Постанова № 127671450, 21.05.2025, Подільський міськрайонний суд Одеської області (до 25.04.2025 - Котовський міськрайонний суд Одеської області)

Дата ухвалення
21.05.2025
Номер справи
505/1658/25
Номер документу
127671450
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ПОДІЛЬСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД

ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 505/1658/25

Провадження № 3/505/1158/2025

котовс

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 травня 2025 року місто Подільськ

Суддя Подільського міськрайонного суду Одеської області Дзюбинський А.О., розглянувши матеріали, які надійшли з Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону, про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, з вищою освітою, одруженого, працюючого 7 управління (з дислокацією у м. Одеса) Департаменту військової контррозвідки Служби безпеки України начальником 2 сектору (з дислокацією у м. Подільськ Одеської області) 2 відділу, підполковника, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,

за вчинення правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 172-14, ч. 2 ст. 172-14 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

21.05.2024 на розгляд до Подільського міськрайонного суду Одеської області з Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону надійшли матеріали про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 172-14, ч. 2 ст. 172-14 КУпАП.

Відповідно до Протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 21 травня 2024 року, матеріали судових справ № 505/1658/25, № 505/1667/25 передано для розгляду судді Дзюбинському А.О.

Згідно ч. 2 ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.

За таких обставин, враховуючи, що справи про адміністративні правопорушення розглядаються одним і тим же суддею одночасно, вказані справи слід об`єднати в одне провадження.

Згідно з протоколом №19 від 20.05.2025 зазначено наступне: «…підполковник ОСОБА_1 , будучи військовою службовою особою - начальником 2 сектору (з дислокацією у АДРЕСА_2 ) 2 відділу 7 управління ДВКР СБ України, діючи протиправно, всупереч інтересам служби, на порушення положень ст. 11, 16, 59 Статуту, ст. 4 Дисциплінарного статуту, п. 6 розд. 5 Інструкції № 1012/ДСК, посадової інструкції начальника 2сектору(з дислокацією у АДРЕСА_2 ) 2 відділу 7 управління ДВКР СБ України, усупереч вимогам листа начальника ДВКР СБ України «Щодо відряджених до ДВКР СБ України військовослужбовців ЗС України» від 22.10.2024 № 17/8092нт та усної вказівки начальника 7 управління ДВКР СБ України щодо виконання даного листа 13.11.2024 13.11.2024 підписав листа командиру військової частини НОМЕР_1 (зареєстрований 15.11.2024 за № 17/7/2/2-891) з проханням відрядити у своє розпорядження терміном 30 календарних діб механіка-лінійного наглядового відділення телекомунікаційного зв`язку зазначеної військової частини штаб сержанта ОСОБА_2 , а також достеменно знаючи про те, що порушив порядок відрядження військовослужбовців військових формувань до підрозділів ДВКР СБ України, з 15.11.2024 до 09.12.2024 не вживав заходів щодо відкликання листа від 15.11.2024 за № 17/7/2/2-891 та повернення ОСОБА_2 до військової частини НОМЕР_1 , тобто вчинив перевищення військовою службовою особою службових повноважень, тобто умисне вчинення дій, які явно виходять за межі наданих цій особі прав чи повноважень, в умовах особливого періоду, чим скоїв адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 17214 Кодексу України про адміністративні правопорушення...».

