Єдиний державний реєстр судових рішень
печерський районний суд міста києва
Справа № 757/21821/25-к
пр. 1-кс-19940/25
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
21 травня 2025 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві клопотання прокурора групи прокурорів у кримінальному провадженні - прокурора відділу захисту інтересів дітей та протидії домашньому насильству Рівненської обласної прокуратури ОСОБА_3 про арешт майна,-
В С Т А Н О В И В :
12 травня 2025 року у провадження слідчого судді Печерського районного суду м. Києва надійшло клопотання прокурора групи прокурорів у кримінальному провадженні - прокурора відділу захисту інтересів дітей та протидії домашньому насильству Рівненської обласної прокуратури ОСОБА_3 про накладення арешту на майно, тимчасово вилучене за адресою: АДРЕСА_29 , а саме: мобільний телефон марки Samsung S23 Ultra (imei: НОМЕР_1 ) котрий належить ОСОБА_4 , мобільний телефон марки Aligator A220 (imei: НОМЕР_2 ), котрий належить ОСОБА_5 , мобільний телефон марки Infinix Smart 8 (imei: НОМЕР_3 , imei: НОМЕР_4 ), що належить ОСОБА_6 , а також документи: копія плану будівництва, реконструкції та капітального ремонту об`єктів загальновійськового та спеціального призначення Збройних сил України на 2025 рік (за бюджетною підпрограмою КПКВ 2101020/2/2 «Капітальний ремонт об`єктів житлового фонду, загальновійськового та іншого призначення») - на 3 аркушах, копія змін №2 до плану будівництва, реконструкції та капітального ремонту об`єктів загальновійськового та спеціального призначення Збройних сил України на 2025 рік (за бюджетними підпрограмами КПКВ 2101020/2/2 «Капітальний ремонт об`єктів житлового фонду, загальновійськового та іншого призначення», та КПКВ 2101020/35/8 «Матеріально-технічне забезпечення Збройних сил України за рахунок благодійної допомоги коштів отриманих від спрямування 10% частини податку на доходи фізичних осіб та коштів, отриманих у якості субвенції) - на 5 аркушах, оригінал листа №2459/4072 від 15.04.2025 року - на 1 аркуші, додаток до листа №525/548 від 10.04.2025 - на 17 аркушах, що належать ІНФОРМАЦІЯ_1 .
21 травня 2025 року, до початку розгляду клопотання, стороною кримінального провадження, прокурором було подане клопотання про розгляд клопотання у його відсутність, також, прокурором у заяві зазначено, що клопотання підтримує в повному обсязі, із підстав, наведених у ньому та просить слідчого суддю задовольнити вказане клопотання.
На підставі ч. 2 ст. 172 КПК України, клопотання слідчого, прокурора, цивільного позивача про арешт майна, яке не було тимчасово вилучене, може розглядатися без повідомлення підозрюваного, обвинуваченого, іншого власника майна, їх захисника, представника чи законного представника, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, якщо це є необхідним з метою забезпечення арешту майна.
Частиною 1 статті 172 КПК України передбачено окрім іншого, що неприбуття слідчого, прокурора у судове засідання не перешкоджає розгляду клопотання.
У відповідності до положень ст. 26 КПК України, сторони кримінального провадження є вільними у використанні своїх прав у межах та спосіб, передбачених цим Кодексом.
Зважаючи на ці положення закону та враховуючи принцип диспозитивності, суд визнав можливим прийняти рішення по суті клопотання у відсутність не з`явившихся осіб, оскільки їх не прибуття не перешкоджає розгляду клопотання на підставі наданих доказів.
Вивчивши клопотання та докази, якими обґрунтовується клопотання, надходжу до наступних висновків.
Обґрунтовуючи вказане клопотання прокурор вказує, що Головним слідчим управлінням Національної поліції України здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 16.12.2024 за № 42024000000001371 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України.
