Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа № 446/1063/25
Провадження № 3/446/529/25
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06.06.2025 м.Кам`янка-Бузька
Суддя Кам`янка-Бузького районного суду Львівської області Котормус Т. І., розглянувши матеріали, які надійшли від відділення поліції №1 Львівського районного управління поліції №1 ГУНП у Львівській області про притягнення до адміністративної відповідальності
- ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , що проживає за адресою: АДРЕСА_1 , громадянина України, тимчасово не працюючого.
за вчинення правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП, якому роз`яснено права за ст. 268 КУпАП,
В С Т А Н О В И В:
02.05.2025 о 12:10 год. в селі Сороки Львівські, шосе Київське 7км, водій ОСОБА_1 керуючи транспортним засобом марки "MAN" д.н.з. НОМЕР_1 здійснив стоянку на Київському шосе 7 км., залишивши транспортний засіб, не вживши всіх заходів та допустив його самовільний рух, внаслідок чого автомобіль скоїв наїзд на припаркований автомобіль марки "MAN" д.н.з. НОМЕР_2 . Внаслідок ДТП транспортні засоби отримали механічні пошкодження з матеріальними збитками.
Такими діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопрушення, передбачене ст. 124 КУпАП.
В судове засідання ОСОБА_1 прибув та не визнав факт даного правопорушення. Зокрема, через канцелярію суду подав письмове заперечення, згідно якого просить справу про адміністративне правопорушення відносно нього закрити на підставі п.1 ч. 1 ст. 247 КУпАП, за відсутності події і складу адміністративного правопорушення, оскільки вказана дорожньо-транспортна пригода трапилась не з його вини, а з вини підприємства на якому він працював, яке наналежно виконало обов`язки щодо перевірки технічного стану транспортного засобу перед, та під час експлуатації, що і призвело до зазначеної події. Також подав клопотання про призначення транспортно-технічної експертизи.
Заслухавши особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали справи у їх сукупності та взаємозв`язку, всебічно, повно і об`єктивно, суд дійшов такого висновку.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 №317908 від 02.05.2025, складеного інспектором ВП № 1 ЛРУП №1 ГУНП у Львівській області Бойцун В.А. про те, що 02.05.2025 о 12:10 год. в селі Сороки Львівські, шосе Київське 7км, водій ОСОБА_1 керуючи транспортним засобом марки "MAN" д.н.з. НОМЕР_1 здійснив стоянку на Київському шосе 7 км., залишивши транспортний засіб, не вживши всіх заходів та допустив його самовільний рух, внаслідок чого автомобіль скоїв наїзд на припаркований автомобіль марки "MAN" д.н.з. НОМЕР_2 . Внаслідок ДТП транспортні засоби отримали механічні пошкодження з матеріальними збитками.
Так, відповідальність за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 124 КУпАП настає, якщо учасники дорожнього руху порушили правила дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна.
Об`єктивна сторона правопорушення полягає у порушенні учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна (матеріальний склад), тобто настання реальних наслідків у вигляді ушкодження певних об`єктів. Умовою настання адміністративної, а не іншого виду юридичної відповідальності, є наявний причинний зв`язок між порушенням правил дорожнього руху та настанням наслідків у вигляді майнової шкоди.
Згідно з положеннями пункту 15.12 ПДР, водій не повинен залишати транспортний засіб, не вживши всіх заходів, щоб не допустити його самовільного руху, проникнення до нього і (або) незаконного заволодіння ним.
Відтак, повно, всебічно та об`єктивно розглянувши справу, оцінивши всі докази, суд дійшов висновку, що ОСОБА_1 порушив п. 15.12 Правил дорожнього руху, які затверджені Постановою Кабінету Міністрів України №1306 від 10.10.2001р. та в його діях є склад адміністративного правопорушення передбаченого ст. 124 КУпАП - порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів.