Згідно з протоколом №19 від 20.05.2025 зазначено наступне: «…підполковник ОСОБА_1 , будучи військовою службовою особою - начальником 2 сектору (з дислокацією у АДРЕСА_2 ) 2 відділу 7 управління ДВКР СБ України, діючи протиправно, всупереч інтересам служби, на порушення положень ст. 11, 16, 59 Статуту, ст. 4 Дисциплінарного статуту, п. 6 розд. 5 Інструкції № 1012/ДСК, посадової інструкції начальника 2 сектору (з дислокацією у АДРЕСА_2 ) 2 відділу 7 управління ДВКР СБ України, усупереч вимогам листа начальника ДВКР СБ України «Щодо відряджених до ДВКР СБ України військовослужбовців ЗС України» від 22.10.2024 № 17/8092нт та усної вказівки начальника 7 управління ДВКР СБ України щодо виконання даного листа 09.12.2024 підписав листа командиру військової частини НОМЕР_1 за № 17/7/2/2-1026 з проханням відрядити у своє розпорядження терміном 30 календарних діб механіка-лінійного наглядового відділення телекомунікаційного зв`язку зазначеної військової частини штаб сержанта ОСОБА_2 , а також достеменно знаючи про те, що порушив порядок відрядження військовослужбовців військових формувань до підрозділів ДВКР СБ України, з 09.12.2024 до 09.01.2025 не вживав заходів щодо відкликання листа від 09.12.2024 за № 17/7/2/2-1026 та повернення ОСОБА_2 до військової частини НОМЕР_1 , тобто вчинив перевищення військовою службовою особою службових повноважень, тобто умисне вчинення дій, які явно виходять за межі наданих цій особі прав чи повноважень, в умовах особливого періоду, чим скоїв адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 17214 Кодексу України про адміністративні правопорушення....».

Таким чином ОСОБА_1 , будучи військовослужбовцем, згідно вимог ст. 9, 11, 16 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України (далі - Статут), зобов`язаний свято та непорушно додержуватися Конституції України та законів України, сумлінно і чесно виконувати військовий обов`язок, бути дисциплінованим, беззастережно виконувати накази командирів (начальників), виконувати службові обов`язки, що визначають обсяг виконання завдань, доручених йому за посадою; бути зразком високої культури, скромності й витримки, берегти державне майно; військову честь, захищати свою й поважати гідність інших людей.

Положеннями ст. 1, 2, 3, 4, Дисциплінарного статуту Збройних Сил України (далі - Дисциплінарний статут) визначено, що військова дисципліна досягається шляхом особистої відповідальності кожного військовослужбовця за дотримання Військової присяги, виконання своїх обов`язків, вимог військових статутів, а також зобов`язує кожного військовослужбовця додержуватися Конституції та законів України, Військової присяги, неухильно виконувати вимоги військових статутів та накази командирів.

Згідно ст. 58 Статуту ОСОБА_1 , як начальник 2 сектору

(з дислокацією у АДРЕСА_2 ) 2 відділу 7 управління ДВКР СБ України особисто відповідає перед державою за бойову та мобілізаційну готовність довіреного йому підрозділу, за забезпечення охорони державної таємниці; за бойову підготовку, виховання, військову дисципліну, морально-психологічний стан, збереження життя і зміцнення здоров`я особового складу; за внутрішній порядок, стан і збереження озброєння, боєприпасів, бойової та іншої техніки, пального і матеріальних засобів; за всебічне забезпечення підрозділу; за додержання принципів соціальної справедливості. Відповідно до посади, яку він займає, повинен діяти самостійно і вимагати від підлеглих виконання вимог Конституції України, законів України, статутів Збройних Сил України та інших нормативно-правових актів.

