Рішення № 127266548, 12.05.2025, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
12.05.2025
Номер справи
520/35880/24
Номер документу
127266548
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

12 травня 2025 року № 520/35880/24

Суддя Харківського окружного адміністративного суду Заічко О.В., розглянувши адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Виробниче підприємство "Інєгва" (вул. Букова, буд. 40,м. Харків,61051, ЄДРПОУ 40915815) до Головного управління ДПС у Харківській області, утворене на правах відокремленого підрозділу Державної податкової служби України (вул. Григорія Сковороди, буд. 46,м. Харків, Харківська обл., Харківський р-н,61057, код ЄДРПОУ43983495) про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень, -

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом у якому просить:

-визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління Державної податкової служби у Харківській області №00703060705 від 18.12.2024р.;

-визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління Державної податкової служби у Харківській області №00703170705 від 18.12.2024р.;

В обґрунтуванні позовних вимог позивач зазначив, що в результаті документальної позапланової перевірки ТОВ «Виробниче підприємство «Інєгва», щодо дотримання податкового законодавства при декларуванні за вересень 2024року відємного значення з податку на додану вартість, яке визначене з урахуванням відємного значення з податку на додану вартість , задекларованого у попередніх звітних періодах, відповідно до затвердженого плану перевірки, яка тривала з 06.11.2024р. по 14.11.2024р.. За результатами перевірки складено Акт №53531/20-40-07-05-03/40915815 від 21.11.2024р. «Про результати документальної позапланової перевірки щодо дотримання податкового законодавства при декларуванні за вересень 2024року, було виявлено порушення п.189.1 ст.189,п.198.5 ст.198 ПК України, а саме завищено суму відємного значення з ПДВ, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного періоду, всбого на суму 857 513,00грн., за вересень 2024року. На заперечення на акт, відповідачем надіслано лист №4346/ж12/20-40-07-02-0912 від 11.12.2024р., яким повідомлено, що заперечення відхилені, акт перевірки залишений змін. 18.12.2024р. директор ТОВ «Виробниче підприємство «Інєгва» отримав податкове повідомлення-рішення Головного управління Державної податкової служби у Харківській області №00703060705 від 18.12.2024р про накладання штрафу у розмірі 27 668,87грн. та податкове повідомлення-рішення Головного управління Державної податкової служби у Харківській області №00703170705 від 18.12.2024р., яким встановлена сума від`ємного значення у розмірі 857 513,00грн.. ТОВ «Виробниче підприємство «Інєгва» непогодившись з зазначеними повідомленнями-рішеннями звернулось до суду за захистом своїх порушенних прав.

По справі було відкрито спрощене провадження в порядку, передбаченому ст. 263 КАС України та запропоновано відповідачеві надати відзив на позов.

Копія ухвали про відкриття спрощеного провадження була надіслана сторонам та отримана ними.

Відповідач надав відзив на позов, у якому позовні вимоги не визнав та посилається на те, що за результатами перевірки ТОВ «Виробниче підприємство «Інєгва» складено акт №53531/20-40-07-05-03/40915815 від 11.12.2024р., висновком якого встановлені порушення:1) п.198.5,ст..198, п.200.1 ПК України в результаті чого завищено відємне значення з ПДВ, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду (р.21),а с аме червень 2023р. на суму 697 168грн., липень 2023р. на суму 1 694грн., серпень 2023р. на суму 3407грн.,вересень 2023р. на суму 2007грн., листопад 2023р. на суму 4 965грн.,грудень 2023р. на суму 7 703грн., січень 2024р. на суму 24681грн., лютий 2024р. на суму 29846грн.,квітень 2024р. на суму 9114грн., червень 2024р. на суму 5013грн., липень 2024р. на суму 29569грн., серпень 2024р. на суму 7375грн., вересень 2024р. на суму 34971грн., що призвело до завищення показників рядка 19 Декларації та як наслідок завищення відємного значення з ПДВ, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного(податкового) періоду (р.21) за вересень 2024р. на суму 857 513грн..2) п.201.1 ст.201ПК України, ТОВ «Виробниче підприємство «Інєгва» не складено і не зареєстровані податкові накладні в ЄРПН.

Відповідно до п.201.1,ст..201 ПК України визначено, що на дату виникнення податкових зобов`язань платник податку зобов`язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умов щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, кваліфікованого електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений законом термін.

Відповідно до п.11 наказу Міністерства фінансів України 31.12.2015р. №1307 «Про затвердження форми податкової накладної та Порядку заповнення податкової накладної», який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 26.01.2016р. за №137/28267, передбачено, що «у разі нарахування податкових зобов`язань відповідно до пункту 198.5 мт.198 та п.199.1 ст.199ПК України платник податку складає окремі зведені податкові накладні за товарами/послугами, необоротними активами, які призначаються для їх використання/ починають використовувати: 1)в операціях, що не здійснюються платником податку в м ежах балансу платника податку, у тому числі прередача для невиробничого використання, переведення виробничих необоротних активів до складу невиробничих необоротних активів; 2)в операціях, що не є господарською діяльністю платника податку.Такі зведені податкові накладні складаються не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду».

Відповідно до п.201.4,ст.201 ПК України визначено, що платники податку в разі здійснення постачання товарів/послуг, база оподаткування яких, визначена відповідно до статей 188 і 189 цього Кодексу, перевищує фактичну ціну постачання таких товарів/послуг, можуть скласти не пізніше останнього дня місяця, в якому здійснено такі постачання, зведену податкову накладну з урахуванням сум податку, розрахованих виходячи з перевищення бази оподаткування над фактичною ціною, визначених окремо по кожній операції з постачання товарів/послуг.

