Єдиний державний реєстр судових рішень
ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 червня 2025 року ЛуцькСправа № 640/9212/19
Волинський окружний адміністративний суд у складі судді Денисюка Р.С., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом сільськогосподарського виробничого кооперативу Багачанський до Державної податкової служби України, Головного управління ДПС у Полтавській області про визнання дій протиправними,
ВСТАНОВИВ:
Сільськогосподарський виробничий кооператив Багачанський звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Державної фіскальної служби України, Головного управління ДФС у Полтавській області про визнання дій протиправними.
Ухвалою судді Окружного адміністративного суду міста Києва від 29.05.2019 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі, ухвалено розгляд справи здійснювати в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін та проведення судового засідання за наявними у справі матеріалами.
Ухвалою суду від 14.04.2020 допущено заміну відповідача Головне управління ДФС у Полтавській області на правонаступника Головне управління ДПС у Полтавській області.
Станом на 15.12.2022 день набрання чинності Законом України Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду від 13.12.2022 № 2825-IX (далі Закон № 2825-IX), адміністративну справу № 640/9212/19 Окружним адміністративним судом міста Києва не було розглянуто.
Згідно із частиною третьою статті 29 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України) у разі ліквідації або припинення роботи адміністративного суду справи, що перебували у його провадженні, невідкладно передаються до суду, визначеного відповідним законом або рішенням про припинення роботи адміністративного суду, а якщо такий суд не визначено - до суду, що найбільш територіально наближений до суду, який ліквідовано або роботу якого припинено.
Відповідно до статей 1, 2 розділу І Закону № 2825-IX ліквідовано Окружний адміністративний суд міста Києва. Утворено Київський міський окружний адміністративний суд із місцезнаходженням у місті Києві.
Пунктом 2 розділу ІІ Закону № 2825-ІХ (в редакції Закону України Про внесення зміни до пункту 2 розділу II Прикінцеві та перехідні положення Закону України Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду щодо забезпечення розгляду адміністративних справ від 16.07.2024 № 3863-IX) установлено, що з дня набрання чинності цим Законом Окружний адміністративний суд міста Києва припиняє здійснення правосуддя.
До початку роботи Київського міського окружного адміністративного суду справи, підсудні окружному адміністративному суду, територіальна юрисдикція якого поширюється на місто Київ, розглядаються та вирішуються Київським окружним адміністративним судом, крім випадку, передбаченого абзацом четвертим цього пункту.
Не розглянуті Окружним адміністративним судом міста Києва адміністративні справи, які були передані до Київського окружного адміністративного суду та розподілені між суддями до набрання чинності Законом України Про внесення зміни до пункту 2 розділу II Прикінцеві та перехідні положення Закону України Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду щодо забезпечення розгляду адміністративних справ, розглядаються та вирішуються Київським окружним адміністративним судом.
Інші адміністративні справи, які не розглянуті Окружним адміністративним судом міста Києва, у тому числі ті, що передані до Київського окружного адміністративного суду до набрання чинності Законом України Про внесення зміни до пункту 2 розділу II Прикінцеві та перехідні положення Закону України Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду щодо забезпечення розгляду адміністративних справ, але не розподілені між суддями (крім справ, підсудність яких визначена частиною першою статті 27, частиною третьою статті 276, статтями 289-1, 289-4 Кодексу адміністративного судочинства України), передаються на розгляд та вирішення іншим окружним адміністративним судам України шляхом їх автоматизованого розподілу між цими судами з урахуванням навантаження, за принципом випадковості та відповідно до хронологічного надходження справ у порядку, визначеному Державною судовою адміністрацією України. Справи, підсудність яких визначена частиною першою статті 27, частиною третьою статті 276, статтями 289-1, 289-4 Кодексу адміністративного судочинства України, до початку роботи Київського міського окружного адміністративного суду розглядаються та вирішуються Київським окружним адміністративним судом.
Після початку роботи Київського міського окружного адміністративного суду Київський окружний адміністративний суд та інші окружні адміністративні суди України завершують розгляд та вирішення переданих їм справ.
Судом апеляційної інстанції щодо всіх справ, підсудних окружному адміністративному суду, територіальна юрисдикція якого поширюється на місто Київ, та переданих на розгляд та вирішення іншим окружним адміністративним судам України відповідно до цього Закону, є Шостий апеляційний адміністративний суд.
