Постанова № 127869884, 04.06.2025, Богунський районний суд м. Житомира

Дата ухвалення
04.06.2025
Номер справи
295/6864/25
Номер документу
127869884
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа №295/6864/25

Категорія 146

3/295/1845/25

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04.06.2025 року м. Житомир

Суддя Богунського районного суду м. Житомира Кузнецов Д.В., розглянувши матеріали, які надійшли з Управління патрульної поліції в Житомирській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , завчинення адміністративних правопорушень, передбачених ст. 122-4, ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 12.05.2024 о 11 годині 50 хвилин, керуючи транспортним засобом Mercedes-Benz 814 номерний знак НОМЕР_2 по проспекту Незалежності, 55 А, в м. Житомирі, під час випередження транспортного засобу Ford номерний знак НОМЕР_3 не дотримався безпечного бокового інтервалу в результаті чого допустив бокове зіткнення з ним, в результаті чого транспортні засоби отримали механічні пошкодження з матеріальними збитками. Своїми діями ОСОБА_1 порушив вимоги п. п. 13.1, 13.3 Правил дорожнього рухуУкраїни та вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст. 124 КУпАП.

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 № 331230 від 15.05.2025, ОСОБА_1 12.05.2024 о 11 годині 50 хвилин, керуючи транспортним засобом Mercedes-Benz 814 номерний знак НОМЕР_2 по проспекту Незалежності, 55 А, в м. Житомирі, став учасником дорожньо-транспортної пригоди, місце якої залишив. ОСОБА_1 ставиться у провину порушення вимог п.2.10.а Правил дорожнього рухуУкраїни та вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 122-4 КУпАП

ОСОБА_1 у судовому засіданні визнав вину у вчиненні ДТП. Зазначив, що керував транспортним засобом по проспекту Незалежності, однак будь-якого зіткнення не відчув пошкоджень на автомобілі не побачив, а інші учасники руху ніяким чином йому не сигналізували, відповідно продовжив рух. Зазначив не знав, що вчинив ДТП, спеціально місце події не залишав. Пояснив, що в результаті необережності він зачепив сусіднє авто, внаслідок чого останнє отримало незначне ушкодження. Крім того зазначив, що завдані збитки потерпілому відшкодував у повному розмірі про що надав суду копію розписки.

Відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.

Таким чином, суд вважає необхідним об`єднати матеріли про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 в одне провадження.

Провина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченогост. 124 КУпАП, підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення, схемою місця дорожньо-транспортної пригоди, якою зафіксовано обстановку місця події та пошкодження транспортних засобів, письмовими поясненнями ОСОБА_1 та іншого учасника дорожньо-транспортної пригоди ОСОБА_2 , а також не заперечується ОСОБА_1 у судовому засіданні.

Згідно п. 13.1 Правил дорожнього рухуУкраїни водій залежно від швидкості руху, дорожньої обстановки, особливостей вантажу, що перевозиться, і стану транспортного засобу повинен дотримувати безпечної дистанції та безпечного інтервалу.

Відповідно до вимог п. 13.3 Правил дорожнього руху України під час обгону, випередження, об`їзду перешкоди чи зустрічного роз`їзду необхідно дотримувати безпечного інтервалу, щоб не створювати небезпеки для дорожнього руху.

Як вбачається з матеріалів справи про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 вимог п. п. 13.1, 13.3 Правил дорожнього рухуУкраїни не виконав, внаслідок чого вчинив правопорушення передбаченест. 124 КУпАП.

Таким чином, суд вважає, що провина ОСОБА_1 доведена в повному обсязі, а дії правильно кваліфіковані заст. 124 КУпАП, як порушенняПравил дорожнього руху, що спричинили пошкодження транспортних засобів.

Відповідно до ч.1, 2ст. 33 КУпАПстягнення за адміністративне правопорушення накладається у межах, установлених цим Кодексом та іншими законами України.

На підставі викладеного, вважаю необхідним накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу.