ТОВ «Виробниче підприємство «Інєгва» не складало та не реєструвало в ЄРПН податкові накладні на суму товарів, які використано в операціях, що здійснюються платником податку в межах балансу платника податку, у тому числі передача для невикорничого використання, переведення виробничих необоротніх активів до складу невиробничих оборотніх активів, на суму товарів, які використано в операціях, що не є господарською діяльністю платника податку, на суму перевищення ціни придбання над ціною постачання, а саме:обсяг проведених операцій 4 287 571,49грн. сума ПДВ 857 514,06грн.. Просить відмовити у задоволені позовних вимог.

Позивачем надано відповідь на відзив, у якому підтримав свої позовні вимоги.

Відповідно до ст. 263 КАС України, суд розглядає за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) справи, зокрема, щодо: оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат.

Фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється згідно вимог ст. 229 КАС України.

Дослідивши матеріали справи, а також обставини, якими обґрунтовуються вимоги позову, докази, якими вони підтверджуються, суд встановив наступне.

За результатами перевірки ТОВ «Виробниче підприємство «Інєгва», Головним управлінням Державної податкової служби у Харківській області складено акт №53531/20-40-07-05-03/40915815 від 21.11.2024р., висновком якого встановлені порушення:1) п.198.5,ст..198, п.200ю1 ПК України в результаті чого завищено відємне значення з ПДВ, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду (р.21),а с аме червень 2023р. на суму 697 168грн., липень 2023р. на суму 1 694грн., серпень 2023р. на суму 3407грн.,вересень 2023р. на суму 2007грн., листопад 2023р. на суму 4 965грн.,грудень 2023р. на суму 7 703грн., січень 2024р. на суму 24681грн., лютий 2024р. на суму 29846грн.,квітень 2024р. на суму 9114грн., червень 2024р. на суму 5013грн., липень 2024р. на суму 29569грн., серпень 2024р. на суму 7375грн., вересень 2024р. на суму 34971грн., що призвело до завищення показників рядка 19 Декларації та як наслідок завищення відємного значення з ПДВ, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного(податкового) періоду (р.21) за вересень 2024р. на суму 857 513грн..2) п.201.1 ст.201ПК України, ТОВ «Виробниче підприємство «Інєгва» не складено і не зареєстровані податкові накладні в ЄРПН.

Головним управлінням Державної податкової служби у Харківській області директору ТОВ «Виробниче підприємство «Інєгва» надано вимогу від 06.11.2024р. №3892/ж12/20-40-07-02-09 щодо здійснення заходів по проведенню інвентаризації основних засобів, залишків ТМЦ, що знаходяться на обліку товариства.

Відповідно до Наказу ТОВ «Виробниче підприємство «Інєгва» від 08.11.2024р. №08.11-2 «Про проведеннія інвентаризації», відповідно до наказу проведено інвентаризацію основних засобів, залишків ТМЦ станом на 08.11.2024р..

З акту прийому передачи транспортного засобу та актом прийому передачи паливної картки встановлено, що транспортний засіб Mercedes-Benz G400d номер кузова НОМЕР_1 відсутній на території підприємства через перебування у відрядженні працівника ОСОБА_1

13.11.2024р. від Головного управління Державної податкової служби у Харківській області на адресу ТОВ «Виробниче підприємство «Інєгва» надійшов лист про надання доступу до проведення інвентаризації. На зазначений лист була надана відповідь про те, що відрядження працівника ОСОБА_1 разом з транспортним засобом Mercedes-Benz G400d продовжено на підставі наказу від 12.11.2024р. та надані підтверджуючи документи.

Транспортний засіб Mercedes-Benz G400d був придбаний у ПрАТ «Харків-Авто» на підставі договору купівлі-продажу №0152601473 від 23.06.2021р.. ТОВ «Виробниче підприємство «Інєгва» отримано свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_2 .

Договором на придбання палива у 2023р. по 2024р. ТОВ «Виробниче підприємство «Інєгва» придбало у «ВОГ РЕСУРС» паливо та додано до матеріалів справи розрахунки витрат палива до подорожніх листів автомобіля Mercedes-Benz G400d.

Позивач вважає, що автомобіль Mercedes-Benz G400d було використано у господарській діяльності, списані ПММ є товарно-матеріальними цінностями списаними в операціях, що відповідає п.п.14.1.36 ПК України , тому є господарською діяльністю.

ТОВ «Виробниче підприємство «Інєгва» по видатковій накладній №88215 від 19.10.2021р. отримало товар «маска зварювальника хамелеон Кентавр СМ-305Р» в кількості 38 шт. від постачальника ТОВ «Партнер-групп ЛТД» по ціні 309,00грн.,в тому числі ПДВ 51,50грн.,12.11.2021р. ТОВ «Виробниче підприємство «Інєгва» здійснило оплату товару, що підтверджено випискою АТ «СЕНС БАНК».01.06.2023р. ТОВ «Виробниче підприємство «Інєгва» відвантажило покупцю ТОВ «Охорона праці 2010» оплачений товар по видатковій накладній №284 від 01.06.2023р. на умовах FСА склад продавця, в тому числі покупні товари «маска зварювальника хамелеон Кентавр СМ-305Р» в кількості 11шт., по ціні 392,92грн., в тому числі ПДВ 65,49грн., податкова накладна зареєстрована в ЄРПН 31.05.2023р. №9140933769. Позивач зазначає, що враховуючи ст. 192.1 ПК України є підстава вважати операцію по придбанню та продажу товару «маска зварювальника хамелеон Кентавр СМ-305Р» господарською діяльністю.