Підставою для внесення відомостей до ЄРДР стали матеріали Департаменту стратегічних розслідувань НП України з приводу того, що службові особи Командування Сил логістики Збройних Сил України (далі - ІНФОРМАЦІЯ_10) та підпорядкованих підрозділів, із залученням посадових осіб комерційних підприємств, розробили схему привласнення бюджетних грошових коштів під час здійснення закупівлі дров паливних, ліжок армійський та проведення капітальних ремонтів військових об`єктів в умовах воєнного стану.
Досудовим розслідуванням встановлено, що ОСОБА_7 (до травня 2020 року начальник КЕВ м. Луганськ, наразі фізична особа-підприємець), мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , будучи колишнім керівником підрозділу, підпорядкованому Центральному управлінню інженерно-інфраструктурного забезпечення ІНФОРМАЦІЯ_10 (Далі - ЦУІІЗ ІНФОРМАЦІЯ_10) - Квартирно-експлуатаційного відділу м. Луганськ (Далі - КЕВ м. Луганськ), при цьому маючи значне коло контактів серед керівництва ЦУІІЗ ІНФОРМАЦІЯ_10, отримані за період роботи керівником КЕВ м. Луганськ, організував злочинну схему заволодіння бюджетними коштами, виділених на закупівлю паливних дров квартирно-експлуатаційними органами для забезпечення військових підрозділів, шляхом організації поставок від імені підконтрольних фізичних осіб-підприємців (далі - ФОП) за цінами, що значно перевищують середньо ринкові.
Так, ОСОБА_7 , з метою привласнення бюджетних коштів, вступив в злочинну змову з начальником квартирно-експлуатаційного відділу міста Дніпро, ЄДРПОУ 08004581 (далі-КЕВ м. Дніпро), юридична адреса: 49005, Україна, Дніпропетровська обл., м. Дніпро, вулиця Феодосіївська, 13; фактична адреса: 49005, Дніпропетровська обл., м. Дніпро, вул. Полігонна, ОСОБА_8 , фактично мешкає за адресою: АДРЕСА_2 , кадастровий номер: 1210100000:02:046:0256.
Установлено, що ОСОБА_8 організовував процес укладання прямих договорів без проведення відкритих торгів в системі публічних закупівель «Прозорро» КЕВ м. Дніпро з підконтрольними ОСОБА_7 ФОП та проведення фіктивного моніторингу ринкової вартості товарно-матеріальних цінностей, які необхідно закуповувати.
Таким чином, для досягнення вказаних цілей, ОСОБА_8 , зловживаючи службовим становищем, вступивши в злочинну змову з підлеглими працівниками, при цьому виконуючи вказівки ОСОБА_7 , систематично надавав вказівки уповноваженій особі з проведення закупівель КЕВ м. Дніпро, ОСОБА_9 , зареєстрований та фактично мешкає за адресою: АДРЕСА_3 , АДРЕСА_4 , АДРЕСА_5 , АДРЕСА_6 (колишній гуртожиток) щодо прийняття рішень, як уповноваженої особи з проведення закупівель КЕВ м. Дніпро, про укладання прямих договорів без проведення відкритих торгів в системі публічних закупівель Прозорро» з підконтрольними ФОП.
З метою контролю формування вартості паливних дров за цінами, які значно перевищують середньо ринкові, підготовки моніторингу вартості предмету закупівлі на підставі цінових пропозицій виключно підконтрольних ФОП, безперешкодне приймання на склади КЕВ м. Дніпро паливних дров по кількості і якості, а також формування необхідної потреби на паливні дрова, ОСОБА_7 , за попередньою домовленістю з ОСОБА_8 , лобіював призначення начальником паливної групи КЕВ м. Дніпро свого сина - ОСОБА_10 , фактично мешкає за адресою: АДРЕСА_7 . В період з 24.10.2022 по 20.02.2024, до призначення начальником паливної групи Дніпровського КЕУ, ОСОБА_10 був зареєстрований як ФОП, основний вид діяльності: 46.73 Оптова торгівля деревиною, будівельними матеріалами та санітарно-технічним обладнанням.