Відповідно до вимог ст. 59 Статуту ОСОБА_1 , як начальник

2 сектору (з дислокацією у АДРЕСА_2 ) 2 відділу 7 управління ДВКР СБ України, зобов`язаний: знати, дотримуватися особисто та вимагати від особового складу неухильного дотримання норм міжнародного гуманітарного права; планувати роботу і здійснювати заходи щодо підтримання та удосконалення бойової та мобілізаційної готовності і вимагати їх виконання, своєчасно вносити до планів роботи необхідні зміни (уточнення), вживати заходів для охорони державної таємниці; негайно доповідати старшому командиру (начальнику) про кримінальне чи адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, вчинене підлеглим військовослужбовцем; знати стан справ у дорученому йому підрозділі, ділові, морально-психологічні якості безпосередньо підпорядкованих військовослужбовців, бойову та іншу техніку, озброєння, що є у підрозділі, вміло керувати підрозділом як у повсякденному житті, так і під час виконання бойових завдань; організовувати та безпосередньо керувати бойовою підготовкою, здійснювати контроль за її ходом, об`єктивно оцінювати досягнуті підлеглими результати, підбивати підсумки й заохочувати кращих, узагальнювати та впроваджувати передовий досвід у практику навчання особового складу, ефективно використовувати навчально-матеріальну базу, спрямовувати кошти та матеріальні засоби на вдосконалення цієї бази; постійно вдосконалювати особисту підготовку, методи керівництва підрозділом, особисто проводити навчання та заняття з особовим складом підрозділу, займатися правовим вихованням підлеглих, своєчасно вживати заходів для виконання завдань соціально-психологічного забезпечення бойової підготовки; завжди мати точні відомості про особовий склад, озброєння, боєприпаси, бойову та іншу техніку, пальне, матеріальні засоби (кошти), що є у підрозділі за штатом, списком і в наявності; встановлювати у підрозділі такий внутрішній порядок, який гарантував би неухильне виконання законів України і положень статутів Збройних Сил України; організовувати дотримання та неухильно особисто дотримуватися принципу забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків у службовій діяльності; показувати приклад дисциплінованості, неухильного виконання вимог законодавства, наказів і розпоряджень командирів (начальників); бути ввічливим і справедливим у ставленні до підлеглих, не принижувати їх честі і гідності; постійно виховувати підлеглих у дусі гуманізму та людяності, спираючись при цьому на загальновизнані принципи міжнародного права; проводити роботу щодо зміцнення військової дисципліни, запобігання надзвичайним подіям, кримінальним та іншим правопорушенням серед особового складу, своєчасно виявляти й усувати їх причини; аналізувати стан військової дисципліни і об`єктивно доповідати про це старшому командирові (начальникові); виявляти чуйність та бути уважним до підлеглих, поєднувати вимогливість і принциповість з повагою до їх честі і гідності, вникати в проблеми їх побуту, забезпечувати соціальну та правову захищеність, у разі необхідності клопотати за них перед старшими командирами (начальниками); знати потреби і запити особового складу, приймати рішення за його заявами, скаргами та іншими зверненнями; організовувати своєчасну видачу всіх видів забезпечення та перевіряти його повноту; організовувати культурологічну роботу, створювати умови для зміцнення здоров`я та фізичного розвитку; здійснювати заходи щодо безпеки особового складу підрозділу та інших осіб під час роботи з озброєнням, бойовою та іншою технікою, обладнанням, проведення стрільб, навчань, несення внутрішньої служби, виконання інших військових обов`язків; організовувати та здійснювати заходи, спрямовані на захист особового складу, озброєння, боєприпасів, бойової та іншої техніки і майна від зброї масового ураження, звичайних засобів ураження тощо.

Відповідно до посадової інструкції начальника 2 сектору (з дислокацією у АДРЕСА_2 ) 2 відділу 7 управління ДВКР СБ України ОСОБА_1 керує діяльністю сектору, спрямовує його особовий склад на ефективне вирішення покладених завдань у сфері забезпечення державної безпеки на об`єктах контррозвідувального забезпечення. Організовує та здійснює виховання особового складу 2 сектору 2 відділу 7 управління, спрямовує на ефективне вирішення покладених завдань. Безпосередньо підпорядкований начальнику 2 відділу 7 управління та його заступнику, яким доповідає про хід та підсумки реалізації планових заходів, пропозиції щодо планування та вдосконалення діяльності відділу. Здійснює діяльність згідно з вимогами Конституції України, Законів України «Про Службу безпеки України», «Про оперативно-розшукову діяльність», «Про контррозвідувальну діяльність». Є безпосереднім начальником для особового складу 2 сектору 2 відділу 7 Управління. Здійснює безпосереднє керівництво і контроль за службовою діяльністю об`єкту спеціального зв`язку та несе персональну відповідальність за виконання покладених на нього завдань. Організовує та здійснює контррозвідувальні та оперативно-розшукові заходи з контррозвідувального забезпечення об`єктів. Безпосередньо веде роботу з удосконалення розстановки і функціональних обов`язків особового складу, професійне навчання співробітників 2 сектору 2 відділу 7 Управління, фізичної, вогневої та інших видів підготовки, забезпечує підтримання в підрозділі режиму секретності, пожежної безпеки та охорони праці, тощо. Здійснює поточний контроль за виконанням плану роботи 2 сектору 2 відділу 7 управління, своєчасним внесенням коректив і доповнень до нього.