Відповідно до видаткової накладної №582 від 16.07.2024р. ТОВ «БІНАТ ПЛЮС», видаткової накладної №1450 від 01.04.2024р., ТОВ «ТД ЕСАТ`Ю, видаткової накладної №136 від 22.01.2024р. ТОВ «ОРМАНС» , видаткової накладної №683 від 25.10.2023р.ТОВ «СПЕЙР ПАТС», ТОВ «Виробниче підприємство «Інєгва» придбало товари «кабельна кліпса». Позивач зауважує, що згідно технологічного процесу комплектації номенклатури №ІН -00009 від 02.01.2023р. затверджених Додатком 1-Комплектація від 01.01.2023р. та Додатком 1-Комплектація/1 від 01.11.2023р. до Наказу про встановлення норм витрат матеріалів №20-п від 10.04.2017р. покупний товар скомплектовано у комплекті номенклатури «Скоба кабельна», зразок документу комплектації, комплектація №8 від 16.11.2023р..Отриманий комплект належить до групи продукції власного виробництва ТОВ «Виробниче підприємство «Інєгва» -крепільні вироби про що свідчать дані каталогу на офіційному сайті компаніі, яка реалізується підприємством за кодом УКТЗЕД 3925901000. ТОВ «Виробниче підприємство «Інєгва» подано лист-заявку до Харківської товарно-промисловою палати та фотографіями «Скоби кабельної» для визначення коду товару згідно з українською кваліфікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТЗЕД). За результатами дослідження підтверджено, що «Скоба кабельна» відноситься до коду 3925901000.

На підставі документів комплектація номенклатури на рахунок 26 «Готова продукція» було списано по даним бухгалтерського обліку з рахунку 281 «Товари на складі».Для розмежування обліку товарів придбанних для продажу та скомплектованої продукції випуск комплекту «Скоба кабульна» відображено по рахунку 26(Додаток 1-Комплектація/1 від 01.11.2023р. до Нпаказу №20-п від 10.04.2017р..

Головним управлінням Державної податкової служби у Харківській області на заперечення ТОВ «Виробниче підприємство «Інєгва» на акт перевірки, надіслано лист №4346/ж12/20-40-07-02-0912 від 11.12.2024р., яким повідомлено, що заперечення відхилені, акт перевірки залишений без змін.

18.12.2024р. директором ТОВ «Виробниче підприємство «Інєгва» отримані податкові повідомлення-рішення Головного управління Державної податкової служби у Харківській області №00703060705 від 18.12.2024р про накладання штрафу у розмірі 27 668,87грн. та податкове повідомлення-рішення Головного управління Державної податкової служби у Харківській області №00703170705 від 18.12.2024р., яким встановлена сума відємного значення у розмірі 857 513,00грн.. ТОВ «Виробниче підприємство «Інєгва» непогодившись з зазначеними повідомленнями-рішеннями звернулось до суду за захистом своїх порушенних прав.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд враховує таке.

Згідно з частиною другою статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до статті 67 Конституції України кожен зобов`язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов`язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов`язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулює Податковий кодекс України від 02.12.2010 № 2755-VI (далі - Кодекс № 2755) (в редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин).

Згідно з пунктом 6.1 статті 6 Кодексу № 2755 податком є обов`язковий, безумовний платіж до відповідного бюджету або на єдиний рахунок, що справляється з платників податку відповідно до цього Кодексу. Відповідно до пункту 8.1 статті 8 Кодексу № 2755 в Україні встановлюються загальнодержавні та місцеві податки та збори. Податок на додану вартість належить до загальнодержавних податків (підпункт 9.1.3 пункту 9.1 статті 9 Кодексу № 2755).

Згідно з пунктом 75.1 статті 75 Кодексу № 2755 контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки. Документальні перевірки проводяться контролюючими органами у межах їх повноважень виключно у випадках та у порядку, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до підпункту 75.1.2 пункту 75.1 статті 75 Кодексу № 2755 документальною перевіркою вважається перевірка, предметом якої є своєчасність, достовірність, повнота нарахування та сплати усіх передбачених цим Кодексом податків та зборів, яка проводиться на підставі податкових декларацій (розрахунків), фінансової, статистичної та іншої звітності, регістрів податкового та бухгалтерського обліку, ведення яких передбачено законом, первинних документів, що використовуються в бухгалтерському та податковому обліку і пов`язані з нарахуванням і сплатою податків та зборів, виконанням вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також отриманих в установленому законодавством порядку контролюючим органом документів та податкової інформації. Документальна позапланова перевірка не передбачається у плані роботи контролюючого органу і проводиться за наявності хоча б однієї з підстав, визначених цим Кодексом. Документальною виїзною перевіркою вважається перевірка, що проводиться за місцезнаходженням платника податків чи місцем розташування об`єкта права власності.

Згідно з підпунктом 78.1.8 пункту 78.1 статті 78 Кодексу № 2755 документальна позапланова перевірка здійснюється, зокрема, за наявності такої підстави - платником подано декларацію, в якій заявлено до відшкодування з бюджету податок на додану вартість, за наявності підстав для перевірки, визначених у розділі V цього Кодексу, та/або з від`ємним значенням з податку на додану вартість, яке становить більше 100 тис. гривень. Документальна позапланова перевірка з підстав, визначених у цьому підпункті, проводиться виключно щодо законності декларування заявленого до відшкодування з бюджету податку на додану вартість та/або з від`ємного значення з податку на додану вартість, яке становить більше 100 тис. гривень.

Відповідно до підпункту 19 прим. 1.1.6 пункту 19 прим. 1 статті 19 Кодексу № 2755 контролюючі органи, визначені підпунктом 41.1.1 пункту 41.1 статті 41 цього Кодексу, виконують функції щодо здійснення контролю за правомірністю бюджетного відшкодування податку на додану вартість.