Таким чином, учасники групи, упродовж 2023-2024 років із залученням підконтрольних ФОП, з метою привласнення бюджетних коштів, здійснили постачання паливних дров за завищеними цінами в адресу КЕВ м. Дніпро на загальну суму понад 400 млн грн.
Установлено, що постачання паливних дров відбувалось від імені ФОП, які задіяні до поставок в адреси інших квартирно-експлуатаційних відділів та управлінь ЦУІІЗ ІНФОРМАЦІЯ_10, зокрема: ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 , ОСОБА_23 та інші.
Слід зазначити і про те, що до призначення ОСОБА_10 в КЕВ м. Дніпро, останній, за вказівкою ОСОБА_7 , здійснював контроль та переведення в готівку коштів отриманих під час поставок дров на адреси КЕВ м. Дніпро, які надходили на рахунки підконтрольних ФОП, в тому числі шляхом використання власних рахунків як ФОП ОСОБА_10 , так і своєї співмешканки ОСОБА_24 .
Крім цього, досудовим розслідуванням встановлено, що з метою освоєння більшої кількості бюджетних асигнувань виділених на придбання паливних дров, ОСОБА_7 , упродовж 2023-2024 років залучив ланку підконтрольних ФОП, куратором яких являється ФОП ОСОБА_25 , зареєстрований та мешкає за адресою: АДРЕСА_8 .
Установлено, що ОСОБА_25 , є власником станції по ремонту та технічному обслуговуванню транспортних засобів СТО «ІНФОРМАЦІЯ_9», що знаходиться у приміщеннях, що розташовані на земельній ділянці з кадастровим номером 6310136900:05:001:0016 за адресою: АДРЕСА_9 .
Відповідно до системи публічних закупівель прозоро, між ФОП ОСОБА_25 та КЕВ м. Дніпро та іншими квартирно-експлуатаційними відділами укладено 4 договори з постачання дров паливних на загальну суму 18 736 320 грн.
Окрім того з`ясовано, що ОСОБА_25 тривалий період часу перебуває за межами території України. При цьому, за невстановлених досудовим розслідуванням обставин, з метою привласнення грошових коштів, іншими особами від імені ОСОБА_25 здійснюється постачання ТМЦ в адреси квартирно-експлуатаційних відділів та управлінь. Слід зазначити і про те, що відповідно до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань основний вид діяльності ФОП ОСОБА_25 - 45.20 (технічне обслуговування та ремонт транспортних засобів).
Також встановлено, що ОСОБА_7 в усній формі доручив ОСОБА_25 здійснювати пошук та підбір кандидатів, з метою їх реєстрації як ФОП.
Як наслідок, ОСОБА_25 , виконуючи вказівки ОСОБА_7 здійснював підготовку документів для реєстрації ФОП на близьких родичів, знайомих тощо. Також стало відомо, що ОСОБА_25 здійснює акумулювання коштів переведених у готівку на СТО «ІНФОРМАЦІЯ_9» та подальше надання організаторам.
Відтак, на підтвердження того, що в ОСОБА_25 в користуванні наявне СТО «ІНФОРМАЦІЯ_9» свідчить повідомлення на лінію «102», яке 30.06.2015 зареєстровано в ЖЕО за № ЄО № 9138 (ВІДДІЛ ПОЛІЦІЇ №2 (СЛОБІДСЬКИЙ) ХАРКІВСЬКОГО РУП №1 ГУНП В «ХАРКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ), ФАБУЛА: Надійшло повідомлення від чергового МНС про те, що на СТО "ІНФОРМАЦІЯ_9" по АДРЕСА_10 внаслідок порушення пожежної безпеки виникла пожежа. Таким чином, вбачається, що ОСОБА_25 має безпосереднє відношення до зазначеної станції технічного обслуговування.
Однак, як зазначалося вище, ОСОБА_25 відсутній на території України з жовтня 2024 року, і в той же час доручень на представництво інтересів від імені ФОП не надавав. Разом з тим, з метою контролю за документальним оформленням фінансово-господарської діяльності підконтрольних ФОП та зняття готівки,
ОСОБА_25 залучив свою дружину ФОП ОСОБА_26 та свого брата ФОП ОСОБА_27 . Встановлено, що від імені ФОП ОСОБА_28 та ФОП ОСОБА_27 неодноразово здійснювались поставки дров паливних в адреси інших квартирно-експлуатаційних відділів та управлінь.
