Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа № 243/3017/25
Провадження № 3/243/1856/2025
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 травня 2025 року м. Слов`янськ
Суддя Слов`янського міськрайонного суду Донецької області Агеєва О.В., розглянувши матеріали, які надійшли з Луганської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Східного регіону про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , уродженця м. Бориспіль Київської області, громадянина України, старшого лейтенанта, тимчасово виконуючого обов`язки заступника командира 2 стрілецької роти з психологічної підтримки персоналу військової частини НОМЕР_2 , який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 ,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-15 КУпАП, -
ВСТАНОВИЛА:
У період з 09.12.2024 по 26.01.2025 старший лейтенант ОСОБА_1 , будучи військовою службовою особою особою, якій доручено проведення службового розслідування за фактом зникнення безвісті старшого солдата ОСОБА_2 , діючи протиправно, всупереч інтересам служби, в порушення вимог ст. 11, 16, 30 Статуту Збройних Сил України, ст. ст. 1-4, ст. 85 Дисциплінарного статуту Збройних Сил України, наказу Міністерства оборони України №608 від 21.11.2017 р. «Про затвердження порядку проведення службового розслідування у Збройних Силах України», не забезпечив своєчасне, всебічне, повне та об`єктивне проведення даного службового розслідування, акт службового розслідування у визначені терміни не склав на розгляд комісії та у подальшому командиру військової частини НОМЕР_2 разом з матеріалами службового розслідування своєчасно не надав, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 172-15 КУпАП.
Крім того, у період з 22.12.2024 по 03.03.2025 старший лейтенант ОСОБА_1 , будучи військовою службовою особою особою, якій доручено проведення службового розслідування за фактом зникнення безвісті солдата ОСОБА_3 , діючи протиправно, всупереч інтересам служби, в порушення вимог ст. 11, 16, 30 Статуту Збройних Сил України, ст. ст. 1-4, ст. 85 Дисциплінарного статуту Збройних Сил України, наказу Міністерства оборони України №608 від 21.11.2017 р. «Про затвердження порядку проведення службового розслідування у Збройних Силах України», не забезпечив своєчасне, всебічне, повне та об`єктивне проведення службового розслідування даного службового розслідування, акт службового розслідування у визначені терміни не склав на розгляд комісії та у подальшому командиру військової частини НОМЕР_2 разом з матеріалами службового розслідування своєчасно не надав, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 172-15 КУпАП.
Крім того, у період з 01.01.2025 по 03.03.2025 старший лейтенант ОСОБА_1 , будучи військовою службовою особою особою, якій доручено проведення службового розслідування за фактом зникнення безвісті солдата ОСОБА_4 , діючи протиправно, всупереч інтересам служби, в порушення вимог ст. 11, 16, 30 Статуту Збройних Сил України, ст. ст. 1-4, ст. 85 Дисциплінарного статуту Збройних Сил України, наказу Міністерства оборони України №608 від 21.11.2017 р. «Про затвердження порядку проведення службового розслідування у Збройних Силах України», не забезпечив своєчасне, всебічне, повне та об`єктивне проведення службового розслідування даного службового розслідування, акт службового розслідування у визначені терміни не склав на розгляд комісії та у подальшому командиру військової частини НОМЕР_2 разом з матеріалами службового розслідування своєчасно не надав, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 172-15 КУпАП.
Крім того, у період з 16.12.2024 по 03.03.2025 старший лейтенант ОСОБА_1 , будучи військовою службовою особою особою, якій доручено проведення службового розслідування за фактом зникнення безвісті солдата ОСОБА_5 , діючи протиправно, всупереч інтересам служби, в порушення вимог ст. 11, 16, 30 Статуту Збройних Сил України, ст. ст. 1-4, ст. 85 Дисциплінарного статуту Збройних Сил України, наказу Міністерства оборони України №608 від 21.11.2017 р. «Про затвердження порядку проведення службового розслідування у Збройних Силах України», не забезпечив своєчасне, всебічне, повне та об`єктивне проведення службового розслідування даного службового розслідування, акт службового розслідування у визначені терміни не склав на розгляд комісії та у подальшому командиру військової частини НОМЕР_2 разом з матеріалами службового розслідування своєчасно не надав, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 172-15 КУпАП.
Крім того, у період з 26.12.2024 по 12.03.2025 старший лейтенант ОСОБА_1 , будучи військовою службовою особою особою, якій доручено проведення службового розслідування за фактом зникнення безвісті солдата ОСОБА_6 , діючи протиправно, всупереч інтересам служби, в порушення вимог ст. 11, 16, 30 Статуту Збройних Сил України, ст. ст. 1-4, ст. 85 Дисциплінарного статуту Збройних Сил України, наказу Міністерства оборони України №608 від 21.11.2017 р. «Про затвердження порядку проведення службового розслідування у Збройних Силах України», не забезпечив своєчасне, всебічне, повне та об`єктивне проведення службового розслідування даного службового розслідування, акт службового розслідування у визначені терміни не склав на розгляд комісії та у подальшому командиру військової частини НОМЕР_2 разом з матеріалами службового розслідування своєчасно не надав, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 172-15 КУпАП.