Згідно з підпунктом 20.1.2, підпунктами 20.1.4-20.1.6 пункту 20.1 статті 20 Кодексу № 2755 контролюючі органи, визначені підпунктом 41.1.1 пункту 41.1 статті 41 цього Кодексу, мають право: для здійснення функцій, визначених законом, отримувати безоплатно від платників податків, у тому числі благодійних та інших неприбуткових організацій, усіх форм власності у порядку, визначеному законодавством, довідки, копії документів, засвідчені підписом платника або його посадовою особою та скріплені печаткою (за наявності), про фінансово-господарську діяльність, отримані доходи, видатки платників податків та іншу інформацію, пов`язану з обчисленням та сплатою податків, зборів, платежів, про дотримання вимог законодавства, здійснення контролю за яким покладено на контролюючі органи, а також фінансову і статистичну звітність у порядку та на підставах, визначених законом (пп. 20.1.2); проводити відповідно до законодавства перевірки і звірки платників податків (крім Національного банку України), у тому числі після проведення процедур митного контролю та/або митного оформлення (пп. 20.1.4); отримувати безоплатно від платників податків, а також від Національного банку України, банків, інших фінансових установ, небанківських надавачів платіжних послуг, емітентів електронних грошей довідки у порядку та на підставах, визначених цим Кодексом, з урахуванням законів, що визначають порядок розкриття зазначеними особами інформації, що містить банківську таємницю, таємницю надавача платіжних послуг, а на підставі рішення суду - інформацію про обсяг та обіг коштів/електронних грошей на рахунках у банку/небанківському надавачу платіжних послуг, електронних гаманцях, у тому числі про ненадходження в установлені строки валютної виручки від суб`єктів господарювання, інформацію про договори боржника про зберігання цінностей або надання боржнику в майновий найм (оренду) індивідуального банківського сейфа, що охороняється банком (пп. 20.1.5); запитувати та вивчати під час проведення перевірок первинні документи, що використовуються в бухгалтерському обліку, регістри, фінансову, статистичну та іншу звітність, пов`язану з обчисленням і сплатою податків, зборів, платежів, виконанням вимог законодавства, контроль за додержанням якого покладено на контролюючі органи (пп. 20.1.6).

Відповідно до підпункту 14.1.159 пункту 14.1 статті 14 Кодексу № 2755 пов`язані особи - юридичні та/або фізичні особи, та/або утворення без статусу юридичної особи, відносини між якими можуть впливати на умови або економічні результати їх діяльності чи діяльності осіб, яких вони представляють, зокрема, якщо повноваження одноособового виконавчого органу таких юридичних осіб здійснює одна і та сама особа.

Згідно з підпунктом 14.1.8 пункту 14.1 статті 14 Кодексу № 2755 бюджетне відшкодування - відшкодування від`ємного значення податку на додану вартість на підставі підтвердження правомірності сум бюджетного відшкодування податку на додану вартість за результатами перевірки платника.

Під витратами відповідно до підпункту 14.1.27 пункту 14.1 статті 14 Кодексу № 2755 розуміється сума будь-яких витрат платника податку у грошовій, матеріальній або нематеріальній формах, здійснюваних для провадження господарської діяльності платника податку, в результаті яких відбувається зменшення економічних вигод у вигляді вибуття активів або збільшення зобов`язань, унаслідок чого відбувається зменшення власного капіталу (крім змін капіталу за рахунок його вилучення або розподілу власником).

Згідно з підпунктом 14.1.36 пункту 14.1 статті 14 Кодексу № 2755 господарська діяльність - це діяльність особи, що пов`язана з виробництвом (виготовленням) та/або реалізацією товарів, виконанням робіт, наданням послуг, спрямована на отримання доходу і проводиться такою особою самостійно та/або через свої відокремлені підрозділи, а також через будь-яку іншу особу, що діє на користь першої особи, зокрема за договорами комісії, доручення та агентськими договорами.

Податкове зобов`язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк) (підпункт 14.1.156 пункту 14.1статті 14 Кодексу № 2755).

Податкове повідомлення-рішення - письмове повідомлення контролюючого органу (рішення) про обов`язок платника податків сплатити суму грошового зобов`язання, визначену контролюючим органом у випадках, передбачених цим Кодексом та іншими законодавчими актами, контроль за виконанням яких покладено на контролюючі органи, або внести відповідні зміни до податкової звітності (підпункт 14.1.157 пункту 14.1 статті 14 Кодексу № 2755).

Платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об`єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об`єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов`язок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом (пункт 15.1 статті 15 Кодексу № 2755).

Згідно з пунктом 36.1 статті 36 Кодексу № 2755 податковим обов`язком визнається обов`язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи.

Відповідно до пункту 44.1 статті 44 Кодексу № 2755 для цілей оподаткування платники податків зобов`язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов`язаних з визначенням об`єктів оподаткування та/або податкових зобов`язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов`язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством. Платникам податків забороняється формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, не підтверджених документами, що визначені абзацом першим цього пункту.

Згідно з пунктом 198.1. статті 198 Кодексу № 2755 до податкового кредиту відносяться суми податку, сплачені/нараховані у разі здійснення операцій з: а) придбання або виготовлення товарів та послуг; б) придбання (будівництво, спорудження, створення) необоротних активів (у тому числі у зв`язку з придбанням та/або ввезенням таких активів як внесок до статутного фонду та/або при передачі таких активів на баланс платника податку, уповноваженого вести облік результатів спільної діяльності); в) отримання послуг, наданих нерезидентом на митній території України, та в разі отримання послуг, місцем постачання яких є митна територія України; г) ввезення необоротних активів на митну територію України за договорами оперативного або фінансового лізингу; ґ) ввезення товарів та/або необоротних активів на митну територію України.

