Рішення № 127435359, 19.05.2025, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
19.05.2025
Номер справи
160/31238/24
Номер документу
127435359
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 травня 2025 рокуСправа №160/31238/24

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі: головуючого - судді Савченка А.В., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін у письмовому провадженні адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_1 ) що діє у власних інтересах та в інтересах малолітної дитини ОСОБА_2 до Управління соціальної та ветеранської політики Кам`янської районної державної адміністрації Дніпропетровської області (ідентифікаційний код юридичної особи в ЄДРПОУ: 44389251, місцезнаходження: 51600, Дніпропетровська область, м. Верхньодніпровськ, пл. Поля Олександра, буд. 5) про визнання дій протиправними та скасування рішення-,

установив:

Позивач 25.11.2024р. звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовною заявою, в якій просить:

- визнати протиправним рішення Управління соціальної та ветеранської політики Кам`янської районної державної адміністрації Дніпропетровської області (ідентифікаційний код юридичної особи в ЄДРПОУ: 44389251, місцезнаходження: 51600, Дніпропетровська область, м. Верхньодніпровськ, пл. Поля Олександра, буд. 5) 1456512570-2024-2 від 03 травня 2024 року, яким було відмовлено ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП: НОМЕР_2 , ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , РНОКПП: НОМЕР_3 , в призначені допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам..

- зобов`язати Управління соціальної та ветеранської політики Кам`янської районної державної адміністрації Дніпропетровської області (ідентифікаційний код юридичної особи в ЄДРПОУ: 44389251, місцезнаходження: 51600, Дніпропетровська область, Верхньодніпровськ, пл. Поля Олександра, буд. 5) призначити виплату допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКІШІ: НОМЕР_1 , ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП: НОМЕР_2 , ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , РНОКПП: НОМЕР_3 , з 01 травня 2024 року.

В обґрунтування позову, позивач зазначає, що у квітні 2022 року через російську агресію позивачка з донькою та сином виїхали з Харкова і зареєструвалися як внутрішньо переміщені особи в смт Дніпровське. Управління соціального захисту взяло їх на облік та видало відповідні довідки. З 1 квітня 2022 по 31 січня 2024 року сім`я отримувала щомісячну допомогу на проживання за постановою КМУ № 332: 3 000 грн на доньку й 2 000 грн на позивачку (5 000 грн загалом), а син отримував кошти окремо на свій рахунок. Після змін у порядку виплат (липеньсерпень 2023) остання виплата надійшла в лютому 2024 року. 18 березня 2024 року позивачка подала заяву на продовження допомоги, але 22 березня їй відмовили через нібито перевищення середньомісячного доходу. 03 травня 2024 року позивачка знову звернулася із заявою, але 22 травня отримала повторну відмову: середньомісячний дохід родини нібито перевищував чотири прожиткові мінімуми (9 444 грн). Вважаючи такі дії протиправними, позивачка звернулась до суду з цим позовом.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 27.11.2024 р. позов залишено без руху. Встановлено позивачу строк десять днів з дня отримання копії цієї ухвали, для усунення недоліків, а саме: надати рішення Управління соціальної та ветеранської політики Кам`янської районної державної адміністрації Дніпропетровської області №1456512570-2024-2 від 03 травня 2024 року; надати заяву про поновлення строку звернення до суду із зазначенням поважних причин пропуску строку звернення до суду та доказів на підтвердження поважності цих причин.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 13.01.2025 р. відкрито провадження у цій справі. Заяву ОСОБА_1 що діє у власних інтересах та в інтересах малолітної дитини ОСОБА_2 про поновлення строку звернення до суду задоволено. Поновлено ОСОБА_1 що діє у власних інтересах та в інтересах малолітної дитини ОСОБА_2 строк звернення до суду в адміністративній справі №160/31238/24.

Крім того, цією ухвалою зобов`язано Управління соціальної та ветеранської політики Кам`янської районної державної адміністрації Дніпропетровської області:

- надати всі документи, які стали підстваою для винесення оскаржуваного рішення Управління соціальної та ветеранської політики Кам`янської районної державної адміністрації Дніпропетровської області №1456512570-2024-2 від 03 травня 2024 року.

