Постанова № 127884341, 04.06.2025, Сумський районний суд Сумської області

Дата ухвалення
04.06.2025
Номер справи
587/1840/25
Номер документу
127884341
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 587/1840/25

ПОСТАНОВА

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

04 червня 2025 року суддя Сумського районного суду Сумської області Вортоломей І. Г., розглянувши адміністративну справу, що надійшла від відділенняполіції №4(м.Суми)Сумського РУПГУ НПв Сумськійобласті, про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , РНОКПП: НОМЕР_1 ,

за ч. 5 ст. 126 КУпАП, ч. 2 ст. 130 КУпАП

В С Т А Н О В И В:

Відповідно допротоколу проадміністративне правопорушеннясерії ЕПР1№292629від 06квітня 2025року 06квітня 2025року о18год.20хв.на дорозіР61Батурин-Конотоп-Суми152км поблизусмт.Степанівка,Сумського районуСумської області ОСОБА_1 керував автомобілемВАЗ2109,номерний знак НОМЕР_2 ,будучи позбавленимправа керуваннятранспортними засобами,чим вчинивправопорушення повторнопротягом року.Правопорушення зафіксованоза допомогоюнагрудного відеореєстратораполіцейського 230300285,чим порушив вимоги п. 2.1аПравил дорожнього руху, за що відповідальність передбачена ч. 5ст. 126 КУпАП.

Крім того,відповідно допротоколу проадміністративне правопорушеннясерії ЕПР1№292620від 06квітня 2025року 06квітня 2025року о18год.20хв.на дорозіР61Батурин-Конотоп-Суми152км поблизусмт.Степанівка,Сумського районуСумської області ОСОБА_1 керував автомобілемВАЗ2109,номерний знак НОМЕР_2 з явнимиознаками алкогольногосп`яніння:різкий запахалкоголю зпорожнини рота,почервоніння шкіриобличчя.Від проходженняогляду настан алкогольногосп`яніння вустановленому закономпорядку,а самепродуття приладугазоаналізатор Драгер6810,а такожпроходження оглядув медичномузакладі ОСОБА_1 категорично відмовився.Правопорушення вчинивповторно протягомроку.Правопорушення зафіксованоза допомогоюнагрудного відеореєстратораполіцейського 230300285,чим порушив вимоги п. 2.5 ПДР України, за що передбачена відповідальність за ч. 2ст. 130 КУпАП.

У судове засідання 19 травня 2025 року ОСОБА_1 не з`явився, про дату, місце та час повідомлений належним чином. У зв`язку з цим справу відкладено на 04 червня 2025 року та повідомлено ОСОБА_1 про наступну дату розгляду справи, на цю дату ОСОБА_1 також не з`явився, заяв або клопотань від нього не надходило.

Рішеннями Європейського суду визначено, що сторона, яка задіяна в ході судового розгляду справи, зобов`язана з розумним інтервалом часу сама цікавитись провадженням у її справі, добросовісно користуватися належними їй процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов`язки.

Відповідно до частини 2статті 268 КУпАПпри розгляді справ про адміністративні правопорушення, передбаченістаттею 126, 130 КУпАП, участь особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, є не обов`язковою.

Таким чином, з урахуванням викладеного, вважаю, що оскільки ОСОБА_1 був належним чином повідомлений про час і місце судового розгляду справи, поважних причин неявки до суду не повідомив, в розумні інтервали не вжив заходів, щоб дізнатись про стан відомого йому провадження, справа може бути розглянута без його участі на підставі наявних у справі матеріалів.

Відповідно до ч. 2ст. 36 КУпАП,якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.

У зв`язку з цим провадження з розгляду вищезазначених протоколів про адміністративні правопорушення постановою Сумського районного суду Сумської області від 04 червня 2025 року об`єднано в одне провадження та присвоєно єдиний номер справи №587/1840/25, провадження №3/587/1337/25.

Відповідно дост.280КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Згідно зіст. 251 КУпАПдоказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Вимогамист. 252 КУпАПвстановлено, що орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Дослідивши письмові матеріали справи, оцінивши зібрані у справі докази та давши їм належну оцінку, суддя дійшов такого висновку.

Відповідальність за ч. 1 ст. 130 КУпАП передбачена за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп`яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Частина 2 ст. 130 КУпАП передбачає відповідальність за повторне протягом року вчинення будь-якого з порушень, передбаченихчастиною першоюцієї статті.