Відповідно дост. 4 ч. 2 Закону України «Про судовий збір»з ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір у розмірі 605,60 грн.

Водночас суд не знаходить достатніх підстав для притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за 122-4 КУпАП.

Статтею 122-4 КУпАП передбачена відповідальність за залишення водіями транспортних засобів, іншими учасниками дорожнього руху на порушення встановлених правил місця дорожньо-транспортної пригоди, до якої вони причетні.

Згідно з вимог п. 2.10.а Правил дорожнього руху України у разі причетності до дорожньо-транспортної пригоди водій зобов`язаний негайно зупинити транспортний засіб і залишатися на місці пригоди.

На підтвердження вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 122-4 КУпАП, суду надані: протокол серії ЕПР1 № 331230 від 15.05.2025, копія схеми місця ДТП від 15.05.2025, копія пояснень ОСОБА_1 та ОСОБА_2 .

Як встановленоз матеріалівсправи ОСОБА_1 не мав умислу на залишення місця дорожньо-транспортної пригоди, яка відбулась по проспекту Незалежності, 55 А. ОСОБА_1 здійснюючи випередження іншого транспортного засобу, відповідно не відчув удару та не помітив будь-яких ушкоджень на своєму авто продовжив рух. Згодом із викликом до поліції він зв`язався з потерпілим та відшкодував завдану йому шкоду, про що представив до суду письмову розписку. Наголошував, що не мав наміру залишати місце пригоди або ухилятися від складання протоколів про адміністративне правопорушення, а навпаки проявив активну участь у добровільному відшкодуванні заподіяної ним шкоди.

Тому, вказані вище обставини, у своїй сукупності свідчать про те, що викладені в протоколі обставини, що ОСОБА_1 , залишив місце дорожньо-транспортної пригоди, до якої він причетний не знайшли в судовому засіданні свого підтвердження, і нічим іншим, крім змісту самого протоколу про адміністративне правопорушення цей факт не підтверджується, а тому виходячи з принципу презумпції невинуватості, не можна встановити наявність цього елементу, а, отже, й складу самого правопорушення, передбаченого ст.122-4 КУпАП.

Відповідно до ч. 1ст.247КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.

Виходячи з наведеного, вважаю що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 122-4 КУпАП, а тому провадження в даній справі необхідно закрити в зв`язку із відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.

Керуючись ст. ст.122-4, 124,283 КУпАП,ст. 4 ч. 2 Закону України «Про судовий збір», -

П О С Т А Н О В И В:

Об`єднати в одне провадження справу (№ 295/6864/25, 3/295/1845/25) про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст.124 КУпАП України та справу (№ 295/6866/25, 3/295/1847/25) про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст. 122-4 КУпАП України, присвоїти номер провадження 3/295/1845/25 (295/6864/25).

Провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 122-4 КУпАП закрити, внаслідок відсутності складу адміністративного правопорушення.

ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні правопорушення, передбаченогост. 124 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень.

Штраф стягнути на рахунок: Отримувач: ГУК у Житомир обл./Житомирська обл.; Код отримувача:37976485; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); Рахунок отримувача:UA368999980313060149000006001; Код класифікації доходів бюджету: 21081300; Найменування коду класифікації доходів бюджету: Адміністративні штрафи у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави, в особі ДСА України, судовий збір в розмірі 605,60 грн. (Отримувач коштів: ГУК у м. Києві/ м. Київ/ 22030106; Код за ЄДРПОУ: 37993783; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); Рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001; Код класифікації доходів бюджету: 22030106).

Роз`яснити особі, щодо якої застосоване адміністративне стягнення, що відповідно до ч.1 ст.307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

Відповідно до ст. 308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установленийч.1 ст.307 КУпАП, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу.

Постанова може бути оскаржена до Житомирського апеляційного суду через Богунський районний суд м. Житомира протягом 10 днів з моменту її винесення.

Суддя: Д.В.Кузнецов

Постанова підлягає пред`явленню до виконання протягом трьох місяців з дня її винесення.