Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа № 354/604/25
Провадження № 3/354/485/25
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
14 травня 2025 року м. Яремче
Суддя Яремчанськогоміського судуІвано-Франківськоїобласті ВаврійчукТ.Л.,розглянувши матеріали,які надійшлиз Відділенняполіції №1(м.Яремче)Надвірнянського РВПГУНП вІвано-Франківськійобласті про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, студента Луцького інституту міжрегіонального управління персоналом, зареєстроване місце проживання ВПО: АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 ,
за ст.124 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 вчинив порушення правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, за наступних обставин.
06.04.2025року об11год.30хв.громадянин ОСОБА_1 ,керуючи транспортнимзасобом маркиFordFusion,реєстраційний номер НОМЕР_2 в с.Микуличинпо вул.М.Грушевського,неподалік кафе«Пивний сад»,Надвірнянського району,Івано-Франківськоїобласті,не врахувавдорожньої обстановки,не вибравбезпечної швидкостіруху,не впоравсяіз керуваннямна заокругленійділянці дорогивиїхав насмугу зустрічногоруху,де допустивзіткнення ізтранспортним засобоммарки JeepCherokee,реєстраційний номер НОМЕР_3 під керуваннямводія ОСОБА_2 ,який рухавсяйому назустріч.В результаті ДТП транспортні засоби отримали механічні пошкодження з матеріальними збитками.
Таким чином, своїми діями ОСОБА_1 порушив вимоги п.п.12.1, 13.1 Правил Дорожнього руху України.
У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнав повністю згідно обставин, викладених в протоколі про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 №292426 від 06.04.2025 року зазначивши, що дана подія мала місце об 11 год. 30 хв. 06.04.2025 року та просив його суворо не карати.
Статтею 245 КУпАП передбачено, що завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності із законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
При розгляді справи про адміністративне правопорушення орган (посадова особа) зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи ст. 280 КУпАП.
Згідно ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Обов`язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Розглядаючи справу про адміністративне правопорушення, суд, з урахуванням вимог ст.252 КУпАП, оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Положеннями ст.ст.7, 254, 279 КУпАП визначено, що суд здійснює розгляд справи про адміністративне правопорушення та вирішує питання про притягнення особи до адміністративної відповідальності лише в межах протоколу про адміністративне правопорушення складеного щодо неї.
Відповідно до ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням визнається протиправна, винна дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Статтею 124 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинили пошкодження транспортних засобів.
Диспозиція нормист.124 КУпАПє бланкетною, тобто відсилає доправил дорожнього руху.
Відповідно до п.12.1 Правил дорожнього руху України (надалі-ПДР України) під час вибору в установлених межах безпечної швидкості руху водій повинен ураховувати дорожню обстановку, а також особливості вантажу, що перевозиться, і стан транспортного засобу, щоб мати змогу постійно контролювати його рух та безпечно керувати ним.
Згідно п.13.1 ПДР водій залежно від швидкості руху, дорожньої обстановки, особливостей вантажу, що перевозиться, і стану транспортного засобу повинен дотримувати безпечної дистанції та безпечного інтервалу.