Крім цього, з метою ведення бухгалтерського обліку підконтрольних ФОП, подання податкової звітності, документального оформлення фінансово-господарської діяльності тощо, ОСОБА_25 залучив довірену особу - працівницю СТО «ІНФОРМАЦІЯ_9» ОСОБА_29 , яка зареєстрована та мешкає за адресою: АДРЕСА_11 .
Крім цього, встановлено, що як ФОП зареєстровано чоловіка ОСОБА_29 . ОСОБА_30 , від імені якого також здійснювались поставки дров паливних в адреси інших квартирно-експлуатаційних відділів та управлінь.
Також, ОСОБА_25 організував збір документів з метою подальшої реєстрації як ФОП ОСОБА_31 , яка є сестрою дружини ОСОБА_25 - ОСОБА_28 , фактично мешкає за адресою: АДРЕСА_12 , має у власності квартиру за адресою: АДРЕСА_13 .
Відповідно до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, ОСОБА_29 та ОСОБА_32 для ведення господарської діяльності використовують один спільний номер телефону НОМЕР_5 .
Також встановлено, що від імені ФОП ОСОБА_32 та ФОП ОСОБА_29 здійснювались поставки паливних дров в адреси інших квартирно-експлуатаційних відділів та управлінь.
Також ОСОБА_8 , з метою привласнення більшої кількості бюджетних коштів в ході діяльності КЕВ м. Дніпро, під час проведення капітальних та поточних ремонтів, залучив підконтрольне підприємство - ТОВ «КВВ Групп» (ЄДРПОУ - 42133281), юридична адреса: Дніпропетровська обл., м. Дніпро, проспект Поля Олександра, буд., 72 (підприємство за місцем реєстраціє не знаходиться), директором якого в період укладання та виконання договорів був ОСОБА_33 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП - НОМЕР_6 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_14 .
Встановлено, що у 2023 році, уповноваженою особою з проведення закупівель КЕВ м. Дніпро проведено три закупівлі без використання електронної системи публічних закупівель «Прозорро» щодо проведення капітальних ремонтів, а саме:
- UA-2023-12-26-012039-a, Капітальний ремонт будівлі. Влаштування утеплення фасаду, внутрішнього опорядження" на загальну суму - 9 044 810,98 грн.;
- UA-2023-12-14-015041-a, Капітальний ремонт будівлі, Дніпропетровська обл., військове містечко на загальну суму - 35 017 992,33 грн.;
- UA-2023-10-25-002091-a, Капітальний ремонт будівлі, Дніпропетровська обл., військове містечко, на загальну суму - 9 762 598,27 грн.
За результатами проведених процедур укладено договори підряду № 3/1210 від 12.10.2023, № 57/9112 від 01.12.2023 та № 166/1312 від 19.12.2023 на зальну суму 53 млн грн.
Досудовим розслідуванням встановлено, що ОСОБА_34 під час виконання будівельних робіт, з метою привласнення коштів, систематично надавав вказівки наразі невстановленим працівникам ТОВ «КВВ Групп» про використання матеріалів, що мають характеристики значно нижчі від передбачених у кошторисній документації, а також про невиконання деяких видів робіт.
Таким чином, до актів приймання виконаних робіт КБ-2В та довідок про вартість виконаних робіт КБ-3 ОСОБА_35 внесено недостовірні відомості щодо об`ємів фактично виконаних робіт та вартості будівельних матеріалів.
Окрім договорів укладених з КЕВ м. Дніпро у ТОВ «КВВ Групп» відсутній будь-який інший досвід виконання робіт за бюджетні кошти.
Після переведення у готівку всіх отриманих коштів за договорами та розподілу між учасниками групи, здійснено перереєстрацію корпоративних прав ТОВ «КВВ Групп» на фіктивну особу ОСОБА_36 , яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_15 .