Частиною 4 ст. 126 КУпААП передбачено адміністративну відповідальність за керування транспортним засобом особою, позбавленою права керування транспортними засобами.

Частиною 5ст. 126 КУпАПпередбачено адміністративну відповідальність за повторне протягом року вчинення порушень, передбачених частинами другою - четвертою цієї статті.

Вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 126 та ч. 2 ст. 130 КУпАПпідтверджується даними, які містятьсяу протоколах про адміністративні правопорушення серії ЕПР1 №292629 та серії ЕПР1 №292620 від 06 квітня 2025 року (а.с. 1-2, 15-16), постановою про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі серії ЕНА №2261988 від 28 травня 2024 року, якою ОСОБА_1 притягнутий до адміністративної відповідальності за 2 ст. 126 КУпАП у вигляді штрафу в розмірі 3400 грн (а.с. 4), довідкою Сумського РУП ГУНП в Сумській області від 07 квітня 2025 року, згідно з якою у ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , відповідно до облікових даних Національної автоматизованої інформаційної системи МВС України документ «посвідчення водія» відсутній (а.с. 5), рапортами (а.с. 3, 17), довідкою Сумського РУП ГУНП в Сумській області від 07 квітня 2025 року, згідно з якою на ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , 04 вересня 2024 року постановою Сумського районного суду Сумської області №587/2423/24 за скоєння адміністративних правопорушень за ст. 126 ч. 5 КУпАП та ст. 130 ч. 1 КУпАП накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу на суму 40800 грн. з позбавленням права керування транспортними засобами строками на 7 років (а.с. 18), оптичним дискомз відеозаписомправопорушення(а.с. 6, 19),

За таких обставин, суд приходить до висновку про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 126 та ч. 2 ст. 130 КУпАП.

Вирішуючи питання щодо виду та розміру адміністративного стягнення, відповідно дост.33КУпАП слід врахувати характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, його ставлення до вчиненого, ступінь вини,те, що ОСОБА_1 неє власником транспортного засобу, а також вимогист. 36 КУпАП, якою передбачено, що якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.

З урахуванням наведеного, суд вважає необхідним застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу з позбавлення права керування транспортними засобами та без оплатного вилучення транспортного засобу.

Крім того, відповідно дост. 40-1 КУпАПсудовий збір у справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

Керуючись ст. ст. 36,40-1, ч. 5 ст. 126, ч. 2 ст.130,283 КУпАП, суддя

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 126КУпАП,та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 2400 (двох тисяч чотирьохсот) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 40800 (сорок тисяч вісімсот) гривень з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 5 (п`ять) років.

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2ст. 130 КУпАП,та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 2000 (двох тисяч) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 34000 (тридцять чотири тисячі) гривень з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 3 (три) роки.

На підставі ст. 36 КУпАП остаточно призначити ОСОБА_1 адміністративне стягнення у видіштрафу в розмірі 2400 (двох тисяч чотирьохсот) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 40800 (сорок тисяч вісімсот) гривень(реквізити: отримувач платежу:ГУК Сум. обл/Сумська обл./21081300Код отримувача: 37970404 Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП)Рахунок отримувача: UA628999980313090149000018001Найменування коду класифікації доходів бюджету: адміністративні штрафи у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху (крім адміністративних штрафів за адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі)з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 5 (п`ять) років.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави в сумі 605 (шістсот п`ять) гривень 60 копійок за такими реквізитами: Отримувач платежу: ГУК у м. Києві/ м. Київ/22030106 Код отримувача: 37993783 Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП) Рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001 Код бюджетної класифікації: 22030106 Призначення платежу: «Судовий збір за рішенням суду у справі (№ справи).

Постанова може бути оскаржена до Сумського апеляційного суду через Сумський районний суд Сумської області протягом десяти днів з дня її винесення.

На підставі ч. 1 ст. 307 КУпАПштраф має бути сплачений порушником не пізніше як через 15 днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніше як через 15 днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

На підставі ч. 2 ст. 308 КУпАП у разі несплати накладеного штрафу впродовж 15 днів з моменту отримання постанови, у порядку примусового виконання постанови стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповіднійстатті цього Кодексута зазначеного у постанові про стягнення штрафу.

Суддя І. Г. Вортоломей