Постанова № 128037085, 10.06.2025, Новгородківський районний суд Кіровоградської області

Дата ухвалення
10.06.2025
Номер справи
393/313/25
Номер документу
128037085
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 393/313/25

пров. 3/393/130/25

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 червня 2025 року селище Кам`янець

Суддя Новгородківського районного суду Кіровоградської області Рачкелюк Ю.В. при секретарі судового засідання Шупрудько К.А., за участю прокурора Вітряка Р.Ю., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши матеріали, які надійшли з Управління стратегічних розслідувань в Кіровоградській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, уродженки смт Новгородка Кіровоградської області, освіта вища, зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 , паспорт громадянина України серії НОМЕР_1 виданий Ленінським РВ УМВС України в Кіровоградській області 23.01.1998 року,

за ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 будучи станом на 00 годині 00 хвилин 01.01.2023 року суб`єктом декларування в розумінні Закону України «Про запобігання корупції» далі по тексту Закону, а саме: особою, зазначеною у підпункті «в» пункту один частини першої статті 3 цього Закону (державний службовець, а саме головний спеціаліст відділу № 2 Управління надання адміністративних послуг Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області) у період часу з 00 години 00 хвилин 01.01.2023 року до 00 години 00 хвилин 01.02.2024 року в порушення вимог частини другої статті 45 Закону, несвоєчасно подала без поважних причин, декларацію особи, яка припинила діяльність пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік, а саме: 23.09.2024 року о 16 годині 30 хвилин, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за вчинення якого передбачена ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 у судовому засіданні вину у вчиненому адміністративному правопорушенні визнала, у скоєному щиро розкаялася.

Прокурор в судовому засіданні просив визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, та призначити покарання у виді штрафу у розмірі 850 гривень.

Заслухавши думку прокурора, пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суддя доходить висновку про наявність у діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, з огляду на наступне.

Відповідно до ч. 1ст. 9 КУпАПадміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

У відповідності дост. 251 КУпАПдоказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Окрім цього, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Так, згідно з ч. 1 ст.172-6 КУпАПпередбачено відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

ОСОБА_1 інкримінується вчинення нею адміністративного правопорушення, передбаченогоч.1 ст.172-6 КУпАП, яке є адміністративним правопорушенням, пов`язаним з корупцією.

Відповідно до п. 9ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції»правопорушення, пов`язане з корупцією, є діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у частині першійстатті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Згідно з положеннями пп. «в» п. 1 ч. 1ст.3Закону України«Про запобіганнякорупції» державні службовці, посадові особи місцевого самоврядування є суб`єктами на яких поширюється діяЗакону України «Про запобігання корупції».

Відповідно до ч. 1ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції»особи, зазначені у п. 1, пп. «а» і «в» п. 2 ч. 1ст. 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Згідно з абз. 2 ч. 2ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції»особи, які припинили діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у пп «а» і «в» п. 2 ч. 1 ст. 3, зобов`язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

Указом Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24.02.2022 № 64/2022, затвердженим Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24.02.2022 № 2102-IX, на території України введено воєнний стан із 05 год. 30 хв. 24.02.2022 строком на 30 діб, який в подальшому продовжений.

Законом України «Про захист інтересів суб`єктів подання звітності та інших документів у період дії воєнного стану або стану війни» від 03.03.2022 № 2115-IXвизначено, що у період дії воєнного стану або стану війни будь-які перевірки щодо своєчасності та повноти подання будь-яких звітів чи документів світового характеру уповноваженими органами не здійснюються, а декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування потрібно буде подати протягом трьох місяців після закінчення воєнного стану.

12.10.2023 року набрав чинностіЗакон України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану» від 20.09.2023 № 3384-ІХ, яким відновлено декларування.

Кампанія декларування за 2021-2022 роки тривала до 31.01.2024. До зазначеної дати декларанти мали подати декларації за звітні періоди 2021-2022 років, у тому числі для проведення спец перевірок, крім тих осіб, які подали їх добровільно раніше.

Так, п. 2? Розділу ХІІІ «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції»передбачено, що особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до статті 45 цього Закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинностіЗаконом України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», подають такі декларації не пізніше 31.01.2024. Суб`єкти декларування, зазначені у частинах сьомій - чотирнадцятій статті 45цього Закону, подають відповідні декларації у строки, встановлені частинами сьомою - чотирнадцятою статті 45цього Закону, якщо відповідні декларації не було подано раніше.

Зазначені вище вимоги ч. 1ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції»(з урахуванням п. 2? Розділу ХІІІ «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції») щодо подачі декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік до 00 години 00 хвилин 01.02.2024 року ОСОБА_1 були виконані несвоєчасно, а саме 23.09.2024 року о 16 год 30 хв. Поважних причин несвоєчасного подання зазначеного виду декларації судом не встановлено.

Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП останньою не заперечується, і у повному обсязі доведена матеріалами справи, а саме: щорічною декларацією поданою ОСОБА_1 за 2022 рік, дата та час подання 23.09.2024 рік о 16:30 годині (а.с.15-26), повідомленням Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України від 19.02.2025 року (а.с.27), листом управління проведення спеціальних перевірок та контролю за своєчасністю подання декларацій НАЗК від 11.02.2025 року (а.с.28-29), повідомленням агентства про факт неподання чи несвоєчасного подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування від 07.02.2024 № 8 (а.с.30), додатком, а саме послідовністю дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які вчинила ОСОБА_1 за період 12.10.2023-24.09.2024 (а.с.31-33), запитом Управління стратегічних розслідувань в Кіровоградській області ДСР НПУ від 27.02.2025 року про отримання інформації та копій документів (а.с.34-35зворот), супровідним листом про надання завірених копій документів відносно ОСОБА_1 від 06.03.2025 року № 10-11-0.7-879/2-25 (а.с.36), наказом в.о. начальника ГУ Держгеокадастру у Кіровоградській області № 547-к від 08.11.2017 року, яким ОСОБА_1 призначено з 14.11.2017 року на посаду головного спеціаліста Відділу у Новгородківському районі ГУ Держгеокадастру у Кіровоградській області (а.с.37), наказом начальника ГУ Держгеокадастру у Кіровоградській області № 725-к від 09.12.2021 року, яким ОСОБА_1 з 10.12.2021 року призначено на посаду головного спеціаліста Відділу № 2 Управління надання адміністративних послуг Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області (а.с.38), формою посадової інструкції державних службовців категорії «Б» та «В» (а.с.39-39зворот), положенням про Управління надання адміністративних послуг Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області (а.с.40-43), наказом Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області від 05.02.2021 року № 47-к, яким з 12.02.2021 року ОСОБА_1 головному спеціалісту Відділу у Новгородківського районі ГУ Держгеокадастру у Кіровоградській області присвоєно черговий 8 ранг категорії «В» державного службовця (а.с.44), наказом Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області від 25.04.2022 року № 134-к про звільнення ОСОБА_1 13.05.2022 року з посади головного спеціаліста відділу № 2 Управління надання адміністративних послуг ГУ Держгеокадастру у Кіровоградській області відповідно до п.1. ч.1 ст.87 ЗУ «Про державну службу» (а.с.45), письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 24.03.2025 року (а.с.47-49), рішенням НАЗК від 04.04.2017 року № 124 про визначення поважної причини несвоєчасного подання декларацій особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (а.с.61-62).

Таким чином ОСОБА_1 будучи суб`єктом декларування, вчасно (до 00 години 00 хвилин 01.02.2024 року) не подала, без поважних причин, декларацію особи, яка припинила діяльність пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік, що є порушенням вимог ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», натомість несвоєчасно подала вказану вказану декларацію 23.09.2024 року о 16 год 30 хв чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.

При визначенні виду і міри адміністративного стягнення, згідно зі ст.33 КУпАП, суд враховує характер здійсненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, майнове становище, обставини пом`якшуючі і обтяжуючі відповідальність.

Дослідивши та проаналізувавши матеріали справи, враховуючи дані про особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, застосовуючи принцип індивідуалізації та невідворотності покарання, природу та характер вчиненого нею правопорушення, ступінь її вини, а також те, що адміністративне правопорушення мало місце, вина ОСОБА_1 у його вчиненні є доведеною, вважаю, що ОСОБА_1 необхідно визнати винною у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави, що є розумним, справедливим та достатнім стягненням для виправлення ОСОБА_1 за вчинене та запобігання вчиненню останньою інших правопорушень.

Також, на підставіст. 40-1 КУпАП, враховуючи, що судом винесено постанову про призначення адміністративного стягнення, а тому з особи, якій призначено таке стягнення необхідно стягнути на користь держави судовий збір в розмірі 605,60 грн.

Враховуючи вищевикладене, керуючись ст.ст 40-1, ч.1 ст.172-6, 249, 251, 252, 279, 280, 283 КУпАП,

П О С Т А Н О В И В:

Визнати винною ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП і накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень. Стягувач за рішенням в частині стягнення штрафуДепартамент стратегічних розслідувань Національної поліції України (місцезнаходження: вул. Академіка Богомольця 10, місто Київ, 01601, Україна, код ЄДРПОУ43305056).

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 605,60 грн. Стягувач за рішенням в частині стягнення судового збору Державна судова адміністрація України (місцезнаходження: вул.Липська18/5, місто Київ, 01601, Україна, код ЄДРПОУ26255795).

Боржник ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителька АДРЕСА_1 , паспорт громадянина України серії НОМЕР_1 виданий Ленінським РВ УМВС України в Кіровоградській області 23.01.1998 року.

Відповідно до ч.1ст.307КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбаченихстаттями 300-1,300-2цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

Платіжні документи, що свідчать про сплату штрафу та судового збору, негайно подаються до суду.

Відповідно до ч.1ст.308КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установленийчастиною першоюстатті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.

У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.

У разі несплати правопорушником у зазначений термін штрафу у порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення стягнути з ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , жительки АДРЕСА_1 , паспорт громадянина України серії НОМЕР_1 виданий Ленінським РВ УМВС України в Кіровоградській області 23.01.1998 року, подвійний розмір штрафу, який становить 1700 (одну тисячу сімсот) гривень.

Строк пред`явлення постанови до виконання три місяці з наступного дня після набрання нею законної сили.

Копію постанови вручити (направити) ОСОБА_1 , прокурору та Управлінню стратегічних розслідувань в Кіровоградській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України.

Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Кропивницького апеляційного суду через Новгородківський районний суд.

Суддя Ю.В. Рачкелюк