Рішення № 127914367, 04.06.2025, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
04.06.2025
Номер справи
420/34368/24
Номер документу
127914367
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 420/34368/24

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 червня 2025 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі судді Вікторії ХОМ`ЯКОВОЇ, розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (далі - позивач) звернувся до суду з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області (далі - відповідач), в якому просить:

визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області щодо не проведення ОСОБА_1 з 01.02.2021 року перерахунку його пенсії на підставі довідки про новий розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2021 рік, виданої Головним управлінням державної служби України з надзвичайних ситуацій у Херсонській області № 6605-5125.1/6607 від 31.08.2024;

визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області щодо не проведення ОСОБА_1 з 01.02.2022 року перерахунку його пенсії на підставі довідки про новий розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2022 рік, виданої Головним управлінням державної служби України з надзвичайних ситуацій у Херсонській області №6605-5125.2/6607 від 31.08.2024;

визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області щодо не проведення ОСОБА_1 з 01.02.2023 року перерахунку його пенсії на підставі довідки про новий розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2023 рік, виданої Головним управлінням державної служби України з надзвичайних ситуацій у Херсонській області №6605-5125.3/6607 від 31.08.2024;

визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області щодо не проведення ОСОБА_1 з 01.02.2024 року перерахунку його пенсії на підставі довідки про новий розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2024 рік, виданої Головним управлінням державної служби України з надзвичайних ситуацій у Херсонській області №6605-5125.4/6607 від 31.08.2024;

зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Херсонській області здійснити ОСОБА_1 перерахунок та виплату пенсії з 01.02.2021 на підставі довідки про новий розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2021 рік, виданої Головним управлінням державної служби України з надзвичайних ситуацій у Херсонській області № 6605-5125.1/6607 від 31.08.2024 без обмеження його пенсії максимальним розміром, з урахуванням виплачених сум;

зобов`язати Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області здійснити ОСОБА_1 перерахунок та виплату пенсії з 01.02.2022 на підставі довідки про новий розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2022 рік, виданої Головним управлінням державної служби України з надзвичайних ситуацій у Херсонській області №6605- 5125.2/6607 від 31.08.2024 без обмеження його пенсії максимальним розміром, з урахуванням виплачених сум;

зобов`язати Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області здійснити ОСОБА_1 перерахунок та виплату пенсії з 01.02.2023 на підставі довідки про новий розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2023 рік, виданої Головним управлінням державної служби України з надзвичайних ситуацій у Херсонській області №6605-5125.3/6607 від 31.08.2024 без обмеження його пенсії максимальним розміром, з урахуванням виплачених сум;

зобов`язати Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області здійснити ОСОБА_1 перерахунок та виплату пенсії з 01.02.2024 на підставі довідки про новий розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2024 рік, виданої Головним управлінням державної служби України з надзвичайних ситуацій у Херсонській області №6605-5125.4/6607 від 31.08.2024 без обмеження його пенсії максимальним розміром, з урахуванням виплачених сум;

стягнути з Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області за рахунок його бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 сплачений судовий збір.

В обґрунтування позовних вимог зазначено, що Головним управлінням державної служби України з надзвичайних ситуацій у Херсонській області надано до Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області довідки про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2021, 01.01.2022, 01.01.2023, 01.01.2024 для перерахунку та виплати з 01.02.2021, з 01.02.2022, з 01.02.2023 та з 01.02.2024 пенсії, виходячи із розміру грошового забезпечення зазначеного у довідках. Проте ГУ ПФУ в Херсонській області відмовлено у проведенні перерахунку пенсії позивача на підставі оновлених довідок, оскільки відсутні правові підстави для здійснення такого перерахунку. Вважаючи відмову ГУ ПФУ в Херсонській області у проведенні перерахунку пенсії протиправною, позивач звернувся до суду з даним позовом.

Ухвалою суду від 11.11.2024 року відкрито провадження по справі в порядку спрощеного позовного провадження, без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами в порядку ст. 262 КАС України.

