Єдиний державний реєстр судових рішень 490/726/25 09.06.2025
н\п 1-кс/490/2591/2025
Центральний районний суд м. Миколаєва
Справа № 490/726/25
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
05 червня 2025 року м. Миколаїв
Слідчий суддя Центрального районного суду м. Миколаєва ОСОБА_1 , секретар судового засідання ОСОБА_2 , за участю прокурора ОСОБА_3 , підозрюваної ОСОБА_4 , захисника - адвоката ОСОБА_5 , розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання слідчого СВ УСБУ в Херсонській області ОСОБА_6 , погоджене прокурором відділу Херсонської обласної прокуратури ОСОБА_7 про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відносно
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м. Аккурган Ташкентської області, Узбеикстан, громадянки України, з вищою освітою, вдови, пенсіонерки, зареєстроване та фактичне місце проживання за адресою: АДРЕСА_1 , не судимої,
підозрюваної у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.111-2 КК України, -
В С Т А Н О В И В:
Органом досудовогорозслідування ОСОБА_4 підозрюється увчиненні кримінальногоправопорушення,передбаченого ч.1ст.111-2КК України,за наступних обставин.
Так, згідно з Конституцією України, Україна є суверенною і незалежною державою. Суверенітет України поширюється на всю її територію, яка в межах існуючого кордону є цілісною і недоторканною. Перебування на території України підрозділів збройних сил інших держав з порушенням процедури, визначеної Конституцією та законами України, Гаазькими конвенціями 1907 року, IV Женевською конвенцією 1949 року, а також всупереч Меморандуму про гарантії безпеки в зв`язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї 1994 року та іншими міжнародно-правовими актами є окупацією частини території суверенної держави Україна та міжнародним протиправним діянням з усіма наслідками, передбаченими міжнародним правом.
Всупереч вказаним нормам міжнародного гуманітарного права, президент рф володимир путін, а також інші невстановлені досудовим розслідуванням представники влади рф, діючи всупереч вимогам п.п.1, 2 Меморандуму про гарантії безпеки у зв`язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї від 05.12.1994 року, принципам Заключного акту Наради з безпеки та співробітництва в Європі від 01.08.1975 р. та вимогам ч.4 ст.2 Статуту ООН і Декларацій Генеральної Асамблеї Організації Об`єднаних Націй від 09.12.1981 р. № 36/103, від 16.12.1970 р. № 2734 (XXV), від 21.12.1965 р. № 2131 (XX), від 14.12.1974 р. № 3314 (XXIX), спланували, підготували і розв`язали агресивну війну та воєнний конфлікт проти України, а саме віддали наказ на вторгнення підрозділів зс рф на територію України.
У зв`язку з цим, Указом Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 в Україні з 05 год. 30 хв. 24.02.2022 введено воєнний стан, який на цей час відповідно до чинного законодавства триває.
У подальшому, невстановленими представниками збройних сил та інших військових формувань російської федерації, які 24.02.2022 незаконно вторглись у м. Херсон та частину Херсонської області та фактично здійснили їх окупацію, згідно з положеннями Гаазької Конвенції 1907 року, вчинили дії, спрямовані на усунення законних органів державної влади та місцевого самоврядування України, що діють на вказаних територіях, з метою повалення і захоплення влади та на порушення порядку, встановленого Конституцією України.
Відповідно до ст. 42 Положення про закони і звичаї війни на суходолі IV Конвенції про закони і звичаї війни на суходолі від 18 жовтня 1907 року, ратифікованої Україною 24.08.1991, територія визнається окупованою, якщо вона фактично перебуває під владою армії супротивника. Окупація поширюється лише на ту територію, де така влада встановлена і здатна виконувати свої функції.
