Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа № 478/380/25 Пров. №2/478/230/2025
З А О Ч Н Е Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
21.04.2025 смт. Казанка
Казанківський районний суд Миколаївської області, в складі:
головуючого судді Іщенко Х.В.,
за участю:
секретарясудового засідання Крюкової О.М.,
розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду смт. Казанка цивільну справу за позовною заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «Газорозподільні мережі України» в особі Миколаївської філії ТОВ «Газорозподільні мережі України» до ОСОБА_1 про стягнення вартості не облікованого (донарахованого) об`єму природного газу, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач - Товариство з обмеженою відповідальністю «Газорозподільні мережі України» в особі Миколаївської філії ТОВ «Газорозподільні мережі України» (далі позивач, оператор ГРМ), звернулось до Казанківського районного суду Миколаївської області з вказаною позовною заявою до ОСОБА_1 про стягнення вартості не облікованого (донарахованого) об`єму природного газу, в розмірі 8587,64 грн. та судового збору в розмірі 3028 грн.
Свої вимоги обгрунтовує тим, що відповідач є побутовим споживачем послуг з розподілу природного газу, які надаються Миколаївською філією ТОВ «Газорозподільні мнонжі України» яка в свою чергу є відокремленим підрозділом ТОВ «Газорозподільні мережі України» та є оператором ГРМ, в тому числі по об`єкту, розташованому за адресою: Миколаївська область, Баштанський район, смт. Казанка, вул. Соборна, буд. № 14, на якому встановлені газові прилади: плита газова (ПГ-2) та опалювальний прилад - котел (конвектор).
05.03.2024 року представником оператора ГРМ за вказаною адресою було виявлено факт роботи комерційного ВОГ в позаштатному режимі, який полягав у зупинці лічільного механізму лічільника газу.
Вказує, що того ж дня, представником оператора ГРМ в присутності представника споживача складено акт про демонтаж засобу вимірювальної техніки - лічильника газу (на перевірку) та акт про порушення № 00246, у яких представник споживача (відповідач) підписалася особисто і без зауважень та отримала копії вказаних актів перевірки та демонтажу.
ДП «Миколаївстандартметрологія» було проведено повірку лічильника газу відповідача, за результатами якої видано довідку про непридатність законодавчо регульованого засобу вимірювальної техніки від 14 березня 2024 року № 363/563 щодо лічильника газу марки RS/2001 LA G-4, зав. № 66833356, у зв`язку з тим, що відповідно до ДСТУ «Метрологія. Лічильники газу для побутових потреб та комерційного обліку. Методика повірки» за результатом опробування: «покази відлікового механізму не зростають».
На засіданні комісії по розгляду акту про порушення фізичними особами - споживачами природного газу кодексу газорозподільних систем, прийнято рішення про задоволення акту про порушення № 00246 від 05.03.2024 року та складено акт-розрахунок необлікованого (донарахованого) об`єму та обсягу природного газу і його вартості.
Вартість необлікованого (донарахованого) об`єму та обсягу природного газу за період з 01.10.2023 року по 04.03.2024 року складає 9830,68 грн., з яких 27.08.2024 року відповідачем було частково сплачено в розмірі 1243,04 грн.
30.04.2024 року відповідачці направлявся засобами поштового зв`язку рахунок на оплату збитків, який нею отримано особисто 06.05.2024 року, однак станом на дату звернення до суду так і не сплачено, що змусило позивача звернутись до суду за захистом своїх порушених прав.
Ухвалою Казанківського районного суду Миколаївської області від 14.04.2025 року відкрито провадження у справі в порядку спрощеного позовного провадження з викликом (повідомленням) сторін.
Представник позивача надав до суду клопотання про розгляд справи за його відсутності, позовні вимоги підтримує в повному обсязі з підстав, зазначених у позовній заяві та просить їх задовольнити, проти ухвалення заочного рішення не заперечував.
Відповідач в судове засідання не з`явився, про дату, час і місце судового засідання повідомлявся належним чином. Надала до суду заяву в якій просить розглянути справу без її участі, позовні вимоги визнає, протии їх задоволення не заперечує.
Відповідно до ч. 2 ст.247ЦПК фіксування судового процессу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося, оскільки представник позивача та відповідач не з`явилися до зали судового засідання.
Суд, дослідивши матеріали справи в межах заявлених вимог та доведених обставин, приходить до такого висновку.
Згідно з ч. 1ст. 4 ЦПК Україникожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.