25.11.2024 року від Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області надійшов відзив на позовну заяву, в обґрунтування якого зазначено, що до Головного управління від Головного управління державної служби України з надзвичайних ситуацій у Херсонській області надійшли оновлені довідки № 6605-5125.1/6607, №6605-5125.2/6607, №6605-5125.3/6607 та №6605-5125.4/6607 від 31.08.2024 року про розмір грошового забезпечення для обчислення пенсії позивача станом на 01.01.2021, 01.01.2022, 01.01.2023, 01.01.2024. Рішенням Окружного адміністративно суду міста Києва від 12.12.2018 по справі №826/3858/18, яке набрало законної сили 05.03.2019, було визнано протиправними та нечинними пункти 1, 2 постанови №103, проте Кабінетом Міністрів України рішення про зміну розміру грошового забезпечення та проведення перерахунку не приймалося, таким чином положення Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердж. постановою КМУ від 13.02.2008 № 45, не були дотримані. Довідки № 6605-5125.1/6607, №6605-5125.2/6607, №6605-5125.3/6607 та №6605-5125.4/6607 від 31.08.2024 року надані Головному управлінню з порушенням вимог цього Порядку, тому відсутні законні підстави для здійснення перерахунку пенсії за повторно наданими довідками про розмір грошового забезпечення.

Розглянувши матеріали справи, всебічно та повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши надані учасниками судового процесу докази в їх сукупності, суд дійшов наступного.

ОСОБА_1 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Херсонській області та отримує пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

31.08.2024 року Головним управлінням державної служби України з надзвичайних ситуацій у Херсонській області надано ОСОБА_1 оновлені довідки № 6605-5125.1/6607, №6605-5125.2/6607, №6605-5125.3/6607 та №6605-5125.4/6607 про розмір грошового забезпечення позивача станом на 01.01.2021 (37 556 грн. 50 коп.), 01.01.2022 (34 000 грн. 50 коп.), 01.01.2023 (49 558 грн. 00 коп.), 01.01.2024 (49 558 грн. 00 коп.).

Позивач звернувся до ГУ ПФУ в Херсонській області із заявою щодо проведення перерахунку пенсії позивача згідно довідок № 6605-5125.1/6607, №6605-5125.2/6607, №6605-5125.3/6607 та №6605-5125.4/6607 від 31.08.2024 року.

Листом №2100-0209-8/42738 від 15.10.2024 року ГУ ПФУ в Херсонській області повідомило позивача про відмову у проведенні перерахунку його пенсії з 01.02.2021, з 01.02.2022, з 01.01.2023 та з 01.02.2024 на підставі оновлених довідок, оскільки відсутні правові підстави для здійснення такого перерахунку, а саме, після визнання протиправними та скасування пунктів 1, 2 Постанови №103 інших рішень Уряду про умови і порядок проведення перерахунку пенсій не приймалося.

Не погоджуючись з бездіяльністю відповідача, позивач звернувся до суду з вказаним позовом.

Вирішуючи дану справу, суд приходить до наступних висновків.

Статтями 1 і 8 Конституції України проголошено, що Україна є правовою державою, де діє верховенство права.

У ч. 2 ст. 19 Конституції України згадано, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до статті 22 Конституції України права і свободи людини і громадянина, закріплені цією Конституцією, не є вичерпними. Конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

Статтею 46 Конституції України встановлено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Правовідносини у сфері пенсійного забезпечення осіб, які перебували на військовій службі, та деяких інших осіб, врегульовані Законом України від 09.04.1992 № 2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон № 2262-ХІІ).

Правовою основою для реалізації гарантії перерахунку призначених пенсій у зв`язку зі збільшенням рівня грошового забезпечення діючих військовослужбовців є положення ч. 3 ст. 43 та ч. 4 ст. 63 Закону № 2262-XII.

Відповідно до ч.ч.1, 2, 4 ст. 63 Закону № 2262-ХІІ перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв`язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку. Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону. Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Згідно з ч.3 ст.43 Закону № 2262-ХІІ, пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Приписами ч.18 ст.43 Закону № 2262-ХІІ, у разі якщо на момент призначення або виплати пенсії відбулася зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення та/або були введені для зазначених категорій осіб нові щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії у розмірах, встановлених законодавством, пенсія призначається з урахуванням таких змін та/або нововведень, а призначена пенсія підлягає невідкладному перерахунку.

Відповідно до ч.3 ст. 51 Закону №2262-XII, перерахунок пенсій у зв`язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв`язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

Пунктом 1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року №45 (далі - Порядок №45), встановлено, що пенсії, призначені відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Аналіз наведених вище норм права в системному взаємозв`язку дає підстави для висновку, що підставою для проведення перерахунку пенсії особам, які отримують пенсію за нормами Закону № 2262-ХІІ, є зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, або введення для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, проведеного на підставі рішення Кабінету Міністрів України, позаяк саме цьому органу законодавчо надано право на встановлення умов та порядку перерахунку пенсій, а також розміри грошового забезпечення для такого перерахунку. Перерахунок пенсії здійснюється головними управліннями Пенсійного фонду після надходження від уповноваженого органу, з якого пенсіонер звільнився зі служби, відповідної довідки та виключно з урахуванням тих складових грошового забезпечення, які вказані у такій довідці.