У встановленому порядку здійснює координацію роботи 2 сектору 2 відділу 7 управління з оперативно-службових питань, забезпечує взаємодію з питань контррозвідувальної та оперативно-розшукової діяльності оперативного складу 2 сектору відділу 7 управління з іншими підрозділами 7 управління, з відповідними підрозділами ДВКР СБ України. Головного Управління й регіональними органами СБ України, органами внутрішніх справ та іншими структурами. Постійно контролює хід і підсумки виконання співробітниками підрозділу планових заходів, своєчасність виконання вказівок керівництва відділу, ДВКР СБ України; надає методичну і практичну допомогу співробітникам підрозділу в плануванні їх службової діяльності і здійсненні запланованих заходів. За підсумками роботи підрозділу готує звітні документи для доповіді керівництву 7 управління та ДВКР СБ України. Планує і проводить в підрозділі заняття з позавузівського професійного навчання, фізичної, вогневої і інших видів підготовки; організовує та контролює самостійну професійну підготовку; організовує, спрямовує і контролює процеси професійного становлення молодих співробітників, постійно працювати над підвищенням рівня професійної, фізичної та вогневої підготовки, мобілізаційної готовності особового складу сектору відділу 7 управління. Спільно з начальником 2 відділу 7 управління та його заступником проводить виховну роботу; знає стан морально-психологічного клімату у підрозділі, пропонує та здійснює заходи, спрямовані на його покращення, здійснює контроль за дотриманням встановленого порядку проходження служби, готує проекти документів з атестування особового складу, до переміщення по службі і присвоєння наступних військових звань. Організовує підбір, а також за розпорядженням начальника 2 відділу 7 управління здійснює вивчення кандидатів на військову службу в органи СБ України. Здійснює функції відомчого контролю за виконанням особовим складом 2 відділу заходів, передбачених планами оперативно-службової діяльності, вказівок та розпоряджень керівництва СБ України та 7 управління. Також повинен звертатись до начальника 7 управління щодо сприяння у виконанні обов`язків і реалізації прав, що передбачені цими посадовими обов`язками; здійснювати у встановленому порядку взаємодію з керівниками всіх структурних підрозділів; отримувати у встановленому порядку від підрозділу 7 управління інформацію, необхідну для виконання покладених на сектор завдань. Має право виносити на розгляд керівництва відділу пропозиції щодо вдосконалення роботи з питань, що стосуються його діяльності; застосовувати надані йому Дисциплінарним статутом права щодо надання підлеглим заохочень та накладання дисциплінарних стягнень. Відповідає за атестацію особового складу відділу. Є наставником для оперативних співробітників. Несе відповідальність за здійснення заходів, вказівок керівництва сектору, за неухильне дотримання особовим складом вимог наказів, рішень колегій СБ України та інших відомчих нормативних актів СБ України.

Оскільки на ОСОБА_1 , як на начальника 2 сектору (з дислокацією у АДРЕСА_2 ) 2 відділу 7 управління ДВКР СБ України покладаються організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські функції, а отже, в розумінні положення примітки до ст. 17213 та ст. 425 КК України він являється військовою службовою особою - суб`єктом правопорушення передбаченого ст. 17214 КУпАП.