Також встановлено, що з січня 2024 року (наступний місяць після виконання робіт) та по теперішній час ТОВ «КВВ Групп» фінансово господарську діяльність не здійснює, звітність до органів Державної податкової служби України не подає.
Крім цього встановлено, що за вказівкою службових осіб ЦУІІЗ ІНФОРМАЦІЯ_10, упродовж 2023 - 2024 років, КЕВ м. Дніпро проведено дев`ять закупівель ліжок армійських без проведення відкритих торгів в системі публічних закупівель «Прозорро», аргументуючи це нагальною потребою, за цінами що значно перевищують середьоринкові, на загальну суму понад 57 млн грн.
Для здійснення поставок залучено ряд підконтрольних суб`єктів господарської діяльності, зокрема:
- ТОВ «ЕНСО ГРУП» (ЄДРПОУ - 45369026), юридична адреса: Харківська обл., м. Харків, вул. Космічна, будинок, 21, з яким у 2024 році укладено один договір з постачання ліжок армійських на суму 6 156 667,00 грн.;
- ТОВ «МЕБЛІ - ТЕХНОСТИЛЬ» (ЄДРПОУ 35659221), юридична та фактична адреса: Тернопільська обл., Чортківський р-н, м. Копичинці, вул. Мазепи, буд. 40а, з яким у 2024 році укладено два договори на суму 3 990 000,00 грн.;
- ФОП ОСОБА_37 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , РНОКПП НОМЕР_7 , мешкає за адресою: АДРЕСА_16 , з яким у 2024 році укладено один договір на суму 2 997 750,00 грн.;
- ФОП ОСОБА_38 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , РНОКПП НОМЕР_8 , мешкає за адресою: АДРЕСА_17 , з яким у 2024 році укладено один договір на суму 2 997 750,00 грн.;
- ФОП ОСОБА_39 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , РНОКПП НОМЕР_9 , мешкає за адресою: АДРЕСА_18 , з яким у 2023 році укладено один договір на суму 1 675 000,00 грн;
- ТОВ «КМГ ГРУП» (ЄДРПОУ 45088572), юридична адреса: м. Київ, вул. Бориспільська, 19, з яким у 2023 році укладено два договори на суму 39 280 000 грн.
Встановлено, що КЕВ м. Дніпро підпорядковане Центральному управлінню інженерно-інфраструктурного забезпечення Командування Сил логістики Збройних Сил України (далі - ЦУІІЗ ІНФОРМАЦІЯ_10). Робочі кабінети, які використовує ЦУІІЗ ІНФОРМАЦІЯ_10 розташовані в приміщеннях за адресою: АДРЕСА_27. Крім цього, робочі кабінети ЦУІІЗ ІНФОРМАЦІЯ_10 розташовані в приміщеннях на території ІНФОРМАЦІЯ_11 (ЄДРПОУ НОМЕР_14) за адресами: АДРЕСА_28.
Окрім цього, в ході досудового розслідування встановлено, що посадовими особами ЦУІІЗ ІНФОРМАЦІЯ_10, також організовано подібні злочинні схеми в рамках діяльності Харківського квартирно-експлуатаційного управління, ЄДРПОУ 07923280 (Далі - Харківське КЕУ) та Квартирно-експлуатаційного відділу міста Луганськ, ЄДРПОУ 07652214 (Далі - КЕВ м. Луганськ). Харківське КЕУ та КЕВ м. Луганськ також перебувають у підпорядкуванні ЦУІІЗ ІНФОРМАЦІЯ_10.
Так, начальник Харківського квартирно - експлуатаційного управління, ЄДРПОУ 07923280 (Далі - Харківське КЕУ), яке розташоване за адресою: Харківська обл., м. Харків, вул. Сковороди Григорія (Пушкінська), б. 61 ОСОБА_40 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , ІПН НОМЕР_12, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_19 , фактично мешкає: АДРЕСА_20 , зловживаючи службовим становищем, діючи умисно, організував схему привласнення бюджетних коштів, виділених на закупівлю ліжок армійських, шляхом укладання прямих договорів без проведення процедур відкритих торгів у системі публічних закупівель «Прозорро», із залученням до організації поставок підконтрольних суб`єктів господарської діяльності (Далі - СГД) за цінами, що значно перевищують середньоринкові.