30 січня 2025 року від відповідача надійшли витребовані судом документи.

30 січня 2025 року від відповідача (засобами поштового зв`язку) надійшов відзив, в якому він заперечуючи проти позовних вимог, зазначив, що сім`я ОСОБА_5 була на обліку ВПО з 22.04.2022 р. і автоматично отримувала виплати до 01.03.2024 р.; після змін, внесених постановою КМУ № 94, потрібна нова заява. Заяви від 18.03 та 03.05.2024 р. були відхилені, бо середньомісячний дохід сім`ї перевищив допустимі 9 444 грн на особу; 27.12.2024 р. після чергового звернення допомогу поновлено з 30.12.2024 р. Відповідач підкреслює, що неповнолітня донька й син-студент у складі сім`ї враховані. Управління пояснює методику: розрахунок доходу здійснено за І квартал 2024 р. на підставі даних ПФУ й ДПС через ЄІССС; у дохід включені винагороди за договорами ЦПХ до утримання податків. Підсумковий показник 9 529,76 грн на особу перевищує норматив, тому відмову вважають законною.

31 січня 2025 року від відповідача (через систему Електронний суд) надійшли відзиви аналогічні поданому 30 січня 2025 року.

31 січня 2025 року від відповідача надійшли витребовані судом документи.

Відповідно до ч.1 ст.257 КАС України за правилами спрощеного позовного провадження розглядаються справи незначної складності.

Частинами 5, 8 ст.262 КАС України передбачено, що суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами. При розгляді справи за правилами спрощеного позовного провадження суд досліджує докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи.

Зважаючи на наведене та відповідно до вимог ст.ст. 257, 262 КАС України, справу розглянуто за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи у письмовому провадженні.

Дослідивши матеріали справи та докази, проаналізувавши зміст норм матеріального, що регулюють спірні правовідносини, суд виходить із такого.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 є громадянкою України, що підтверджується паспортом громадянина України у формі книжечки зразку 1994 року серії НОМЕР_4 .

До складу сім`ї позивача входять її діти, а саме: повнолітній ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та малолітня дитина ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 .

ОСОБА_1 та її донька ОСОБА_2 а також повнолітній син ОСОБА_3 взяті на облік як внутрішньо переміщені особи в смт.Дніпровське, Дніпропетровської області, що підтверджується відомостями, які містяться в довідках про взяття на облік внутрішньо переміщених осіб від 22.04.2022 №1220-7000916658, від 22.04.2022 №1220-7000917399 та від 29.04.2022 №1220-5001448777 відповідно.

Як зазначає, позивачка після березневих змін до Порядку надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2022 року № 332 «Деякі питання виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам» вона 18 березня 2024 року звернулась до відповідача із заявою про надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам встановленої форми.

Рішенням Управління соціальної та ветеранської політики Кам`янської районної державної адміністрації Дніпропетровської області від 22.03.2024 р. № 1456512570-2024-1 позивачу було відмовлено в подовжені допомоги у зв`язку з тим, що середньомісячний дохід сім`ї перевищує 9444,00 грн.

03 травня 2024 року позивачка повторно звернулась до відповідача із заявою про надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам встановленої форми.

Рішенням Управління соціальної та ветеранської політики Кам`янської районної державної адміністрації Дніпропетровської області від 03.05.2024 р. № 1456512570-2024-2 Позивачу було відмовлено в подовжені допомоги у зв`язку з тим, що середньомісячний сукупний дохід на одного члена сім`ї перевищує чотири розміри прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Відповідно до розрахунку середньомісячного сукупного доходу сім`ї (до протоколу №661059) дохід ОСОБА_3 становить за січень 2024 року 13736,00 грн.; за лютий 2024 року 13736,00 грн.; за березень 2024 року 13736,00 грн. Дохід у ОСОБА_2 відсутній. Дохід ОСОБА_1 за січень 2024 року 14853,29 грн.; за лютий 2024 року 14853,29 грн.; за березень 2024 року 14853,29 грн.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 отримувала дохід від договору ЦПХ №РАН/UKR/SC/2023/154, за січень 2024 року у розмірі 11736,00 грн, утримано ПДФО 2212,48 грн, утримано ВЗ 176,04 грн., сума до сплати 9447,48 грн.; за лютий 2024 року у розмірі 11736,00 грн, утримано ПДФО 2212,48 грн, утримано ВЗ 176,04 грн., сума до сплати 9447,48 грн.; за березень 2024 року у розмірі 11736,00 грн, утримано ПДФО 2212,48 грн, утримано ВЗ 176,04 грн., сума до сплати 9447,48 грн.

