витрати у сумі 1211,20 грн (одну тисячу двісті одинадцять гривень 20 копійок).

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення судового рішення.

Позивач: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 ).

Відповідач: Головне управління Пенсійного фонду України у Волинській області (43026, Волинська область, місто Луцьк, Київський майдан, 6, код ЄДРПОУ 13358826).

Суддя Т.М. Димарчук