Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа №399/252/25
Провадження № 3/401/509/25
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 червня 2025 року суддя Світловодського міськрайонного суду Кіровоградської області Іващенко В.М., розглянувши матеріали про адміністративне правопорушення, які надійшли від відділення поліції №1 (м.Світловодськ) Олександрійського РВП ГУНП в Кіровоградській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт громадянина України № НОМЕР_1 , адреса проживання: АДРЕСА_1 , не працює.
За ч. 1 ст. 130 КУпАП,-
ВСТАНОВИВ:
Із протоколу серії ЕПР1 №265919 вбачається, що 08 березня 2025 року о 15:45 год., по вулиці Обсерваторна 1А в місті Світловодськ Олександрійського району Кіровоградської області, ОСОБА_1 керував скутером Rece50, з явними ознаками алкогольного сп`яніння (різкий запах алкоголю з ротової порожнини, не чітка хода, поведінка, що не відповідає обстановці). Від проходження огляду для визначення стану алкогольного сп`яніння на місці зупинки в установленому законом порядку, або в найближчому медичному закладі відмовився.
В судове засідання ОСОБА_1 не з`явився, про час та місце розгляду справи повідомлявся в установленому законом порядку шляхом надіслання рекомендованого поштового відправлення. Про причини неявки суд не повідомив.
У своєму рішенні у справі "Пономарьов проти України" від 03.04.2008 року Європейський суд з прав людини вказав, що сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження.
Суд, враховуючи практику Європейського суду з прав людини, відповідно до якої, сторона, яка задіяна в ході судового розгляду зобов`язана з розумним інтервалом часу самацікавитисьпровадженням у її справі, добросовісно користуватись належними їй процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов`язки, вважає за можливе провести розгляд справи у відсутність особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.
Постановою про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі Серія ББА №584789 від 08.03.2025 року, ОСОБА_1 визнано винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених за ч.2 ст.122, ч.2 ст.126 КУпАП. (а.с.2)
Із довідки №18202-2025 від 12.03.2025 року вбачається, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , відповідно до Інформаційно-телекомунікаційної системи «ІПНП» підсистеми НАІС «Посвідченя» посвідчення водія не отримував. (а.с.4).
Із розписки ОСОБА_2 , яка міститься в матеріалах адміністративної справи вбачається, що вона зобов`язується доставити скутер, яким керував ОСОБА_1 до місця його стоянки, та не давати йому в праві керування до повного його протверезіння. (а.с.5)
Із рапорта інспектора з РПП СПД №1 (смт.Онуфріївка) ВП №1 (м.Світловодськ) Олександрійського РВП ГУНП в Кіровоградській області Пришиби О. вбачається, що 08.03.2025 року під час несення служби в добовому наряді ГРПП СПД №1 (смт. Онуфріївка) ВП №1 (м. Світловодськ) Олександрійського РВП ГУНП в Кіровоградській області ним відповідно до ст.31 ЗУ «Про Національну поліцію України» застосовувалася цифрова нагрудна відеокамера інв.№ 0035. На вказану нагрудну відеокамеру здійснювалася відеофіксація адміністративного правопорушення передбачене ст. 130 ч.1 КУпАП, яке вчинив ОСОБА_1 . Відносно ОСОБА_1 було- складено протокол про адміністративне правопорушення за ст.130 ч.1 КУпАП, водія відсторонено від керування транспортним засобом, та передано ОСОБА_3 .
В ході судового розгляду вказаної справи про адміністративне правопорушення було оглянуто відеозапис, на якому видно як працівниками поліції був зупинений скутер Rece50, водієм якого виявився ОСОБА_1 . Під час спілкування працівниками поліції було встановлено, що водій вищевказаного транспортного засобу має ознаки алкогольного сп`яніння. На вимогу працівників поліції пройти огляд на стан алкогольного сп`яніння на місці зупинки транспортного засобу та проведення такого огляду у медичному закладі водій відмовився.
Відповідно доч.1ст.130КУпАП,керування транспортнимизасобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп`яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, тягнуть за собою накладення штрафу на водіїв у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік і на інших осіб - накладення штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Так, відповідно до п.2.5 та підпункту "а" п.2.9 ПДР України водію забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного сп`яніння чи перебуваючи під впливом наркотичних чи токсичних речовин.
Пунктом 11 ч.1ст.23 Закону України «Про Національну поліцію»визначено, що поліція відповідно до покладених на неї завдань регулює дорожній рух та здійснює контроль за дотриманнямПравил дорожнього рухуйого учасниками та за правомірністю експлуатації транспортних засобів на вулично-дорожній мережі.
Відповідно до п.2.5 Постанови КМ України від 10 жовтня 2001 року №1306 «Постанови КМУкраїнивід10жовтня2001р.№1306«ПроПравиладорожньогоруху» із змінами і доповненнями, водій повинен на вимогу працівника міліції пройти в установленому порядку медичний огляд для визначення стану алкогольного сп`яніння, впливу наркотичних чи токсичних речовин.
Згідно затвердженогопостановою Кабінету Міністрів України від 17 грудня 2008 р. N1103 «Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції»передбачено, що огляду підлягають водії транспортних засобів, щодо яких у поліцейського є підстави вважати, що вони перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції (далі - стан сп`яніння), згідно з ознаками такого стану, установленими МОЗ і МВС, при цьому огляд проводиться: поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ і Держспоживстандартом; лікарем закладу охорони здоров`я (в сільській місцевості за відсутності лікаря - фельдшером фельдшерсько-акушерського пункту, який пройшов спеціальну підготовку). Огляд на місці зупинки транспортного засобу проводиться у присутності двох свідків, а результати огляду, проведеного поліцейським, зазначаються в акті огляду, форма якого затверджується МОЗ за погодженням з МВС.
Згідно ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що вина ОСОБА_1 в скоєнні адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП доведена повністю, та до нього необхідно застосувати адміністративне стягнення у вигляді штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами.
Стягненню з ОСОБА_1 на користь держави також підлягає судовий збір в сумі 605,60 грн.
На підставі викладеного та керуючись ч.1 ст.130, ст.ст.9, 276, 279, 283, 284, 287 КУпАП, ст.4 Закону України Про судовий збір, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП.
Призначити ОСОБА_1 адміністративне стягнення у розмірі 17000(сімнадцять тисяч) гривень 00 копійок з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 1(один) рік.
Штраф необхідно сплатити: Отримувач коштів ГУК у Кіровогр.обл./Кіров.обл./21081300, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37918230, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача UA658999980313000149000011001.
Штраф має бути сплачений не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня отримання постанови. У разі несплати штрафу у встановлений строк, постанова направляється для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в розмірі 605 (шістсот п`ять) гривень 60 копійок, який необхідно сплатити на: отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), Рахунок отримувача: UА 908999980313111256000026001.
Постанова може бути оскаржена до Кропивницького апеляційного суду протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги та може бути звернута до виконання протягом трьох місяців.
Суддя Світловодського
міськрайонного суду Іващенко В.М.
10.06.2025