Ухвала суду № 127786160, 29.05.2025, Господарський суд Кіровоградської області

Дата ухвалення
29.05.2025
Номер справи
912/24/14
Номер документу
127786160
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. В`ячеслава Чорновола, 29/32, м. Кропивницький, 25006,

тел. (0522) 30-10-22, 30-10-23, код ЄДРПОУ 03499951,

e-mail: inbox@kr.arbitr.gov.ua, web: http://kr.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

29 травня 2025 рокуСправа № 912/24/14

Господарський суд Кіровоградської області в складі судді Коваленко Н.М.

при секретарі судового засідання Пастуховій А.Ю.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу №912/24/14 від 23.01.2014

про банкрутство державного підприємства "Управління по бурінню технічних свердловин" (далі - ДП "Управління по бурінню технічних свердловин"), 28000, Кіровоградська область, м. Олександрія, вул. Коваленка, 28,

ПРЕДСТАВНИКИ:

від кредиторів участі не брали;

від банкрута участі не брали.

ВСТАНОВИВ:

Постановою від 03.02.2014 господарський суд визнав ДП "Управління по бурінню технічних свердловин" банкрутом. Відкрив ліквідаційну процедуру щодо банкрута ДП "Управління по бурінню технічних свердловин" на 12 місяців. Призначив ліквідатором банкрута - ДП "Управління по бурінню технічних свердловин" голову ліквідаційної комісії Кириченка Є.О. Ліквідатори банкрута у даній справі неодноразово змінювалися. Ухвалою від 15.12.2020 господарський суд призначив ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Іващука В.А.

Відповідно до ч. 1 ст. 2 Кодексу України з процедур банкрутства (далі КУзПБ) провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.

Застосування положень Господарського процесуального кодексу України (далі ГПК України) та інших законодавчих актів України здійснюється з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.

За ч. 9 ст. 96 КУзПБ припинення, продовження повноважень та відсторонення від виконання обов`язків керуючих санацією, ліквідаторів державних підприємств та господарських товариств, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі, здійснюються господарським судом за наявності підстав та в порядку, встановленому цим Кодексом.

Арбітражний керуючий у справі про банкрутство державних підприємств та господарських товариств, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі, повинен скласти іспит за програмою підготовки арбітражних керуючих у справах про банкрутство державних підприємств та господарських товариств, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі.

Відомості про наявність свідоцтва про проходження підготовки у справах про банкрутство державних підприємств та господарських товариств, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі відображаються в Єдиному реєстрі арбітражних керуючих, адміністратором якого є Міністерство юстиції України.

При визначенні кандидатури арбітражного керуючого для призначення у справі про банкрутство державних підприємств та господарських товариств, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі, господарський суд досліджує питання про наявність у такої особи свідоцтва про проходження підготовки у справах про банкрутство державних підприємств та господарських товариств, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі.

Арбітражний керуючий для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією, у разі відсторонення розпорядника майна або керуючого реструктуризацією від виконання повноважень, керуючий санацією, керуючий реалізацією та ліквідатор призначаються господарським судом за клопотанням комітету кредиторів (у справі про банкрутство юридичної особи) чи зборів кредиторів (у справі про неплатоспроможність фізичної особи). (абз 2 ч. 1 ст. 28 КУзПБ)

За ч. 4 ст. 28 КУзПБ, зокрема, відсторонення арбітражного керуючого від виконання повноважень здійснюється господарським судом за клопотанням учасника провадження у справі або за власною ініціативою у разі:

1) невиконання або неналежного виконання обов`язків, покладених на арбітражного керуючого;

2) зловживання правами арбітражного керуючого;

3) подання до суду неправдивих відомостей;

4) відмови арбітражному керуючому в наданні допуску до державної таємниці або скасування раніше наданого допуску, якщо такий допуск є необхідним для виконання обов`язків, визначених цим Кодексом;

5) припинення діяльності арбітражного керуючого;

6) наявності реального чи потенційного конфлікту інтересів.