Відповідно до п. 6 ст. 1-1 ЗУ «Про забезпечення прав і свобод та правовий режим на тимчасово окупованій території України», окупаційна адміністрація російської федерації - сукупність державних органів і структур російської федерації, функціонально відповідальних за управління тимчасово окупованими територіями та підконтрольних російській федерації самопроголошених органів, які узурпували виконання владних повноважень на тимчасово окупованих територіях та які виконували чи виконують властиві органам державної влади чи органам місцевого самоврядування функції на тимчасово окупованій території України, в тому числі органи, організації, підприємства та установи, включаючи правоохоронні та судові органи, нотаріусів та суб`єктів адміністративнихпослуг;
Відповідно до п. 7 ст. 1-1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» тимчасово окупована російською федерацією територія України (тимчасово окупована територія) це частини території України, в межах яких збройні формування російської федерації та окупаційна адміністрація російської федерації встановили та здійснюють фактичний контроль або в межах яких збройні формування російської федерації встановили та здійснюють загальний контроль з метою встановлення окупаційної адміністрації російської федерації.
У період з 24.02.2022 по цей час більшу частину території Херсонської області захоплено військовослужбовцями збройних сил російської федерації і вона знаходиться під тимчасовою окупацією держави-агресора, що визначено Переліком територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією, затвердженим наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 22.12.2022 № 309 (зі змінами від 25.04.2023 №125). При цьому, правобережна частина Херсонської області, Херсонський район та місто Херсон, вважалися окупованою територією до 11.11.2022, після чого були звільнені Збройними Силами України.
Враховуючи викладене, представниками збройних сил та інших збройних формувань російської федерації вчинили дії направлені на створення незаконних органів та установ на окупованих територіях Херсонської області.
У березні 2022 року (точний час досудовим розслідуванням не встановлено) представниками держави-агресора з метою впровадження на тимчасово окупованій території України політики та законодавства рф створено окупаційний орган виконавчої влади так звану «військово-цивільну адміністрацію Херсонської області» (далі «ВЦА Херсонської області»).
До завдань «ВЦА Херсонської області» відноситься: встановлення влади окупаційних військ рф на території населених пунктів Херсонської області; керування процесами створення та діяльності окупаційних органів влади; створення умов неможливості дії українських органів влади та законів на вказаній території; впровадження обігу грошової одиниці, використання системи оподаткування, реєстрації та діяльності суб`єктів господарської діяльності, органів влади та місцевого самоврядування, надання освітніх та медичних послуг, роботу правоохоронної та судової систем тощо за законами держави-агресора; організація та проведення незаконного референдуму з питання приєднання частини тимчасово окупованої території Херсонської області до рф.
Метою вказаного рішення є досягнення соціально-культурної, гуманітарної, інформаційної, економічної та іншої ізоляції населення тимчасово окупованої частини території Херсонської області від решти території України для знищення у свідомості окупованого населення ознак української самоідентифікації, унеможливлення функціонування на вказаній території громадянського суспільства, використання трудових ресурсів так званою «військово-цивільною адміністрацією Херсонської області» в інтересах держави-агресора, а також формування умов для фактичного переходу частини території України під її юрисдикцію.
Зокрема, з метою реалізації вищевказаних протиправних дій, а також з метою стабілізації положення рф, налагодження медичного забезпечення, указом окупаційної військово-цивільної адміністрації Херсонської області (далі «ВГА Херсонской области») № 068-р від 03.06.2022 незаконно створено Міністерство охорони здоров`я (мовою оригіналу «Департамент здравоохранения Херсонской области».
У червні 2022 року (більш точну дату досудовим розслідуванням не встановлено), всупереч Конституції України, Законів України «Про місцеві державні адміністрації», «Про місцеве самоврядування в Україні» та міжнародно-правових актів ратифікованих Україною, на тимчасово окупованій території Херсонської міської територіальної громади Херсонського району Херсонської області, підпорядкованою, керованою та фінансованою російською федерацією окупаційною адміністрацією так званою «військово-цивільною адміністрацією Херсонської області», в яку входили органи і структури, функціонально відповідальні за управління тимчасово окупованою територією України, серед яких і так званий департамент охорони здоров`я Херсонської області, який є структурним підрозділом у сфері надання медичної допомоги та очолюваний його керівником ОСОБА_8 , розпочато насильницьке захоплення медичних закладів розташованих на тимчасово окупованій території Херсонської області за силової підтримки військових збройних сил російської федерації.
