Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
23 листопада 2010 р. справа № 2а-24293/10/0570
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови: <година >
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Череповського Є.В.
при секретарі Могілевська І.Б.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Прокурора Тельманівського району в інтересах держави в
особі Тельманівського районного центру зайнятості
до Відкритого акціонерного товариства «Тельманівський
кар’єр»
про стягнення заборгованості в розмірі 96 129,75 гривень
В С Т А Н О В И В:
Позивач, Прокурор Тельманівського району в інтересах держави в осбі Тельманівського районного центру зайнятості, звернувся до суду з позовом до Відкритого акціонерного товариства «Тельманівський кар’єр» про стягнення заборгованості в розмірі 96 129,75 гривень.
В обґрунтування позову зазначив, що відповідач зареєстрований як платник страхових внесків на випадок безробіття в Тельманівському районному центрі зайнятості
Також позивач зазначив, що 09 серпня 2010 року у ВАТ «Тельманівський кар’єр» Тельманівським районним центром зайнятості була проведена документальна перевірка щодо правильності нарахування, своєчасності та повноти сплати страхових внесків.
В результаті документальної перевірки відповідача складено Акт перевірки від 09.08.2010 року № 48, яким встановлено у відповідача недоїмку по сплаті страхових внесків у розмірі 93 557,23 гривень, яка утворилась за період з 01.05.2009 року по 30.06.2010 року, у зв’язку з чим відповідачу було нараховано пеню в розмірі 2 572,52 гривень.
До теперішнього часу сума заборгованості та пені не сплачені.
На підставі викладеного позивач просив стягнути з відповідача заборгованість зі сплати страхових внесків (недоїмку) у розмірі 93557,23 гривень та пеню в розмірі 2 572,52 гривень.
В судовому засіданні прокурор та представник позивача підтримали позовні вимоги, просили задовольнити їх в повному обсязі.
Представник відповідача у судове засідання не з’явився, про час, дату та місце слухання справи був повідомлений належним чином.
За таких обставин і відповідно до ст. 128 КАС суд визнав можливим розглянути справу без участі представника відповідача та на підставі доказів наявних у матеріалах справи.
Заслухавши пояснення прокурора та представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Так, судом встановлено, що відповідач зареєстрований в Тельманівському районному центрі зайнятості як платник страхових внесків на випадок безробіття.
На підставі п. 2 ст. 121 Конституції України на органи прокуратури України покладено функції представництва інтересів держави у суді.
Відповідно до ч. 2 ст. 36-1 ЗУ «Про прокуратуру» підставою представництва органами прокуратури України в суді інтересів держави є наявність порушень або загрози порушень економічних, політичних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчиняються у відносинах між ними або державою.
Згідно зі статтею 12 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» функції робочих органів виконавчої дирекції Фонду покладаються на центр зайнятості Автономної Республіки Крим, обласні, Київський і Севастопольський міські, районні, міськрайонні, міські та районні у містах центри зайнятості.
Відповідно до ч. 2 ст. 34 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» Фонд зобов’язаний: забезпечувати збір страхових внесків; виплачувати забезпечення та надавати соціальні послуги, передбачені цим Законом; вживати заходів до раціонального використання коштів і забезпечення фінансової стабільності Фонду; контролювати правильність нарахування, своєчасність сплати страхових внесків, а також витрат за страхуванням на випадок безробіття, передбачених цим Законом та іншими нормативно-правовими актами з питань страхування на випадок безробіття, правильність призначення роботодавцем та виплати застрахованим особам допомоги по частковому безробіттю; щорічно складати звіт про результати своєї діяльності та подавати його Кабінету Міністрів України; інформувати застрахованих осіб про результати своєї роботи через засоби масової інформації.
Позивачем проведено перевірку відповідача щодо правильності нарахування, своєчасності і повноти перерахування страхових внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття.
За результатами цієї перевірки складено Акт перевірки № 48 від 09.08.2010 року, яким виявлено у відповідача недоїмку по сплаті страхових внесків на випадок безробіття у розмірі 93 557,23 гривень, у зв’язку з чим відповідачу було нараховано пеню в розмірі 2 572,52 гривень.
Згідно п.2 ч.2 ст.35 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» роботодавець зобов’язаний своєчасно та в повному розмірі сплачувати страхові внески.
Абзацом першим ч. 3 ст. 17 зазначеного Закону, п.5.6. Інструкції «Про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття», затвердженої наказом Мінпраці та соціальної політики України від 18.12.2000р. № 339 із змінами та доповненнями, перерахування страхових внесків здійснюється страхувальниками одночасно з одержанням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу), у тому числі в безготівковій чи натуральній формі, або виручки від реалізації товарів (послуг).
Відповідно до абзацу другого ч. 1 ст. 38 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», абзацу 2 п.9.1 Інструкції у разі несвоєчасної сплати страхових внесків або неповної їх сплати страхувальники сплачують суму простроченої заборгованості зі сплати страхових внесків, суми донарахованих контролюючим органом страхових внесків (недоїмки), штраф та пеню.
Абзацом другим частини четвертої статті 38 зазначеного Закону визначено, що право накладати фінансові санкції та адміністративні штрафи від імені Фонду мають керівник виконавчої дирекції Фонду, його заступники, керівники робочих органів виконавчої дирекції Фонду центру зайнятості Автономної Республіки Крим, обласних, Київського і Севастопольського міських, районних, міськрайонних, міських та районних у містах центрів зайнятості та їх заступники.
Згідно ст. 67 Конституції України кожен зобов’язаний сплачувати збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до пункту 30 статті 2 Бюджетного кодексу України органи стягнення - податкові, митні та інші державні органи, яким відповідно до закону надано право стягнення до бюджету податків, зборів (обов'язкових платежів) та інших надходжень.
Таким чином, оскільки відповідач не сплатив суму недоїмки та пені в добровільному порядку, суд задовольняє позовні вимоги в повному обсязі.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 8-11, 17-20, 69-72, 88, 158-163, 167, 185, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України,
П О С Т А Н О В И В:
Позов Прокурора Тельманівського району в інтересах держави в особі Тельманівського районного центру зайнятості – робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття до Відкритого акціонерного товариства «Тельманівський кар’єр» про стягнення заборгованості в розмірі 96 129,75 гривень, задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з Відкритого акціонерного товариства «Тельманівський кар’єр» (87100, смт. Тельманове, Донецька область, вул. Леніна, 117, ЄДРПОУ 04628681) на користь Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття в особі Тельманівського районного центру зайнятості (87100, Донецька область, смт. Тельманове, вул. Леніна, 156, ЄДРПОУ 22017550) суму 96 129,75 гривень, з них:
- заборгованість зі сплати страхових внесків (недоїмку) у розмірі 93 557,23 гривень.
- пеню в сумі 2 572,52 гривень.
Постанова набирає законної сили в порядку передбаченому ст. 254 КАС України.
Постанова прийнята у нарадчій кімнаті та проголошена у судовому засіданні 23 листопада 2010 року.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення апеляційної скарги. У разі застосування судом ч. 3 ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У випадку подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Череповський Є.В.