Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
29 листопада 2010 р. справа № 2а-25373/10/0570
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови: <година >
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Христофорова А.Б.
при секретаріМалій С.Ю.
за участю : представника позивача - Лобатої О.В., представника відповідача - не зявився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Макіївської обєднаної державної податкової інспекції до Державного підприємства «Макіїввугілля» про стягнення заборгованості перед бюджетом на суму 192301,92 гривень,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач, Макіївська обєднана державна податкова інспекція, звернулась до суду з позовною заявою до Державного підприємства «Макіїввугілля» про стягнення заборгованості перед бюджетом на суму 192301,92 гривень.
В обґрунтування своїх позовних вимог вказала, що станом на 30.09.2010 року за відповідачем значиться заборгованість перед бюджетом зі сплати податку на землю у сумі 192301,92 гривень.
Зазначає, що відповідач своїми діями порушує інтереси держави, оскільки спричиняє шкоду її економічним інтересам, тому просить задовольнити позовні вимоги.
Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримала у повному обсязі, просила їх задовольнити.
Представник відповідача у судове засідання не зявився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, надала суду заяву згідно до якої позовні вимоги визнає у повному обсязі.
Просила розглянути справу за її відсутність.
Враховуючи зазначені обставини суду вважає за можливе розглянути справу без участі представника відповідача.
Згідно ч. 3 ст. 136 КАС України, судове рішення, в тому числі, у звязку з визнанням адміністративного позову ухвалюється за правилами, встановленими ст. 112 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 3 ст. 112 КАС України, у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.
Суд приймає визнання відповідачем адміністративного позову, оскільки визнання адміністративного позову відповідачем не суперечить закону та не порушує чиї-небудь права, свободи або інтереси.
Суд, заслухавши представника позивача, дослідивши та проаналізувавши матеріали справи, встановив наступне.
Згідно п. 11 ст. 10 Закону України „Про державну податкову службу в Україні” державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції виконують, зокрема, таку функцію, а саме, подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Таким чином, позивач, Макіївська обєднана державна податкова інспекція (Далі за текстом Макіївська ОДПІ), - є субєктом владних повноважень, який в даних правовідносинах реалізує надані йому Законом України „Про державну податкову службу в Україні” повноваження.
Відповідач, - Державне підприємство «Макіїввугілля» (Далі за текстом ДП «Макіїввугілля»), 86157, Донецька область, м. Макіївка, пл. Радянська, 2, згідно свідоцтва про державну реєстрацію, виданого виконавчим комітетом Макіївської міської ради,- є юридичною особою, дата державної реєстрації 29.04.2003 року, ідентифікаційний код 32442295, знаходиться на податковому обліку в Макіївській ОДПІ.
Згідно повідомлення Макіївської ОДПІ про наявність заборгованості, відповідач станом на 30.09.2010 року має заборгованість зі сплати земельного податку на суму 192301,92 гривень (а.с.4).
Заборгованість по земельному податку з юридичних осіб утворилась внаслідок несплати самостійно задекларованих податкових зобовязань на суму 192301,92 гривень,- згідно розрахунку № 272 від 26.01.2010 року (а.с.23-25), що обліковується згідно зворотного боку облікової картки платника податків.
Відповідачем 01.02.2010 року подано до податкового органу податкову декларацію № 1786 за 2010 рік, згідно якої самостійно розраховано суму податкового зобовязання у розмірі 49654,79 гривень (а.с.33-34).
Як встановлено у судовому засіданні відповідачем станом на момент розгляду справи заборгованість згідно заявлених позовних вимог не погашена.
Таким чином, у результаті несплати суми заборгованості відповідач не виконує свої зобов'язання перед бюджетом, порушує терміни сплати обов'язкових платежів, унаслідок чого з'явилася заборгованість перед бюджетом, що заподіює шкоду інтересам держави.
Відповідно до ст. 14 Закону України від 03.07.1992 року № 2535-ХІІ „Про плату за землю” платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою встановленою центральним податковим органом. Податкове зобовязання по земельному податку, а також по орендній платі визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Відповідно до п. 3 ст. 9 Закону України „Про систему оподаткування” одним з обовязків підприємств є внесення до бюджету у встановлений законом термін обовязкових платежів та зборів.
Відповідно до ст.67 Конституції України кожен зобовязаний сплачувати податки і збори відповідно до законів України.
Відповідно до п. 1.3 ст. 1 Закону України „Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетам та державними цільовими фондами” податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Відповідно до п. 5.4 ст. 5 цього ж закону узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Відповідно до п.п. 3.1.1 п.3.1 ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.00р. № 2181-ІІІ зі змінами і доповненнями, активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення податкового боргу винятково за рішенням суду.
Зважаючи, що несплата податкового боргу відповідачем призводить до порушення Конституційного обовязку кожного сплачувати податки, а ненадходження коштів до державного бюджету ускладнює виконання державою своїх соціальних функцій, суд вважає за необхідне задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.
Керуючись ст.67 Конституцією України, ст.ст.2, 10 Закону України “Про державну податкову службу в України, ст.ст. 3, 5 Закону України від 21.12.2000 № 2181-ІІІ “ “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” ст.ст. 11, 17-20, 69-72, 86, 94, 158-163, 167, 185, 186, 254, 263, суд, -
П О С Т А Н О В И В :
Позов Макіївської обєднаної державної податкової інспекції до Державного підприємства «Макіїввугілля» про стягнення заборгованості перед бюджетом на суму 192301,92 гривень,- задовольнити.
Стягнути з Державного підприємства «Макіїввугілля» на користь місцевого бюджету Совєтського району м. Макіївки податковий борг по земельному податку юридичних осіб у сумі 192301,92 гривень (сто девяносто дві тисячі триста одна гривня девяносто дві копійки) на р/р 33213811700067, код платежу 13050100, банк отримувач ГУДКУ у Донецькій області, МФО 834016, код ОКПО банку 34686736).
Постанову ухвалено у нарадчій кімнаті та проголошено її вступну та резолютивну частини у судовому засіданні 29 листопада 2010 року.
Повний текст постанови складений 04 грудня 2010 року.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Христофоров А.Б.