08.06.2022 з метою виконання завдань, покладених державою-агресором рф на так званий «Департамент охорони здоров`я Херсонської області» (мовою оригіналу, російською - «Департамент здравоохранения Херсонской области»), для стабілізації і розвитку медичної сфери рф, незаконним органом влади - «Військово-цивільною адміністрацією Херсонської області» видано розпорядження № 077-р від 08.06.2022 «Про реорганізацію державних закладів охорони здоров`я Херсонської області» (мовою оригіналу, російською распоряжение «О реорганизации государственных учреждений здравоохранения Херсонской области»), яким передбачено реорганізацію лікувально-профілактичних закладів Херсонської області в так звані «державні бюджетні установи охорони здоров`я Херсонської області» та підпорядкування їх діяльності органу окупаційної влади - так званому «Департаменту охорони здоров`я Херсонської області».
У подальшому, не пізніше 19.07.2022 в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб Федеральної податкової служби росії зареєстровано незаконно створене на тимчасово окупованій території Херсонської області «Государственное бюджетное учреждение здравоохранения «Херсонский областной детский пульмонологический санаторий «Днепр»», якому присвоєно основний державний реєстраційний номер 1022104907, за адресою м. Херсон, вул. Кримська, 145, де згідно з відомостями Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань знаходиться комунальне некомерційне підприємство «Херсонський обласний дитячий пульмонологічний санаторій «Дніпро» Херсонської обласної ради», ідентифікаційний код юридичної особи: 01984056.
Відповідно статті 1 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров`я» № 2801-XII від 19.11.1992 законодавство України про охорону здоров`я базується на Конституції України і складається з Основ та інших прийнятих відповідно до них актів законодавства, що регулюють суспільні відносини у сфері охорони здоров`я.
Відповідно статті 3 Закону, охорона здоров`я це система заходів, спрямованих на збереження та відновлення фізіологічних і психологічних функцій, оптимальної працездатності та соціальної активності людини при максимальній біологічно можливій індивідуальній тривалості її життя.
Такі заходи здійснюють органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи, заклади охорони здоров`я; фізичні особи - підприємці, які зареєстровані у встановленому законом порядку та одержали ліцензію на право провадження господарської діяльності з медичної практики; медичні та фармацевтичні працівники, фахівці з реабілітації, громадські об`єднання і громадяни.
Керівником закладу охорони здоров`я незалежно від форми власності може бути призначено лише особу, яка відповідає єдиним кваліфікаційним вимогам, що встановлюються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров`я.
Призначення на посаду та звільнення з посади керівника закладу охорони здоров`я здійснюються відповідно до законодавства.
Відповідно до ст. 5 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров`я» державні, громадські або інші органи, підприємства,
установи, організації, посадові особи та громадяни зобов`язані забезпечити пріоритетність охорони здоров`я у власній діяльності, не завдавати шкоди здоров`ю населення і окремих осіб, у межах своєї компетенції подавати допомогу хворим, інвалідам та потерпілим від нещасних випадків, сприяти працівникам органів і закладів охорони здоров`я в їх діяльності, а також виконувати інші обов`язки, передбачені законодавством України про охорону здоров`я.
Наказом Департаменту здоров`я Херсонської обласної військової адміністрації № 43-ос від 20.05.2022, враховуючи лист Міністерства охорони здоров`я України № 01.10-05/11498/2-22 від 20.05.2022 запроваджено дистанційну роботу для всіх керівників закладів охорони здоров`я комунальної форми власності, що знаходяться у Херсонській області в умовах окупації та відповідно до вимог ст. 60-2 Кодексу законів про працю України, до відновлення Конституційного ладу України, серед яких комунальне некомерційне підприємство «Херсонський обласний дитячий пульмонологічний санаторій «Дніпро» Херсонської обласної ради».