Вина ОСОБА_1 у вказаному правопорушенні підтверджується наступними доказами:
- протоколом про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 № 317908 від 02.05.202,5 де зафіксовано факт керування транспортним засобом, який вчинив ДТП;
- схемою дорожньо-транспортної пригоди від 02.05.2025;
- письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 02.05.2025 в яких, він зокрема підтвердив факт правопорушення.
ОСОБА_2 не подав до суду жодних доказів, які б спростовували чи доводили б його непричетність до скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП.
Заперечення ОСОБА_2 про те, що даний протокол про адміністративне правопорушення є нечитабельним, суд відхиляє як неспроможні та нічим не доведені і такі, що не спростовують факту вчинення правопорушення, а лише спрямовані на уникнення відповідальності за вчинення ним правопорушення.
Суд також зауважує, що відповідно до пункту 2.3 ПДР України, для забезпечення безпеки дорожнього руху водій зобов`язаний перед виїздом перевірити та забезпечити технічно справний стан і комплектність транспортного засобу, правильність розміщення та кріплення вантажу.
Подібних висновків дійшов Верховний суд у своїй постанові від 27.11.2019 в справі №761/35624/17, у яких зокрема зазначив, що факт належності транспортного засобу підприємству не звільняє водія від обов`язку перевірки його технічного стану та відповідності у разі порушення.
ОСОБА_2 у поданому запереченні самостійно підтвердив той факт, що транспортний засіб, яким він керував, був у технічно несправному стані, що свідчить про недотримання ним правил експлуатації транспортними засобами та про неспроможність і безпідставність поданих ним заперечень.
Щодо клопотання ОСОБА_2 про призначення у справі судової авто-технічної експертизи, то суд вважає, що таке до задоволення не підлягає, оскільки в даному випадку суду належало вирішити правове питання щодо наявності або відсутності факту порушення з боку водія Правил дорожнього руху, а не технічного стану транспортного засобу, яким він керував.
При накладенні адміністративного стягнення, судом береться до уваги характер та обставини вчиненого правопорушення, дані про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, а тому ОСОБА_1 необхідно піддати адміністративному стягненню у виді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850,00 грн.
Крім цього, із ОСОБА_1 необхідно стягнути судовий збір у розмірі 605.60 грн.
Керуючись ст. ст. 124, 283, 284 КУпАП, Законом України "Про судовий збір",
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП та застосувати до нього адміністративне стягнення у виді адміністративного штрафу у розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят гривень) грн.
Стягнути з ОСОБА_1 адміністративний штраф в розмірі 850.00 (вісімсот п`ятдесят гривень) грн. (стягувач Держава) на розрахунковий рахунок UA268999980313040149000013001, отримувач ГУК Львів/Львівська область, Код отримувача:ЄДРПОУ 38008294, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), Код класифікації доходів бюджету:21081300.
Стягнути із ОСОБА_1 судовий збір на користь держави (стягувачем є Державна судова адміністрація) у розмірі 605,60 грн. (шістсот п`ять грн. 60 коп) на розрахунковий рахунок UA908999980313111256000026001, отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ 37993783, Банк отримувача (ГУДКСУ): Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету 22030106.
Штраф має бути сплачений особою, яка притягається до адміністративної відповідальності не пізніше п`ятнадцяти днів з дня вручення їй копії постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження даної постанови - не пізніше п`ятнадцяти днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу у цей строк, встановлений статтею 307 Кодексу України про адміністративні правопорушення, стягнути з ОСОБА_1 штраф у подвійному розмірі сумі 1700.00 (одну тисячу сімсот гривень) 00 копійок, відповідно до ст. 308 Кодексу України про адміністративні правопорушення
Постанова у справі про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку оскарження цієї постанови.
Постанова по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Львівського апеляційного суду через Кам`янка-Бузький районний суд Львівської області прокурором у випадках, передбачених частиною 5 статті 7 КУпАП, особою, щодо якої її винесено, а також потерпілим.
Суддя Т.І.Котормус