Датою віднесення сум податку до податкового кредиту вважається дата тієї події, що відбулася раніше: дата списання коштів з банківського рахунка платника податку на оплату товарів/послуг; дата отримання платником податку товарів/послуг.

Відповідно до пункту 198.3 статті 198 ПК України податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг та складається із сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 193.1 статті 193 цього Кодексу, протягом такого звітного періоду у зв`язку з: придбанням або виготовленням товарів та наданням послуг; придбанням (будівництвом, спорудженням) основних фондів (основних засобів, у тому числі інших необоротних матеріальних активів та незавершених капітальних інвестицій у необоротні капітальні активи); ввезенням товарів та/або необоротних активів на митну територію України. Нарахування податкового кредиту здійснюється незалежно від того, чи такі товари/послуги та основні фонди почали використовуватися в оподатковуваних операціях у межах провадження господарської діяльності платника податку протягом звітного податкового періоду, а також від того, чи здійснював платник податку оподатковувані операції протягом такого звітного податкового періоду.

Згідно з пунктом 198.5 статті 198 Кодексу № 2755 платник податку зобов`язаний нарахувати податкові зобов`язання виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до пункту 189.1 статті 189 цього Кодексу, та скласти не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду і зареєструвати в ЄРПН в терміни, встановлені цим Кодексом для такої реєстрації, зведену податкову накладну за товарами/послугами, необоротними активами, придбаними/виготовленими з ПДВ (для товарів/послуг, необоротних активів, придбаних або виготовлених до 1 липня 2015 року, - у разі якщо під час такого придбання або виготовлення суми податку були включені до складу податкового кредиту), у разі якщо такі товари/послуги, необоротні активи призначаються для їх використання або починають використовуватися в операціях, що не є господарською діяльністю платника податку (крім випадків, передбачених пунктом 189.9 статті 189 цього Кодексу). У разі якщо на момент перевірки платника податку контролюючим органом в акті вибіркової (часткової) інвентаризації, проведеної платником податку на вимогу такого органу, виявлено нестачу придбаних таким платником товарів (крім випадку, якщо така нестача обумовлена знищенням внаслідок дії обставин непереборної сили, що підтверджується відповідно до законодавства), для цілей розділу V цього Кодексу такі товари вважаються використаними платником податку в операціях, що не є господарською діяльністю платника податку.

Відповідно до п. 200.1 ст. 200 Кодексу № 2755 сума податку, що належить сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов`язання звітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту такого звітного (податкового) періоду. Згідно з абз. б) п. 200.4 ст. 200 Кодексу № 2755 при від`ємному значенні суми, розрахованої згідно з пунктом 200.1 цієї статті, така сума належить бюджетному відшкодуванню за заявою платника у сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів/послуг у попередніх та звітному податкових періодах постачальникам таких товарів/послуг або до Державного бюджету України, в частині, що не перевищує суму, обчислену відповідно до пункту 200-1.3 статті 200-1 цього Кодексу на момент отримання контролюючим органом податкової декларації, на відповідний рахунок платника податку в банку/небанківському надавачу платіжних послуг та/або у рахунок сплати грошових зобов`язань або погашення податкового боргу такого платника податку з інших платежів, що сплачуються до державного бюджету.

Правові засади регулювання, організації, ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності в Україні визначає Закон України від 16 липня 1999 року № 996-XIV «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» (далі - Закон № 996).

Відповідно до статті 1 Закону № 996 первинний документ - це документ, що містить відомості про господарську операцію та підтверджує її здійснення. Згідно із ст.1 Закону № 996 господарська операція - це дія або подія, що викликає зміни в структурі активів та зобов`язань, власному капіталі підприємства. Сфера дії Закону № 996 поширюється на всіх юридичних осіб, створених відповідно до законодавства України, незалежно від їх організаційно-правових форм і форм власності, які зобов`язані вести бухгалтерський облік та подавати фінансову звітність згідно з законодавством (стаття 2 Закону № 996). Згідно з пунктом 2 статті 3 Закону № 996 фінансова, податкова, статистична та інші види звітності, що використовують грошовий вимірник ґрунтуються на даних бухгалтерського обліку. Бухгалтерський облік є обов`язковими видом обліку, що ведеться підприємством. За змістом частин першої та другої статті 9 Закону № 996 підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи, що фіксують факти здійснення господарських операцій. Первинні документи повинні бути складені під час здійснення господарської операції, а якщо це неможливо - безпосередньо після її закінчення. Для контролю та впорядкування оброблення даних на підставі первинних документів можуть складатися зведені облікові документи.

Необхідність підтвердження господарських операцій первинними документами визначено підпунктом 1.2 пункту 1 та підпунктом 2.1 пункту 2 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, яке затверджено наказом Міністерства фінансів України від 24 травня 1995 року № 88 (далі - Положення). Первинні документи - це письмові свідоцтва, що фіксуються та підтверджують господарські операції, включаючи розпорядження та дозволи адміністрації на їх проведення. Згідно з пунктом 2.4 Положення первинні документи (на паперових і машинолічильних носіях інформації) для надання їм юридичної сили і доказовості повинні мати такі обов`язкові реквізити; назва підприємства, установи. Від імені яких складений документи, назва документа (форми), код форми, дата і місце складання, зміст господарської операції та її вимірники (у натуральному і вартісному виразі), посади, прізвища і підписи осіб, відповідальних за дозвіл та здійснення господарської операції і складання первинного документа.