Громадянка України ОСОБА_4 , усвідомлюючи, що Україна є унітарною державою, суверенітет України поширюється на всю її територію, яка в межах існуючого кордону є цілісною і недоторканною, об`єктивно розуміючи зміст загальновідомих подій про те, що збройні формування російської федерації, шляхом вчинення воєнного нападу 24.02.2022 захопили місто Херсон, будучі обізнаною про наказом Департаменту здоров`я Херсонської обласної військової адміністрації № 43-ос від 20.05.2022, яким запроваджено дистанційну форму роботи всіх закладів охорони здоров`я комунальної форми власності на території Херсонської області, у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше липня 2022 року, з метою завдання шкоди Україні, бажаючи реалізувати та підтримати рішення та дії країни-агресора та її окупаційної адміністрації щодо встановлення контролю на території тимчасово окупованого міста Херсон, становлення і зміцнення окупаційної влади та недопущення контролю Української влади, шляхом утворення та функціонування на території міста Херсон так званого «департаменту охорони здоров`я Херсонської області» та так званого «Государственного бюджетного учреждения здравоохранения «Херсонский областной детский пульмонологический санаторий «Днепр» (мовою оригіналу - російською) в порушення вимог ст. 65 Конституції України, якою передбачено обов`язок громадян України щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, прийняла пропозицію невстановлених представників окупаційної адміністрації держави-агресора рф та добровільно обійняла посаду так званого виконуючого обов`язки головного лікаря «Государственного бюджетного учреждения здравоохранения «Херсонский областной детский пульмонологический санаторий «Днепр»».
Перебуваючи на вказаній посаді, ОСОБА_4 , з метою інтеграції так званого «Государственного бюджетного учреждения здравоохранения «Херсонский областной детский пульмонологический санаторий «Днепр»» в систему закладів охорони здоров`я російської федерації, здійснювала керівництво та управління господарською та фінансовою діяльністю закладу охорони здоров`я, а також з метою утвердження окупаційної влади на території міста Херсона надала розпорядження на встановлення прапору рф на даху очолюваної установи, чим означила її належність до закладів охорони здоров`я російської федерації та підтримала наказ так званого «исполняющего обязанности министра здравоохранения Херсонской области ОСОБА_9 » (мовою оригіналу) від 21.09.2022 № 657, яким заборонено використання державної атрибутики та символіки України в медичних закладах, підвідомчих «Министерству здравоохранения Херсонской области» (мовою оригіналу).
З цією метою ОСОБА_4 , використовуючи наявні у неї організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські повноваження у незаконно створеному медичному закладі:
- здійснювала набір працівників та керівництво трудовим колективом, видавав розпорядчі документи про прийняття на роботу;
- забезпечувала формування фонду оплати праці у відповідності до законодавства рф та фінансування діяльності закладу охорони здоров`я окупаційним органом влади - так званим «Департаментом охорони здоров`я Херсонської області», у тому числі підтримуючи та виконуючі указ так званого главы военно-гражданской администрации Херсонской области ОСОБА_10 № 112-р від 21.06.2022 «Об утверждения Положения «О минимальном размере оплаты труда»» (мовою оригіналу);
- забезпечувала ведення бухгалтерського обліку та фінансової діяльності очолюваної установи відповідно до законодавства рф, формування відомостей про отримання заробітної плати, які погоджувала своїм підписом, у валюті російський рубль у розмірі та в межах сум видатків, затверджених окупаційною владою Херсонської області, чим також виконувала указ голови незаконно створеної військової-цивільної адміністрації ОСОБА_10 № 027-р від 23.05.2022 «Про введення бівалютної зони в Херсонській області».
Дії підозрюваної ОСОБА_4 органом досудового розслідування кваліфіковано за ч.1 ст.111-2 КК України, як вчинення умисних дій, спрямованих на допомогу державі-агресору (пособництво) та окупаційній адміністрації держави-агресора, вчинених громадянином України з метою завдання шкоди Україні шляхом реалізації та підтримки рішень і дій держави-агресора та окупаційної адміністрації держави-агресора.