Судом встановлено, що ОСОБА_3 отримував дохід від договору ЦПХ №РАН/UKR/SC/2023/156, за січень 2024 року у розмірі 11736,00 грн, утримано ПДФО 2212,48 грн, утримано ВЗ 176,04 грн., сума до сплати 9447,48 грн.; за лютий 2024 року у розмірі 11736,00 грн, утримано ПДФО 2212,48 грн, утримано ВЗ 176,04 грн., сума до сплати 9447,48 грн.; за березень 2024 року у розмірі 11736,00 грн, утримано ПДФО 2212,48 грн, утримано ВЗ 176,04 грн., сума до сплати 9447,48 грн.

Не погоджуючись із вказаними відмовами позивачка звернулась до суду із цим позовом.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зважає на таке.

Відповідно до частини другоїстатті 19 Конституції Україниоргани державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбаченіКонституцієюта законами України.

Статтею 46 Конституції Українипередбачено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд враховує, щоЗакон України від 20.10.2014 №1706 «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб»(далі - Закон №1706) відповідно доКонституціїта законів України, міжнародних договорів України, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, встановлює гарантії дотримання прав, свобод та законних інтересів внутрішньо переміщених осіб.

Відповідно до частини 1статті 1 Закону №1706внутрішньо переміщеною особою є громадянин України, іноземець або особа без громадянства, яка перебуває на території України на законних підставах та має право на постійне проживання в Україні, яку змусили залишити або покинути своє місце проживання у результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру.

За частиною 1 та 2статті 4 Закону №1706факт внутрішнього переміщення підтверджується довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, що діє безстроково, крім випадків, передбаченихстаттею 12 цього Закону. Підставою для взяття на облік внутрішньо переміщеної особи є проживання на території, де виникли обставини, зазначені встатті 1 цього Закону, на момент їх виникнення.

Частиною 1статті 5 Закону №1706визначено, що довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи засвідчує місце проживання внутрішньо переміщеної особи на період наявності підстав, зазначених устатті 1 цього Закону.

Механізм надання допомоги на проживання ВПО визначений Порядком надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам, затвердженимпостановою КМУ від 20.03.2022 №332(надалі - Порядок №332).

Пунктом 2 Порядку №332 передбачено, що допомога надається особам, які перемістилися з тимчасово окупованої Російською Федерацією території України, а також території адміністративно-територіальних одиниць, де проводяться бойові дії та що визначені в переліку адміністративно-територіальних одиниць, на території яких платникам єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, які перебувають на обліку на відповідній території, може надаватися допомога в рамках Програми «єПідтримка», затвердженомуРозпорядженням КМУ від 06.03.2022 №204.

Згідно з п. 3 Порядку №332 (у редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин), допомога надається щомісячно з місяця звернення на період введення воєнного стану та одного місяця після його припинення чи скасування на кожну внутрішньо переміщену особу, відомості про яку включено до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб, у таких розмірах: для осіб з інвалідністю та дітей - 3000 гривень; для інших осіб - 2000 гривень. Допомога виплачується за повний місяць незалежно від дати звернення за її наданням та дати припинення чи скасування воєнного стану. Допомога внутрішньо переміщеним особам, які звернулися за її наданням до 14.04.2022, надається починаючи з березня 2022 року.