За наявності підстав для відсторонення арбітражного керуючого від виконання повноважень або за клопотанням комітету кредиторів господарський суд протягом 14 днів постановляє ухвалу про відсторонення арбітражного керуючого від виконання повноважень. (ч. 4 ст. 28 КУзПБ)

Ухвалою від 15.02.2024 господарський суд розгляд справи призначив на 12:20 29.02.2024. Зобов`язав ліквідатора, арбітражного керуючого Іващука В.А. до засідання суду надати господарському суду: документальні докази наявності у останнього свідоцтва про проходження підготовки у справах про банкрутство державних підприємств та господарських товариств, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі.

До господарського суду 19.02.2024 надійшло клопотання №10-79-4167 від 13.02.2024 Фонду державного майна України про відсторонення арбітражного керуючого Іващука В.А. від виконання повноважень ліквідатора у даній справі з вимогами:

1. Відсторонити арбітражного керуючого Іващука В.А. від виконання повноважень ліквідатора ДП "Управління по бурінню технічних свердловин" у справі №912/24/14.

2. Призначити іншого арбітражного керуючого для виконання повноважень ліквідатора ДП "Управління по бурінню технічних свердловин" у справі №912/24/14 за допомогою автоматизованої системи з відбору кандидатів на призначення арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) у справах про банкрутство.

22.02.2024 до господарського суду від ліквідатора, арбітражного керуючого Іващука В.А. надійшло клопотання №14/24-ск від 14.02.2024 з вимогами:

1. Відсторонити його від виконання повноважень ліквідатора ДП "Управління по бурінню технічних свердловин".

2. Затвердити фінансовий звіт про нарахування та виплату основної грошової винагороди ліквідатора за період з 15.12.2020р. по 31.01.2024р. в загальній сумі 723 300,00 грн., з яких заборгованість ліквідатору складає 567 100,00 грн.

3. У зв`язку із воєнними діями, постійними тривогами, та логістичними проблемами розгляд даного клопотання проводити без його участі.

В такому клопотанні ліквідатора зазначено, що розглянувши клопотання Фонду держмайна України від 13.02.2024, надіслане на його електронну пошту, про його відсторонення від участі у даній справі, повідомляє суд про наступне.

Клопотання підтримує повністю, так як він не проходив підготовку у справах про банкрутство державних підприємств, і не має бажання його пройти.

28.02.2024 до господарського суду надійшло клопотання №110-0901-7/12526 від 28.02.2024 Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області кандидатуру ліквідатора банкрута ДП "Управління по бурінню технічних свердловин" визначити шляхом автоматизованого відбору із застосуванням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи з числа арбітражних керуючих, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих України, за принципом випадкового вибору. Оскільки, на виконання ухвали Господарського суду Кіровоградської області від 15.02.2024 по справі №912/24/14 про банкрутство ДП "Управління по бурінню технічних свердловин", головним управлінням Пенсійного фонду України в Кіровоградській області (далі - головне управління) 22.02.2024 надіслано запрошення на засідання комітету кредиторів, яке запропоновано провести 27.02.2024, усім членам комітету кредиторів.

Відповідно, господарський суд дійшов висновку про необхідність здійснити автоматизований відбір із застосуванням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи з числа арбітражних керуючих, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих України, за принципом випадкового вибору для визначення кандидатури арбітражного керуючого на призначення ліквідатором банкрута.

При цьому в період з 28.03.2024 по 10.04.2025 господарський суд зробив 21 запит на автоматичне визначення кандидатури арбітражного керуючого (повторно).

Жоден із 21 арбітражного керуючого визначеного шляхом автоматизованого відбору не надав суду заяву про участь у цій справі.

Крім цього, формуючи відповідні запити господарський суд зазначав спеціалізацію за організаційно-правовою формою господарювання: "Державне підприємство".

Не дивлячись на це у всіх без виключення 21 довідці щодо кандидатури арбітражного керуючого (повторно) містяться відомості, що відповідно до п. 4.1 Положення про автоматизовану систему з відбору кандидатів на призначення арбітражного керуючого у справах про банкрутство вибір здійснювався без врахування відомостей про Перелік арбітражних керуючих, які можуть призначатися господарським судом на державні підприємства та підприємства, у статутному капіталі яких частка державної власності перевищує 50 відсотків, а також підприємства, до яких у Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" та/або її дочірнього підприємства, що здійснювало постачання природного газу на підставі ліцензії, виникли вимоги щодо сплати заборгованості за поставлений/спожитий природний газ.