Таким чином, ОСОБА_41 , для досягнення своїх цілей, маючи значний вплив на своїх підлеглих працівників, використовуючи власний авторитет, надав вказівки уповноваженій особі з проведення закупівель Харківського КЕУ ОСОБА_42 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , ІПН НОМЕР_10 , зареєстрована: АДРЕСА_21 , місце мешкання: АДРЕСА_22 , про проведення фіктивного (формального) моніторингу ринкових цін на ліжка армійські та прийняття рішень щодо проведення у 2023 році зукупівель без проведення процедури відкритих торгів з використанням системи публічних закупівель «Прозоро», обґрунтовуючи це нагальною потребою, використовуючи постанову КМУ № 1275 від 11.11.2022 та 1178 від 11.10.2022, а також приховання від публічного доступу інформації про СГД на порталі публічних закупівель «Прозорро» (зазначено, як учасник оборонних закупівель).
Таким чином, протягом 2023 року, за вказівкою ОСОБА_43 та сприянням ОСОБА_44 , між Харківським КЕУ та низкою підконтрольних СГД укладено 10 договорів на постачання ліжок армійський за цінами, що значно перевищують середньоринкові, зокрема укладено 2 договори на загальну суму понад 40 млн з ТОВ «С.С.СКАФОЛДІНГ», ЄДРПОУ 43238020, юридична та фактична адреса: Харківська обл., м. Харків, вул. Велика Панасівська, 129, за ціною 5 751,00 грн з ПДВ за 1 одиницю товару, а також укладено 8 договорів з СГД, відомості стосовно яких скрито (зазначено, як учасник оборонних закупівель), за ціною 5 196,00 - 5 751,00 грн з ПДВ за 1 одиницю товару.
Також встановлено, що начальник Квартирно-експлуатаційного відділу міста Луганськ, ЄДРПОУ 07652214 (Далі - КЕВ м. Луганськ), юридична адреса: Україна, Донецька область, м. Слов`янськ, вул. Поштова, буд. 20; фактична адреса: Дніпропетровська область, м. Дніпро, просп. Яворницького Дмитра, буд. 36, ОСОБА_45 ІНФОРМАЦІЯ_8 , ІПН НОМЕР_13, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_23 , мешкає: АДРЕСА_24 , зловживаючи службовим становищем, діючи умисно, організував схему привласнення бюджетних коштів, виділених на закупівлю ліжок армійських, шляхом укладання прямих договорів без проведення процедур відкритих торгів у системі публічних закупівель «Прозорро», із залученням до організації поставок підконтрольних суб`єктів господарської діяльності (Далі - СГД) за цінами, що значно перевищують середньоринкові.
Таким чином, ОСОБА_46 , для досягнення своїх цілей, маючи значний вплив на своїх підлеглих працівників, використовуючи власний авторитет, надав вказівки уповноваженій особі з проведення закупівель КЕВ м. Луганськ ОСОБА_47 25.05.1982, ІПН НОМЕР_11 , зареєстрована за адресою: АДРЕСА_25 , мешкає: АДРЕСА_26 , про проведення фіктивного (формального) моніторингу ринкових цін на ліжка армійські та прийняття рішень щодо проведення у 2023 році зукупівлі без проведення процедури відкритих торгів з використанням системи публічних закупівель «Прозоро», обґрунтовуючи це нагальною потребою, при цьому зловживаючи постановою КМУ № 1275 від 11.11.2022 та 1178 від 11.10.2022, а також приховання від публічного доступу інформації про СГД на порталі публічних закупівель «Прозорро» (зазначено, як учасник оборонних закупівель).
