Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа № 583/1259/25
3/583/580/25
ПОСТАНОВА
Іменем України
09 червня 2025 рокусуддя Охтирського міськрайонного суду Сумської області Яценко Н.Г., за участю особи, що притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши матеріали, що надійшли від Охтирського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Сумській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , не працюючого
за ч. 2 ст. 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення
установив:
25.03.2025 стосовно ОСОБА_1 до суду надійшли адміністративні матеріали за №583/1259/25, провадження №3/583/580/25, №583/1260/25, провадження №3/583/581/25, №583/1261/25, провадження №3/583/582/25, №583/1262/25, провадження №3/583/583/25 та №583/1263/25, провадження №3/583/584/25 за ч. 2 ст. 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Враховуючи, що дані адміністративні матеріали про адміністративні правопорушення стосуються однієї особи, одночасно розглядаються одним і тим же судом, суд вважає за доцільне об`єднати їх в одне провадження.
Так ОСОБА_1 , будучи особою, щодо якого ухвалою Охтирського міськрайонного суду Сумської області від 20.01.2025 встановлено адміністративний нагляд строком на 1 рік, 14.03.2025 о 22.30 год., 15.03.2025 о 22.50 год., 16.03.2025 о 22.40 год., 17.03.2025 о 22.48 год. та 18.03.2025 о 22.30 год. був відсутній за місцем проживання за адресою: АДРЕСА_1 ,чим повторно, протягом року порушив правила адміністративного нагляду. Такі дії ОСОБА_1 кваліфіковані за ч. 2 ст. 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
ОСОБА_1 у судовому засіданні вину визнав, підтвердив обставини, викладені в протоколах про адміністративні правопорушення.
Дослідивши матеріали справи та наявні у ній докази, врахувавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, доходжу наступного висновку.
Згідно з вимогами ч. 1 ст.7Кодексу Українипро адміністративніправопорушення ніхто не може бути підданий заходу впливу у зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановленому законом.
Статтею 9Кодексу Українипро адміністративніправопорушення адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до положень ст.245Кодексу Українипро адміністративніправопорушення завданнями провадження у справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування всіх обставин справи, вирішення її в точній відповідності із законом.
Диспозиція ч. 2 ст. 187 Кодексу Українипро адміністративніправопорушення передбачає настання відповідальності за порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, а саме: неявка за викликом органу Національної поліції у вказаний термін і ненадання усних або письмових пояснень з питань, пов`язаних з виконанням правил адміністративного нагляду; неповідомлення працівників Національної поліції, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця роботи чи проживання або про виїзд за межі району (міста) у службових справах; порушення заборони виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу; порушення заборони перебування у визначених місцях району (міста); нереєстрація в органі Національної поліції, якщо вони вчинені повторно протягом року.
Факт скоєння ОСОБА_2 адміністративного правопорушення,окрім визнанняним вини,підтверджується протоколамипро адміністративнеправопорушення серіїВАД №604651,серії ВАД№604652,серії ВАД№604670,серії ВАД№604669та серіїВАД №604668від 19.03.2025;ухвалою Охтирськогоміськрайонного судуСумської областівід 20.01.2025по справі№583/214/25,провадження №1-в/583/12/25,відповідно доякої щодо ОСОБА_1 встановлено адміністративнийнагляд строкомна 1рік тавстановленням обмежень,в томучислі забороноювиходу здомоволодіння замісцем проживанняз 22.00год.до 06.00год.щодня вперіод зтравня довересня включнота з21.00год.до 05.00год.в періодз жовтнядо квітнявключно;карткою обліку адміністративного правопорушення, з якої вбачається, що на ОСОБА_1 постановою Охтирського міськрайонного суду Сумської області від 14.02.2025 по справі №583/666/25 було накладено стягнення за порушення 12.02.2025 адміністративного нагляду.
Суд вважає зазначені вище докази належними та допустимими, будь-яких сумнівів у їх достовірності у суду не виникає.
Протоколи про адміністративне правопорушення за ч. 2 ст. 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення стосовно ОСОБА_1 відповідають вимогам ст. 256 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Зазначені вище докази суд вважає переконливими, оскільки вони узгоджуються між собою та одержані законним шляхом.
Аналізуючи приведені докази та даючи їм оцінку, суд приходить до висновку, що вина ОСОБА_1 у скоєному доведена у судовому засіданні поза розумним сумнівом, так як наведені вище докази в їх сукупності є вагомими, чіткими і узгодженими між собою.
Згідно з вимогами ст. 36 Кодексу України про адміністративні правопорушення при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо.
Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
При призначенні стягнення суд враховує характер скоєного, особу, що притягається до адміністративної відповідальності, ступінь його вини, майновий та сімейний стан, обставини, що пом`якшують та обтяжують відповідальність та вважає за доцільне застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення в межах санкції статті за вказане правопорушення у виді адміністративного арешту, яке є достатнім для його виправлення і попередження скоєння ним правопорушень в майбутньому.
Крім того, з ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір в доход держави в розмірі, який складає 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а саме: (3028,00 грн. х 0,2)=605,60 грн.
Керуючись ст.ст. 36, 40-1, ч. 2 ст. 187, ст. 283 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд
постановив:
Адміністративні матеріали стосовно ОСОБА_1 за №583/1259/25, провадження №3/583/580/25, №583/1260/25, провадження №3/583/581/25, №583/1261/25, провадження №3/583/582/25, №583/1262/25, провадження №3/583/583/25 та №583/1263/25, провадження №3/583/584/25 за ч. 2 ст. 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення об`єднати в одне провадження, присвоївши об`єднаній справі №583/1259/25, провадження №3/583/580/25.
Визнати винуватим ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді арешту на строк 3 (доби) доби, строк відбування якого рахувати з часу його затримання.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави в розмірі 605 (шістсот п`ять) гривень 60 копійок, що підлягає сплаті на рахунок: отримувач коштів: ГУК у м. Києві /м. Київ/22030106, код отримувача 37993783, банк отримувач: Казначейство України (ЕАП), рахунок UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106, призначення платежу: судовий збір п. 5.
У відповідності із ст.307та ч. 2 ст.308 Кодексу України про адміністративні правопорушення штраф має бути сплачений правопорушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня отримання копії постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. У разі несплати правопорушником штрафу у вказаний строк, постанова про накладення штрафу надсилається в порядку примусового виконання та з правопорушника підлягає стягненню подвійний розмір штрафу, зазначеного у постанові про стягнення штрафу.
Постанова може бути оскаржена до Сумського апеляційного суду протягом 10 днів з дня її винесення.
Суддя Охтирського міськрайонного суду
Сумської області Н.Г. Яценко