Згідно із пунктом 10 Порядку передачі судових справ, нерозглянутих Окружним адміністративним судом міста Києва, затвердженого наказом Державної судової адміністрації України від 16.09.2024 № 399 (далі Порядок №399), розподіл судових справ, які не розглянуті ОАСК та передані до КОАС, але не розподілені між суддями, передаються на розгляд та вирішення судам (крім судових справ, підсудність яких визначена частиною першою статті 27, частиною третьою статті 276, статтями 289-1, 289-4 Кодексу адміністративного судочинства України) шляхом їх автоматичного розподілу між цими судами з урахуванням навантаження за принципом випадковості та відповідно до хронологічного надходження справ.
Відповідно до пункту 19 Порядку № 399 відповідальною особою протягом семи робочих днів після отримання результатів автоматизованого розподілу судових справ на підставі протоколу формується перелік судових справ у електронній формі із застосуванням КЕП за формою, визначеною у додатку до Порядку, про визначені суди із зазначенням єдиних унікальних номерів судових справ.
Згідно із переліком судових справ за формою додатку 3 до Порядку №399 адміністративна справа №640/9212/19 передана на розгляд Волинського окружного адміністративного суду (https://court.gov.ua/gromadjanam/perelik_rozpodil/).
24.02.2025 справа № 640/9212/19 зареєстрована у Волинському окружному адміністративному суді та за результатами автоматизованого розподілу справи між суддями визначено склад суду (суддя Денисюк Р.С.) для розгляду цієї справи.
Ухвалою суду від 03.03.2025 вказану справу прийнято до провадження суддею Денисюком Р.С. та судовий розгляд справи ухвалено здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження.
Ухвалою Волинського окружного адміністративного суду від 30.05.2025 замінено в даній справі відповідача Головне управління ДПС у Полтавській області (код ЄДРПОУ 43142831) на правонаступника Головне управління ДПС у Полтавській області (код ЄДРПОУ ВП 44057192) та Державну фіскальну службу України (код ЄДРПОУ 39292197) на його правонаступника Державну податкову службу України (Львівська площа, 8, м. Київ, 04053, код ЄДРПОУ 43005393).
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив про відсутність достатніх підстав для включення СВК "Багачанський" до плану-графіка проведення документальних перевірок на 2019 рік, оскільки контролюючим органом на адвокатський запит представника позивача не надано копій проекту плану-графіка, інформаційної-аналітичної довідки щодо СВК "Багачанський" та узгодженого річного плану-графіка в частині включення позивача. Вказував на необхідності застосування як мінімум трьох критеріїв ступеня ризиків як передумови для включення підприємства до плану-графіка.
Крім того, вказує на порушення періодичності проведення планової перевірки, оскільки попередня така перевірка позивача проводилась в серпні-вересні 2017 року. З врахуванням наведеного просив позов задовольнити.
У відзивах на позовну заяву представник відповідачів 1 та 2 позовні вимоги не визнав, просив у задоволенні позовних вимог відмовити повністю (а.с. 49-51, 58-60). При цьому зауважив, що при включенні позивача до плану-графіка проведення документальних перевірок на 2019 рік контролюючим органом дотримано вимогиПодаткового кодексу Українита підзаконних нормативно-правових актів щодо порядку та умов призначення документальної планової виїзної перевірки платника податків.
У відповіді на відзив (а.с. 64-66) представник позивача звертав увагу на те, що відповідачем у відзиві на позов не обґрунтовано, а до відзиву не надано належних та допустимих доказів, що свідчили б про наявність достатніх підстав для включення СВК "Багачанський" до плану-графіка проведення документальних перевірок на 2019 рік. Крім того, представник позивача стверджував про відсутність сукупності критерії, що надають право контролюючому органу на включення платника податків до плану-графіка проведення документальних перевірок.
У заперечення на відповідь на відзив, представник відповідача стверджував про безпідставність доводів позивача (а.с. 106-112). Звертав увагу на те, що органом ДФС фактично реалізована його компетенція на включення позивача до плану-графіку, а оскаржувані дії вчинено у відповідності до вимог ПК України та Порядку формування плану-графіка проведення документальних перевірок платників податків. Просив у задоволенні позову відмовити.
Суд, перевіривши доводи сторін у заявах по суті справи, дослідивши письмові докази, встановив такі обставини.
В.о. Голови ДФС України 20.12.18 затверджено План-графік проведення документальних планових перевірок платників податків на 2019 рік.
СВК "Багачанський" включено до Плану-графіка до підрозділу Б "Інші платники податків", І група - основні підприємства розділу І. Документальні планові перевірки платників податків - юридичних осіб щодо перевірки за період з 1.07.17 по 31.03.19, місяць початку проведення перевірки - липень (а.с. 54-55).