Таким чином, підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій, може бути як відповідна заява пенсіонера та додані до неї документи, так і рішення, прийняте Кабінетом Міністрів України, про що державні органи, визначені Порядком №45, повідомляють орган ПФУ.

Пунктом 1 Порядку №45 передбачено, що пенсії, призначені відповідно до Закону №2262-ХІІ, у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Додаток 2 до Порядку №45 містить форму довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій.

З 29.01.2020 року (з дня набрання законної сили рішенням у справі №826/6453/18), була відновлена дія п.4 постанови КМ України №704 у первісній редакції, тобто в редакції, що передбачає визначення посадового окладу та окладу за військовим (спеціальним) званням шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року (але не менше 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року), на відповідний тарифний коефіцієнт.

З огляду на викладене, зокрема з 29.01.2020 року виникли підстави для перерахунку пенсії позивача на підставі довідки зі складовими розрахованими відповідно до п.4 постанови Кабінету Міністрів України №704, тобто в редакції, що передбачає визначення посадового окладу та окладу за військовим (спеціальним) званням шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року (але не менше 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року), на відповідний тарифний коефіцієнт.

При цьому, порядок дій, який повинні вчинити, зокрема, відповідач при отриманні довідки з новим розміром грошового забезпечення, не змінився.

Відповідно до матеріалів справи, Головним управлінням державної служби України з надзвичайних ситуацій у Херсонській області виконано обов`язок щодо видачі позивачу довідок про грошове забезпечення позивача для перерахунку пенсії, що підтверджується наявними у матеріалах справи доказами.

Відтак, у відповідача ГУ ПФУ України в Херсонській області у зв`язку з отриманням зазначених довідок виник обов`язок перерахувати пенсію позивача з 01.02.2021, 01.02.2022, 01.02.2023 та 01.02.2024. Проте, зазначений обов`язок виконаний відповідачем не був. Довідки є чинними та не відкликані органом, який їх видав. Правомірність видачі довідок про розмір грошового забезпечення не є предметом спору у даній справі.

Враховуючи викладене, відповідач зобов`язаний був у відповідності до ст. ст.51, 63 Закону №2262-ХІІ, Порядку №45 здійснити такий перерахунок після отримання довідок про грошове забезпечення від уповноваженого органу. Однак, як підтверджується матеріалами справи, відповідачем не було вчинено дій що до його проведення.

Суд звертає увагу, що ч. 2 ст. 51 Закону України № 2262-ХІІ встановлено, що перерахунок пенсій, призначених особам з числа військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової служби) рядового, сержантського, старшинського та офіцерського складу, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.

Беручи до уваги те, що позивач має право на перерахунок пенсії у зв`язку зі зміною (підвищенням) розміру грошового забезпечення, а тому, Головне управління Пенсійного фонду України в Херсонській області після одержання від Головного управління державної служби України з надзвичайних ситуацій у Херсонській області оновлених довідок про розмір грошового забезпечення позивача, було зобов`язане перерахувати пенсію позивача починаючи з 01.02.2021, з 01.02.2022, з 01.02.2023 та з 01.02.2024.

Також суд зауважує, що відповідачем не допускалося протиправної бездіяльності, оскільки на звернення позивача відповідач надав відповідь, обґрунтував підстави для відмови у перерахунку та виплаті пенсії на підставі довідок № 6605-5125.1/6607, №6605-5125.2/6607, №6605-5125.3/6607 та №6605-5125.4/6607 від 31.08.2024 року, а отже слід визнати протиправними дії відповідача щодо не проведення ОСОБА_1 з 01.02.2021, з 01.02.2022, з 01.02.2023 та з 01.02.2024 перерахунку пенсії на підставі довідок про новий розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2021, 01.01.2022, 01.01.2023 та 01.01.2024, виданих Головним управлінням державної служби України з надзвичайних ситуацій у Херсонській області № 6605-5125.1/6607, №6605-5125.2/6607, №6605-5125.3/6607 та №6605-5125.4/6607 від 31.08.2024. У задоволенні ж вимоги про визнання протиправною бездіяльності відповідача слід відмовити.

