Єдиний державний реєстр судових рішень Справа № 535/381/25
Провадження № 3/535/161/25
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 травня 2025 року Суддя Котелевського районного суду Полтавської області Гуляєва Г.М. розглянувши матеріали адміністративної справи, які надійшли з СПД №1 Полтавського РУП №4 ГУНП в Полтавській області відносно:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с.Підварівка Диканського району Полтавської області, громадянина України, з середньою освітою, не працюючого, одруженого, пенсіонера, місце проживання: АДРЕСА_1 , який протягом року не притягувався до адміністративної відповідальності
у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1ст. 191 КУпАП,
УСТАНОВИВ:
15.07.2024року ОСОБА_2 ,який євласником зброї,порушив правилазберігання належноїмисливської гладкоствольної зброї-рушниці ІЖ-К,№ НОМЕР_1 ,1968р.в.,дозвіл № НОМЕР_2 від 29.11.2017року,12калібру, щопризвело доїї втратипоряд зс.Підварівка Полтавського району Полтавської області у водоймі, чим порушив вимоги наказу МВС №622 від 21.08.1998 року, відповідальність заяке передбачено ч. 1 ст. 191 КУпАП.
У судове засідання ОСОБА_2 не з`явився, повідомлявся належним чином про дату, час та місце розгляду справи, як за місцем реєстрації, так і за місцем перебування, зазначеним у протоколі, а також СМС повідомленням на номер мобільного телефону ОСОБА_2 , зазначеному у протоколі, яке він отримав.
Враховуючи, що особа, яка притягується до адміністративної відповідальності, повідомлена належним чином про місце і час розгляду справ, у судове засідання не з`явився, суд розглядає справу у відсутність ОСОБА_2 , що узгоджується із положеннямист. 268 КУпАП, за змістом якої, присутність особи у справах даної категорії не визнана законом обов`язковою.
Дослідивши матеріалисправи,суддійшоввисновку проповнудоведеністьвини ОСОБА_2 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.191 КУпАП, яка підтверджується:
-протоколом проадміністративне правопорушеннясерії ВАД №316296 від 16.04.2025 року;
- рапортом від 18.03.2025 року;
-копією дозволу№696від 29.11.2017року дійснимдо 04.10.2023року,згідно якого ОСОБА_2 є власником мисливської зброї- гладкоствольної рушниці ІЖ--К, № НОМЕР_1 , 1968 16 калібру;
- письмовими поясненнями ОСОБА_2 про обставини втрати зброї.
Зазначений протокол складений уповноваженою на те посадовою особою, в межах наданих їй повноважень, відповідає вимогам ст. 255, 256 КУпАП та в силу ст.251 КУпАП є доказом в справі.Відповідно до ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Адміністративна відповідальність за правопорушення, передбаченні цим Кодексом, настає, якщо ці порушення за своїм характером не тягнуть за собою відповідно до закону кримінальної відповідальності.
Порядок та правила зберігання мисливської зброї на території України, передбачений наказом МВС №622 від 21.08.1998 року Про затвердженняІнструкції пропорядок виготовлення,придбання,зберігання,обліку,перевезення тавикористання вогнепальної,пневматичної,холодної іохолощеної зброї,пристроїв вітчизняноговиробництва длявідстрілу патронів,споряджених гумовимичи аналогічнимиза своїмивластивостями метальнимиснарядами несмертельноїдії,та патронівдо них,а такожбоєприпасів дозброї,основних частинзброї тавибухових матеріалів.
Відповідно до ч.1 ст.251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Статтею 252 КУпАП, визначено, що орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Частина 1 статті 191КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за порушення правил зберігання, носіння або перевезення нагородної, вогнепальної мисливської чи холодної зброї, а також пневматичної зброї калібру понад 4,5 міліметра і швидкістю польоту кулі понад 100 метрів за секунду і бойових припасів громадянами, які мають відповідний документ дозвільного характеру, виданий уповноваженим державним органом на зберігання зазначеної зброї.
Таким чином,вина ОСОБА_2 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого за ч. 1 ст. 191 КУпАП доводиться матеріалами справи, що всебічно, повно і об`єктивно з`ясовувались судом.
При накладенні стягнення обставин, що обтяжують чи пом`якшують відповідальність правопорушника не вбачаю.
Адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самою особою, що притягується до адміністративної відповідальності, так і іншими особами (ст. 23 КУпАП).
Враховуючи характервчиненого порушення,особу правопорушника,ступінь йоговини,ставлення довчиненого,майновий стан,відсутність обставин,що пом`якшуютьта обтяжуютьвідповідальність заадміністративне правопорушення,вважаю занеобхідне ОСОБА_2 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 191 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу без оплатного вилучення зброї і бойових припасів.
Відповідно до статті 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Керуючись ст. 40-1, ч.1 ст.191, ст.ст. 251, 283, 284, 285 КУпАП,-
П О С Т А Н О В И В :
Визнати винним ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 у вчиненніадміністративного правопорушення,передбаченого ч.1ст.191КУпАП танакласти адміністративнестягнення увиді штрафуу розмірісеми неоподатковуванихмінімумів доходівгромадян,що складає суму119грн.00коп.(стодев`ятнадцятьгривень 00копійок)без оплатноговилучення зброїі бойовихприпасів.Платіжні реквізити для зарахування адміністративних штрафів (крім штрафів ДАІ): Отримувач коштів - ГУК у Полтавській області/ ТГ смт. Котельва/ 21081100, Код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 37959255, Банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), Код банку отримувача (МФО) - 899998, Р/рахунок - UA028999980313010106000016686, Адреса - смт. Котельва Полтавської області, вул. Полтавський шлях 196.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 судовий збір в сумі 605 (шістсот п`ять) гривень 60 копійок Платіжні реквізити для перерахування судового збору після рішення суду Отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106 Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783 Рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001 Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП) Код класифікації доходів бюджету: 22030106 Стягувач: Державна судова адміністрації України.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтею 300-1 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати штрафу у вищезазначений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу та витрати на облік зазначених правопорушень.
Строк пред`явлення постанови до виконання - 3 (три) місяці.
Постанова про накладення адміністративного стягнення є обов`язковою для виконання державними і громадськими органами, підприємствами, установами, організаціями, посадовими особами і громадянами.
Постанова суду може бути оскаржена на протязі десяти днів з дня її винесення до Полтавського апеляційного суду через Котелевський районний суд Полтавської області.
Суддя: Г.М. Гуляєва