На адвокатський запит Дутки І.М. відповідачем повідомлено, що СВК "Багачанський" включено до плану-графіка проведення документальних планових перевірок за такими критеріями ризиків:
- рівень сплати податку на додану вартість нижчий на 50 та більше відсотків за рівень сплати податку за відповідною галуззю;
- декларування залишку від`ємного значення різниці між сумою податкового зобов`язання та сумою податкового кредиту, який після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду, у сумі понад1 млн грн або понад 5 відсотків загального обсягу податкового кредиту, але не менше100,00 тис. грн за останній звітній (податковий) період;
- інші операційні витрати більше інших операційних доходів;
- наявність інформації про непідтвердження реального здійснення операцій з придбання із сумою податку на додану вартість понад 1 млн грн або понад 5 відсотків загального обсягу податкового кредиту, але не менше 100,00 тис. грн.
11.07.2019 Головним управлінням ДФС у Полтавській області на підставі пп. 20.1.4 п. 20.1 ст.20, ст. 77, п. 81.1 ст. 81, п. 82.1 ст. 82 ПК України, згідно з планом-графіком проведення перевірок на 2019 рік, видано наказ №1806 "Про проведення документальної планової виїзної перевірки Сільськогосподарського виробничого кооперативу "Багачанський", пунктом 1 якого визначено провести документальну планову виїзну перевірку СВК "Багачанський" з 29 липня2019 року, тривалістю 20 робочих днів, з питань дотримання вимог податкового,валютного та іншого законодавства за період діяльності з 1.07.2017 по 31.03.2019, правильності нарахування та обчислення єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування за період з 1.07.17 по 31.03.2019 (а.с. 100).
12.07.2019 позивачу надіслано копію наказу від 11.07.2019 №1806, повідомлення від 11.07.2019 №548 про проведенняпланової виїзної перевірки, а також листа від 12.07.2019 вих.№30487/10/16-31-14-06-22 про необхідність підготовки та надання ревізорам Головного управління ДФС у Полтавській області документів податкового та бухгалтерського обліку (а.с. 96-99).
Водночас судом встановлено, що наказ про проведення документальної планової виїзної перевірки СВК «Багачанський» від 11.07.2019 № 1806 був оскаржений позивачем в судовому порядку та рішенням Полтавського окружного адміністративного суду від 28.08.2019 у справі № 440/2639/19 дано правову оцінку підставам винесення такого наказу та в задоволенні позову відмовлено (а.с.119-122). В ході розгляду даної справи судом було встановлено, що перевіркуСВК "Багачанський" розпочато 29.07.2019, платником податків допущено уповноважених осіб контролюючого органу до проведення перевірки, проти її проведення позивач не заперечував, на перевірку надав первинні документи щодо ведення господарської діяльності за спірний період.
Дане рішення набрало законної сили 12.11.2019.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд враховує наступне.
Згідно з частиною другою статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
За змістом підпункту 20.1.4 пункту 20.1 статті 20 Податкового кодексу Україниконтролюючі органи мають право проводити відповідно до законодавства перевірки і звірки платників податків (крім Національного банку України).
Відповідно до пункту 75.1 статті 75 Податкового кодексу України контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.
За приписами підпункту 75.1.2 цієї статті, документальною перевіркою вважається перевірка, предметом якої є своєчасність, достовірність, повнота нарахування та сплати усіх передбачених цим Кодексом податків та зборів, а також дотримання валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами) та яка проводиться на підставі податкових декларацій (розрахунків), фінансової, статистичної та іншої звітності, регістрів податкового та бухгалтерського обліку, ведення яких передбачено законом, первинних документів, які використовуються в бухгалтерському та податковому обліку і пов`язані з нарахуванням і сплатою податків та зборів, виконанням вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також отриманих в установленому законодавством порядку контролюючим органом документів та податкової інформації, у тому числі за результатами перевірок інших платників податків.
Документальна планова перевірка проводиться відповідно до плану-графіка перевірок.
Документальною виїзною перевіркою вважається перевірка, яка проводиться за місцезнаходженням платника податків чи місцем розташування об`єкта права власності, стосовно якого проводиться така перевірка.
Порядок проведення документальних планових перевірок визначеностаттею 77 Податкового кодексу України, згідно якої документальна планова перевірка повинна бути передбачена у плані-графіку проведення планових документальних перевірок.
План-графік документальних планових перевірок на поточний рік оприлюднюється на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, до 25 грудня року, що передує року, в якому будуть проводитися такі документальні планові перевірки.
До плану-графіка проведення документальних планових перевірок відбираються платники податків, які мають ризик щодо несплати податків та зборів, невиконання іншого законодавства, контроль за яким покладено на контролюючі органи.