До господарського суду 25.04.2025 від Кіровоградського обласного центру зайнятості надійшла заява про затвердження звіту ліквідатора.

До господарського суду 12.05.2025 від Міністерства юстиції України надійшло пояснення в якому зокрема зазначено, що відповідно до абзацу четвертого пункту 4.1 розділу IV Положення про автоматизовану систему перелік арбітражних керуючих, які можуть призначатися господарським судом на державні підприємства та підприємства, у статутному капіталі яких частка державної власності перевищує 50 відсотків, а також підприємства, до яких у Національної акціонерної компанії Нафтогаз України та/або її дочірнього підприємства, що здійснювало постачання природного газу на підставі ліцензії, виникли вимоги щодо сплати заборгованості за поставлений/спожитий природний газ (далі - Перелік арбітражних керуючих), надається адміністратору автоматизованої системи державним органом з питань банкрутства за 2 місяці до початку календарного року та використовується в роботі автоматизованої системи для визначення арбітражних керуючих на такі підприємства протягом календарного року.

На виконання пункту 1.9 розділу І Положення про автоматизовану систему Департаментом з питань банкрутства Міністерства юстиції України надано Державному підприємству Інформаційні судові системи дані з Реєстру, необхідні для функціонування автоматизованої системи з відбору кандидатів на призначення арбітражного керуючого у справах про банкрутство (шляхом листування через СЕВ ОВВ). Зокрема, інформація про арбітражних керуючих, які отримали свідоцтва про підготовку у справах про банкрутство державних підприємств та господарських товариств, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі, надсилалась листами: №148090/21.1/11-24 від 25.10.2024; №3180/21.1/11-25 від 09.01.2025; №48055/21.1/11-25 від 03.04.2025.

З урахуванням викладеного, Міністерством юстиції України покладені обов`язки виконуються у відповідності до вимог чинного законодавства.

Також, на виконання вимог ухвали Господарського суду Кіровоградської області від 29.04.2025 у справі № 912/24/14 про банкрутство ДП Управління по бурінню технічних свердловин надано суду перелік арбітражних керуючих, які скласти іспит за програмою підготовки арбітражних керуючих у справах про банкрутство державних підприємств та господарських товариств, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі, та отримали відповідні свідоцтва, з Єдиного реєстру арбітражних керуючих (станом на 08.05.2025).

15.05.2025 до господарського суду від Державної судової адміністрації України надійшла заява на 11 аркушах на яких процитовані норми ст. 3, 18, 28 КУзПБ, ст. 15-1 Закону України Про судоустрій і статус суддів України, п. 2-5, п. 109-117 Розділу V, п. 130 Положення про порядок функціонування окремих підсистем Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи і нарешті зазначено, що наказом ДСА України та Міністерства юстиції України підписано спільний наказ від 10.07.2024 №2072/5/281 "Про затвердження Порядку електронної інформаційної взаємодії Міністерства юстиції України та Державної судової адміністрації України щодо обміну інформацією у справах про банкрутство (неплатоспроможність) та про арбітражних керуючих".

Згідно з пунктом 2 зазначеного наказу Міністерству юстиції України та Державній судовій адміністрації України у місячний строк з дня набрання чинності цим наказом укласти договір про інформаційну взаємодію, розроблений згідно з вимогами Положення про систему електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів "Трембіта" та Порядку електронної (технічної та інформаційної) взаємодії, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 08.09.2016 №606.

Пунктом 1 Порядку електронної інформаційної взаємодії Міністерства юстиції України та Державної судової адміністрації України щодо обміну інформацією у справах про банкрутство (неплатоспроможність) та про арбітражних керуючих, затвердженим наказом ДСА України та Міністерства юстиції України підписано спільний наказ від 10.07.2024 №2072/5/281, встановлено, що цей Порядок визначає механізм електронної інформаційної взаємодії між Міністерством юстиції України та Державною судовою адміністрацією України під час обміну інформацією з метою передачі на запит Міністерства юстиції України електронних примірників судових рішень, оприлюднених оголошень та повідомлень у справах про банкрутство (неплатоспроможність), та інформацією про арбітражних керуючих а запит Державної судової адміністрації України, виключно з метою належної реалізації ними своїх повноважень, визначених законом.

