Постанова № 1280367, 15.01.2008, Господарський суд Львівської області

Дата ухвалення
15.01.2008
Номер справи
3/254-24/29а
Номер документу
1280367
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128

ПОСТАНОВА

15.01.08 Справа№ 3/254-24/29А

За позовом : Комунального підприємства „Жовківське виробниче управління водопровідно- каналізаційного господарства”, м. Жовква

До відповідача : Жовківської міської ради, м. Жовква

Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача: Виконавчий комітет Жовківської міської ради, м. Жовква

Про скасування рішення Жовківської міської ради від 20.12.2006р. №2 „ Про перегляд встановлених тарифів на комунальні послуги у м. Жовква” в частині абзацу один пункту 2 та пункту 3.

Суддя Хабіб М.І.

Секретар Савченко Ю.А.

За участю представників:

Від позивача –Бунечко М.П. –інженер з охорони праці, Оприск Л.Є. –представник;

Від відповідача - Марушко Ю.В. –заст. міського голови;

Від третьої особи- Марушко Ю.В. –заст. міського голови

Сторонам і третій особі роз”яснено їх права та обов”язки, передбачені ст.ст. 49, 51, 54 КАС України.

В судовому засіданні 15.01.2008р. проголошено вступну та резолютивну частини постанови.

Суть спору: Позов заявлено про скасування рішення Жовківської міської ради від 20.12.2006р. №2 „ Про перегляд встановлених тарифів на комунальні послуги у м. Жовква” в частині абзацу один пункту 2 та пункту 3.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що тарифи на надання послуг з питного водопостачання розраховуються на підставі галузевих нормативів витрат і повинні повністю відшкодовувати експлуатаційні витрати. При прийнятті рішення відповідачем не враховані галузеві нормативи витрат та визначені тарифи без економічного обгрунтування. Крім того, посилаючись на п.2 ч.1 ст.28 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, позивач стверджує, що встановлення тарифів щодо оплати побутових, комунальних, транспортних та інших послуг, які надаються підприємствами комунальної власності належить до повноважень виконавчого комітету міської ради , а не компетенції міської ради.

В попередньому судовому засіданні 24.05.2007р. позивач, відповідач та третя особа подали письмове клопотання про зупинення провадження у справі до 30.11.2007р. для надання їм часу для примирення, у зв”язку з чим ухвалою суду від 24.05.2007р. провадження у справі було зупинене.

За клопотанням сторін ухвалою суду від 27.12.2007р. провадження у справі поновлене.

У попередньому судовому засіданні 15.01.2008р. позивач подав заяву про закриття провадження у справі в частині позовних вимог про скасування пункту 3 рішення Жовківської міської ради від 20.12.2006р. №2 „ Про перегляд встановлених тарифів на комунальні послуги у м. Жовква”, оскільки постановою господарського суду Львівської області пункт 3 рішення Жовківської міської ради №2 від 20.12.2006р. скасовано. Решта позовних вимог позивач підтримує.

15.01.2008р. відповідач подав заяву про визнання позову.

Розглянувши матеріали справи, суд встановив наступне.

Рішенням виконавчого комітету Жовківської міської ради від 26.10.2006р. № 476 „ Про затвердження тарифів на послуги центрального водопостачання КП Жовківське УВКГ” затверджено наступні тарифи на послуги централізованого водопостачання та водовідведення комунального підприємства „Жовківське управління водопровідно-каналізаційного господарства:

- на водопостачання за 1 куб. м..: 2,83 грн.- середній тариф з ПДВ; 2,27 грн.- тариф для населення;

- на водовідведення за 1 куб м.: 4,86- середній тариф з ПДВ; 3,89 грн.- тариф для населення.

Рішенням Жовківської міської ради від 20.12.2006р. № 2 „ Про перегляд встановлених тарифів на комунальні послуги у м. Жовква” внесені зміни в рішення виконавчого комітету Жовківської міської ради від 26.10.2006р. № 476 „ Про затвердження тарифів на послуги центрального водопостачання КП Жовківське УВКГ” в частині „ тариф для населення” та встановлено вартість водопостачання за 1куб. м. 2,20грн., вартість водовідведення –1,50 грн. ( абзац перший пункту 2 рішення)

Згідно із пунктом 3 названого рішення, у зв”язку із зменшенням тарифу на водопостачання та водовідведення провести коректування бюджету міста 2006р. і виділити 20,0 тис. грн.. на покриття різниці в коштах, пов”язаних із затвердженням тарифу нижчого від розміру економічно обґрунтованих витрат за рахунок перевиконання бюджету.

