Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа № 206/2461/25
Провадження № 3/206/1016/25
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМУКРАЇНИ
05 червня 2025 року м. Дніпро
Суддя Самарського районного суду міста Дніпра Гаркуша В.В., розглянувши справу про адміністративне правопорушення відносно:
ОСОБА_1 (кодРНОКПП НОМЕР_1 ), яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 , за ч. 1 ст. 163-4 КУпАП, -
ВСТАНОВИВ:
І. Опис обставин, установлених під час розгляду справи:
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення № 109/24-09 ОСОБА_1 головний бухгалтер Товариства з обмеженою відповідальністю «Виробниче підприємство «Українська компанія кави» (код ЄДРПОУ 32299065) не повідомила або несвоєчасно повідомила державним податковим інспекціям за встановленою формою відомості про доходи громадян, - частина перша статті 163-4 КУпАП не відображені суми виплаченого доходу самозайнятій особі, а саме п. 176.2.б ст. 176 Податкового кодексу та розділу ІІІ Порядку заповнення податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 № 4, в частині подання податкових розрахунків за формою 1ДФ не у повному обсязі, а саме не відображені суми сплаченого доходу: ФОП ОСОБА_2 (рнокпп НОМЕР_2 ) (згідно рах. № 22269/23-ВГ-1 від 26.12.2023) у розмірі 4000,00 грн оплата за складання та подання заявки згідно Податкової угоди № 1 до Договору № 2269/23-ВГ від 26.12.2023 за ІV квартал 2023 року за ознакою «157» не відображалися; (згідно рах. 2590/24-ВГ-1 від 17.05.2024) у розмірі 6000,00 грн, оплата за проведення пошуку стосовно позначення замовника Додаткової угоди № 1 до Договору № 2590/24-ВГвід 17.05.2024 ІІ квартал 2024 року за ознакою «157» не відображалися; (згідно рах. № 22269/23-ВГ-1 від 26.12.2023) у розмірі 4150,00 грн оплата за переписку стосовно подання позначення замовника у Польщі згідно до Додаткової угоди № 1 до Договору № 2859/24-ВГ від 09.10.2024 за ІV квартал 2024 року за ознакою «157» не відображалися; ФОП ОСОБА_3 (рнокпп НОМЕР_3 ) (зг.рах. №05-д/12/2024 від 05.12.2024) у розмірі 2000,00 грн оплата за респіратор за IV квартал 2024 року за ознакою «157» не відображалися. Дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ч 1 ст. 163-4 КУпАП (а.с. 1).
ІІ. Пояснення осіб, які беруть участь у провадженні в справі про адміністративне правопорушення:
В судове засідання 05.06.2025 ОСОБА_1 не з`явилася. Про причини неявки не повідомила, заперечень не подавала. Про час, дату та місце слухання справи повідомлялася належним чином, шляхом направлення судової повістки поштою, окрім того суд завчасно (21.05.2025) повідомляв ОСОБА_1 про розгляд протоколу, шляхом оголошення на сайті «Судова Влада України» (а.с. 13).
ІІІ. Досліджені в судовому засіданні докази
На підтвердження вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.163-4КУпАП суду надано: протокол про адміністративне правопорушення від 18 квітня 2025 року № 109/24-09, виписку з акту планової виїзної документальної перевірки Товариство з обмеженою відповідальністю «Виробниче підприємство «Українська компанія кави» (код ЄДРПОУ 32299065), акт № 1761/04-36-07-01/32299065 від 17.04.2025 (а.с. 2).
ІV. Оцінка Суду
Відповідно до ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст. 251 КУпАП, доказами у справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, які використовуються при нагляді за виконанням правил, що мають функції фото - і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото - і кінозйомки, відеозапису, а також іншими документами.
Відповідно до ст.163-4КУпАП відповідальність за частиною першою вказаної статті настає за неутримання або неперерахування до бюджету сум податку на доходи фізичних осіб при виплаті фізичній особі доходів, перерахування податку на доходи фізичних осіб за рахунок коштів підприємств, установ і організацій (крім випадків, коли таке перерахування дозволено законодавством), неповідомлення або несвоєчасне повідомлення державним податковим інспекціям за встановленою формою відомостей про доходи громадян.
Згідно з абз. «б» п. 176.2 ст. 176 ПК України особи, які відповідно до ПК України мають статус податкових агентів, та платники єдиного внеску зобов`язані подавати у строки, встановлені ПК України для податкового кварталу, податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (з розбивкою по місяцях звітного кварталу), до контролюючого органу за основним місцем обліку. Такий розрахунок подається лише у разі нарахування сум зазначених доходів платнику податку - фізичній особі податковим агентом, платником єдиного внеску протягом звітного періоду. Запровадження інших форм звітності із зазначених питань не допускається.
Відповідно до ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім`я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
В супереч вказаної норми, в протоколі не вказано час вчинення адміністративного правопорушення. З протоколу вбачається, що не відображені суми виплаченого доходу мали місце у 2023 та 2024 роках, тоді як протокол складено 18 квітня 2025 року.
Суд зазначає, що вказане адміністративне правопорушення не є триваючим і строк притягнення до відповідальності особи за його вчинення відповідно до ч. 2 ст. 38 КУпАП складає 3 місяці з дня його вчинення.
Крім того, з протоколу про адміністративне правопорушення вбачається, що ОСОБА_1 ставиться у вину не повідомлення або несвоєчасне повідомлення державним податковим інспекціям за встановленою формою відомостей про доходи громадян.
Суд зазначає, що для встановлення складу адміністративного правопорушення за не повідомлення державним податковим інспекціям за встановленою формою відомостей про доходи громадян потрібно встановити обов`язок особи зробити таке повідомлення у встановлений строк чи у зв`язку з настанням певної події. Що стосується дій щодо несвоєчасного повідомлення, то окрім встановлення обов`язку особи зробити таке повідомлення у встановлений строк чи у зв`язку з настанням певної події, потрібно ще встановити коли саме особа зробила таке повідомлення з запізненням. Однак наведені дані в протоколі відсутні, що позбавляє суд встановити об`єктивну сторону адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-4 КУпАП в діях ОСОБА_1 .
Враховуючи те, що суд в силу своєї диспозитивності не вправі виходити за межі складеного протоколу, вказане провадження підлягає закриттю.
Із цих підстав, керуючись статтями 1, 9, 23, 33, 173-2, 276-285 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Провадження у справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 163-4 КУпАП відносно ОСОБА_1 (кодРНОКПП НОМЕР_1 ), яка проживає заадресою: АДРЕСА_1 , закрити на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП у зв`язку з відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду протягом 10 днів з дня винесення постанови.
Суддя В.В. Гаркуша