Відповідно до пункту 2 зазначеного Порядку суб`єктами, які забезпечують електронну інформаційну взаємодію, відповідно до цього Порядку є:

державне підприємство "Інформаційні судові системи" (входить до сфери управління ДСА України);

державне підприємство "Національні інформаційні системи" (входить до сфери управління Міністерства юстиції України).

Згідно з пунктом 10 зазначеного Порядку державне підприємство "Національні інформаційні системи" забезпечує в межах електронної інформаційної взаємодії передачу за запитом до зазначених у підпункті 1 пункту 2 цього Порядку систем інформації з Єдиного реєстру арбітражних керуючих України, що є складовою частиною (підсистемою) автоматизованої системи "Банкрутство та неплатоспроможність).

З метою технічної реалізації положень Порядку між ДСА України та Міністерством юстиції України укладено договір про інформаційну взаємодію від 22.07.2024 №10.

Водночас зазначено, що відповідно до наказу ДСА України від 22.09.2022 №333 (зі змінами, далі наказ) державне підприємство "Інформаційні судові системи" визначено адміністратором (далі адміністратор) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи та інших інформаційних систем і сервісів судової влади.

Наказом встановлено, що адміністратор несе відповідальність за забезпечення безперервного функціонування, супроводження та адміністрування інформаційних систем і сервісів, забезпечує належний рівень технічної підтримки, обробки запитів і консультування користувачів.

Так, за інформацією державного підприємства "Інформаційні судові системи" в 2024 році з метою технічної реалізації пункту 10 зазначеного Порядку та договору про інформаційну взаємодію від 22.07.2024 №10 Міністерством юстиції України в робочому порядку надіслано на розгляд до державного підприємства "Інформаційні судові системи" проект Опису сервісів програмного інтерфейсу, яким визначено порядок передачі даних про арбітражних керуючих.

За результатами розгляду проекту Опису державним підприємством "Інформаційні судові системи" надано в робочому порядку пропозиції та зауваження до нього.

Так, станом на сьогодні повідомлень про готовність запуску даного сервісу (у тому числі в тестову експлуатацію) від Міністерства юстиції України до державного підприємства "Інформаційні судові системи" не надходило.

Крім цього, окремо 4 абзаци такої заяви присвячені питанню: повноважень підписанта діяти від імені ДСА України у порядку самопредставництва.

У відповідь на лист №03-27/2826/2025 від 24.04.2025 Господарського суду Кіровоградської області до ДП ІНФОРМАЦІЙНІ СУДОВІ СИСТЕМИ вказане підприємство дало відповідь №2413/3/08-30-25 від 07.05.2025, що Міністерство юстиції та Державна судова адміністрація 10 липня 2024 року затвердили Порядок електронної інформаційної взаємодії щодо обміну інформацією у справах про банкрутство (неплатоспроможність) та про арбітражних керуючих.

Зараз тривають роботи по погодженню переліку інформації, у тому числі інформацію про наявність свідоцтва у арбітражних керуючих щодо проходження ними підготовки у справах про банкрутство державних підприємств та господарських товариств, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі та формату обміну. Надалі відбудеться планування доопрацювання функціоналу зі сторони АСДС. Підприємство працює над можливістю впровадження функціоналу необхідного для визначення автоматизованою системою арбітражного керуючого, який має здійснювати повноваження у справах про банкрутство державних підприємств та господарських товариств, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі з урахуванням інформації з Єдиного державного реєстру арбітражних керуючих.