Відповідно до пункту 198.6. статті 198 Кодексу № 2755 не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв`язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних податковими накладними / розрахунками коригування до таких податкових накладних чи не підтверджені митними деклараціями, іншими документами, передбаченими пунктом 201.11 статті 201 цього Кодексу.

Відповідно до пп. «б» п. 198.1 ст. 198 Кодексу № 2755 право на віднесення сум ПДВ до податкового кредиту виникає у разі здійснення операцій з придбання (будівництва, спорудження, створення) необоротних активів. Згідно з пунктом 198.2 статті 198 Кодексу № 2755 датою виникнення права платника податку на віднесення сум податку до податкового кредиту вважається дата тієї події, що відбулася раніше: дата списання коштів з банківського рахунка платника податку на оплату товарів/послуг; дата отримання платником податку товарів/послуг. Згідно з пунктом 189.1 статті 189 Кодексу № 2755 у разі здійснення операцій відповідно до пункту 198.5 статті 198 цього Кодексу база оподаткування за необоротними активами визначається виходячи з балансової (залишкової) вартості, що склалася станом на початок звітного (податкового) періоду, протягом якого здійснюються такі операції (у разі відсутності обліку необоротних активів - виходячи із звичайної ціни), а за товарами/послугами - виходячи з вартості їх придбання. Якщо такі товари/послуги, необоротні активи призначаються для їх використання або починають використовуватися в операціях: що не є об`єктом оподаткування відповідно до статті 196 та місце постачання яких розташоване за межами митної території України; звільнених від оподаткування відповідно до статті 197, підрозділу 2 розділу XX Кодексу № 2755, міжнародних договорів (угод) (крім випадків проведення операцій, передбачених підпунктом 197.1.28 пункту 197.1 статті 197 та операцій, передбачених пунктом 197.11 статті 197); що здійснюються платником податку в межах балансу платника податку, у тому числі передача для невиробничого використання, переведення виробничих необоротних активів до складу невиробничих необоротних активів; що не є господарською діяльністю платника податку, то, відповідно до пункту 198.5 статті 198 Кодексу № 2755, платник податку зобов`язаний нарахувати податкові зобов`язання, виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до пункту 189.1 статті 189 ПКУ, та скласти не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду і зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних в терміни, встановлені Кодексом № 2755 для такої реєстрації, зведену податкову накладну за товарами/послугами, необоротними активами (для товарів/послуг, необоротних активів, придбаних або виготовлених до 1 липня 2015 року, - у разі, якщо під час такого придбання або виготовлення суми податку були включені до складу податкового кредиту). У разі якщо такі товари/послуги, необоротні активи в подальшому починають використовуватися в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності, у тому числі переведення невиробничих необоротних активів до складу виробничих необоротних активів, платник податку може зменшити суму податкових зобов`язань, що були нараховані відповідно до пункту 198.5 статті 198 ПКУ, на підставі розрахунку коригування до податкової накладної, зазначеної в абзаці першому цього пункту, зареєстрованого в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Судом встановлено, що за результатами перевірки ТОВ «Виробниче підприємство «Інєгва» складено акт №53531/20-40-07-05-03/40915815, висновком якого встановлені порушення:1) п.198.5,ст..198, п.200ю1 ПК України в результаті чого завищено відємне значення з ПДВ, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду (р.21),а с аме червень 2023р. на суму 697 168грн., липень 2023р. на суму 1 694грн., серпень 2023р. на суму 3407грн.,вересень 2023р. на суму 2007грн., листопад 2023р. на суму 4 965грн.,грудень 2023р. на суму 7 703грн., січень 2024р. на суму 24681грн., лютий 2024р. на суму 29846грн.,квітень 2024р. на суму 9114грн., червень 2024р. на суму 5013грн., липень 2024р. на суму 29569грн., серпень 2024р. на суму 7375грн., вересень 2024р. на суму 34971грн., що призвело до завищення показників рядка 19 Декларації та як наслідок завищення відємного значення з ПДВ, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного(податкового) періоду (р.21) за вересень 2024р. на суму 857 513грн..2) п.201.1 ст.201ПК України, ТОВ «Виробниче підприємство «Інєгва» не складено і не зареєстровані податкові накладні в ЄРПН.

Згідно з первинними документами та даними бухгалтерського обліку ТОВ «Виробниче підприємство «Інєгва» отримувало від ТОВ «Нова почта» послуги з організації перевезення відправлень.За даними документами неможливо встановити зв`язок з господарською діяльністю платника. Послуги з організації перевезення вілправлень на загальну суму 52 643,07грн.(з ПДВ) використані підприємством в операціях, що не є господарською діяльністю платника податку.Таким чином, ТОВ «Виробниче підприємство «Інєгва» в порушенні п.198.5 ст.198 ПК України занижено суму податкових зобов`язань по податку на додану вартість в сумі 88774грн..

Згідно з даними бухгалтерського обліку по рахунку 28 «Товари» з балансу підприємства 01.06.2023р. було списано товар за номенклатурою «маска зварювальника хамелеон Кентавр СМ-306Р» у кількості 11 шт. на загальну суму 2 832,50грн..Згідно даними бухгалтерського обліку та первинними документами, перевіркою встановлено, що станом на 01.06.2023р. на балансі підприємства(сальдо по дебету рахунку 28 «Товари») рахувався товар за номенклатурою «маска зварювальника хамелеон Кентавр СМ-306Р» у кількості 17 шт. на загальну суму 4377,5грн.. З наявних бухгаллтерських документів по рахунку 28 «Товари» встановлено, що «маска зварювальника хамелеон Кентавр СМ-306Р» у кількості 11 шт. на загальну суму 2 832,50грн., списано 01.06.2023р. з балансу підприємства, однак первинні документи, які підтверджують його використання у господарськії діяльності, а саме податкові накладні а суму операції підприємством не складались та не реєструвались, податкові зобов`язання по ПДВ не нараховувались.Таким чином ТОВ «Виробниче підприємство «Інєгва» в порушенні п.198.5, ст.198ПК занижено суму податкових зобов`язань по податку на додану вартість в сумі 567грн..