Допомога на проживання призначається автоматично без подання додаткового звернення внутрішньо переміщеним особам, які станом на 01.03.2022 отримували щомісячну адресну допомогу внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, відповідно до Постанови №505. Виплата допомоги внутрішньо переміщеним особам за місяці, у яких вони отримували щомісячну адресну допомогу внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, у тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, не здійснюється.

Допомога не надається внутрішньо переміщеним особам, які були обліковані як внутрішньо переміщені особи до 24.02.2022 у регіонах, що не включені до переліку, зазначеному в абзаці 1 пункті 2 цього Порядку, за винятком осіб, які отримували щомісячну адресну допомогу внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, у тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.

З наведеного правового регулювання вбачається, що допомога надається внутрішньо переміщеним особам, які обліковані як внутрішньо переміщені особи до 24.02.2022 у регіонах, що включені до переліку, зазначеному в абз. 1 п. 2 цього Порядку (тимчасово окуповані російською федерацією території України), а також території адміністративно-територіальних одиниць, де проводяться бойові дії та що визначені в переліку адміністративно-територіальних одиниць, на території яких платникам єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, які перебувають на обліку на відповідній території, може надаватися допомога в рамках Програми «єПідтримка», затвердженомуРозпорядженням КМУ від 06.03.2022 №204.

Згідно переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією, затвердженого Наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України 22 грудня 2022 року № 309 (із змінами відповідно Наказу № 120 від 23 квітня 2024 року), Дергачівська міська територіальна громада відноситься до територій на якій з 13.09.2022 можливе виникнення бойових дій, дата припинення можливості бойових дій відсутня.

Відповідно п. 1 постанови Кабінету Міністрів України від 26.01.2024 № 94 «Деякі питання соціальної підтримки внутрішньо переміщених осіб та інших вразливих категорій осіб» (в редакції від 28.03.2024) виплата допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам продовжується автоматично з 1 лютого 2024 р. на один місяць без додаткового звернення для осіб, у яких у січні 2024 р. закінчився шестимісячний період отримання такої допомоги;

подання заяви для продовження виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам, які мають право на її продовження після 1 березня 2024 р. відповідно доПорядку надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2022 р. № 332 Деякі питання виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам (Офіційний вісник України, 2022 р., № 26, ст. 1418; 2023 р., № 69, ст. 3990), може бути здійснено з 1 лютого 2024 р.;

допомога на проживання внутрішньо переміщеним особам, які мають на неї право та звернулися за продовженням її виплати з особисто поданою заявою у лютому - квітні 2024 р., призначається і виплачується починаючи з 1 березня 2024 року.

Відповідно до п. 13-2 Порядку №332, для отримувачів допомоги, які не підпадають під діюпункту 13-1, та які перемістилися (повторно перемістилися) з 1 січня 2022 р. з територій, включених допереліку територій, для яких не визначена дата завершення бойових дій (припинення можливості бойових дій) або тимчасової окупації, допомога призначається на другий шестимісячний період на підставі подання заяви на осіб із складу членів сім`ї, якщо середньомісячний сукупний дохід на одного отримувача в такій сім`ї протягом тримісячного періоду, за який враховуються доходи на момент продовження виплати допомоги, не перевищує чотирьох розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, на 1 січня року, в якому приймається рішення про призначення допомоги, та у разі, коли:

у складі сім`ї або серед отримувачів допомоги є непрацююча працездатна особа, яка виховує дитину віком до 18 років, або в сім`ї виховується троє і більше дітей віком до 18 років, всі діти проживають в сім`ї і не виховуються в інтернатних закладах та:

фактичним місцем проживання (перебування) такої сім`ї є території, на яких ведуться бойові дії або території можливих бойових дій, для яких не визначена дата завершення бойових дій (припинення можливості бойових дій), території активних бойових дій, що включені допереліку територій; або

сім`я проживає на території, для якої визначена дата завершення бойових дій, включеній допереліку територій, та території, що не включена до переліку територій, але у закладах дошкільної освіти та/або закладах загальної середньої освіти, що розташовані на території територіальної громади, на якій проживає така сім`я, відсутні місця або навчання проводиться он-лайн, дистанційно (повністю або частково). Для такої сім`ї допомога призначається, якщо відомості про відсутність місць у закладах дошкільної освіти та/або закладах загальної середньої освіти або про те, що навчання в таких закладах проводиться в режимі он-лайн, дистанційно (повністю або частково), отримані шляхом інформаційної взаємодії між органами соціального захисту населення та органів управління у сфері освіти.