Відповідно дост.12 ЦПК України, цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Згідно до ч. 1ст.13 ЦПК України, суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цьогоКодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Судом встановлено, що відповідачка є побутовим споживачем послуг з розподілу природного газу, які надаються є побутовим споживачем послуг з розподілу природного газу, які надаються Миколаївською філією ТОВ «Газорозподільні системи України» по об`єкту, розташованому за адресою: АДРЕСА_1 , на якому встановлені газові прилади: плита газова (ПГ-4) та опалювальний прилад - котел (конвектор) АКОГ-1, що підтверджується договором про надання послуг з газопостачання. Заява-приєднання до умов договору розподілу природного газу (для побутового споживача) підписана відповідачкою (споживачем) особисто 15.11.2023 року.
Відповідно до п. 2 гл. 2 р. ХІ Кодексу газорозводільних систем (далі: Кодекс ГРС), до порушень, (за умови відсутності несанкціонованого втручання в ГРМ або роботу ЗВТ), що сталися внаслідок пошкодження чи позаштатного режиму роботи комерційного ВОГ або його складових (які кваліфікуються як «не з вини споживача»), але внаслідок яких споживачу здійснюється перерахунок розподіленого (спожитого) об`єму природного газу, належить, зокрема, пошкодження ЗВТ (лічильника газу) або робота комерційного ВОГ чи його складових в позаштатному режимі, внаслідок чого витрата (споживання) природного газу комерційним ВОГ не обліковується або обліковується некоректно.
05 березня 2024 року представниками Оператора газорозподільної системи за вказаною вище адресою було виявлено наявність роботи комерційного ВОГ чи його складових в позаштатному режимі та в присутності представника споживача (фактичний споживач) складено акт від 05.03.2024 року про демонтаж засобу вимірювальної техніки - побутового лічильника газу (ПЛГ), марки «PietroFiorentin RS/2001 LA G-4» на повірку та акт про порушення № 00246 від 05.03.2024 року, яке виразилось у наступному «Зупинка відлікового механізму лічільника. Позаштатний режим роботи. Лічільник не обраховує витрати газу», у яких споживач (відповідачка) підписалася особисто і без зауважень.
Повірку лічильника газу відповідачки було проведено Державним підприємством «Миколаївський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації» (ДП «Миколаївстандартметрологія»), за результатами якої видано Довідку про непридатність законодавчо регульованого засобу вимірювальної техніки від 14.03.2024 року № 363/563 щодо лічильника газу марки «PietroFiorentin RS/2001 LA G-4», зав. № 6683356, у зв`язку з тим, що за результатами перевірки встановлено, що вказаний засіб вимірювальної техніки (ЗВТ) не відповідає вимогам ДСТУ 9035:2020 «Метрологія. Лічильники газу для побутових потреб та комерційного обліку. Методика повірки». Підстави для визнання ЗВТ непридатним: - За результатом опробування: «Покази відлікового механізму не зростають».
Відповідно до п. 10 гл. 5 р. XI Кодексу ГРС, споживач (несанкціонований споживач) зобов`язаний бути присутнім на засіданні комісії з розгляду актів про порушення, на якому буде розглядатися складений на нього акт про порушення.
У разі неприбутгя споживача (несанкціонованого споживача) та/або уповноваженої ним особи на засідання комісії, остання розглядає складений акт про порушення без його (її) участі.
На засідання комісії, про час та дату якого відповідачка булла повідомлена належним чином не з`явилася, свого представника не направила, про причини неявки не повідомила.
12 квітня 2024 року постійно діюча робоча Комісія по розгляду Актів про порушення фізичними особами - споживачами природного газу Кодексу газорозподільних систем, провела розрахунок об`єму та обсягу спожитого природного газу і його вартості (по особовому рахунку НОМЕР_1 ) за період з 01.10.2023 року по 04.03.2024 року січня 2022 року, що склала 1324,89 м. куб., вартість якаго складає 9830,68 грн.
Під час складання акту-розрахунку, враховувались вимоги пп. 1 п. 11 гл. 5 р. XI Кодексу ГРС: розрахований відповідно до вимог цього розділу необлікований (донарахований) об`єм природного газу, що припадає на період до 01 числа місяця, в якому прийнято рішення комісії щодо задоволення акту про порушення (тобто до закритого балансового періоду), не потребує коригування (включення до) закритих періодів, а його вартість в повному обсязі має бути компенсована споживачем (несанкціонованим споживачем) Оператору ГРМ. При цьому вартість природного газу визначається за цінами закупівлі природного газу оператором ГРМ протягом періоду необлікованого природного газу. Граничні об`єми споживання природного газу населенням передбачені додатком 19 Кодексу ГРС.