Періодичність проведення документальних планових перевірок платників податків визначається залежно від ступеня ризику в діяльності таких платників податків, який поділяється на високий, середній та незначний. Платники податків з незначним ступенем ризику включаються до плану-графіка не частіше, ніж раз на три календарних роки,середнім - не частіше ніж раз на два календарних роки, високим - не частіше одного разу на календарний рік.
Порядок формування та затвердження плану-графіка, перелік ризиків та їх поділ за ступенями встановлюються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.
Про проведення документальної планової перевірки керівником (його заступником або уповноваженою особою) контролюючого органу приймається рішення, яке оформлюється наказом.
Право на проведення документальної планової перевірки платника податків надається лише у випадку, коли йому не пізніше ніж за 10 календарних днів до дня проведення зазначеної перевірки вручено під розписку або надіслано рекомендованим листом з повідомленням про вручення копію наказу про проведення документальної планової перевірки та письмове повідомлення із зазначенням дати початку проведення такої перевірки.
Порядок формування плану-графіка проведення документальних планових перевірок платників податків затвердженонаказом Міністерства фінансів України від 2.06.15 №524(у редакціїнаказу Міністерства фінансів України від 26.03.18 за №386) та зареєстровано в Міністерстві юстиції України 24.06.15 за №751/27196 (надалі - Порядок №524).
Згідно з пунктом 1 розділу ІІ Порядку №524 план-графік проведення документальних планових перевірок платників податків та проект коригування плану-графіка проведення документальних планових перевірок платників податків складаються з чотирьох розділів:
розділ I. Документальні планові перевірки платників податків - юридичних осіб;
розділ II. Документальні планові перевірки фінансових установ, постійних представництв та представництв нерезидентів;
розділ III. Документальні планові перевірки платників податків - фізичних осіб;
розділ IV. Документальні планові перевірки платників податків - юридичних осіб з питань правильності обчислення, повноти і своєчасності сплати податку на доходи фізичних осіб, військового збору та єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування.
Зведена інформація про проведення документальних планових перевірок платників податків за розділами I, II, IV плану-графіка формується згідно з додатком 3 до цього Порядку, за розділом III плану-графіка - згідно з додатком 4 до цього Порядку.
Пунктом 2 цього розділу передбачено, що розділ I плану-графіка має підрозділи А, Б та С .
Підрозділ А . Платники податків, які належать до кластерних об`єднань платників податків, та їх контрагенти. Цей підрозділ плану-графіка має дві групи: I група - основні підприємства, які належать до кластерних об`єднань платників податків; II група - найбільші контрагенти, через яких здійснюються товарно-грошові операції (у тому числі посередницькі структури, експортери, імпортери, філії, інші платники податків - юридичні особи).
Підрозділ Б. Інші платники податків. Цей підрозділ плану-графіка має дві групи: I група - основні підприємства; II група - найбільші контрагенти, через яких здійснюються товарно-грошові операції (у тому числі посередницькі структури, експортери, імпортери, філії, інші платники податків - юридичні особи).
Підрозділ С. Платники податків та їх контрагенти, які мають ризики несплати податків та плануються до перевірок щодо дотримання вимог законодавства України з питань державної митної справи.
Пунктами 1-3 розділу ІІІ Порядку №524 визначено, що до розділів I, II плану-графіка включаються платники податків реального сектору економіки, які провадять фінансово-господарську діяльність, сплачують податки та взяті на облік в контролюючих органах як платники податків за основним місцем обліку, або щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство, або які знаходяться у стані зміни свого місцезнаходження.
Формування переліку платників податків до розділів I, II плану-графіка проводиться за критеріями ризиків згідно з вимогами пункту 5 цього розділу, у тому числі за даними інформаційно-телекомунікаційних систем ДФС. При коригуванні плану-графіка враховуються показники за останній податковий (звітний) період.
При формуванні плану-графіка на наступний рік враховуються показники за результатами діяльності платника податків за 9 місяців поточного року. Якщо податковим (звітним) періодом для податку на прибуток платника податків є календарний рік, при плануванні враховуються показники за попередній рік.
До плану-графіка включаються платники податків, які за результатами господарської діяльності мають найбільші ризики несплати до бюджету податків та зборів, платежів.
До підрозділу А насамперед включаються платники податків, які мають не менше трьох критеріїв високого ступеня ризику та обсяги доходів або обсяги постачання для головних управлінь (далі - ГУ) ДФС у Дніпропетровській, Київській областях, місті Києві, що дорівнюють або більше 100 млн грн, для ГУ ДФС у Запорізькій, Львівській, Миколаївській, Харківській областях - дорівнюють або більше 50 млн грн, для Офісу великих платників податків - дорівнюють або більше 10000 млн грн, для інших ГУ ДФС - дорівнюють або більше 20 млн грн (у розрахунку на рік).