ЗгідноЗакону України «Про державний бюджет України на 2024 рік», прожитковий мінімуму для осіб, які втратили працездатність становить, 2361,00 грн.

Враховуючи, що позивач на дату подачі заяви про виплату допомоги не працювала та до складу сім`ї позивача входить дитина віком до 18 років та повнолітній син, тому середньомісячний дохід на одного отримувача в сім`ї, яка потребує допомоги на проживання не повинен перевищувати 9444,00 грн. (2361х4=9444).

Пунктом 14 Порядку №332 визначено, що період, за який враховуються доходи, становить один квартал, що передує місяцю, який передує місяцю звернення за призначенням або продовженням виплати допомоги на другий шестимісячний період, або три місяці, що передують місяцю звернення за допомогою або продовженням виплати допомоги на другий шестимісячний період.

Обчислення середньомісячного сукупного доходу отримувача для призначення допомоги проводиться шляхом ділення на 3 загальної суми сукупного доходу осіб за період, за який враховуються доходи.

Середньомісячний сукупний дохід на одного отримувача обчислюється шляхом ділення середньомісячного сукупного доходу сім`ї на кількість членів сім`ї.

Середньомісячний сукупний дохід сім`ї обчислюється відповідно до Порядку обчислення середньомісячного сукупного доходу сім`ї (домогосподарства) для усіх видів державної соціальної допомоги, затвердженогопостановою Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 р. № 632 «Деякі питання виплати державної соціальної допомоги»(Офіційний вісник України, 2020 р., № 61, ст. 1981).

Позивачка звернулась за призначенням допомоги 03.05.2024, тому відповідач мав право врахувати її доходи за квартал, що передує місяцю звернення за призначенням допомоги, тобто за I квартал 2024 року.

У відповідності до пункту 4 Порядку обчислення середньомісячного сукупного доходу сім`ї (домогосподарства) для усіх видів державної соціальної допомоги, затвердженогопостановою Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 № 632(даліПорядок №632) до середньомісячного сукупного доходу враховуються такі доходи, зокрема заробітна плата в розмірі, що залишаєтьсяпісля сплати податку на доходи фізичних осіб.

Згідно п. 6 Порядку №632 до середньомісячного сукупного доходу не включається державна соціальна допомога, для призначення якої обчислюється сукупний дохід.

Згідно п. 4 Порядку №632 до середньомісячного сукупного доходу враховуються такі доходи: допомога по безробіттю, інші страхові виплати, які призначаються фондами соціального страхування.

Відповідно до абз. 4 п. 13 Порядку №632фактично отримані особами доходи- у разі, коли протягом періоду, за який враховуються доходи, вони отримували хоча б один із таких видів доходів, зокрема, допомога по безробіттю, допомога по частковому безробіттю відповідно достатті 47 Закону України «Про зайнятість населення».

Як встановлено судом, рішенням Управління соціальної та ветеранської політики Кам`янської районної державної адміністрації Дніпропетровської області від 03.05.2024 р. № 1456512570-2024-2 Позивачу було відмовлено в подовжені допомоги у зв`язку з тим, що середньомісячний сукупний дохід на одного члена сім`ї перевищує чотири розміри прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Відповідно до розрахунку середньомісячного сукупного доходу сім`ї (до протоколу №661059) дохід ОСОБА_3 становить за січень 2024 року 13736,00 грн.; за лютий 2024 року 13736,00 грн.; за березень 2024 року 13736,00 грн. Дохід у ОСОБА_2 відсутній. Дохід ОСОБА_1 за січень 2024 року 14853,29 грн.; за лютий 2024 року 14853,29 грн.; за березень 2024 року 14853,29 грн.