Відповідачка ( ОСОБА_1 ) була письмово повідомлена про необхідність сплатити вартість необлікованих (донарахованих) об`ємів природного газу в сумі 9830,68 грн. шляхом направлення на адресу споживача 30.04.2024 року (вих/№ 230-МФ-400) письмової вимоги про сплату заборгованості та розрахунок оплати вартості необлікованого (донарахованого) об`єму природного газу, які відповідачка отримала особисто 06.05.2024 року, що підтверджується поштовою квитанцією про вручення рекомендованного повідомлення.
27.08.2024 року відповідачка ОСОБА_1 сплатила частину вказаної заборгованості на суму 1243,04 грн., однак останньою залишок заборгованості, який в сумі складає 8587,64 грн. (9830,68 - 1243,04 = 8587,64), погашена не була.
Відповідно до п. 3 гл. 2 р. XI Кодексу ГРС, до порушень (за умови відсутності несанкціонованого втручання в ГРМ або роботу ЗВТ), що сталися внаслідок пошкодження чи позаштатного режиму роботи комерційного ВОГ або його складових (які кваліфікуються як «не з вини споживача»), але внаслідок яких споживачу здійснюється перерахунок розподіленого (спожитого) об`єму природного газу, належить, зокрема, пошкодження ЗВТ (лічильника газу) або робота комерційного ВОГ чи його складових в позаштатному режимі, внаслідок чого витрата (споживання) природного газу комерційним ВОГ не обліковується або обліковується некоректно.
Згідно п. 6 гл. 6 р. X Кодексу ГРС у разі виявлення позаштатного режиму роботи комерційного ВОГ чи його складових, пошкодження ЗВТ або пошкодження пломб чи захисних елементів власник (користувач), на території або у приміщенні якого встановлений комерційний ВОГ чи його складові, має терміново поінформувати про це Оператора ГРМ та за потреби вжити заходів для недопущення аварійної ситуації з урахуванням техніки безпеки.
Позаштатний режим роботи комерційного ВОГ, зокрема, включає:
1)витоки газу з елементів та конструкції комерційного ВОГ, у тому числі імпульсних ліній манометрів, датчиків тиску і температури тощо;
2)відсутність зміни показань лічильника газу (обчислювача або коректора об`єму газу), загальмованість або рух з ривками зчитувального механізму при фактичній витраті (споживанні) природного газу;
3)наявність сторонніх шумів та нехарактерних звуків при роботі лічильника газу чи іншого ЗВТ;
4)індикація або наявність повідомлень про порушення в роботі ЗВТ, в тому числі про необхідність зміни елементів живлення;
5)забруднення або відкладання осадів, потрапляння сторонніх предметів до внутрішньої порожнини вимірювального трубопроводу або лічильника газу чи на робочі поверхні первинних перетворювачів;
6)інші ознаки порушень вимог щодо експлуатації ЗВТ, які можуть вплинути на результати вимірювання.
У відповідності до абз. 2 п. 8 гл. 3 р. XI Кодексу ГРС, у разі виявлення Оператором ГРМ позаштатного режиму роботи лічильника газу, внаслідок чого витрата (споживання) природного газу лічильником газу не обліковується або обліковується некоректно (не в повному обсязі), та за умови відсутності несанкціонованого втручання в роботу лічильника газу визначення об`єму спожитого природного газу здійснюється залежно від середньомісячного (середньодобового) обсягу споживання природного газу за аналогічний період (опалювальний або міжопалювальний) попереднього року або фактичний період споживання (опалювальний або міжопалювальний), якщо він становить менше шести місяців за період з дня останнього контрольного зняття показань лічильника (контрольного огляду вузла обліку або його перевірки) до дня виявлення порушення (але не більше ніж за 6 місяців) та з урахуванням строку на його усунення.
Згідно зі статтею 1 Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність»засоби вимірювальної техніки - це засоби вимірювань, вимірювальні системи, матеріальні міри, стандартні зразки та будь-які частини засобів вимірювань або вимірювальних систем, якщо ці частини можуть бути об`єктом спеціальних вимог та окремого оцінювання відповідності.