10 квітня 2025 року відносно ОСОБА_1 були складені: протокол №7 про військове адміністративне правопорушення за ч. 2 ст. 172-15 КУпАП, протокол №6 про військове адміністративне правопорушення за ч. 2 ст. 172-15 КУпАП, протокол №5 про військове адміністративне правопорушення за ч. 2 ст. 172-15 КУпАП, протокол №4 про військове адміністративне правопорушення за ч. 2 ст. 172-15 КУпАП, протокол №3 про військове адміністративне правопорушення за ч. 2 ст. 172-15 КУпАП, в яких останньому були роз`яснені права особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, передбачені ст. 268 КУпАП, та положення статті 63 Конституції України. Заяв чи клопотань від нього не надійшло.
ОСОБА_1 , будучи належним чином повідомленим про місце, дату та час розгляду справи, у судове засідання не з`явився. В матеріалах справи наявна заява ОСОБА_1 , в якій він зазначив, що вину у вчиненні правопорушень за ч.2 ст.172-15 КУпАП визнає в повному обсязі, просить справу розглянути без його участі.
Частина 2 ст.172-15 КУпАП передбачає відповідальність за недбале ставлення військової службової особи до військової служби, вчинене в умовах особливого періоду.
Статтею 1 Закону України «Про оборону України», визначено, що особливий період - період, що настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій.
Особливий період діє в Україні від 24 лютого 2022 року, після оприлюднення Указу Президента України від 24 лютого 2022 року №64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні».
Президент України, відповідного рішення про переведення державних інституцій на функціонування в умовах мирного часу не приймав. Таким чином, на теперішній час в державі продовжує діяти особливий період.
Відповідно до ст.16,17 Статуту внутрішньої служби Збройних сил України кожен військовослужбовець зобов`язаний виконувати службові обов`язки, що визначають обсяг виконання завдань, доручених йому за посадою.
Подія адміністративного правопорушення та винуватість ОСОБА_1 у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-15 КУпАП, повністю підтверджується дослідженими у судовому засіданні письмовими доказами, а саме: даними протоколу№7про військовеадміністративне правопорушенняза ч.2ст.172-15КУпАП,даними протоколу№6про військовеадміністративне правопорушенняза ч.2ст.172-15КУпАП,даними протоколу№5про військовеадміністративне правопорушенняза ч.2ст.172-15КУпАП,даними протоколу№4про військовеадміністративне правопорушенняза ч.2ст.172-15КУпАП, даними протоколу №3 про військове адміністративне правопорушення за ч. 2 ст. 172-15 КУпАП, складених уповноваженою посадовою особою у встановленому законом порядку, згідно із якими старший лейтенант ОСОБА_1 , будучи військовою службовою особою особою, якій доручено проведення службового розслідування за фактом зникнення безвісті старшого солдата ОСОБА_2 , солдата ОСОБА_3 , солдата ОСОБА_4 , солдата ОСОБА_5 та солдата ОСОБА_6 , діючи протиправно, всупереч інтересам служби, в порушення вимог ст. 11, 16, 30 Статуту Збройних Сил України, ст. ст. 1-4, ст. 85 Дисциплінарного статуту Збройних Сил України, наказу Міністерства оборони України №608 від 21.11.2017 р. «Про затвердження порядку проведення службового розслідування у Збройних Силах України», не забезпечив своєчасне, всебічне, повне та об`єктивне проведення даного службового розслідування, акт службового розслідування у визначені терміни не склав, на розгляд комісії та у подальшому командиру військової частини НОМЕР_2 разом з матеріалами службового розслідування своєчасно не надав, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 172-15 КУпАП; матеріалами службових розслідувань відносно ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 та ОСОБА_6 ; письмовими поясненнями ОСОБА_7 ; наказами командира військової частини НОМЕР_2 №1 від 12.02.2023 року, №219 від 31.07.2024 року та №42 від 11.02.2025 року; письмовими поясненнями ОСОБА_1 ; іншими матеріалами справи.
Враховуючи характер і ступінь суспільної небезпечності здійсненого правопорушення, особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, той факт, що вчинене адміністративне правопорушення мало місце, та знайшло своє підтвердження під час розгляду справи, суддя вважає доцільним застосувати до особи, яка притягається до адміністративної відповідальності адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Даний вид стягнення в даному випадку суддя вважає доцільним і достатнім для його виправлення, а також попередження вчинення нових правопорушень.
З огляду на те, що правопорушник є військовослужбовцем, підстави для стягнення з останнього судового збору відсутні у відповідності до положень п. 12 ч. 1ст. 5 Закону України «Про судовий збір».
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 401, 173-20, 188-28, 280, 283-284, 287 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя -
ПОСТАНОВИЛА:
Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.172-15 КУпАП, та піддати адміністративному стягненню у виді штрафу на користь держави в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17000 (сімнадцять тисяч) гривень 00 копійок, який перерахувати на номер рахунку (IBAN) UA488999980313020106000005658; отримувач - Донецьке ГУК/Слов`янська МТГ/21081100; код ЄДРПОУ 37967785; банк отримувача - Казначейство України (ел.адм.подат.); кодкласифікації доходів бюджету: 21081100; найменування кодукласифікації доходів бюджету: Адміністративні штрафи та інші санкції.
Постанова може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду, шляхом подачі апеляційної скарги через Слов`янський міськрайонний суд Донецької області протягом десяти днів, з дня її проголошення.
Суддя Слов`янського
міськрайонного суду
Донецької області О.В. Агеєва