22.10.2024 ДВКР СБ України до підпорядкованих підрозділів, у тому числі до 7 управління ДВКР СБ України (вх. № 12760нт від 24.10.2024), направлено лист № 17/8092нт «Щодо відряджених до ДВКР СБ України військовослужбовців ЗС України», в якому визначено, що у випадку необхідності задіяння військовослужбовців оборонного відомства до оперативно-бойових заходів листи про відрядження готувати на ім`я керівника відповідного органу військового управління за підписом начальника Департаменту.

Вимоги даного листа та порядок ініціювання відрядження військовослужбовців військових формувань до ДВКР СБ України доведено до службових осіб 7 управління ДВКР СБ України, у тому числі ОСОБА_1 , про що останній особисто підтвердив під час допиту в якості свідка.

Водночас, ОСОБА_1 , будучи обізнаним про порядок відрядження військовослужбовців ЗС України до підрозділів ДВКР СБ України та усупереч вимогам листа начальника ДВКР СБ України від 22.10.2024 № 17/8092нт 13.11.2024 підписав та у подальшому направив листа командиру військової частини НОМЕР_1 (зареєстрований 09.12.2024 за № 17/7/2/2-1026) з проханням відрядити терміном 30 календарних діб механіка-лінійного наглядового відділення телекомунікаційного зв`язку зазначеної військової частини штаб сержанта ОСОБА_2 у розпорядження начальника 2 сектору 2 відділу 7 управління ДВКР СБ України. За результатом розгляду даного листа відрядження ОСОБА_2 було продовжено до 09.01.2025. Зокрема, станом на 09.12.2024 ОСОБА_2 вже перебував у відрядженні до 2 сектору (з дислокацією у АДРЕСА_2 ) 2 відділу 7 управління ДВКР СБ України відповідно до наказу військової частини НОМЕР_2 15.11.2024 № 324, виданого на підставі попереднього листа начальника 2 сектору 2 відділу 7 управління ДВКР СБ України від 15.11.2024 за № 17/7/2/2-891 про відрядження ОСОБА_2 на 30 календарних діб.

У подальшому ОСОБА_1 , достеменно знаючи про те, що порушив порядок відрядження військовослужбовців військових формувань до підрозділів ДВКР СБ України, з 09.12.2024 до 09.01.2025 не вживав заходів щодо відкликання листа від 09.12.2024 за № 17/7/2/2-1026 та повернення ОСОБА_2 до військової частини НОМЕР_1 .

Крім того, на листі командиру військової частини НОМЕР_1 від 09.12.2024 за № 17/7/2/2-1026 ОСОБА_1 поставив відбиток гербової печатки військової частини НОМЕР_3 , чим порушив вимоги п. 6 розд. 5 Інструкції про порядок замовлення, виготовлення, поводження з печатками та штампами за умовними найменуваннями у СБ України, затвердженої наказом Центрального управління СБ України від 12.06.2018 № 1012/ДСК (далі - Інструкція № 1012/ДСК) в частині заборони застосовувати відбитки мастикових гербових печаток за умовним найменуванням на документах за їх дійсним найменуванням.

На підставі наказу Центрального управління СБ України від 20.01.2025

№ 40/ДСК за фактом направлення листа начальника 2 сектору 2 відділу 7 управління ДВКР СБ України від 15.11.2024 за № 17/7/2/2-891 (аналогічний листу від 09.12.2024 № 17/7/2/2-1026) проводилася службова перевірка щодо заходів, спрямованих на підтвердження або спростовування інформації щодо причетності керівництва на співробітників 2 відділу 7 управління (з дислокацією у м. Одеса) ДВКР СБ України до можливої протиправної діяльності, за результатами якої складено висновок від 10.02.2025 №3/3-240дск.

