Єдиний державний реєстр судових рішень Справа № 643/910/25
Провадження № 3/643/864/25
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15.05.2025 Суддя Салтівського районного суду міста Харкова Мельникова І.Д., розглянувши у приміщенні суду в м. Харкові матеріали, що надійшли від Т.в.о. начальника ДПП УПП в Харківській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, який проживає за адресою: АДРЕСА_1
за вчинення правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП,-
ВСТАНОВИВ:
10.01.2025 о 01-52 год . ОСОБА_1 керував автомобілем «Great Wall Hover», номерний знак НОМЕР_1 , по вул. Гвардійців-Широнінців 7, у м. Харкові, з ознаками алкогольного сп`яніння (запах алкоголю з порожнини рота, що не відповідає обстановці, порушення мови), водій на місці зупинки тз від проходження огляду на стан алкогольного сп`яніння за допомогою приладу Drager Alkotest 6820 та у закладі охорони здоров`я КНП ХОР ОНД, м. Харків вул. Ахієзерів 18Авідмовився, чим порушив вимогип.2.5 ПДРУкраїни.
Крім того, 19.11.2024 о 01-06 год. ОСОБА_1 керував автомобілем «Great Wall Hover», номерний знак НОМЕР_1 , по вул. Гвардійців-Широнінців 7, у м. Харкові, з ознаками алкогольного сп`яніння (запах алкоголю з порожнини рота, що не відповідає обстановці, порушення мови), водій на місці зупинки тз від проходження огляду на стан алкогольного сп`яніння за допомогою приладу Drager Alkotest 6820 та у закладі охорони здоров`я КНП ХОР ОНД, м. Харків вул. Ахієзерів 18А, відмовився, чим порушив вимогип.2.5 ПДРУкраїни.
ОСОБА_1 у судовому засіданні провину не визнав.
Захисник ОСОБА_1 , адвокат Жерновніков Святослав Олександрович у судовому засіданні провину ОСОБА_1 заперечував.
Суд, дослідивши матеріали справи в їх сукупності, встановив наступне.
Відповідно доп.2.5ПДР України, водій повинен на вимогу працівника поліції пройти в установленому порядку медичний огляд для визначення стану алкогольного сп`яніння, впливу наркотичних чи токсичних речовин.
Відповідальність за порушення зазначеногопункту ПДРУкраїни передбаченаст.130 КУпАП.
Відповідно до положень п.2 розділу І Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої Наказом Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства охорони здоров`я України №1452/735 від 09 листопада 2015 року (далі - Інструкція), огляду на стан сп`яніння підлягають водії транспортних засобів, щодо яких у поліцейського уповноваженого підрозділу Національної поліції України є підстави вважати, що вони перебувають у стані сп`яніння згідно з ознаками такого стану.
Ознаками алкогольного сп`яніння, згідно з п.3 розділу І Інструкції, є: запах алкоголю з порожнини рота; порушення координації рухів; порушення мови; виражене тремтіння пальців рук; різка зміна забарвлення шкіряного покриву обличчя; поведінка, що не відповідає обстановці. Огляд на стан сп`яніння проводиться поліцейськими на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом або лікарем закладу охорони здоров`я (п.6 розділу І Інструкції). У розумінні вимог п.7 розділу І Інструкції, огляд у закладі охорони здоров`я проводиться лише у разі відмови водія транспортного засобу від проходження огляду на стан сп`яніння на місці зупинки транспортного засобу або його незгоди з результатами огляду, проведеного поліцейськими.
Виходячи зі складу адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ст. 130 КУпАП, об`єктивна сторона правопорушення полягає в керуванні транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, також передача керування транспортними засобами особі, яка перебуває в стані такого сп`яніння, а так само і ухилення осіб від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан сп`яніння.
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України №1103 від 17 грудня 2008 року «Про затвердження Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, а також проведення такого огляду», огляду підлягають водії транспортних засобів, стосовно яких у поліцейського є підстави вважати, що вони перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, які знижують увагу та швидкість реакції, згідно з ознаками такого стану.
За наявності таких кваліфікуючих ознак компетентними особами складається протокол про адміністративне правопорушенняп.2.5ПДР України, відповідальність за яке передбачена ст.130 КУпАП.
Протоколи про адміністративні правопорушення серії ЕПР1 №217031, ЕПР1 №216998 складені саме за відмову ОСОБА_1 від проходження огляду на стан сп`яніння в установленому законом порядку.
Порушень при складанні адміністративних протоколів інспекторами поліції при судовому розгляді не встановлено, адміністративні протоколи відповідають вимогам, встановленим законом.
За таких обставин, суд вбачає в діях ОСОБА_1 склад адміністративного правопорушення, передбачений ч. 1ст.130 КУпАП, яке виразилось у відмові від огляду на стан сп`яніння, чим порушено вимогип. 2.5ПДРУкраїни.
Вина ОСОБА_1 підтверджується зібраними матеріалами справи, а саме: протоколами, відеозаписами, рапортами.
Відповідно дост.36 КУпАПпри вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень, адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо. Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
Отже стаття 36Кодексу Українипро адміністративніправопорушення передбачає накладення стягнення в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Тобто положення закону не вимагають призначення адміністративного стягнення за кожне правопорушення окремо. Таким чином, правильним у такому випадку є визнання вини правопорушника за кожне правопорушення та обрання адміністративного стягнення в межах санкції за більш серйозне правопорушення, а в разі вчинення декількох епізодів правопорушення, передбачених однією нормою (або частиною норми) КУпАП, стягнення обирається в межах санкції цієї норми (частини норми).
При призначенні адміністративного стягнення, суд враховує характер вчинених правопорушень, особу правопорушника, ступінь вини правопорушника, відсутність обставин, що пом`якшують покарання, відсутність даних щодо місця роботи та майнового стану, та інші вимоги ст.ст.33-35 КУпАП.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, ступінь вини, майновий стан, обставини, що обтяжують та пом`якшують відповідальність, вважаю за необхідне притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності та застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, судовий збір по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Керуючись ст. ст.36,130,280,283,294 КУпАП суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення, з врахуванням положеньст.36 КУпАП, у вигляді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17 000 (сімнадцять тисяч) грн. 00 коп. з одночасним позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.
(Розрахунковий рахунок: UA168999980313020149000020001, отримувач: ГУК у Харківській області 21081300, код отримувача (ЄДРПОУ): 37874947, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), Код банку отримувача: 899998, Кодкласифікації доходів бюджету: 21081300, призначення платежу: «штраф по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху»).
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави у розмірі 605 (шістсот п`ять) гривень 60 копійок. (Рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, отримувач: ГУК у м. Києві/м .Київ/22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк одержувача: Казначейство України (ЕАП), кодкласифікації доходів бюджету: 22030106, призначення платежу: «судовий збір при ухваленні судом постанови про накладення адміністративного стягнення»).
Апеляційна скарга на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом 10-ти днів з дня винесення постанови до Харківського апеляційного суду, через місцевий суд.
Суддя І.Д. Мельникова