Тобто, відповідно до вказаного розрахунку сукупний дохід сім`ї за січень 2024 становить 28589,29 грн. (за лютий та березень 2024 року сума не змінюється).

Відповідно сукупний дохід на одного отримувача становить 9529, 76 грн.

З цього приводу відповідач і відмовив у виплаті допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам.

Однак, суд зазначає, що у відповідності до пункту 4 Порядку обчислення середньомісячного сукупного доходу сім`ї (домогосподарства) для усіх видів державної соціальної допомоги, затвердженогопостановою Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 № 632(даліПорядок №632) до середньомісячного сукупного доходу враховуються такі доходи, зокрема заробітна плата в розмірі, що залишаєтьсяпісля сплати податку на доходи фізичних осіб.

Як встановлено судом, відповідач при обчисленні сукупного доходу врахував дохід від договору ЦПХ №РАН/UKR/SC/2023/156 та дохід від договору ЦПХ №РАН/UKR/SC/2023/154 у розмірі 11736,00 грн. на кожний місяць (січень, лютий, березень 2024 року).

При цьому, судом встановлено, що ОСОБА_1 отримувала дохід від договору ЦПХ №РАН/UKR/SC/2023/154, за січень 2024 року у розмірі 11736,00 грн, утримано ПДФО 2212,48 грн, утримано ВЗ 176,04 грн., сума до сплати 9447,48 грн.; за лютий 2024 року у розмірі 11736,00 грн, утримано ПДФО 2212,48 грн, утримано ВЗ 176,04 грн., сума до сплати 9447,48 грн.; за березень 2024 року у розмірі 11736,00 грн, утримано ПДФО 2212,48 грн, утримано ВЗ 176,04 грн., сума до сплати 9447,48 грн.

Судом встановлено, що ОСОБА_3 отримував дохід від договору ЦПХ №РАН/UKR/SC/2023/156, за січень 2024 року у розмірі 11736,00 грн, утримано ПДФО 2212,48 грн, утримано ВЗ 176,04 грн., сума до сплати 9447,48 грн.; за лютий 2024 року у розмірі 11736,00 грн, утримано ПДФО 2212,48 грн, утримано ВЗ 176,04 грн., сума до сплати 9447,48 грн.; за березень 2024 року у розмірі 11736,00 грн, утримано ПДФО 2212,48 грн, утримано ВЗ 176,04 грн., сума до сплати 9447,48 грн.

Отже, сума доходів сім`ї позивачки є такою:

Січень 2024 рік (9 447,48 +9 447,48 + 2000 +545, 54+2 571,75 = 24 012,25 (двадцять чотири тисячі дванадцять гривень 25 копійок) є сукупний дохід сім`ї на місяць, який потрібно ділити на 3 осіб (кількість членів сім`ї) = 8 004,08 (вісім тисяч чотири гривні 08 копійок) середньомісячний сукупний дохід на одного члена сім`ї.

Лютий 2024 рік (9 447,48 + 9 447,48 + 2000 + 545,54 + 2 571,75 = 24 012,25 (двадцять чотири тисячі дванадцять гривень 25 копійок) є сукупний дохід сім`ї на місяць, який потрібно ділити на 3 осіб (кількість членів сім`ї) = 8 004,08 (вісім тисяч чотири гривні 08 копійок) середньомісячний сукупний дохід на одного члена сім`ї (домогосподарства).

Березень 2024 рік (9447,48 + 9 447,48 + 2000 + 545,54 + 2 571,75 = 24 012,25 (двадцять чотири тисячі дванадцять гривень 25 копійок) є сукупний дохід сім`ї на місяць, який потрібно ділити на 3 осіб (кількість членів сім`ї) = 8 004,08 (вісім тисяч чотири гривні 08 копійок) середньомісячний сукупний дохід на одного члена сім`ї (домогосподарства).

Таким чином, сукупний дохід сім`ї за квартал становить 72 036,75 грн, середньомісячний 24 012,25 грн; поділивши на трьох членів сім`ї, отримуємо 8004,08 грн на особу. Ця величина не перевищує граничних 9444 грн, установлених пунктом 13-2 Порядку № 332.