Такими чином, засобом вимірювальної техніки є технічний засіб, який застосовується під час вимірювань фізичних величин і має нормовані метрологічні характеристики.
Пунктом 4 глави 9 розділу Х Кодексу газорозподільних систем встановлено, що оператор газорозподільної системи при проведенні контрольного огляду вузла обліку має право:
- оглядати комерційний вузол обліку природного газу та його складові на предмет відсутності ознак пошкодження засобу вимірювальної техніки, пошкодження пломб, несанкціонованого втручання в засіб вимірювальної техніки, несанкціонованого газопроводу та/або несанкціонованого підключення газових приладів, внаслідок чого може перевищуватися діапазон обчислення лічильника газу (сумарна номінальна потужність газових приладів і пристроїв перевищує діапазон обчислення лічильником газу);
- здійснювати перевірку параметрів параметризації обчислювача чи коректора об`єму газу (за їх наявності);
- перевіряти наявність діючих свідоцтв про повірку засобів вимірювальної техніки (відміток про повірку в паспортах засобів вимірювальної техніки), що входять до складу комерційного вузла обліку природного газу.
Відповідно до п. 2 гл. 5 розділу ХІ Кодексу ГРС акт про порушення після пред`явлення представником Оператора ГРМ службового посвідчення складається в присутності споживача/несанкціонованого споживача та/або незаінтересованої особи (представника власника/користувача, на території чи об`єкті якого сталося порушення, або органу місцевого самоврядування) за умови посвідчення його особи та засвідчується їх особистими підписами. У разі якщо комерційний вузол обліку, на якому сталося порушення, знаходиться на території (в приміщенні) Оператора ГРМ, останній повинен завчасно попередити споживача про час і місце складання акта про порушення.
До порушень споживача та несанкціонованого споживача, які кваліфікуються як несанкціонований відбір природного газу з газорозподільних систем (крадіжка газу) та внаслідок яких щодо них здійснюється нарахування необлікованих об`ємів (обсягів) природного газу, належать: 1) наявність несанкціонованого газопроводу; 2) несанкціоноване відновлення газоспоживання; 3) несанкціоноване втручання в роботу засобів вимірювальної техніки (комерційного вузла обліку природного газу, зокрема, лічильника газу); 4) несанкціоноване підключення газових приладів на об`єкті споживача, який обліковується за нормами споживання; 5) несанкціоноване підключення газових приладів, внаслідок якого перевищується діапазон обчислення вузла обліку (сумарна номінальна потужність газових приладів і пристроїв перевищує діапазон обчислення вузла обліку); 6) використання природного газу споживачем за відсутності чи після розірвання договору розподілу природного газу.
При виявленні ознак пошкодження пломб (крім факту їх відсутності чи розірвання пломбувального матеріалу, на якому встановлено пломбу) та/або несанкціонованого втручання у засіб вимірювальної техніки, що має бути зазначено в акті про порушення, за домовленістю сторін або за ініціативою оператора газорозподільної системи чи споживача (суміжного суб`єкта ринку природного газу) може бути ініційована їх експертиза, порядок проведення якої передбачено Кодексом газорозподільних систем та пунктом 3.3 Положення.
Пунктом 3.3.1 Положення передбачено, що експертизу лічильника газу проводить комісія, яка призначається наказом по газопостачальній (газотранспортній) організації. До складу комісії повинні входити представники газопостачальної (газотранспортної) організації та територіального органу спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади у сфері метрології.
Комісія проводить зовнішній огляд лічильника газу на предмет відповідності фактичного стану лічильника ознакам, зазначеним в акті про демонтаж лічильника газу. Після зовнішнього огляду комісією перевіряються: відповідність місць фактичного розташування пломб місцям, зазначеним в акті про демонтаж лічильника газу; цілісність та місцезнаходження пломб, а також ознак порушень, зазначених в акті про зняття лічильника газу; цілісність заводського та повірчого тавра на лічильнику газу; цілісність відлікового механізму та корпусу лічильника газу; цілісність конструктивних елементів вихідного патрубка лічильника газу; наявність сторонніх предметів у середині лічильника газу; відповідність маркування лічильника газу нормативно-технічній документації. Після виконання цих робіт проводиться позачергова повірка лічильника згідно з ДСТУ 9035:2020 «Метрологія. Лічильники газу для побутових ьпотреб та комерційного обліку. Методика повірки». Результати огляду та позачергової повірки фіксуються в акті експертизи (пункти 3.3.3.1 - 3.3.3.4 Положення).
