Єдиний державний реєстр судових рішень Справа № 296/4385/25
3/296/1230/25
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"19" травня 2025 р. м.Житомир
Суддя Корольовського районного суду м. Житомира Франчук С.В., розглянувши на загальних підставах справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від УПП в Житомирській області, про притягнення до адміністративної відповідальності громадянина України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНКОПП НОМЕР_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 126 КУпАП,
УСТАНОВИВ:
Корольовському районному суду м. Житомира 24.04.2025 надано протокол про адміністративне правопорушення та додані до нього матеріали вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 126 КУпАП.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 № 305618 від 19.04.2025, ОСОБА_1 19.04.2025 в м. Житомирі по вул. Промислова, 20, не маючи права керувати транспортними засобами, повторно протягом року керував транспортним засобом марки ВАЗ 21111, д. н. з. НОМЕР_2 без посвідчення водія на право керування транспортними засобами, чим порушив вимоги п. 2.1.а ПДР, за що ч. 5 ст. 126 КУпАП передбачена відповідальність.
В судове засідання ОСОБА_1 не з`явився, будь-яких заяв, клопотань про відкладення розгляду справи не надав, причини неявки не повідомив, хоча про час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, що підтверджується довідками про доставку SMS-повідомлення від 29.04.2025, 08.05.2025.
Частиною 1 ст. 268 КУпАП визначено, що справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.
Відповідно до ч. 2 ст. 268 КУпАП, при розгляді справ про адміністративні правопорушення, передбачені ч. 5 ст. 126 КУпАП, присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, не є обов`язковою.
З оглядуна зазначеніправові нормита беручидо увагипрактику Європейськогосуду зправ людини,відповідно доякої сторона,яка задіянав ходісудового розгляду,зобов`язаназ розумнимінтервалом часусама цікавитисьпровадженням уїї справі,добросовісно користуватисьналежними їйпроцесуальними правамі неухильновиконувати процесуальніобов`язки,суддя вважаєза можливепровести розглядсправи завідсутності ОСОБА_1 .
Судом досліджено письмові докази, а саме: протокол проадміністративне правопорушеннясерії ЕПР1№ 305618від 19.04.2025;копію постановисерії ЕНА№ 4540802від 19.04.2025про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 4 ст. 126 КУпАП та накладення адміністративного стягнення у виді штрафу; довідки ВАП УПП в Житомирській області від 21.04.2025 про те, що ОСОБА_1 посвідчення водія не отримував та відповідно до постанови серії ББА № 108811 від 22.08.2024 притягався до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 126 КУпАП; копію постанови серії ББА № 108811 від 22.08.2024; рапорт поліцейського УПП в Житомирській області Ковальова В.П. від 19.04.2024.
Дослідивши матеріалисправи,суд доходитьвисновку продоведеність вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 126 КУпАП.
Згідно з п. 2.1 а) ПДР, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10.10.2001 № 1306, водій механічного транспортного засобу повинен мати при собі посвідчення на право керування транспортним засобом відповідної категорії.
Досліджені судомдокази єналежними,допустимими,узгоджуються міжсобою тадоводять вину ОСОБА_1 у порушенні вимог п. 2.1 а) ПДР та вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 126 КУпАП.
Обставин,які пом`якшуютьчи обтяжуютьвідповідальність ОСОБА_1 за вчинене адміністративне правопорушення не встановлено.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, суб`єктивне ставлення правопорушника до вчинених правопорушень, суддя вважає за необхідне накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами в межах санкції, передбаченої ч. 5 ст. 126 КУпАП.
Оскільки у ОСОБА_1 в приватній власності відсутні транспортні засоби, додаткове стягнення у виді оплатного вилучення транспортного засобу судом не застосовується.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП та ст. 4 Закону України «Про судовий збір», у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення, особою, на яку накладено таке стягнення, сплачується судовий збір в розмірі, що становить 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року (у 2025 році 3028 грн).
На підставі викладеного, керуючись ст. 7, 247, 251, 280, 283-285 КУпАП, суддя
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 126 КУпАП та застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі двох тисяч чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян в сумі 40 800 (сорок тисяч вісімсот) гривень з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 5 (п`ять) років без оплатного вилучення транспортного засобу.
Штраф стягнути за реквізитами: отримувач коштів ГУК у Житомирській області/Житомир обл./21081300; код отримувача 37976485; банк отримувача Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача 899998; рахунок отримувача UА368999980313060149000006001; код класифікації доходівбюджету 21081300; найменування кодукласифікації доходівбюджету Адміністративні штрафи у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави, в особі ДСА України, судовий збір у розмірі 605 (шістсот п`ять) грн 60 коп (отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106; код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783; банк отримувача Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача (МФО) 899998; рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001; код класифікації доходівбюджету 22030106).
Роз`яснити особі, щодо якої застосовано адміністративне стягнення, що відповідно до вимог ч. 1 ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через 15 (п`ятнадцять) днів з дня вручення йому копії постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніше як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Відповідно до вимог ст. 308 КУпАП, у разі несплати правопорушником штрафу у строк, встановлений ч. 1 ст. 307 КУпАП, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника. У порядку примусового виконання про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу.
Постанова може бути оскаржена до Житомирського апеляційного суду через Корольовський районний суд м. Житомира протягом 10 днів з дня її проголошення.
Cуддя С. В. Франчук