Відповідно до даного висновку під час проведення службової перевірки встановлено, що, підписавши та направивши командиру військової частини НОМЕР_1 листа від 15.11.2024 № 17/7/2/2-891, ОСОБА_1 порушив вимоги ст. 11, 16 Статуту в частині обов`язку військовослужбовців додержуватися законів та належного виконання службових обов`язків відповідно до займаної посади; ст. 4 Дисциплінарного статуту в частині обов`язку військовослужбовців додержуватися законів, неухильно, сумлінно, точно та у встановлений строк виконувати вимоги військових статутів, накази командирів; п. 6 розд. 5 Інструкції № 1012/ДСК в частині заборони застосовувати відбитки мастикових гербових печаток за умовним найменуванням на документах за їх дійсним найменуванням; посадової інструкції начальника 2 сектору (з дислокацією у

АДРЕСА_2 ) 2 відділу 7 управління ДВКР СБ України в частині не звернення до начальника 7 управління щодо сприяння у виконанні обов`язків і реалізації прав, що передбачені цими обов`язками.

Зазначені факти повністю підтверджені доданими до протоколу матеріалами кримінального провадження, у тому числі показами ОСОБА_1 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_2 (повні анкетні дані, адреси та контактні телефони зазначені у протоколах допиту), листами Представництва внутрішньої безпеки в Одеській області (з дислокацією ум. Одеса) 2 управління Головного управління внутрішньої безпеки Служби безпеки України від 26.02.2025 № 9/14-385, від 07.03.2025 № 9/14-447, листом начальника 2 сектору 2 відділу 7 управління ДВКР СБ України від 09.12.2024 за № 17/7/2/2-1026, журналом обліку печаток та штампів, витягом з наказу командира військової частини НОМЕР_2 , листом 7 управління ДВКР СБ України від 31.03.2025 № 17/7/О-4005нт, листом ДВКР СБ України від 22.10.2024№ 17/8092нт «Щодо відряджених до ДВКР СБ України військовослужбовців ЗС України», витягами з посадових інструкцій 7 управління (з дислокацією у м. Одеса) ДВКР СБ України.

Статтею 26 Статуту передбачено, що військовослужбовці залежно від характеру вчиненого правопорушення чи провини несуть дисциплінарну, адміністративну, матеріальну, цивільно-правову та кримінальну відповідальність згідно із законом.

Вимогами ст.1 Закону України «Про оборону України» та ст. ст. 1, 4 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» визначено, що особливий період - період, що настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій.

Указом Президента України від 24.02.2022 №64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», затвердженого Законом України від 24.02.2022 № 2102-IX, в Україні введено воєнний стан, строк дії якого продовжено згідно з Указами Президента України №133/2022 від 14.03.2022, №259/2022 від 18.04.2022, №341/2022 від 17.05.2022, № 573/2022 від 12.08.2022, № 757/2022 від 07.11.2022, № 58/2023 від 06.02.2023, № 254/2023 від 01.05.2023, № 451/2023 від 26.07.2023, № 734/2023 від 06.11.2023, № 49/2024 від 05.02.2024, № 271/2024 від 06.05.2024, № 469/2024 від 23.07.2024, №740/2024 від 28.10.2024.

Тобто, на момент вчинення дій на всій території України діяв особливий період.

В судовому засіданні прокурор відділу організації діяльності прокурора у провадженні у справах про адміністративні правопорушення Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону Додурич Сергій, зазначив, що 14.05.2025 постановою закрито кримінальне провадження № 42025164690000015 від 27.02.2025 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 426-КК України на підставі п.2 ч.1 ст. 284 КПК України, тобто у зв`язку із встановленням відсутності в діяннях складу кримінального правопорушення. У зв`язку із викладеним, на підставі ст. 15 КУпАП, ОСОБА_1 підлягає притягненню до адміністративної відповідальності.