Залежно від результатів експертизи до акта експертизи додається довідка про непридатність засобу вимірювальної техніки або свідоцтво про повірку робочого засобу вимірювальної техніки згідно з ДСТУ 9035:2020. Лічильник газу запаковується в поліетиленовий пакет, який пломбується пломбою газопостачальної (газотранспортної) організації і направляється: на встановлення у споживача - у разі визнання комісією лічильника газу придатним до застосування; на ремонт - у разі висновків комісії про непридатність лічильника газу до застосування та рекомендації щодо проведення ремонту лічильника газу. У разі висновків комісії про непридатність лічильника газу до застосування та висновків щодо неможливості проведення ремонту, лічильник газу передається споживачеві.
Системний аналіз цих положень законодавства дає підстави для висновку про те, що у разі встановлення непридатності лічильника до використання про це прямо вказується у акті експертизи із зазначенням виявлених у його роботі недоліків.
Несанкціоноване втручання у роботу засобу вимірювальної техніки/лічильника газу - це втручання в роботу або конструкцію чи складові комерційного вузла обліку (зокрема лічильника газу), у тому числі шляхом їх підробки, пошкодження чи пошкодження на них пломб, впливу дії спрямованого постійного магнітного поля або зміни конфігурації даних обчислювача/коректора об`єму газу (первинного програмування чи протоколу параметризації), внаслідок чого витрата (споживання) природного газу комерційним вузлом обліку не обліковується (обліковується частково чи з порушенням законодавства), та інші дії, що призводять до викривлення даних обліку природного газу (пункт 4 глави 1 розділ І Кодексу газорозподільних систем).
За змістом пункту 7 глави 9 розділу Х Кодексу газорозподільних систем якщо за результатами експертизи та/або позачергової чи експертної повірки підтверджено наявність порушення, у всіх випадках за відсутності дублюючого ВОГ (ЗВТ) об`єм розподіленого в точці вимірювання природного газу за період порушення та відсутності комерційного ВОГ (ЗВТ) розраховується у порядку, визначеномурозділом XI цього Кодексу, зі складанням акта про порушення. При цьому витрати, пов`язані з проведенням експертизи та/або позачергової чи експертної повірки, мають бути компенсовані власником комерційного ВОГ/ЗВТ (крім факту несанкціонованого втручання в роботу ЗВТ).
Таким чином, для покладення на споживача відповідальності у виді нарахування вартості необлікованого (донарахованого) об`єму та обсягу природного газу вимагається встановлення факту несанкціонованого відбору природного газу з газорозподільних систем (крадіжка газу), про що може свідчити встановлений факт несанкціонованого втручання споживача у роботу засобу вимірювальної техніки (лічильника).
Відповідно до розрахунку не облікованих об`ємів природного газу, в розмірі 1324,89 м. куб., вартість необлікованого (донарахованого) відповідачці об`єму та обсягу природного газу за період з 01.10.2023 р. по 04.03.2024 року складає: 9830,68 грн.
Суд погоджується із вказаним розрахунком зробленим позивачем.
Відповідачка вказаний розрахунок не оспорювала, а часткова оплата позивачкою вказану заборгованість в розмірі 1243,04 грн., яку вона здіснила 27.08.2024 року, на думку суду є свідченням того, що остання згодна з наданими розрахунками. Іншого суду не надано.
Згідно ч. 1ст. 714 ЦК Україниза договором постачання енергетичними та іншими ресурсами через приєднану мережу одна сторона (постачальник) зобов`язується надавати другій стороні (споживачеві, абонентові) енергетичні та інші ресурси, передбачені договором, а споживач (абонент) зобов`язується оплачувати вартість прийнятих ресурсів та дотримуватись передбаченого договором режиму її використання, а також забезпечити безпечну експлуатацію енергетичного та іншого обладнання.
Відповідно дост. 526 ЦК Українизобов`язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог цьогоКодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
У відповідності достатті 610 Цивільного кодексуУкраїнипорушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання.
У разі порушення зобов`язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом (ст. 610 Цивільного кодексу України).
Боржник вважається таким, що прострочив, якщо не приступив до виконання зобов`язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом (ст.ст. 611-612 Цивільного кодексу України).
