Єдиний державний реєстр судових рішень 290/561/25
П О С Т А Н О В А
Іменем України
27 травня 2025 рокуселище Романів
Суддя Романівського районного суду Житомирської області Ковальчук М.В., розглянувши в режимі відеоконференції матеріали, які надійшли з Управліннястратегічних розслідуваньв Житомирськійобласті пропритягнення доадміністративної відповідальності за статтею172-6 частиною 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі КУпАП):
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, який має реєстраційний номер облікової картки платника податків в Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків НОМЕР_1 ,зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , -
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 , будучи у період з 13 січня 2023 року по 16 вересня 2024 року членом резервного складу позаштатної постійно діючої військово-лікарської комісії Комунального некомерційного підприємства «Романівська лакарня» Романівської селищної ради (далі КНП «Романівська лікарня» Романівської селищної ради) при ІНФОРМАЦІЯ_2 (далі ІНФОРМАЦІЯ_3 ) та відповідно до підпункту «ґ» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» (надалі Закону) суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, в порушення вимог частини 2 статті 45 Закону, несвоєчасно, без поважних причин подав декларацію особи, яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину визнав, пояснивши це тим, що про обов`язок подання даної декларації йому було відомо, однак вважав, що достатньо подати лише декларацію при звільненні з роботи.
Прокурор Кока С.Л. згідно поданого ним висновку під час судового розгляду пояснив, що в діях ОСОБА_1 дійсно вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 172-6 КУпАП, тому просив притягнути останнього до адміністративної відповідальності і застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Суддя, з`ясувавши думку учасників процесу, дослідивши матеріали справи, приходить до наступного висновку.
Згідно диспозиції частини 1 статті 172-6 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Згідно наказу директора КНП «Романівська лікарня» Романівської селищної ради «Про призначення персонального складу позаштатної постійно діючої військово-лікарської комісії» №9 від 13 січня 2023 року, лікаря невропатолога ОСОБА_1 призначено членом резервного складу вказаної комісії при ІНФОРМАЦІЯ_4 .
Наказом директора КНП «Романівська лікарня» Романівської селищної ради «Про звільнення ОСОБА_1 » №158-К від 16 вересня 2024 року, лікаря невропатолога ОСОБА_1 з вільнено з роботи із займаних посад за угодою сторін та він припинив виконувати свої повноваження як член резервного складу позаштатної постійно діючої військово-лікарської комісії КНП «Романівська лікарня» Романівської селищної ради при восьмому відділі ІНФОРМАЦІЯ_4 .
Приписами статті 3 Закону визначено коло осіб, на яких поширює свою дію цей Закон, зокрема підпунктом «ґ» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону передбачено його розповсюдження на голів, їх заступників, членів та секретарів позаштатних постійно діючих військово-лікарських комісій.
Відповідно до пункту 2.5.1 Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України, затвердженого Наказом Міністра оборони України №402 від 14.08.2008, до позаштатних постійно діючих ВЛК (ЛЛК) належать: госпітальні ВЛК, гарнізонні ВЛК, ЛЛК, ВЛК Десантно-штурмових військ, ВЛК ІНФОРМАЦІЯ_5 , ВЛК Сухопутних військ Збройних Сил України, ВЛК Сил спеціальних операцій Збройних Сил України, ВЛК інших закладів охорони здоров`я комунальної або державної форми власності.
Отже, ОСОБА_1 є суб`єктом відповідальності за адміністративні правопорушення, пов`язані із корупцією, у тому числі за частиною 1 статті 172-6 КУпАП.
Згідно Указу Президента України від 24.02.2022 №64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», було введено воєнний стан на усій території України, строк дії якого неодноразово продовжувався.
З 12 жовтня 2023 року (дати набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану» № 3384-ІХ) декларантами стали: особовий склад штатних військово-лікарських комісій (ВЛК, пп. «г» п. 1 ч. 1 ст. З Закону); голови та члени лікарсько-консультативних (ЛКК) і медико-соціальних експертних комісій (МСЕК), а також голови, їхні заступники, члени та секретарі позаштатних постійно діючих військово-лікарських і лікарсько-льотних комісій (ЛЛК), які при цьому не є особами, зазначеними у п. 1 ч. 1 ст. З Закону (пп. «ґ» п.2 ч.1ст. 3 Закону). У зв`язку із цим вищезазначені особи мають подавати декларації в Реєстр декларацій. Вид декларації залежить від того, коли та в яку комісію вони були включені.