В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 172-14, ч. 2 ст. 172-14 КУпАП не визнав, разом з тим він та його та представник інтересів - адвокат Зінюк О.О. просили справу закрити відповідно п.1 ч.1 ст. 247 КУпАП, за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.

Суддя, дослідивши матеріали справ про адміністративні правопорушення, дійшов наступного висновку.

Вказані протоколи про адміністративні правопорушення складені уповноваженою нате особою, а саме прокурором відділу організації діяльності прокурора у провадженні у справах про адміністративні правопорушення Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону Додурич Сергій зі заповненням всіх необхідних реквізитів, встановлених ст. 256 КУпАП та підписаний уповноваженою особою.

Відповідно до ст. 257 КУпАП дані протоколи разом з матеріалами, які послугували підставою для їх складання, направлено для розгляду до суду за місцем вчинення адміністративного правопорушення, а саме до Подільського міськрайонного суду Одеської області.

Приписами ст. 280 КУпАП визначено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують та обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи (ч. 1 ст. 251 КУпАП).

Згідно із ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Відповідно до ст.251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи у його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Дослідивши матеріали справи, приходжу до висновку, що в діях ОСОБА_1 є ознаки адміністративних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 172-14 і ч. 2 ст. 172-14 КУпАП.

Частиною першою статті 172-14 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за перевищення військовою службовою особою влади чи службових повноважень, тобто умисне вчинення дій, які явно виходять за межі наданих цій особі прав чи повноважень, а частиною другою за діяння, передбачене частиною першою цієї статті, вчинене в умовах особливого періоду.

В діях начальника 2 сектору (з дислокацією у АДРЕСА_2 ) 2 відділу 7 управління (з дислокацією у м. Одеса Департаменту військової контррозвідки Служби безпеки України підполковника ОСОБА_1 вбачаються ознаки адміністративних правопорушень, які полягали у перевищенні військовою службовою особою службових повноважень тобто умисне вчинення дій, які явно виходять за межі наданих цій особі прав чи повноважень, в умовах особливого періоду, у порушенні ним вимог законів чи інших нормативно-правових актів та керівних документів, а саме: вимоги ст. 9, 11, 16 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України, статей 1, 2, 3, 4, 6 розділу І Дисциплінарного статуту Збройних Сил України, в частині «додержуватися Конституції та законів України, Військової присяги, неухильно виконувати вимоги статутів Збройних Сил України, накази командирів, зміцнювати військове товариство, поводитися з гідністю й честю, не допускати самому і стримувати інших від негідних вчинків, обов`язку підлеглого сумлінно, точно та у встановлений строк виконувати накази і розпорядження начальника, усвідомлення військовослужбовцем свого військового обов`язку, відповідальності за захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, вірності Військовій присязі, особистої відповідальності кожного військовослужбовця за дотримання Конституції та законів України, Військової присяги, виконання своїх обов`язків, вимог статутів Збройних Сил України.

Вина ОСОБА_1 у вчинені адміністративних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 172-14 КУпАП, підтверджується такими доказами:

- протоколом про адміністративне правопорушення серії № 18 від 20.05.2025, складеного відносно ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 172-14 КУпАП;

- протоколом про адміністративне правопорушення серії № 19 від 20.05.2025, складеного відносно ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 172-14 КУпАП;

- письмовими поясненнями ОСОБА_1 , в яких останній зазначив, що свою вину не визнає, а також те що 27.02.2025 був притягнутий до дисциплінарної відповідальності відповідно до наказу ДВКР СБУ 558-ос/рск - «сувора догана»;

- показами ОСОБА_1 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_2 ,

- листами Представництва внутрішньої безпеки в Одеській області (з дислокацією у

м. Одеса) 2 управління Головного управління внутрішньої безпеки Служби безпеки України від 26.02.2025 № 9/14-385, від 07.03.2025 № 9/14-447,

- листом начальника 2 сектору 2 відділу 7 управління ДВКР СБ України від 15.11.2024 за № 17/7/2/2-891,