Отже, рішення № 1456512570-2024-2 від 03.05.2024 р. ухвалене з порушенням вимог Порядку № 332 та Постанови № 632, а отже є протиправним та підлягає скасуванню.

Наявні правові та фактичні передумови (статус ВПО, наявність непрацюючої матері й дитини до 18 років, доходи в установлених межах) дають сім`ї право на продовження виплати допомоги.

Приймаючи до уваги вище наведене, суд дійшов висновку про задоволення позову з викладених вище підстав.

При цьому клопотання відповідача про закриття провадження у справі не підлягає задоволенню, оскільки відповідно до ч.1 ст.238 КАС України, суд закриває провадження у справі:

1) якщо справу не належить розглядати за правилами адміністративного судочинства;

2) якщо позивач відмовився від позову і відмову прийнято судом;

3) якщо сторони досягли примирення;

4) якщо є такі, що набрали законної сили, постанова чи ухвала суду про закриття провадження у справі між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав;

5) у разі смерті або оголошення в установленому законом порядку померлою фізичної особи або припинення юридичної особи, за винятком суб`єкта владних повноважень, які були однією із сторін у справі, якщо спірні правовідносини не допускають правонаступництва;

6) щодо оскарження нормативно-правових актів суб`єктів владних повноважень чи окремих їх положень, якщо оскаржуваний нормативно-правовий акт або відповідні його положення визнано протиправними і нечинними рішенням суду, яке набрало законної сили;

7) щодо оскарження індивідуальних актів та дій суб`єкта владних повноважень, якщо оскаржувані акти та дії суб`єкта владних повноважень було змінено або скасовано рішенням суду, яке набрало законної сили;

8) щодо оскарження рішень, дій або бездіяльності суб`єкта владних повноважень, якщо оскаржувані порушення були виправлені суб`єктом владних повноважень і при цьому відсутні підстави вважати, що повне відновлення законних прав та інтересів позивача неможливе без визнання рішень, дій або бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправними після такого виправлення.

Однак, відповідач не вказав у своєму відзиві ніяких обставин, перелічених пунктами 18 ст. 238 КАС України.

Отже, клопотання про закриття провадження є безпідставним і підлягає відхиленню.

Згідно з частиною 1 статті 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Як свідчать матеріали справи, при зверненні до суду позивачем сплачено судовий збір в розмірі 1211,20 грн., а тому вказана сума підлягає стягненню з відповідача за рахунок його бюджетних асигнувань на користь позивача.

Керуючись ст. 241-246, 250 КАС України, суд,

вирішив:

Позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_1 ) що діє у власних інтересах та в інтересах малолітної дитини ОСОБА_2 до Управління соціальної та ветеранської політики Кам`янської районної державної адміністрації Дніпропетровської області (ідентифікаційний код юридичної особи в ЄДРПОУ: 44389251, місцезнаходження: 51600, Дніпропетровська область, м. Верхньодніпровськ, пл. Поля Олександра, буд. 5) про визнання дій протиправними та скасування рішення задовольнити.

Визнати протиправним рішення Управління соціальної та ветеранської політики Кам`янської районної державної адміністрації Дніпропетровської області №1456512570-2024-2 від 03 травня 2024 року.

Зобов`язати Управління соціальної та ветеранської політики Кам`янської районної державної адміністрації Дніпропетровської області призначити виплату допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам ОСОБА_1 , ОСОБА_3 , ОСОБА_2 з 01 травня 2024 року.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Управління соціальної та ветеранської політики Кам`янської районної державної адміністрації Дніпропетровської області (ідентифікаційний код юридичної особи в ЄДРПОУ: 44389251, місцезнаходження: 51600, Дніпропетровська область, м. Верхньодніпровськ, пл. Поля Олександра, буд. 5) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_1 ) судовий збір у розмірі 1211,20 грн.

Рішення суду набирає законної сили відповідно до ст.255 КАС України та може бути оскаржене в порядку та у строки, встановлені ст.ст.295, 297 КАС України.

Суддя А.В. Савченко