Відповідно до частини 2 статті 45 Закону особи, які припинили діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3, зобов`язані до 1 квітня наступного року після року припинення діяльності подати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
Згідно даних публічної частини Єдиного державного реєстру декларацій уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування, ОСОБА_1 подав декларацію особи, яка припинила дальність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік, тільки 09 квітня 2025 року о 19 год. 14 хв., тобто несвоєчасно.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 172-6 КУпАП, окрім визнання беззаперечного вини ним у судовому засіданні, також підтверджується матеріалами справи, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення, пов`язене з корупцією №253 від 06 травня 2025 року, відомостями з Єдиного державного реєстру декларацій, листом Управління стратегічних розслідувань в Житомирській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України від 07 квітня 2025 року № 41543-2025, що адресований КНП «Романівська лікарня» Романівської селищної ради, листом КНП «Романівська лікарня» Романівської селищної ради від 09 квітня 2025 року за №751/01-25, що адресований тимчасово виконуючому обов`язки начальника Управління стратегічних розслідувань в Житомирській області Орищенку Л., копією наказу директора КНП «Романівська лікарня» Романівської селищної ради №43-К від 01 березня 2022 року, копією наказу директора КНП «Романівська лікарня» Романівської селищної ради №158-К від 16 вересня 2024 року, копією посадової інструкції лікаря-невропатолога поліклінічного відділення (код КП2221.2), копією наказу директора КНП «Романівська лікарня» Романівської селищної ради №9 від 13 січня 2023 року, копією наказу директора КНП «Романівська лікарня» Романівської селищної ради №5 від 01 січня 2024 року, копією наказу директора КНП «Романівська лікарня» Романівської селищної ради №88 від 29 вересня 2024 року, копією наказу директора КНП «Романівська лікарня» Романівської селищної ради №6 від 05 січня 2024 року; копією Положення про військово-лікарську комісію восьмого відділу ІНФОРМАЦІЯ_4 , письмовими поясненнями ОСОБА_1 , рапортом старшого оперуповноваженого Управління стратегічних розслідувань в Житомирській області від 06 травня 2025 року, листом тимчасово виконуючого обов`язки заступника начальника Управління стратегічних розслідувань в Житомирській області Орищенка Л. від 14 квітня 2025 року №44256-2025, що адресований виконуючому обов`язки керівника Житомирської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Центрального регіону Шпіруку М., листом виконуючого обов`язки керівника Житомирської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Центрального регіону Міляновського В. від 25 квітня 2025 року за № 62-2099 вих.25,що адресований тимчасово виконуючому обов`язки заступника начальника Управління стратегічних розслідувань в Житомирській області ОСОБА_2 ..
Таким чином, колишній член резервного складу позаштатної постійно діючої військово-лікарської комісії КНП «Романівська лікарня» Романівської селищної ради при восьмому відділі ІНФОРМАЦІЯ_4 ОСОБА_1 , будучи суб`єктом відповідальності за адміністративні правопорушення, пов`язані з корупцією, в порушення вимоги частини 2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», без поважних причин, несвоєчасно подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, зокрема, щорічну (після звільнення) за 2024 рік, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 КУпАП.
Підстав, що виключають адміністративну відповідальність згідно зі статтею 17 КУпАП, у справі не встановлено. Терміни притягнення до адміністративної відповідальності не збігли.
Обставин,що пом`якшують або обтяжують відповідальність ОСОБА_1 , суддею не встановлено.
Обставин, які звільняють від адміністративної відповідальності при малозначності правопорушення судом не встановлено, оскільки даний вид суспільних відносин та закріплені законом обов`язки декларування для певної категорії громадян покликані для прозорості та запобіганню корупції, а тому їх не можна вважати малозначним з урахуванням існуючих обставин справи.
Згідно з вимогами сттатті 33КУпАП при накладенні адміністративного стягнення суддею враховуються обставини справи, характер правопорушення, особа правопорушника, відсутність обставин, що обтяжують чи пом`якшують відповідальність, тому суддя дійшов висновку, що до правопорушника слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу в мінімальномуйого розмірі в межах санкції частини 1 статті 172-6 КУпАП,що буденеобхідним дляйого виправленнята достатнімдля виконаннязавдань КУпАП.
Підстави для застосування іншого, більш м`якого або суворого стягнення, відсутні.
Накладаючи на ОСОБА_1 адміністративне стягнення, суддя також стягує з його судовий збір у розмірі, визначеному частиною 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір».
На підставівикладеного,керуючись ст.ст.33,40-1, 172-6ч.1, 252, 280, 283-285 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя, -
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 172-6 КУпАП та накласти на його адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) грн.
Штраф стягнути на рахунок: Отримувач коштів: ГУК у Жит.обл/ТГ смт. Романів/21081100; Код отримувача: 37976485; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); Рахунок отримувача: UA328999980313020106000006819; Код класифікації доходів бюджету: 21081100; Найменування коду класифікації доходів бюджету:Адміністративні штрафи та санкції.
У разі несплати добровільно штрафу протягом 15 днів з дня вручення копії постанови, при примусовому виконанні постанови суду згідно частини 2 статті 308КУпАП штраф підлягає стягненню у подвійному розмірі.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 605 (шістсот п`ять) гривень 60 копійок. (Отримувач коштів: ГУК у м. Києві/ м. Київ/ 22030106; Код за ЄДРПОУ: 37993783; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); Рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001; Код класифікації доходів бюджету: 22030106).
Постанова суддінабирає законноїсили післязакінчення строкуподання апеляційноїскарги.
Постанова може бути оскаржена до суду Житомирського апеляційного суду через Романівський районний суд Житомирської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя М.В. Ковальчук