Єдиний державний реєстр судових рішень Справа № 161/7883/25
Провадження № 3/161/2720/25
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м.Луцьк 07 травня 2025 року
Суддя Луцького міськрайонного суду Волинської області Олексюк А.В., при секретарі НовакЛ.В.,за участюособи,яка притягаєтьсядо адміністративноївідповідальності ОСОБА_1 ,розглянувши увідкритому судовомузасіданні взалі судув м.Луцьку справупро адміністративнеправопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,громадянина України,керівника ТзОВ«Марвик Трейд»,який проживаєза адресою: АДРЕСА_1 ,РНОКПП НОМЕР_1 , -
- за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, -
В С Т А Н О В И В:
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення №392/03-20-04-03 від 14.04.2025 керівник ТзОВ «Марвик Трейд» ОСОБА_1 порушив правилаведення податковогообліку,а саме: несвоєчасне подання податкової декларації екологічного податку за 4 квартал 2024 року граничний термін подання - 10.02.2025 фактично подано 27.02.2025, чим порушено вимоги п.п. 49.18.2 п.49.18 ст. 49 Р. ІІ ПКУ від 02.12.2010 №2755-YIзі змінами та доповненнями.
Вказані дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ч.1 ст.163-1 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину невизнав,вказав,що він01.01.2025уклав договірна виконанняробіт збухгалтерського обслуговуванняз ОСОБА_2 ,а томувона маєвідповідати задані порушення.
Суд, заслухавши пояснення ОСОБА_1 , дослідивши наявні в справі докази, а саме: протокол про адміністративне правопорушення №392/03-20-04-03 від 14.04.2025, акт перевірки №6701/03-20-04-03/44987417 від 07.03.2025, договір №01/04/ОЮвід 01.01.2025на виконанняробіт збухгалтерського обслуговуванняз ОСОБА_2 , приходить до наступних висновків.
Відповідно до вимог статті 280 КУпАП, суд при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
У відповідності до положень ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Обов`язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених ст. 255 КУпАП.
Положеннями ст. 252 КУпАП регламентовано, що орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Так, диспозицією ч. 1 ст. 163-1 КУпАП встановлена відповідальність за відсутність податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України.
Склад адміністративного правопорушення - це передбачена нормами права сукупність об`єктивних і суб`єктивних ознак, за наявності яких діяння можна кваліфікувати як адміністративне правопорушення. До цих ознак належать: об`єкт; об`єктивна сторона; суб`єкт; суб`єктивна сторона. Відсутність хоча б однієї з ознак означає відсутність складу адміністративного правопорушення в цілому.
Відповідно до вимог діючого адміністративного законодавства, а саме: ст. ст. 9, 245, 252 КпАП України, особа може бути притягнута до адміністративної відповідальності лише за наявності в її діях події та складу адміністративного правопорушення, який має бути встановлений судом тільки після всебічної та повної оцінки всіх доказів по справі, а саме комплекс ознак передбачає чотири елементи: об`єкт, об`єктивна сторона, суб`єкт і суб`єктивна сторона.
Суб`єкт правопорушення, передбаченого ст.163-1 ч.1 КУпАП, є спеціальним, однак в матеріалах справи відсутні будь-які дані, які вказували на те, що ОСОБА_1 в період інкримінованих правопорушень був суб`єктом вказаного складу правопорушення.
Суд не має права самостійно відшукувати докази винуватості особи у вчиненні правопорушення. Адже діючи таким чином, суд неминуче перебиратиме на себе функції обвинувача, позбавляючись статусу незалежного органу правосуддя, що є порушеннямст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод(далі Конвенція) (рішенні у справі «Карелін проти Росії» від 20.09.2016).
З огляду на наведене, суд приходить до висновку, що наявні в матеріалах справи докази не доводять вину ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1ст. 163-1 КУпАП.
Статтею 19 Конституції Українипередбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбаченіКонституцієюта законами України.
Відповідно до п. 1 ч. 1ст. 247 КУпАПпровадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю у випадку встановлення відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Виходячи з наведеного, суд вважає необхідним адміністративне провадження відносно ОСОБА_1 за ч. 1ст. 163-1 КУпАП Українизакрити, у зв`язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Керуючись ч.1 ст.163-1, ч.1 ст.247 КУпАП, ст.245,251,254,256,280, КУпАПсуддя,-
П О С Т А Н О В И В:
Провадження в справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1ст.163-1 КУпАПзакрити в зв`язку з відсутністю події та складу адміністративного правопорушення, на підставі п.1 ст. 247 КУпАП.
Постанова може бути оскаржена до Волинського апеляційного суду через Луцький міськрайонний суд, шляхом подачі апеляційної скарги особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником упродовж десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Луцького міськрайонного суду А.В. Олексюк