Щодо вимог позивача про здійснення перерахунку та виплати пенсії без обмеження максимальним розміром, суд зазначає.

Ключовим правовим питанням у справі, щодо якого фактично виник спір, є право позивача на перерахунок пенсій на підставі довідок Головного управління державної служби України з надзвичайних ситуацій у Херсонській області № 6605-5125.1/6607, №6605-5125.2/6607, №6605-5125.3/6607 та №6605-5125.4/6607 від 31.08.2024 року.

Відповідно питання щодо здійснення перерахунку та виплати пенсії без обмеження її максимального розміру є похідним і повинне вирішуватись після вирішення питання про наявність відповідного права на перерахунок.

Суд зауважує, що спору щодо здійснення перерахунку та виплати пенсії без обмеження її максимального розміру на час звернення позивача у цій справі до суду не існувало, а тому такі вимоги є передчасними.

Суд вважає за необхідне зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Херсонській області здійснити ОСОБА_1 перерахунок та виплату пенсії з 01.02.2022, з 01.02.2022, з 01.02.2023 та з 01.02.2024 на підставі довідок про новий розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2021, 01.01.2022, 01.01.2023 та 01.01.2024, виданих Головним управлінням державної служби України з надзвичайних ситуацій у Херсонській області № 6605-5125.1/6607, №6605-5125.2/6607, №6605-5125.3/6607 та №6605-5125.4/6607 від 31.08.2024, з урахуванням виплачених сум.

Згідно з ч. 1 ст. 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно до частини 1 статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Частиною 1 статті 72 КАС України передбачено, що доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Статтю 73 КАС України передбачено, що належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення. Сторони мають право обґрунтовувати належність конкретного доказу для підтвердження їхніх вимог або заперечень.

Відповідно до статей 74-76 КАС України обставини справи, які за законом мають бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування. Достовірними є докази, на підставі яких можна встановити дійсні обставини справи. Достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування. Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.

Статтею 77 КАС України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. У таких справах суб`єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.

Згідно зі ст.242 Кодексу адміністративного судочинства України рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з`ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами. Судове рішення має відповідати завданню адміністративного судочинства, визначеному цим Кодексом.

Оцінивши зібрані по справі докази, суд приходить до висновку про часткове задоволення позовних вимог ОСОБА_1 .

Відповідно до ч. 3 ст. 139 КАС України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб`єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору.

При розподілі судових витрат суд враховує, що позивачем сплачено судовий збір у розмірі 968,96 грн.

У зв`язку з частковим задоволенням позову, відповідно до приписів ч.3 ст.139 КАС України, понесені позивачем судові витрати підлягають стягненню з відповідача пропорційно до задоволених позовних вимог, у розмірі 484,48 грн (968,96 грн / 2 = 484,48 грн).

Керуючись ст. ст. 2, 12, 139, 242, 246, 250, 255, 295 КАС України, суд,

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 задовольнити частково.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області щодо не проведення ОСОБА_1 з 01.02.2021, з 01.02.2022, з 01.02.2023 та з 01.02.2024 перерахунку пенсії на підставі довідок про новий розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2021, 01.01.2022, 01.01.2023 та 01.01.2024, виданих Головним управлінням державної служби України з надзвичайних ситуацій у Херсонській області № 6605-5125.1/6607, №6605-5125.2/6607, №6605-5125.3/6607 та №6605-5125.4/6607 від 31.08.2024.

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Херсонській області здійснити ОСОБА_1 перерахунок та виплату пенсії з 01.02.2022, з 01.02.2022, з 01.02.2023 та з 01.02.2024 на підставі довідок про новий розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01.01.2021, 01.01.2022, 01.01.2023 та 01.01.2024, виданих Головним управлінням державної служби України з надзвичайних ситуацій у Херсонській області № 6605-5125.1/6607, №6605-5125.2/6607, №6605-5125.3/6607 та №6605-5125.4/6607 від 31.08.2024, з урахуванням виплачених сум.

В іншій частині позовних вимог - відмовити.

Стягнути на користь ОСОБА_1 (рнокпп НОМЕР_1 ) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області (код ЄДРПОУ 21295057) судовий збір в сумі 484,48 грн. (чотириста вісімдесят чотири гривні сорок вісім копійок).

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до П`ятого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 30-денний строк з дня складання повного судового рішення.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя Вікторія ХОМ`ЯКОВА