Постановою господарського суду Львівської області від 20.03.2007р. у справі № 3/16-27/11а за позовом Комунального підприємства „Жовківське виробниче управління водопровідно- каналізаційного господарства” до Жовківської міської ради за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача - виконавчого комітету Жовківської міської ради скасовано пункт 3 рішення Жовківської міської ради №2 від 20.12.2006р.

Дослідивши всі обставини справи, заслухавши пояснення представників сторін та оцінивши подані докази, суд дійшов наступних висновків.

Відповідно до частини другої ст.19 Конституції України органи державної влади та місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов”язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно із п.2 ч.1 ст.28 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” встановлення тарифів щодо оплати побутових, комунальних, транспортних та інших послуг, які надаються підприємствами комунальної власності належить до власних повноважень виконавчих органів сільських, селищних, міських рад.

Отже, рішення виконавчого комітету Жовківської міської ради від 26.10.2006р. № 476 „ Про затвердження тарифів на послуги центрального водопостачання КП Жовківське УВКГ” прийняте в межах повноважень, наданих йому законом.

В силу ст..59 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, рішення виконавчого комітету ради з питань, віднесених до власної компетенції виконавчих органів ради, можуть бути скасовані відповідною радою.

Відтак, Законом надано право раді скасовувати рішення виконавчого комітету з питань, віднесених до власної компетенції виконавчих органів, однак не надано права вносити зміни у ці рішення та не надано права встановлювати тарифи щодо оплати послуг, які надаються підприємствами комунальної власності.

Таким чином, рішення № 2 від 20.12.2006р. прийняте відповідачем з перевищенням повноважень, наданих йому Законом.

Відповідно до ст.2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб”єктів владних повноважень, адміністративні суди перевіряють, зокрема, чи прийняті вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, чи обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення.

Підставами для визнання ата державного чи іншого органу недійсним є невідповідність його вимогам чинного законодавства та/ або визначеній законом компетенції органу, який видав цей акт. Обов”язковою умовою визнання акта недійсним є також порушення у зв”язку з прийняттям відповідного акта прав та охоронюваних законом суб”єкта звернення.

Як вбачається із матеріалів, у зв”язку з прийняттям оскаржуваного рішення порушені права позивача, оскільки відповідачем встановлено тариф на послуги, що надаються позивачем, який нижчий від розміру економічно обґрунтованих витрат на ці послуги, про що вказано в самому рішенні. Крім того, як зазначено вище, рішення № 2 від 20.12.2006р. прийняте відповідачем з перевищенням повноважень, наданих йому Законом.

На підставі викладеного, суд дійшов висновку, що позовні вимоги про скасування рішення Жовківської міської ради від 20.12.2006р. №2 „ Про перегляд встановлених тарифів на комунальні послуги у м. Жовква” в частині абзацу один пункту 2 підлягають до задоволення. В частині скасування пункту 3 цього рішення провадження у справі належить закрити на підставі п/п 4 п.1 ст.157 КАС України, оскільки є постанова господарського суду Львівської області від 20.03.2007р. у справі № 3/16-27/11а з того самого спору і між тими самими сторонами, яка набрала законної сили.

Присудити з місцевого бюджету Жовкіської міської ради на користь позивача 3.40 грн. судового збору.

Керуючись ст.ст. 2, 49, 51, 53, 54, 69, 70, 71, 76, 112, 121, 127, 157, 158-163, 167 п.6 Прикінцевих та перехідних положень КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов задоволити частково.

Визнати протиправним та скасувати рішення Жовківської міської ради від 20.12.2006р. №2 „ Про перегляд встановлених тарифів на комунальні послуги у м. Жовкві” в частині абзацу один пункту 2.

2. В частині скасування пункту 3 рішення Жовківської міської ради від 20.12.2006р. №2 „ Про перегляд встановлених тарифів на комунальні послуги у м. Жовкві” провадження у справі закрити.

3. Присудити з місцевого бюджету Жовкіської міської ради, адреса; м. Жовква Львівської області, пл. Вічева,1 на користь Комунального підприємства „Жовківське виробниче управління водопровідно- каналізаційного господарства”, ідент. код 03333110, м. Жовква, вул. Львівська,21 - 3.40 грн. судового збору.

Постанова набирає законної сили у строки, встановлені ст.254 КАС України, і може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду в порядку і строки, встановлені ст.186 КАС України.

Суддя