Таким чином, у 2023 році, за вказівкою ОСОБА_48 та сприяння ОСОБА_49 , між КЕВ м. Луганськ та наразі невстановленим СГД, інформація про якого ОСОБА_50 навмисно прихована від публічного доступу на проталі публічних закупівель «Прозорро», укладено договір (ціна договору та інші відомості про закупівлю також приховані) на постачання ліжок за ціною 5 300,00 грн за одну одиницю товару, що значно перевищує середньоринкову ціну, чим спричинено збитки державному бюджету.
З матеріалів кримінального провадження вбачається, що до вчинення даного кримінального правопорушення причетні посадові особи ІНФОРМАЦІЯ_1 , які використовують приміщення ІНФОРМАЦІЯ_10 за адресою: АДРЕСА_27, а також приміщення, розташовані на території ІНФОРМАЦІЯ_11 (ЄДРПОУ НОМЕР_14) за адресами: АДРЕСА_28.
Також у ході слідства 29.04.2025 на підставі ухвали слідчого судді Печерського районного суду міста Києва, постановленої 22.04.2025 у справі № 757/17881/25-к проведено обшук за місцем знаходження ІНФОРМАЦІЯ_1 , а саме за адресою: АДРЕСА_29 за результатами якого вилучено речі та предмети, які не входили до переліку речей, дозвіл на відшукання яких прямо надано ухвалою слідчого судді, проте відносно яких у сторони обвинувачення існують обґрунтовані підстави вважати, що вилучене майно використовувалось як засоби та знаряддя вчинення злочину та містить відомості, які можуть бути використані, як доказ у кримінальному провадженні, а саме: мобільний телефон марки Samsung S23 Ultra (imei: НОМЕР_1 ) котрий належить ОСОБА_4 , мобільний телефон марки Aligator A220 (imei: НОМЕР_2 ), котрий належить ОСОБА_5 , мобільний телефон марки Infinix Smart 8 (imei: НОМЕР_3 , imei: НОМЕР_4 ), що належить ОСОБА_6 , а також документи: копія плану будівництва, реконструкції та капітального ремонту об`єктів загальновійськового та спеціального призначення Збройних сил України на 2025 рік (за бюджетною підпрограмою КПКВ 2101020/2/2 «Капітальний ремонт обєктів житлового фонду, загальновійськового та іншого призначення») - на 3 аркушах, копія змін №2 до плану будівництва, реконструкції та капітального ремонту об`єктів загальновійськового та спеціального призначення Збройних сил України на 2025 рік (за бюджетними підпрограмами КПКВ 2101020/2/2 «Капітальний ремонт обєктів житлового фонду, загальновійськового та іншого призначення», та КПКВ 2101020/35/8 «Матеріально-технічне забезпечення Збройних сил України за рахунок благодійної допомоги коштів отриманих від спрямування 10% частини податку на доходи фізичних осіб та коштів, отриманих у якості субвенції) - на 5 аркушах, оригінал листа №2459/4072 від 15.04.2025 року - на 1 аркуші, додаток до листа №525/548 від 10.04.2025 - на 17 аркушах, що належать ІНФОРМАЦІЯ_12
У зв`язку з вищевикладеним 29.04.2025 постановою слідчого наведені предмети визнано речовими доказами у кримінальному провадженні.
Прокурор вказує, що з метою всебічного, повного й неупередженого розслідування, встановлення всіх обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню, а також з метою збереження речових доказів, виникла необхідність у накладенні арешту на предмети, вилучені 29.04.2025 за результатами проведення вищевказаного обшуку.
Статтею 170 КПК України передбачено, що арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення: речових доказів.
Згідно ч. 10 ст. 170 КПК України арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.
Не може бути арештовано майно, якщо воно перебуває у власності добросовісного набувача, крім арешту майна з метою забезпечення збереження речових доказів.
