Єдиний державний реєстр судових рішень Справа №534/423/25
Провадження №3/534/121/25
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМУКРАЇНИ
07травня 2025 року м. Горішні Плавні
Суддя Горішньоплавнівського міського суду Полтавської області Комарова Діана Юріївна, розглянувши справу про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, працюючого генеральним директором ТОВ «Феррострой», зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 ,
- за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.163-4 КУпАП,
ВСТАНОВИВ:
На розгляд Горішньоплавнівського міського суду Полтавської області 20 лютого 2025 року надійшла справа про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-4 КУпАП.
Виходячи зі змістувказаногопротоколу, встановлено, що актом від 12.02.2025 №74/35-00-07/35107305 «Про результати документальної планової виїзної перевірки ТОВ «ФЕРРОСТРОЙ» (код ЄРДПОУ 35107305), посадова особа генеральний директорТОВ «Феррострой» вчинив порушення встановленого законом порядку ведення податкового обліку, а саме: порушив п.164.1 ст.164, пп.164.2.20 п.164.2 ст.164, пп. 168.1.2 п.168.1 ст.168, п. 170.9 ст.170, пп. а п. 176.2 ст.176, п.177.8 ст.177 Податкового кодексу України не утримано і не перераховано податок на доходи фізичних осіб у травні 2021 у сумі 24 300 грн, у червні 2021 у сумі 5 400 грн, у липні 2021 у сумі 24 300 грн, у серпні 2022 у сумі 13 500, у вересні 2021 13 500 грн, у жовтні 2021 у сумі 30 780 грн, у листопаді 2021 у сумі 31 100 грн, у грудні 2021 у сумі 17 280 грн, у травні 2022 у сумі 3 078 грн, у червні 2022 у сумі 5 040 грн, у липні 2022 у сумі 7 488, у серпні 2022 у сумі 7 137, у вересні 2022 у сумі 3 861, у жовтні 2022 у сумі 28 816 грн 16 коп., у листопаді 2022 у сумі 5 670 грн, у грудні 2022 у сумі 5 717 грн 52 коп, у листопаді 2023 у сумі 16 136 грн 14 коп., у жовтні 2023 у сумі 18 800 грн 26 коп., у лютому 2024 у сумі 31 55 грн 44 коп, у липні 2024 у сумі 21 576 грн 35 коп., в порушення пп.162.1.3 п.162.1 ст.162, пп. 168.1.2 п.168.1 ст.168 Податкового кодексу України не утримано і не перераховано військовий збір у травні 2021 у сумі 2 025 грн, у червні 2021 у сумі 450 грн, у липні 2021 у сумі 2 025 грн, у серпні 2021 у сумі 1 125 грн, у вересні 2021 у сумі 1 125 грн, у жовтні 2021 у сумі 2 565 грн, у листопаді 2021 у сумі 2 925 грн, у грудні 2021 у сумі 1 440, у травні 2022 у сумі 256 грн 50 коп., у червні 2022 у сумі 420 грн, у липні 2022 у сумі 624, у серпні 2022 у сумі 594 грн 75 коп., у вересні 2022 у сумі 321 грн 75 коп., у жовтні 2022 у сумі 2 401 грн 35 коп., у листопаді 2022 у сумі 472 грн 50 коп., у грудні 2022 у сумі 476 грн 46 коп., у липні 2023 у сумі 1 344 грн 68 коп., у жовтні 2023 у сумі 1 566 грн 69 коп., у лютому 2024 у сумі 2 692 грн 62 коп., у липні 2024 у сумі 1 798 грн 03 коп., що встановлено Актом документальної планової виїзної перевірки податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи від 12.02.2025 року № 74/35-00-07/35107305, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.163-4 КУпАП.
Вивчивши матеріали справи та оцінивши всі докази по справі, як кожен окремо, так і в їх сукупності, всебічно, повно і об`єктивно, суд приходить до наступних висновків.
Згідно зі статтею 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративні правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до статті 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Доказами в справі про адміністративне правопорушення, як це визначено у статті 251 КУпАП, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Положеннями статті 252 КУпАП передбачено, що орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному й об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення № 25/35-00-07-12 від 12.02.2025 та актом документальної планової виїзної перевірки від 12.02.2025 № 74/35-00-07/35107305, встановлено, що ОСОБА_1 , як посадова особа ТОВ «Феррострой» (код ЄДРПОУ 35107305), порушив порядок ведення податкового обліку.
Зокрема неутримання танеперерахування податкуна доходифізичних осіб (ПДФО) у періоди: травень 2021 24 300 грн; червень 2021 5 400 грн; липень 2021 24 300 грн; серпень 2021 13 500 грн; вересень 2021 13 500 грн; жовтень 2021 30 780 грн; листопад 2021 31 100 грн; грудень 2021 17 280 грн; травень 2022 3 078 грн; червень 2022 5 040 грн; липень 2022 7 488 грн; серпень 2022 7 137 грн; вересень 2022 3 861 грн; жовтень 2022 28 816 грн 16 коп.; листопад 2022 5 670 грн; грудень 2022 5 717 грн 52 коп.; липень 2023 16 136 грн 14 коп.; жовтень 2023 18 800 грн 26 коп.; лютий 2024 31 555 грн 44 коп.; липень 2024 21 576 грн 35 коп. Неутримання танеперерахування військовогозбору у періоди: травень 2021 2 025 грн; червень 2021 450 грн; липень 2021 2 025 грн; серпень 2021 1 125 грн; вересень 2021 1 125 грн; жовтень 2021 2 565 грн; листопад 2021 2 925 грн; грудень 2021 1 440 грн; травень 2022 256 грн 50 коп.; червень 2022 420 грн; липень 2022 624 грн; серпень 2022 594 грн 75 коп.; вересень 2022 321 грн 75 коп.; жовтень 2022 2 401 грн 35 коп.; листопад 2022 472 грн 50 коп.; грудень 2022 476 грн 46 коп.; липень 2023 1 344 грн 68 коп.; жовтень 2023 1 566 грн 69 коп.; лютий 2024 2 692 грн 62 коп.; липень 2024 1 798 грн 03 коп.