У результаті дослідження вказаних: пояснення Міністерства юстиції України, заяви Державної судової адміністрації України та листа ДП ІНФОРМАЦІЙНІ СУДОВІ СИСТЕМИ, господарський суд дійшов висновку, що більше 2-х років вказані державні органи та ДП ІНФОРМАЦІЙНІ СУДОВІ СИСТЕМИ не мають належної комунікації, роблять декларативні заяви, при цьому норми КУзПБ, які стосуються визначення кандидатури арбітражного керуючого у справі про банкрутство державних підприємств та господарських товариств, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі, залишаються нереалізованими, що має негативні наслідки для відповідних категорій справ та унеможливлює вирішення належним чином господарським судом відповідного питання.

При цьому, перебуваючи в очікувані активної діяльності та співпраці Державної судової адміністрації України, Міністерства юстиції України та ДП ІНФОРМАЦІЙНІ СУДОВІ СИСТЕМИ щодо вирішення вказаної проблеми, господарський суд вважав за необхідне, шукаючи вихід із виниклої патової ситуації, призначення арбітражного керуючого для виконання повноважень ліквідатора здійснити самостійно з числа осіб, внесених до переліку арбітражних керуючих, які скласти іспит за програмою підготовки арбітражних керуючих у справах про банкрутство державних підприємств та господарських товариств, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі, та отримали відповідні свідоцтва, з Єдиного реєстру арбітражних керуючих (станом на 08.05.2025), в алфавітному порядку.

Ухвалою від 15.05.2025 господарський суд, оголосивши перерву у розгляді справи та вимоги п. 1 клопотання №14/24-ск від 14.02.2024 ліквідатора, арбітражного керуючого Іващука В.А. до 29.05.2025 - 16:00 год, зобов`язав арбітражних керуючих Аверіну В.В., Авраменка І.М. та Артамонову К.А. протягом трьох днів з дня отримання даної ухвали, надати господарському суду:

- заяву про участь у цій справі із зазначенням, що вона/він не належить до осіб, зазначених у ч. 3 ст. 28 КУзПБ, на паперовому носії та/або в електронній формі на адресу електронної пошти, з якої вона/він отримала/отримав відповідну ухвалу;

- документальні докази наявності свідоцтва про проходження підготовки у справах про банкрутство державних підприємств та господарських товариств, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі.

Станом на дату засідання суду жоден з зазначених арбітражних керуючих заяву про участь у цій справі суду не надав.

Відповідно, враховуючи обґрунтування зазначене в ухвалі суду від 15.05.2025, господарський суд вважає за необхідне призначення арбітражного керуючого для виконання повноважень ліквідатора здійснити самостійно з числа осіб, внесених до переліку арбітражних керуючих, які скласти іспит за програмою підготовки арбітражних керуючих у справах про банкрутство державних підприємств та господарських товариств, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі, та отримали відповідні свідоцтва, з Єдиного реєстру арбітражних керуючих (станом на 08.05.2025), в алфавітному порядку.

21.04.2025 до господарського суду від ліквідатора, арбітражного керуючого Іващука В.А. надійшов Звіт (ліквідаційний) ліквідатора ДП "Управління по бурінню технічних свердловин" №10/24-зс від 10.04.2025, а також фінансовий звіт про нарахування і виплату основної грошової винагороди ліквідатора та витрат ДП "Управління по бурінню технічних свердловин" за період з 01.10.2022 по 31.01.2024.

13.05.2025 до господарського суду від ліквідатора, арбітражного керуючого Іващука В.А. надійшов Звіт (ліквідаційний) ліквідатора ДП "Управління по бурінню технічних свердловин" №10/24-зс від 10.04.2025, а також фінансовий звіт про нарахування і виплату основної грошової винагороди ліквідатора та витрат ДП "Управління по бурінню технічних свердловин" за період з 01.10.2021 по 31.03.2023 з клопотанням №12/24-ск від 12.05.2025: затвердити фінансовий звіт про нарахування та виплату основної грошової винагороди ліквідатора по справі № 912/24/14 за період з 01.10.21 р. по 31.03.2023р. в сумі 351600,00 грн. 2. Виплату основної грошової винагороди ліквідатора у сумі 351600,00 грн. покласти на кредиторів по даній справі, пропорційно до заявлених вимог.