В ході перевірки встановлено, згідно з даними бухгалтерського обліку та первинними документами, ТОВ «Виробниче підприємство «Інєгва» здійснювало реалізацію товарів нижче ціни придбання такого товару.Товар, реалізований ТОВ «ТЕКО 3000»(обсяг постачання без урахування ПДВ складає 4025,70грн., відповідно до наданих дло перевірки документів придбано ТОВ «Виробниче підприємство «Інєгва» у ФОП ОСОБА_2 на суму 4260,00грн..Таким чином перевіркою встановлено перевищення обсягу придбання товарів над обсягом постачання товарів в розмірі 243,30грн., що в порушенні вимог 188.1 ст.188 ПК України ТОВ «Виробниче підприємство «Інєгва» занижено суму податкових зобов`язань з ПДВ всього в сумі 47грн..

В ході перевірки встановлено, що станом на 01.06.2023р. та 30.09.2024р. на балансе ТОВ «Виробниче підприємство «Інєгва» рахується автомобіль Mercedes-Benz G400d номер кузова НОМЕР_1 первинна вартість складає 4480 133грн., знос станом на 01.06.2023р. складає 1 001 046,48грн., балансова вартість складає 3 479086,52грн..Під час перевірки директору ТОВ «Виробниче підприємство «Інєгва» Ваніній Надії вручено лист від 06.11.2024р. №3892/ж12/20-40-07-02-09 щодо здійснення заходів по проведенню інвентаризації основних засобів, залишків ТМЦ, що знаходяться на обліку підприємства до 08.11.2024р.. За результатами проведеної інвентаризації встановлено розбіжності між даними інвентарізаційного опису і даними контрольної перевірки та встановлено відсутність(нестачу) автомобіля Mercedes-Benz G400d номер кузова НОМЕР_1 , про що складено звіряльну відомість від 08.11.2024р. №1, первинна вартість нестачи складає 4 480 133грн.. Відповідно до звіряльної відомості вищезазначений автомобіль відсутній у зв`язку із використанням під час відрядження працівником підприємства ОСОБА_1 .. На підтвердження використання автомобіля до перевірки надано акти списання дизельного палива, подорожні листи легкового автомобіля, рух палива за паливною карткою та накази про відрядження на службовому автомобілі. Аналізом наданих до перевірки документів встановлено, що подорожні листи автомобіля не містять показників електронного лічильника пробігу автомобіля(одометру), що не було можливо підтвердити показник подорожнії листів «пройдена відстань,км».Фактичні показники одометру неможливо перевірити у звязку із відсутністю автомобіля станом на день проведення інвентаризації.З наданих на перевірку подорожні листи автомобіля не містять посади і призвища осіб, які їх підписували. Первинні документи на підставі яких було списання пального на ТОВ «Виробниче підприємство «Інєгва», є акти про списання товарів, які складені на підставі подорожніх листів, однак в порушенні ч.2 ст.9 Закону №996-ХІV «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», вони не містять усіх обов`язкових реквізитів, які дають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні 7господарської операції та які підтверджують зміст та обсяг господарської операції.

Постановою Верховного Суду від 14.05.2019р. у справі №825/3990/14 викладено правова позиція, що недоведеність фактичного здійснення господарської операції позбавляє первинні докумкентти юридичної значимості для цілей формування податкової вигоди, а покупця-права на формування цієї податкової вигоди навіть за наявністі правильно оформлених за завнішніми ознаками та формою, але недостовірних та у зв`язку з цим юридично дефектних первинних документів, та незважаючи на наявність у платника податку доказів сплати продавцеві вартостітоваріцв/послуг, якщо рух коштів не забезпечений зв`язком з господарською діяльністю учасників цієї операції.Враховуючи аналіз наданих до перевірки докум ентів, автомобіль Mercedes-Benz G400d номер кузова НОМЕР_1 , вважається невиробничими основними фондами згідно з нормами Податкового кодексу України, оскільки неможливо встановити його використання в господарській діяльністі платника.Таким чином, ТОВ «Виробниче підприємство «Інєгва» в порушенні п.198.5, ст.198ПК Українизанижено суму податкових зобов`язань по податку на додану вартість в сумі 695 817грн.. Крім того, згідно бухгалтерського обліку по рахунку 203 «Паливо» з балансу ТОВ «Виробниче підприємство «Інєгва» за перевірений період списано палива на загальну суму 123 610,34грн..Враховуючи, що автомобіль вважається невиробничими основними фондами згідно з нормами Кодексу, так як неможливо встановити його використання в господарській діяльності платника, а подорожні листи не містять усіх обов`язкових реквізитів, які дають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції та підтвердити зміст та обсяг господарської операції тощо, списані товарно-матеріальні цінності використані підприємством в операціях, що не є господарською діяльністю платника податку.Таким чином, ТОВ «Виробниче підприємство «Інєгва» в порушенні п.198.5, ст..198 ПК України занижено суму податкових зобов`язань по податку на джоданук вартість всього в сумі 24722 грн.. Крім того, перевіркою встановлено проведення технічного обслуговування автомобіля

Mercedes-Benz G400d номер кузова НОМЕР_1 підприємством СП ТОВ «АВТОМОБІЛЬНИЙ ДІМ Україна МЕРСЕДЕС БЕНЦ» на суму 19 725,46грн..Враховуючи, що згідно нормами Податкового Кодексу, автомобіль вважається невиробничими основними фондами , оскільки неможливо встановити його використання в господарській діяльності платника, витрати ТОВ «Виробниче підприємство «Інєгва» на технічне обслуговування автомобіля є витратами(послугами), які використані підприємством в операціях, що не є господарською діяльністю платника податку.Таким чином, ТОВ «Виробниче підприємство «Інєгва» в порушенні п.198.5, ст..198 ПК України занижено суму податкових зобов`язань по податку на додану вартість 3 945грн..

