Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа № 346/2023/25
Провадження № 3/346/924/25
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 червня 2025 року м. Коломия
Коломийський міськрайонний суд
Івано-Франківської області
СуддяКоломийськогоміськрайонногосудуІвано-Франківськоїобласті СольськийВ.В., розглянувши справу, яка надійшла від Коломийського районного відділу поліції ГоловногоуправлінняНаціональноїполіціївІвано-Франківській області, про притягнення до адміністративноївідповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , жителя АДРЕСА_1 , громадянина України, студента ПТУ№ 14,
за ст. 173 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП),
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 вчинивдрібне хуліганство в громадському місці, внаслідок чого порушив громадський порядок і спокій громадян.
Правопорушення вчинено за наступних обставин.
22 березня 2025 року о 17 год ОСОБА_1 , перебуваючи у АДРЕСА_2 , в дворі будинку стріляв по вікна квартири АДРЕСА_3 із пневматичного пістолета, чим спричинив майнові збитки, порушив громадський порядок та спокій громадян.
ОСОБА_1 в судовому засіданні вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнав, вказав, що дійсно того дня порушив громадський пордок та стріляв по вікнах з пневматичного пістолета.
Згідно з ч. 1ст. 7 КУпАП Україниніхто не може бути підданий заходу впливу в зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.
Завданням провадження в справах про адміністративне правопорушення, відповідно до вимогст. 245 КУпАП, крім іншого, є своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Виходячи з вимогст. 280 КУпАПорган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Пунктом першим постанови Пленуму Верховного Суду України № 10 від 22.12.2006 року «Про судову практику у справах про хуліганство» передбачено, що своєчасний і правильний розгляд кримінальних та адміністративних справ про хуліганство є дієвим засобом захисту нормальних умов життя людей, поновлення порушених прав потерпілих.
Відповідно до ст. 173 КУпАП особа може бути притягнута до адміністративної відповідальності за вчинення дрібного хуліганства, тобто вчинення наступних дій: нецензурна лайка в громадських місцях, образливе чіпляння до громадян та інші подібні дії, що порушують громадський порядок і спокій громадян.
Вивчивши матеріали справи суд дійшов висновку, що вина ОСОБА_1 у вчиненні вказаного адміністративного правопорушення знайшла своє підтвердження в судовому засіданні та крім визнання вини самим правопорушником доводиться також письмовими матеріалами справи, а саме:
даними протоколу прийняття заяви про вчинене кримінальне правопорушення та іншу подію від ОСОБА_2 від 22 березня 2025 року та її письмовими поясненнями від 09 квітня 2025 року, де вона вказала, що 22 березня 2025 року близько 17 год невідома особа пошкодила пластикове вікно в її квартирі, що за адресою: АДРЕСА_4 , у вчиненні вказаних протиправних дій підозрює сина ОСОБА_1 з яким перебуває у неприязних відносинах;
письмовими поясненнями ОСОБА_3 від 09 квітня 2025 року в яких він вказав, що 22 березня 2025 року приблизно о 16 год 30 хв він перебував на балконі своєї квартири, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_5 . Побачив на подвір`ї будинку ОСОБА_1 , який голосно лаявся з матір`ю та ображав її нецензурною лайкою. Потім він дістав предмет, схожий на пістолет та почав стріляти, зробивши приблизно 8-10 пострілів в напрямку вікон квартири ОСОБА_2 , потім він продовжував лаятися нецензурними словами, зробив ще 4-5 потсрілів та пішов у невідомому напрямку;
-долученими до протоколу фотокартками з пошкодженими вікнами;
Проаналізувавши вказані документи, суд приходить до переконання, що вони є доказами в розумінністатті 251 КУпАП, які відповідають критеріям належності і допустимості. В своїй сукупності дані докази є достатніми. Доказів, які б спростовували наведені в протоколах обставини або породжували обґрунтовані сумніви у достовірності інформації, яка міститься у досліджених доказах, суду не надано.
Таким чином, суд всебічно, повно та об`єктивно дослідивши всі обставини справи вважає доведеним факт вчинення ОСОБА_4 правопорушення, передбаченого ст. 173 КУпАП, так як він вчинив дрібне хуліганство, яке виразилось у висловлюванні нецензурною лайкою в громадському місці, що порушило громадський порядок та спокій громадян.
Призначаючи адміністративне стягнення суд враховує: характер вчиненого ним правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини та приходить до переконання про застосування до правопорушника адміністративного стягнення у виді штрафу.
Обставин, що пом`якшують чи обтяжують відповідальність правопорушника згідно ст.ст. 34, 36 КУпАП судом не встановлено.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП у разі винесення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, особою на яку було накладено таке стягнення сплачується судовий збір, розмір якого встановлено законом. Відповідно до ст. 4 ч.2 п. 5 ЗУ «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, судовий збір сплачується у розмірі 0,2 прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
На підставі наведеного та, керуючись ст. ст. 33, 36, 173, 221, 283, 284, 294 КУпАП, п.5 ч.2 ст. 4 Закону України Про судовий збір,-
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 173 КУпАП, і накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 51 (п`ятдесят одну) гривню.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в сумі 605 гривень 60 копійок у дохід держави: отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106; код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001; кодкласифікації доходів бюджету: 22030106.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, за винятком постанов про застосування стягнення, передбаченого статтею 32 або 32-1 цього Кодексу.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п`ятою статті 7 та частиною першою статті 287 цього Кодексу.
Апеляційна скарга подається до Івано-Франківського апеляційного суду через Коломийський міськрайонний суд Івано-Франківської області.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтями 300-1, 300-2 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Штраф, накладений за вчинення адміністративного правопорушення, вноситься порушником в установу банку України, за винятком штрафу, що стягується на місці вчинення правопорушення, якщо інше не встановлено законодавством України.
У разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 Кодексу України про адміністративні правопорушення, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.
Суддя: Сольський В. В.