05.06.2025 року ОСОБА_4 повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст. 111-2 КК України.
Посилаючись на те, що громадянка України ОСОБА_4 під час сприяння державі агресору підтримувала тісні зв`язки з керівництвом та працівниками окупаційної влади, які після деокупації м. Херсон виїхали на окуповану державою-агресором територію Херсонської області, за сприяння вказаних осіб, та пов`язаних з ними представників держави-агресора, ОСОБА_4 може перетнути державний кордон України, що свідчить про те, що ОСОБА_4 , перебуваючи на волі може переховуватися від органів досудового розслідування та суду шляхом перетину державного кордону України через неконтрольовані його ділянки, що межують з рф, крім того підозрювана моженезаконно впливатина свідків,враховуючи те,що останняознайомлена зматеріалами досудовогорозслідування,що єдодатками доданого клопотання,в томучислі зпоказами свідків, вяких містятьсяїх анкетніданні,підозрювана маєможливість незаконновпливати насвідків даногокримінального провадженняз метоюпримушування їхдо дачізавідомо неправдивихпоказів абовідмови відїх надання,що негативновплине нахід судовогорозгляду вцілому,крім тогочерез свої стійкі зв`язки з представниками держави агресораперешкоджати кримінальному провадженню іншим чином та вчинити інший злочин проти національної безпеки України, що свідчить про існування ризиків передбачених п.п.1,3,4,5 ч.1 ст.177 КПК України, а також на неможливість контролю за поведінкою підозрюваної у разі обрання більш м`якого запобіжного заходу, ніж тримання під вартою, слідчий просить про застосування до підозрюваної запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою строком на 60 днів, без визначення розміру застави.
Прокурор у судовому засіданні клопотання підтримала, з підстав у ньому викладених.
Підозрювана ОСОБА_4 , яка свою винуватість у вчиненні вказаного кримінального правопорушення не визнала, та її захисник адвокат ОСОБА_5 у судовому засіданні просили відмовити у задоволенні клопотання, пославшись на недоведеність ризиків, зазначених у клопотанні, обрати запобіжний захід у вигляді домашнього арешту.
Вивчивши доводи клопотання, вислухавши доводи прокурора на його підтримку, думку підозрюваної та її захисника, дослідивши надані матеріали кримінального провадження, слідчий суддя приходить до наступного висновку.
Відповідно до вимогст. 194 КПК України, під час розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу, слідчий суддя, суд зобов`язаний встановити, чи доводять надані сторонами кримінального провадження докази обставини, які свідчать про наявність обґрунтованої підозри у вчиненні підозрюваним, обвинуваченим кримінального правопорушення; наявність достатніх підстав вважати, що існує хоча б один із ризиків, передбаченихст. 177 КПК України, і на які вказує слідчий, прокурор; недостатність застосування більш м`яких запобіжних заходів для запобігання ризику або ризикам, зазначеним у клопотанні.