- журналом реєстрації вихідної кореспонденції,

- журналом обліку печаток та штампів,

- витягом з наказу командира військової частини НОМЕР_2 ,

- листом 7 управління ДВКР СБ України від 31.03.2025 № 17/7/О-4005нт,

- листом ДВКР СБ України від 22.10.2024 № 17/8092нт «Щодо відряджених до ДВКР СБ України військовослужбовців ЗС України»,

- витягами з посадових інструкцій 7 управління (з дислокацією у м. Одеса) ДВКР СБ України;

Наведені докази узгоджуються між собою, є належними та допустимими, підстави ставити під сумнів їх достовірність відсутні, а тому в своїй сукупності підтверджують обставини, встановлені в суді. При цьому, будь-які дані, які б спростовували чи ставили під сумнів досліджені докази, під час провадження у справі відсутні і не встановлені.

Згідно з ч. 2 ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.

При цьому, вважаю за необхідне застосувати положення ст. 36 КУпАП, враховуючи що особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, а в даному випадку два адміністративні правопорушення, справи, які одночасно перебувають у провадженні одного судді, стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.

Таким чином, враховуючи всі обставини вчинення адміністративних правопорушень, вважаю за необхідне накласти стягнення у межах санкції статті із застосування положення ст. 36 КУпАП, призначивши йому стягнення у вигляді штрафу, яке буде необхідним та справедливим у даному випадку, а також запобігатиме вчиненню правопорушником нових правопорушень.

Враховуючи характер і ступінь суспільної небезпечності здійсненого правопорушення, особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, той факт, що вчинене адміністративне правопорушення мало місце, та знайшло своє підтвердження під час розгляду справи, суддя вважає доцільним застосувати до особи, яка притягається до адміністративної відповідальності адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі однієї тисячі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Згідно ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення підлягає стягненню з особи, на яку накладено стягнення.

Однак, п. 12 ч. 1 ст. 5 ЗУ «Про судовий збір» № 3674-VI від 08.07.2011 року із змінами та доповненнями, вказує, що від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються, зокрема, військовослужбовці, у справах, пов`язаних з виконанням військового обов`язку, а також під час виконання службових обов`язків.

Зважаючи на вищевказане, вважаю що ОСОБА_1 слід звільнити від сплати судового збору у провадженні по справі про адміністративне правопорушення.

Керуючись ст. 36, 40-1, ч.2 ст. 172-14, 268, 279, 280, 283 - 285 КУпАП, суд

ПОСТАНОВИВ:

Об`єднати справу №505/1657/25 провадження № 3/505/1157/2025 про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 172-14 КУпАП стосовно ОСОБА_1 з справою №505/1658/25 провадження № 3/505/1158/2025 про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 172-14 КУпАП стосовно ОСОБА_1 , та присвоїти справі спільний №505/1658/25 провадження № 3/505/1158/2025.

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 172-14, ч. 2 ст. 172-14 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення з урахуванням вимог ч. 2 ст. 36 КУпАП у вигляді штрафу в розмірі 1100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 18700 (вісімнадцять тисяч сімсот) гривень.

На підставі п. 12 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір» звільнити ОСОБА_1 працюючого 7 управління (з дислокацією у м. Одеса) Департаменту військової контррозвідки Служби безпеки України начальником 2 сектору (з дислокацією у м. Подільськ Одеської області) 2 відділу.

Реквізити для сплати штрафу: отримувач коштів: ГУК в Одеській області/ м. Подільськ/21081100, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37607526, банк отримувача: Казначейство України, номер рахунку (IBAN) UA268999980313090106000015746.

Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду шляхом внесення апеляційної скарги протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Повний текст постанови виготовлений 26.05.2025.

Суддя

Подільського міськрайонного суду

Одеської області Андрій ДЗЮБИНСЬКИЙ