Ухвалою від 15.05.2025 господарський суд постановив розгляд Звіту (ліквідаційний) №10/24-зс від 10.04.2025 ліквідатора, арбітражного керуючого Іващука В.А. та ліквідаційного балансу банкрута, а також клопотання №12/24-ск від 12.05.2025 арбітражного керуючого Іващука В.А. здійснити в межах засідання суду призначеного на 29.05.2025. Зобов`язав ліквідатора, арбітражного керуючого Іващука В.А. до засідання суду надати господарському суду: документально підтверджені відомості схвалення комітетом кредиторів банкрута звітів арбітражного керуючого Іващука В.А. про нарахування і виплату основної грошової винагороди ліквідатора та витрат ДП "Управління по бурінню технічних свердловин" за період з 01.10.2022 по 31.01.2024 та за період з 01.10.2021 по 31.03.2023.

Станом на дату засідання суду ліквідатор, арбітражний керуючий Іващук В.А. вимоги зазначеної ухвали суду не виконав, витребувані судом докази (документи) не надав.

Розглядаючи Звіт (ліквідаційний) №10/24-зс від 10.04.2025 ліквідатора, арбітражного керуючого Іващука В.А. та ліквідаційний баланс банкрута, а також клопотання №12/24-ск від 12.05.2025 арбітражного керуючого Іващука В.А., господарський суд вважає за необхідне зазначити таке.

Відповідно до ч. 1 ст. 65 КУзПБ після завершення всіх розрахунків з кредиторами ліквідатор подає до господарського суду (а в разі ліквідації страховика або кредитної спілки - також до Національного банку України) звіт та ліквідаційний баланс, до якого додаються:

відомості за результатами інвентаризації майна боржника та перелік ліквідаційної маси;

відомості про реалізацію об`єктів ліквідаційної маси з посиланням на укладені договори купівлі-продажу;

копії документів, що підтверджують відчуження активів боржника під час ліквідаційної процедури (у тому числі протоколи про проведення аукціону, договори купівлі-продажу, акти приймання-передачі майна, акти про придбання майна на аукціоні тощо);

реєстр вимог кредиторів з даними про розміри погашених вимог кредиторів;

документи, що підтверджують погашення вимог кредиторів;

довідка архівної установи про прийняття документів, які відповідно до закону підлягають довгостроковому зберіганню;

для акціонерних товариств - розпорядження про скасування реєстрації випуску акцій, видане Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку;

для емітентів боргових цінних паперів - звіт про результати погашення цінних паперів.

Про час і місце судового засідання, в якому мають розглядатися звіт і ліквідаційний баланс, господарський суд повідомляє ліквідатора та кредиторів.

Обов`язком ліквідатора є здійснення всієї повноти дій, спрямованих на виявлення та повернення активів боржника.

Господарський суд після заслуховування звіту ліквідатора та думки кредиторів постановляє ухвалу про затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу.

Відповідно до п. 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" від 20.03.2023 №2971-IX (далі Закон), що набрав чинності 15.04.2023, протягом шести місяців з дня набрання чинності цим Законом призначення арбітражних керуючих у справах про банкрутство державних підприємств або господарських товариств, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі, здійснюється господарськими судами без наявності свідоцтва про проходження підготовки у справах про банкрутство державних підприємств та господарських товариств, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі.

Арбітражні керуючі, призначені у справах про банкрутство державних підприємств або господарських товариств, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі, до дня набрання чинності цим Законом та протягом шести місяців з дня набрання чинності цим Законом здійснюють свої повноваження до складання іспиту за програмою підготовки арбітражних керуючих у справах про банкрутство державних підприємств та господарських товариств, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі.

Як зазначалося вище, арбітражний керуючий Іващук В.А. не проходив підготовку у справах про банкрутство державних підприємств і не має бажання її пройти.

За вказаною безальтернативною нормою КУзПБ арбітражні керуючі, призначені у справах про банкрутство державних підприємств або господарських товариств, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі при нескладенні іспиту за програмою підготовки арбітражних керуючих у справах про банкрутство державних підприємств та господарських товариств, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі та при відсутності відповідного свідоцтва, втрачають правомочність на виконання відповідних повноважень.