Обґрунтованість підозри ОСОБА_4 у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст.111-2 КК України, підтверджується даними: повідомлення про вчинення кримінального правопорушення від Скадовського РВ УСБУ в Херсонській області; протоколу огляду від 21.08.2024 приміщення Комунального некомерційного підприємства «Херсонський обласний дитячий пульмонологічний санаторій» «Дніпро»; протоколу огляду від 16.09.2024 приміщення Комунального некомерційного підприємства «Херсонський обласний дитячий пульмонологічний санаторій» «Дніпро»; протоколу огляду від 05.09.2024 в результаті якого встановлено, що ОСОБА_4 очолювала ГБУЗ «Херсонский областной детский пульмонологический санаторий Днепр»; протоколу допиту свідка ОСОБА_11 ІНФОРМАЦІЯ_2 від 22.08.2024, яка показала, що після смерті керівника ОСОБА_12 , окупаційною владою було назначено на посаду директора ОСОБА_4 ; протоколу допиту свідка ОСОБА_13 ІНФОРМАЦІЯ_3 від 12.09.2024, яка показала, що ОСОБА_4 закликала до співпраці росією, перебуваючи на посаді Директора; протоколу допиту свідка ОСОБА_14 ІНФОРМАЦІЯ_4 від 17.09.2024; пред`явлення особи для впізнання за фотознімком від 19.09.2024 зі свідком ОСОБА_13 яка опізнала ОСОБА_15 ; пред`явлення особи для впізнання за фотознімком від 17.09.2024 зі свідком ОСОБА_14 який опізнав ОСОБА_15 ; висновку експерта № СЕ-19/122-25/718-ПЧ від 03.03.2025; висновку експерта № СЕ-19/122-25/717-ПЧ від 07.03.2025; висновку експерта № СЕ-19/122-25/715-ПЧ від 27.02.2025; висновку експерта № СЕ-19/122-25/714-ПЧ від 17.02.2025; висновку експерта № СЕ-19/122-25/716-ПЧ від 24.02.2025; протоколу допиту свідка ОСОБА_16 від 15.04.2025; пред`явлення особи для впізнання за фотознімком від 15.04.2025 зі свідком ОСОБА_16 яка опізнала ОСОБА_15 ; протоколу допиту свідка ОСОБА_17 від 15.04.2025; пред`явлення особи для впізнання за фотознімком від 15.04.2025 зі свідком ОСОБА_17 яка опізнала ОСОБА_15 ; протоколу допиту свідка ОСОБА_18 від 15.04.2025; пред`явлення особи для впізнання за фотознімком від 15.04.2025 зі свідком ОСОБА_18 яка опізнала ОСОБА_15 ; протоколу допиту свідка ОСОБА_19 від 15.04.2025; пред`явлення особи для впізнання за фотознімком від 15.04.2025 зі свідком ОСОБА_19 яка опізнала ОСОБА_15 ; протоколу допиту свідка ОСОБА_20 від 15.04.2025; пред`явлення особи для впізнання за фотознімком від 15.04.2025 зі свідком ОСОБА_20 яка опізнала ОСОБА_15 ; протоколу допиту свідка ОСОБА_21 від 15.04.2025; предявлення особи для впізнання за фотознімком від 15.04.2025 зі свідком ОСОБА_21 яка опізнала ОСОБА_15 ; протоколу допиту свідка ОСОБА_22 від 14.04.2025; предявлення особи для впізнання за фотознімком від 14.04.2025 зі свідком ОСОБА_22 яка опізнала ОСОБА_15 ; протоколу допиту свідка ОСОБА_23 від 14.04.2025; пред`явлення особи для впізнання за фотознімком від 14.04.2025 зі свідком ОСОБА_23 яка опізнала ОСОБА_15 .
Досліджені у судовому засіданні дані у своїй сукупності є достатньо вагомими для висновку про обґрунтованість підозри ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.111-2 КК України.
Згідно з визначеним Європейським судом прав людини поняття, обґрунтована підозра - це добровільне припущення про вчинення особою певного діяння, ґрунтується на об`єктивних відомостях, які можна перевірити у судовому розгляді та які спонукали б неупереджену та розумну людину вдатися до практичних дій, щоб з`ясувати, чи є така підозра обґрунтованою.
Підозра, згідно до Постанови Судової палати у кримінальних справах Верховного Суду України від 24.11.2016р. № 5-328кс 16, є обґрунтованим припущенням про вчинення особою кримінального правопорушення.
Відповідно до позиції Європейського суду з прав людини, викладеної у рішенні в справі Фокс, Кепмбел і Хартлі проти Великої Британії від 30.08.1990 року (п.32), «обґрунтована підозра» передбачає існування фактів та інформації, які могли б переконати об`єктивного спостерігача в тому, що дана особа могла вчинити злочин.