Згідно даними бухгалтерського обліку по рахунку 281 «Товари» відбулося списання кабельної кліпси за номеклатерою «скоба кабельна» на загальну суму 618 21,98грн..У ході перевірки встановлено, що з даними бухгалтерського обліку по рахунку 28 «товари» з балансу підприємства були списані товарно-матеріальні цінності(кабельна кліпса) на загальну суму (по коду УКТЗЕД 3926300090) 618 212,98грн.. Однак, первинні документи, що підтверджують реалізацію зазначеного товару до перевірки не надано. Враховуючи зазначене, кліпсу кабельну списано без документів, які підтверджують її використання у господарській діяльності, податкові накладні на суму операції з вищезазначеними товарами підприємством не складались та не реєструвались, податкові зобловязання по ПДВ не нараховувались. Таким чином, ТОВ «Виробниче підприємство «Інєгва» в порушенні норм п.198.5,ст..198ПК України занижено суму податкового зобов`язання по податку на додану вартість всього в сумі 123 643грн.

Відповідно до п.201.1,ст..201 ПК України визначено, що на дату виникнення податкових зобов`язань платник податку зобов`язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умов щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, кваліфікованого електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений законом термін.

Відповідно до п.11 наказу Міністерства фінансів України 31.12.2015р. №1307 «Про затвердження форми податкової накладної та Порядку заповнення податкової накладної», який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 26.01.2016р. за №137/28267, передбачено, що «у разі нарахування податкових зобов`язань відповідно до пункту 198.5 мт.198 та п.199.1 ст.199ПК України платник податку складає окремі зведені податкові накладні за товарами/послугами, необоротними активами, які призначаються для їх використання/ починають використовувати: 1)в операціях, що не здійснюються платником податку в м ежах балансу платника податку, у тому числі прередача для невиробничого використання, переведення виробничих необоротних активів до складу невиробничих необоротних активів; 2)в операціях, що не є господарською діяльністю платника податку.Такі зведені податкові накладні складаються не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду».

Відповідно до п.201.4,ст.201 ПК України визначено, що платники податку в разі здійснення постачання товарів/послуг, база оподаткування яких, визначена відповідно до статей 188 і 189 цього Кодексу, перевищує фактичну ціну постачання таких товарів/послуг, можуть скласти не пізніше останнього дня місяця, в якому здійснено такі постачання, зведену податкову накладну з урахуванням сум податку, розрахованих виходячи з перевищення бази оподаткування над фактичною ціною, визначених окремо по кожній операції з постачання товарів/послуг.

Як встановлено судом, ТОВ «Виробниче підприємство «Інєгва» не складало та не реєструвало в ЄРПН податкові накладні на суму товарів, які використано в операціях, що здійснюються платником податку в межах балансу платника податку, у тому числі передача для невикорничого використання, переведення виробничих необоротніх активів до складу невиробничих оборотніх активів, на суму товарів, які використано в операціях, що не є господарською діяльністю платника податку, на суму перевищення ціни придбання над ціною постачання, а саме:обсяг проведених операцій 4 287 571,49грн. сума ПДВ 857 514,06грн..

Відповідно до статті 19 Конституції України передбачено, що правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно із ч. 1 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 КАС України.

Відповідно до ч. 1 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень. У справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано.

Суд доходить висновку згідно оцінених доказів і доводів, що податкові повідомлення-рішення Головного управління Державної податкової служби у Харківській області №00703060705 від 18.12.2024р. та №00703170705 від 18.12.2024р. за критеріями ч .2 ст. 2 КАС України є правомірними, прийняті на підставі вимог податкового законодавства та обгрунтованих і доведених відповідачем згідно ч. 2 ст. 77 КАС України висновків акта документальної виїзної перевірки №53531/20-40-07-05-03/40915815 від 21.11.2024р. «Про результати документальної позапланової перевірки щодо дотримання податкового законодавства при декларуванні за вересень 2024року, було виявлено порушення п.189.1 ст.189,п.198.5 ст.198 ПК України , де логічно і правильно зафіксовані податкові правопорушення, ухвалені контролюючим органом на підставі, у порядку та у спосіб, що визначені законом, у зв`язку з чим відповідно до ч. 1 ст. 245 КАС України (п. 2 ч. 2 ст. 245) у задоволенні позовних вимог належить відмовити повністю.

Враховуючи ст. 139 КАС України підстави для розподілу витрат зі сплати судового збору відсутні.

Керуючись статтями 2, 5-16, 19, 73-78, 90, 139, 242-246, 250, 255, 293, 295-297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

В И Р І Ш И В:

У задоволенні адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю «Виробниче підприємство «Інєгва» (вул.Букова, буд.40, м.Харків, індекс 61051, код ЄДРПОУ 40915815) до Головного управління Державної податкової служби у Харківській області (вул.Григорія Сковороди, 46 м.Харків інд.61057 код ЄДРПОУ 43983495) про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення, зобов`язання вчинити певні дії,-відмовити.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржено протягом тридцяти днів з дня його складання у повному обсязі шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до Другого апеляційного адміністративного суду.

Суддя Заічко О.В.