Пунктом 5 розділу ІІІ Порядку №524 визначено критерії відбору платників податків - юридичних осіб. За змістом цього пункту такими критеріями для платників податків високого ступеня ризику, зокрема, є: рівень сплати податку на додану вартість нижчий на 50 та більше відсотків за рівень сплати податку за відповідною галуззю; наявність інформації про непідтвердження реального здійснення операції з придбання із сумою податку на додану вартість понад 1 млн грн або понад 5 відсотків загального обсягу податкового кредиту, але не менше 100 тис. грн.
Отже, необхідними умовами для проведення планової документальної перевірки платника податків є включення останнього до плану-графіка перевірок та видача наказу про її проведення, а також вручення/надіслання такому платнику податків не пізніше ніж за 10 календарних днів до дня проведення зазначеної перевірки копії наказу про проведення документальної планової перевірки та письмового повідомлення із зазначенням дати початку проведення такої перевірки.
Суд зазначає, що предметом даного спору є визнання протиправними дій Державної фіскальної служби України, Головного управління ДФС у Полтавській області щодо включення СВК "Багачанський" до плану-графіка проведення документальних перевірок на 2019 рік.
Як встановлено судом, рішенням Полтавського окружного адміністративного суду від 28.08.2019 у справі № 440/2639/19, яке набрало законної сили 12.11.2019, в задоволенні позову СВК «Багачанський» про визнання протиправним та скасування наказу від 11.07.2019 № 1806 відмовлено (а.с.119-122).
Відмовляючи в задоволенні позову, судом було зроблено висновок про те, що на момент планування включенняСВК "Багачанський" до плану-графіка документальних перевірок на 2019 рік контролюючим органом за результатами аналізу наявної податкової інформації встановлено наявність таких ймовірних податкових ризиків: рівень сплати податку на додану вартість нижчий на 50 та більше відсотків за рівень сплати податку за відповідною галуззю; декларування залишку від`ємного значення різниці між сумою податкового зобов`язання та сумою податкового кредиту, який після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду, у сумі понад 1 млн грн або понад 5 відсотків загального обсягу податкового кредиту, але не менше 100,00 тис. грн за останній звітній (податковий) період; інші операційні витрати більше інших операційних доходів; наявність інформації про непідтвердження реального здійснення операцій з придбання із сумою податку на додану вартість понад 1 млн грн або понад 5 відсотків загального обсягу податкового кредиту, але не менше 100,00 тис. грн. Наведене, за даними контролюючого органу, могло свідчити про заниження позивачем податкових зобов`язань з ПДВ на 120,8 тис. грн та завищення податкового кредиту на 16,6 тис. грн.
Під час судового розгляду, суд дійшов висновку, що відповідачем доведено виконання вимог розділу І Порядку №524 в частині попереднього формування плану-графіка.
Також суд надавав оцінку доводам позивача про безпідставність включенняСВК "Багачанський" до плану-графіка проведення документальних перевірок на 2019 рік, які не знайшли свого підтвердження у ході розгляду справи в суді справи № 440/2639/19.
Відповідно до частини 4 статті 78 КАС України, обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.
Згідно з частиною 2 статті 14 КАС України судові рішення, що набрали законної сили, є обов`язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об`єднаннями на всій території України.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що обставини щодо включення СВК «Багачанський» до плану-графіка проведення документальних перевірок на 2019 рік встановлені рішенням Полтавського окружного адміністративного суду від 28.08.2019 у справі № 440/2639/19, що набрало законної сили, тобто є преюдиційними, за якими сторони та інші особи, які брали участь у справі, а також їх правонаступники не можуть знову оспорювати в іншому процесі встановлені судовим рішенням у такій справі правовідносини.
З огляду на встановлені у справі № 440/2639/19 обставини, які свідчать про підставність включенняСВК "Багачанський" до плану-графіка проведення документальних перевірок на 2019 рік, суд приходить висновку, що заявлені позовні вимоги є безпідставними та до задоволення не підлягають.
Керуючись статтями 243-246, 255, 262, 295 КАС України, суд
ВИРІШИВ:
В задоволенні позову сільськогосподарського виробничого кооперативу Багачанський до Державної податкової служби України, Головного управління ДПС у Полтавській області про визнання дій протиправними відмовити повністю.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 295 КАС України. У разі подання апеляційної скарги рішення якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складання повного судового рішення.
СуддяР.С. Денисюк