Згідно ч. 2 ст. 173 КПК України, при вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя, суд повинен враховувати: 1) правову підставу для арешту майна; 2) можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої статті 170 КПК України); 3) наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення або суспільно небезпечного діяння, що підпадає під ознаки діяння, передбаченого законом України про кримінальну відповідальність (якщо арешт майна накладається у випадках, передбачених пунктами 3, 4 частини другої статті 170 КПК України); 3-1) можливість спеціальної конфіскації майна (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 2 частини другої статті 170 цього Кодексу); 4) розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 4 частини другої статті 170 цього Кодексу); 5) розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження; 6) наслідки арешту майна для підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб.
Так, слідчим суддею встановлено, що 29.04.2025 постановою слідчого наведені предмети визнано речовими доказами у кримінальному провадженні.
Прокурором доведено, що вказане майно могло бути набуто кримінально протиправним шляхом та отримано внаслідок вчинення кримінального правопорушення, тобто відповідає критеріям визначеним ст. 98 КПК України, та у випадку не накладення арешту на вказане майно, це може призвести до подальшого відчуження або до інших наслідків, які можуть перешкоджати досудовому розслідуванню.
За викладених обставин, враховуючи правове обґрунтування клопотання, яке відповідає положенням ст. ст. 170-173 КПК України, приходжу до переконання, що клопотання слідчого про накладення арешту на майно підлягає задоволенню з метою збереження речових доказів, задля забезпечення дієвості та об`єктивності розслідування у вказаному кримінальному провадженні, оскільки незастосування арешту може призвести до відчуження майна.
Приходячи до такого висновку, слідчий суддя враховує й те, що в даному випадку обмеження права власності є розумним і співрозмірним завданням кримінального провадження та обставини кримінального провадження станом на час прийняття рішення вимагають вжиття такого методу державного регулювання як накладення арешту. При цьому, доказів негативних наслідків від застосування такого заходу забезпечення кримінального провадження слідчим суддею не встановлено.
Таким чином, клопотання підлягає задоволенню.
На підставі викладеного і керуючись ст. ст. 107, 131, 132, 170-173, 309 КПК України, слідчий суддя,-
У Х В А Л И В :
Клопотання прокурора групи прокурорів у кримінальному провадженні - прокурора відділу захисту інтересів дітей та протидії домашньому насильству Рівненської обласної прокуратури ОСОБА_3 про арешт майна - задовольнити.
Накласти арешт на майно, тимчасово вилучене за адресою: АДРЕСА_29 , а саме: мобільний телефон марки Samsung S23 Ultra (imei: НОМЕР_1 ) котрий належить ОСОБА_4 , мобільний телефон марки Aligator A220 (imei: НОМЕР_2 ), котрий належить ОСОБА_5 , мобільний телефон марки Infinix Smart 8 (imei: НОМЕР_3 , imei: НОМЕР_4 ), що належить ОСОБА_6 , а також документи: копія плану будівництва, реконструкції та капітального ремонту об`єктів загальновійськового та спеціального призначення Збройних сил України на 2025 рік (за бюджетною підпрограмою КПКВ 2101020/2/2 «Капітальний ремонт об`єктів житлового фонду, загальновійськового та іншого призначення») - на 3 аркушах, копія змін №2 до плану будівництва, реконструкції та капітального ремонту об`єктів загальновійськового та спеціального призначення Збройних сил України на 2025 рік (за бюджетними підпрограмами КПКВ 2101020/2/2 «Капітальний ремонт об`єктів житлового фонду, загальновійськового та іншого призначення», та КПКВ 2101020/35/8 «Матеріально-технічне забезпечення Збройних сил України за рахунок благодійної допомоги коштів отриманих від спрямування 10% частини податку на доходи фізичних осіб та коштів, отриманих у якості субвенції) - на 5 аркушах, оригінал листа №2459/4072 від 15.04.2025 року - на 1 аркуші, додаток до листа №525/548 від 10.04.2025 - на 17 аркушах, що належать ІНФОРМАЦІЯ_12
Підозрюваний, його захисник, інший власник або володілець майна, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково.
Ухвала підлягає негайному виконанню.
Ухвала про накладення арешту може бути оскаржена безпосередньо до Київського апеляційного суду протягом 5 днів з дня її оголошення.
Слідчий суддя ОСОБА_1