Згідно пункту 7 глави 3 розділу 6 Кодексу газорозподільних систем, затвердженого Постановою Національної комісії, що здійснює Державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (далі-Кодекс) фактом приєднання споживача до умов договору розподілу природного газу (акцептування договору) є вчинення споживачем будь-яких дій, які засвідчують його бажання укласти договір розподілу природного газу, зокрема повернення підписаної заяви-приєднання, сплата рахунку Оператора ГРМ та/або документальне підтверджене споживання природного газу.
Верховним Судом у постанові від 18.11.2021 року в справі № 903/160/21 зроблено висновок про те, що сама можливість викривлення даних обліку, яка була для цього підготовлена або створена через несанкціоноване втручання в роботу лічильника газу (ЗВТ) вже є порушенням, яке кваліфікується як несанкціоноване втручання в роботу лічильника газу та відповідно є підставою для нарахування необлікованого спожитого газу.
Споживач природного газу несе відповідальність за збереження і цілісність вузла обліку природного газу навіть у тому разі, якщо несанкціоновані заходи, здійснені не споживачем, а іншою особою, внаслідок яких здійснюється необліковане (обліковане частково чи з порушенням законодавства) використання природного газу. (Близький за змістом висновок, викладений Верховним Судом в постановах від 02.07.2019 року в справі № 904/2741/18, від 18.05.2021 року в справі № 902/417/20, від 11.08.2021 року в справі № 927/89/18).
Із досліджених судом доказів встановлено, що відповідачка не оскаржувала дій та рішень представників позивача, зокрема, рішення комісії з розгляду актів про порушення, внаслідок яких здійснюється перерахунок (донарахування) або зміна режиму нарахування об`ємів природного газу Миколаївської філії ТОВ «Газорозподільні мережі України», акту-розрахунку необлікованого (донарахованого) об`єму та обсягу природного газу і його вартості споживачу. Заперечень щодо дій працівників позивача, акт не містить.
Враховуючи те, що відповідачкою було порушено вимоги Кодексу ГРС та умови типового договору розподілу природного газу (для побутового споживача), на об`єкті розташованому за адресою: Миколаївська область, Баштанський район, смт. Казанка, вул. Соборна, 14, вартість необлікованого об`єму природного газу розрахована згідно норм діючого законодавства, то суд приходить до висновку, що позовні вимоги позивача про стягнення вартості необлікованого (донарахованого) об`єму та обсягу природного газу є законними та обгрунтованими і підлягають задоволенню в повному обсязі.
Враховуючи вищенаведене суд приходить до висновку про задоволення позову та стягнення з відповідачки вартості нарахованого не облікованого (донарахованого) об`єму та обсягу природного газу, що з урахуванням проведеної часткової оплати становить 8587,64 грн.
На підставіст. 141 ЦПК України, із відповідача на користь позивача також необхідно стягнути судові витрати у розмірі 2481,00 грн.
Керуючись ст.ст. 12, 81, 141, 263-265, 289ЦПК України, суд -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву Миколаївської філії Товариства з обмеженою відповідальністю «Газорозподільні мережі України» до ОСОБА_1 про стягнення вартості не облікованого (донарахованого) об`єму та обсягу природного газу - задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Миколаївської філії Товариства з обмеженою відповідальністю «Газорозподільні мережі України» вартості не облікованого (донарахованого) об`єму та обсягу природного газу в розмірі 8587 (вісім тисяч п`ятсот вісімдесят сім) грн., 64 (шістдесят чотири) коп.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Миколаївської філії Товариства з обмеженою відповідальністю «Газорозподільні мережі України» понесені судові витрати по сплаті судового збору в розмірі 3028 (три тисячі двадцять сім) грн.
Заочне рішення може бути переглянуте районним судом при поданні відповідачем письмової заяви про перегляд заочного рішення протягом 30 днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його переглядякщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.
Заочне рішення суду може бути оскаржене позивачем до Миколаївського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом 30 днів з дня проголошення рішення.
Заочне рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, заяви про перегляд заочного рішення, якщо апеляційну скаргу, заяву про перегляд заочного рішення не буде подано.
Повний текст рішення складено 25.04.2025 року.
Відомості про сторони:
позивач - Миколаївська філія Товариства з обмеженою відповідальністю «Газорозподільні мережі України», місце знаходження: 54003, м. Миколаїв, вул. Погранична, буд. № 159, ЄДРПОУ 45192910.
відповідач - ОСОБА_1 , зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 .
Суддя: Х.В. Іщенко