Окрімвласного визнаннявини,вина ОСОБА_1 у вчиненніінкримінованого правопорушенняповністю доведенаматеріалами справи,дослідженими всудовому засіданні,а саме:відомостями,які зафіксованів протоколіпро адміністративнеправопорушення серіїЕПР1№292426від 06.04.2025року,відповідно доякого 06.04.2025року об11год.30хв.громадянин ОСОБА_1 ,керуючи транспортнимзасобом маркиFordFusion,реєстраційний номер НОМЕР_2 в с.Микуличинпо вул.М.Грушевського,неподалік кафе«Пивний сад»,Надвірнянського району,Івано-Франківськоїобласті,не врахувавдорожньої обстановки,не вибравбезпечної швидкостіруху,не впоравсяіз керуваннямна заокругленійділянці дорогивиїхав насмугу зустрічногоруху,де допустивзіткнення ізтранспортним засобоммарки JeepCherokee,реєстраційний номер НОМЕР_3 під керуваннямводія ОСОБА_2 ,який рухавсяйому назустріч,чим порушиввимоги п.п.12.1,13.1ПДР України.В результаті ДТП транспортні засоби отримали механічні пошкодження з матеріальними збитками; схемою місця ДТП від 06.04.2025 року, на якій зафіксовано місце розташування транспортних засобів після ДТП та зазначено, що в результаті ДТП у автомобіля марки Ford Fusion, реєстраційний номер НОМЕР_2 пошкоджено ліва передня частина, переднє крило, бампер, шарова, задня ліва фара, у автомобіля марки Jeep Cherokee, реєстраційний номер НОМЕР_3 пошкоджено заднє ліве колесо, ліва балка заднього колеса, задній бампер, крило, двері; письмовими поясненнями ОСОБА_2 від 06.04.2025 року, згідно яких 06.04.2025 року, він повертався з відпочинку та у с.Микуличин, по вул.М.Грушевського на заокругленій ділянці дороги приблизно о 11:30 год на його смугу руху виїхав автомобіль марки Ford Fusion, реєстраційний номер НОМЕР_2 , який рухався зі сторони м.Яремче та допустив зіткнення з його автомобілем; письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 06.04.2025 року, згідно яких 06.04.2025 року він рухався на своєму автомобілі марки Ford Fusion, реєстраційний номер НОМЕР_2 з м.Івано-Франківськ в смт.Ворохта. В с.Микуличин, по вул.М. Грушевського, приблизно об 11:30 год на заокругленій ділянці дороги через погодні умови він не впорався з керуванням і його автомобіль винесло на смугу зустрічного руху, де він допустив зіткнення із транспортним засобом марки Jeep Cherokee, реєстраційний номер НОМЕР_3 .
За таких обставин, встановлюючи наявність адміністративного правопорушення в діях особи, щодо якої складено протокол, та даючи оцінку фактичним даним, наявним в матеріалах справи, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, суд приходить до переконання, що в діях ОСОБА_1 наявні ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ст.124 КУпАП, тобто - порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, а тому його слід притягнути до адміністративної відповідальності та накласти на нього адміністративне стягнення.
Накладаючи адміністративне стягнення суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу винного, визнання ним своєї вини, те, що він вперше притягується до адміністративної відповідальності, його сімейний та матеріальний стан, відсутність обставин, що обтяжують відповідальність та вважає, що на нього слід накласти адміністративне стягнення у виді штрафу.
У відповідності до вимог ст.40-1 КУпАП слід стягнути з ОСОБА_1 в користь держави судовий збір у сумі 605 грн. 60 коп.
Керуючись ст.ст. 27, 33, 40-1, 283, 284, 294 КУпАП, -
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.124 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян у сумі 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень в дохід держави.
Стягнути з ОСОБА_1 в користь держави судовий збір в сумі 605 (шістсот п`ять) гривень 60 коп. (отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, банк отримувача: Казначейство України(ЕАП), рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106).
Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати штрафу у строк, установлений частиною першоюстатті 307 Кодексу України про адміністративні правопорушення, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з ОСОБА_1 стягується подвійний штраф, що становить 1700,00 грн. в дохід держави.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постановупо справіпро адміністративнеправопорушення можебути оскарженоособою,яку притягнутодо адміністративноївідповідальності,її законнимпредставником,захисником,потерпілим,його представником,а такожпрокурором увипадках,передбачених частиноюп`ятою статті7та частиноюпершою статті287 КодексуУкраїни проадміністративні правопорушення протягом десяти днів з дня винесення постанови до Івано-Франківського апеляційного суду через Яремчанський міський суд Івано-Франківської області.
Суддя: Тетяна ВАВРІЙЧУК