Вказані порушення стосуються невиконання вимог пунктів 164.1, 164.2.20, 168.1.2, 170.9, 176.2 («а»), 177.8, 162.1.3 Податкового кодексу України (ПК України), що встановлюють порядок утримання та перерахування податків і зборів до бюджету.
Вказаний протокол відповідає вимогам статті 256 КУпАП, оформлений компетентним органом в межах повноважень, наданих особі, яка його склала, в якому чітко викладено як суть правопорушення, так і інші відомості, необхідні для правильного вирішення даної справи.
Частиною 1 статті 163-4 КУпАП передбачена відповідальність за неутримання або неперерахування до бюджету сум податку на доходи фізичних осіб при виплаті фізичній особі доходів, перерахування податку на доходи фізичних осіб за рахунок коштів підприємств, установ і організацій (крім випадків, коли таке перерахування дозволено законодавством), неповідомлення або несвоєчасне повідомлення державним податковим інспекціям за встановленою формою відомостей про доходи громадян, - що тягне за собою попередження або накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій, а також на громадян - суб`єктів підприємницької діяльності у розмірі від двох до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Наявність вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-4 КУпАП, підтверджується дослідженими судом доказами, що містяться в матеріалах справи, зокрема Актом документальної планової виїзної перевірки податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи від 12.02.2025 року № 74/35-00-07/35107305, який підписаний ОСОБА_1 без будь-яких застережень чи зауважень, та не оскаржений в передбаченому законом порядку.
Враховуючи, що по справі зібрано достатньо доказів, які не викликають сумнівів у достовірності, допустимості, та які підтверджують вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-4 КУпАП, є всі підстави для притягнення його до адміністративної відповідальності.
Відповідно до ст. 280 КУпАП, суд з`ясував, що обставини які пом`якшують відповідальність відсутні.
ОСОБА_1 не вжив заходів для добровільного виправлення порушень до їх виявлення контролюючим органом, не подав заяв про визнання вини чи документів, які могли б свідчити про пом`якшення відповідальності.
Обставини, що обтяжують відповідальність відсутні. Суд не встановив умисного характеру дій, повторності правопорушення в межах іншої справи чи інших обтяжуючих обставин, передбачених ст. 34 КУпАП. Зокрема, немає даних про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за аналогічне порушення протягом року, що виключало б застосування ч. 2 ст. 163-4 КУпАП.
Суд врахував тривалість періоду порушень, систематичність невиконання обов`язків та значний обсяг неперерахованих сум, що свідчить про серйозність правопорушення та його вплив на бюджет.
Частина 1 ст. 163-4 КУпАП передбачає за вчинення правопорушення попередження або накладення штрафу на посадових осіб у розмірі від 2 до 3 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Суд враховує тривалість та систематичність порушень, що свідчать про стійке нехтування вимогами законодавства.
Розмір шкоди, загальна сума неутриманих податків і зборів становить 295 927 грн 90 коп., що є значною шкодою для державного бюджету.
Враховуючи викладене, суд вважає за доцільне застосувати штраф у максимальному розмірі, передбаченому ч. 1 ст. 163-4 КУпАП, тобто у розмірі трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, оскільки попередження не відповідатиме тяжкості вчиненого правопорушення.
Положеннями ст. 40-1 Кодексу України про адміністративне правопорушення передбачено, що у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується судовий збір особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Відповідно до ч. 5 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення стягується судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що на день винесення постанови становить 605 грн 60 коп.
Матеріали справи не містять відомостей про те, що громадянин ОСОБА_1 відноситься до осіб, які підлягають звільненню від сплати судового збору, а відтак, з нього слід стягнути судовий збір за винесення постанови про накладення адміністративного стягнення.
Керуючись статтями ч. 1 ст. 163-4 КУпАП, ст.ст. 7, 9, 40-1, 251, 252, 280, 283, 284, 285 КУпАП, ст. 4 Закону України «Про судовий збір», суд
ПОСТАНОВИВ:
Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-4 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 51 (п`ятдесят одну) гривню .
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави 605 (шістсот п`ять) грн 60 (шістдесят) коп. судового збору.
Постанова може бути оскаржена до Полтавського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її винесення.
Постанова суду у справі про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку на її оскарження.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Штраф, накладений за вчинення адміністративного правопорушення, вноситься порушником в установу банку України.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті КУпАП та зазначеного у постанові про стягнення штрафу.
Суддя Д.Ю. Комарова