Відповідно, оскільки при такій ситуації арбітражний керуючий Іващук В.А. не має права здійснювати повноваження у справі про банкрутство державного підприємства, тому подання ним Звіту (ліквідаційний) №10/24-зс від 10.04.2025 ліквідатора та ліквідаційного балансу банкрута протирічить нормам КУзПБ і на переконання суду такий звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс банкрута не можуть бути затверджені судом, позаяк вони подані особою без належних повноважень.

Розглядаючи фінансовий звіт про нарахування і виплату основної грошової винагороди ліквідатора та витрат ДП "Управління по бурінню технічних свердловин" за період з 01.10.2021 по 31.03.2023 з клопотанням №12/24-ск від 12.05.2025: затвердити фінансовий звіт про нарахування та виплату основної грошової винагороди ліквідатора по справі № 912/24/14 за період з 01.10.21 р. по 31.03.2023р. в сумі 351600,00 грн. Виплату основної грошової винагороди ліквідатора у сумі 351600,00 грн. покласти на кредиторів по даній справі, пропорційно до заявлених вимог, господарський суд вважає за необхідне зазначити, що за абз. 2 ч. 6 ст. 30 КУзПБ звіт арбітражного керуючого про нарахування і виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат має бути схвалений зборами кредиторів (у справі про неплатоспроможність фізичної особи) чи комітетом кредиторів (у справі про банкрутство юридичної особи), а в частині витрат, що стосуються заставного майна, - забезпеченим кредитором.

На вимогу суду, адресовану арбітражному керуючому Іващуку В.А., надати документально підтверджені відомості схвалення комітетом кредиторів банкрута звітів арбітражного керуючого Іващука В.А. про нарахування і виплату основної грошової винагороди ліквідатора та витрат ДП "Управління по бурінню технічних свердловин" за період з 01.10.2022 по 31.01.2024 та за період з 01.10.2021 по 31.03.2023 надійшла заява від 20.05.2025 якою арбітражний керуючий Іващук В.А. надає документи про проведення зборів кредиторів шляхом опитування у справі №912/23-14.

При цьому документально підтверджені відомості схвалення комітетом кредиторів банкрута звітів арбітражного керуючого Іващука В.А. про нарахування і виплату основної грошової винагороди ліквідатора та витрат ДП "Управління по бурінню технічних свердловин" за період з 01.10.2022 по 31.01.2024 та за період з 01.10.2021 по 31.03.2023 арбітражним керуючим Іващуком В.А. суду не надано.

Арбітражний керуючий не менше одного разу на два місяці звітує про нарахування та виплату грошової винагороди арбітражного керуючого, здійснення та відшкодування його витрат на засіданнях зборів кредиторів (у справі про неплатоспроможність фізичної особи) чи комітету кредиторів (у справі про банкрутство юридичної особи), а в частині витрат, що стосуються заставного майна, - перед забезпеченим кредитором.

Звіт арбітражного керуючого про нарахування і виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат має бути схвалений зборами кредиторів (у справі про неплатоспроможність фізичної особи) чи комітетом кредиторів (у справі про банкрутство юридичної особи), а в частині витрат, що стосуються заставного майна, - забезпеченим кредитором.

Звіт про нарахування та виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат за підсумками процедур розпорядження майном, санації, ліквідації, погашення боргів боржника подається арбітражним керуючим до господарського суду за п`ять днів до закінчення відповідної процедури, розглядається судом та затверджується ухвалою, що може бути оскаржена у встановленому порядку.

За таких обставин, господарський суд доходить висновку, що відсутність документально підтверджених відомостей про засідання комітету кредиторів з питанням порядку денного про розгляд звіту арбітражного керуючого про нарахування і виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат та, як наслідок, відсутність будь-якого рішення відповідного колегіального органу про схвалення (несхвалення) такого звіту, що виключає можливість (наявність правових підстав) затвердження судом фінансового звіту арбітражного керуючого Іващука В.А. про нарахування та виплату основної грошової винагороди ліквідатора по справі №912/24/14 та вирішення питання про покладання виплати основної грошової винагороди ліквідатора на кредиторів по даній справі пропорційно до заявлених вимог, тому відсутність правових підстав для задоволення клопотання №12/24-ск від 12.05.2025 арбітражного керуючого Іващука В.А. з такими вимогами.