У відповідності до нормКПК України, на даному етапі кримінального провадження не допускається вирішення тих питань, які повинен вирішувати суд під час розгляду провадження по суті, а саме питань пов`язаних з оцінкою доказів з точки зору їх достатності і допустимості для визнання особи винною чи не винною у вчиненні злочину.
Також матеріали кримінального провадження містять дані, які вказують на наявність достатніх підстав вважати, що існують ризики, передбачені п.п. 1,3,5 ч.1ст. 177 КПК України, виходячи з наступного.
Так, підозрювана ОСОБА_4 , яка хоча і до кримінальної відповідальності притягується вперше, пенсіонерка, проте обґрунтовано підозрюється у вчиненні злочину, передбаченого ч.1ст. 111-2 КК України, який згідност. 12 КК Українивідноситься до категорії особливо тяжкого злочину, санкцією якого передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк від десяти до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до п`ятнадцяти років та з конфіскацією майна або без такої, що у зв`язку з введенням в країні воєнного стану підвищує ризик втечі на тимчасово непідконтрольну Україні територію, крім того свідками у вказаному кримінальному провадженні були надані свідчення, які у своїй сукупності підтверджують обставини вчинення кримінального правопорушення у якому підозрюється ОСОБА_4 , та остання обізнана про місця їх проживання, за такого остання може переховуватися від органів досудового розслідування та суду та незаконно впливати на свідків даного кримінального провадження з метою примушування їх до дачі завідомо неправдивих показів або відмови від їх надання.
Разом з тим, зважаючи натой факт,що рфпродовжує натериторії Україниповномасштабну збройнуагресію,тривають бойовідії втому числів частиніХерсонської області,за такогоперебуваючи на волі остання може і надалі вчиняти кримінальні правопорушення проти основ національної безпеки України, за такого слідчий суддя приходить до висновку про наявність ризику вчинення інших кримінальних правопорушень.
Між тим, слідчий суддя приходить до висновку про відсутність існування ризику перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином, про який стверджується у клопотанні, слідчий суддя вважає, що вказаний ризик формально зазначений, доказів існування вказаного ризику слідчому судді не надано.
З урахуванням наведеного, вагомості досліджених у судовому засіданні даних про вчинення підозрюваною кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.111-2 КК України, тяжкість покарання, що може бути призначене підозрюваній в разі притягнення до кримінальної відповідальності, особу підозрюваної, яка хоча і раніше до кримінальної відповідальності не притягувалася, проте обґрунтовано підозрюється у вчиненні особливо тяжкого злочину, характер та спосіб ймовірно вчиненого кримінального правопорушення проти держави Україна, слідчий суддя приходить до висновку, що прокурором доведено існування ризиків, передбачених п.п. 1,3,5 ч. 1ст. 177 КПК України, і саме така міра запобіжного заходу, як тримання під вартою, є обґрунтованою і, застосування іншого, більш м`якого запобіжного заходу на даній стадії досудового розслідування кримінального провадження не забезпечить виконання підозрюваною процесуальних обов`язків та не є можливим відповідно до імперативних вимог положень ч.6ст. 176 КПК України, згідно з якими під час дії воєнного стану до особи, яка підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.111-2 КК України, за наявності ризиків, зазначених уст.177 КПК України, застосовується виключно запобіжний захід, визначений п.5 ч.1ст.176 КПК України- тримання під вартою.
Згідно з положеннями ч.4 ст.183 КПК України, виходячи з обставин ймовірно вчиненого злочину, розмір застави у кримінальному провадженні слідчим суддею не визначається.
Керуючись ст.ст.176 - 178, 183, 186, 193, 194, 196, 197 КПК України, слідчий суддя, -
П О С Т А Н О В И В:
Клопотання задовольнити.
Застосувати до підозрюваної у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.111-2 КК України, ОСОБА_4 запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60 днів, без визначення розміру застави.
Строк дії ухвали по 03 серпня 2025 року включно.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Миколаївського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення.
Ухвала підлягає негайному виконанню після її оголошення.
Слідчий суддя ОСОБА_1