Враховуючи викладені обставини, відповідно до положень ч. 2 ст. 216 ГПК України, господарський суд дійшов висновку про необхідність оголошення перерви у розгляді справи та вимоги п. 1 клопотання №14/24-ск від 14.02.2024 ліквідатора, арбітражного керуючого Іващука В.А.

Керуючись ст. 1-3, 9, 28, 30, 61, 65, 96, п. 2, 4 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства, ст. 3, 12, 74, 216, 234-235, 255 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд

УХВАЛИВ:

1. У затверджені Звіту (ліквідаційний) №10/24-зс від 10.04.2025 ліквідатора, арбітражного керуючого Іващука В.А. та ліквідаційного балансу банкрута, а також у задоволенні клопотання №12/24-ск від 12.05.2025 арбітражного керуючого Іващука В.А. відмовити.

2. Оголосити перерву у розгляді справи та вимоги п. 1 клопотання №14/24-ск від 14.02.2024 ліквідатора, арбітражного керуючого Іващука В.А. до 12.06.2025 - 11:00 год.

Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду Кіровоградської області за адресою: 25022, м. Кропивницький, вул. В`ячеслава Чорновола, 29/32, в залі суд. засідань №206.

3. Зобов`язати арбітражних керуючих Аршевського М.О., Багінського А.О. та Бандуру І.В. протягом трьох днів з дня отримання даної ухвали, надати господарському суду:

- заяву про участь у цій справі із зазначенням, що вона/він не належить до осіб, зазначених у ч. 3 ст. 28 Кодексу України з процедур банкрутства, на паперовому носії та/або в електронній формі на адресу електронної пошти, з якої вона/він отримала/отримав відповідну ухвалу;

- документальні докази наявності свідоцтва про проходження підготовки у справах про банкрутство державних підприємств та господарських товариств, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі.

Явку повноважних представників голови комітету кредиторів та кредиторів в засідання суду визнати обов`язковою.

Ухвала набирає законної сили з моменту її прийняття та може бути оскаржена до Центрального апеляційного господарського суду в порядку, встановленому Господарським процесуальним кодексом України, з урахуванням особливостей, передбачених Кодексом України з процедур банкрутства.

Копії ухвали направити: банкруту (засобами поштового зв`язку), кредиторам (ухвала суду від 30.09.2014, замість Олександрійського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Кіровоградської області та Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Кіровоградській області - Головному управлінню Пенсійного фонду України Кіровоградської області, ГУ ДФС у Кіровоградській області, замість Олександрійської ОДПІ ГУ Міндоходів у Кіровоградській області), Південному міжрегіональному управлінню Міністерства юстиції (м. Одеса), Олександрійській окружній прокуратурі, Кіровоградській обласній прокуратурі, гр. ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ), Фонду державного майна України, ліквідатору - арбітражному керуючому Іващуку В.А., Кіровоградському обласному центру зайнятості, замість Олександрійського міськрайонного центру зайнятості, Державній судовій адміністрації України (для відома), Міністерству юстиції України (для відома) та ДП "ІНФОРМАЦІЙНІ СУДОВІ СИСТЕМИ" (для відома), арбітражним керуючим: Аршевському М.О., Багінському А.О. та Бандурі І.В.

Повний текст ухвали складено 02.06.2025.

Суддя Н.М. Коваленко

Повідомити учасників справи про відсутність у суду технічної можливості надавати інформацію про вебадресу судового рішення у Єдиному державному реєстрі судових рішень, одночасно з врученням (надсиланням/видачі) копії повного або скороченого такого рішення до затвердження Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.

Повідомити учасників справи про можливість ознайомитись з електронною копією судового рішення в Єдиному державному реєстрі судових рішень за його вебадресою: http://reyestr.court.gov.ua.

Вебадреса сторінки на офіційному вебпорталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається: http://court.gov.ua/fair/sud5013.