Єдиний державний реєстр судових рішень
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
02 травня 2025 року м. Київ № 320/16452/25 Суддя Київського окружного адміністративного суду Жук Р.В., дослідивши матеріали адміністративного позову та додані до нього документи
за позовом ОСОБА_1 до Міністерства юстиції Українитреті особи1) Центральне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м. Київ) 2) Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «ВОЛОДИМИРСЬКА № 79» 3) ОСОБА_2 провизнання протиправними дій, зобов`язання вчинити певні дії, -В С Т А Н О В И В:
До Київського окружного адміністративного суду звернулася ОСОБА_1 з адміністративним позовом до Міністерства юстиції України, треті особи: Центральне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м. Київ); Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «ВОЛОДИМИРСЬКА № 79», ОСОБА_2 , в якому просить суд:
- бездіяльність Міністерства юстиції України, яка полягає у не розгляді поданої безпосередньо до Міністерства юстиції України скарги від 31.10.2024 №2/3110 (вх. №СК-5417-24 від 05.11.2024) ОСОБА_1 на проведені ОСОБА_2 реєстраційні дії (відмови), яка належить до компетенції Міністерства юстиції України, визнати протиправною, зобов`язати Міністерство юстиції України;
- скасувати рішення у формі листа від 06.11.2024 №153612/СК-5417-24/33.1.2 пронаправлення цієї скарги за належністю;
- скасувати наказ Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Київ) від 12.12.2024 №1163/6, прийнятий за результатом розгляду цієї скарги;
- розглянути подану безпосередньо до Міністерства юстиції України скаргу від 31.10.2024 ОСОБА_1 на проведені ОСОБА_2 реєстраційні дії відповідно до положень статті 34 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань" по суті;
- зобов`язати Міністерство юстиції України повідомити ОСОБА_1 про результати розгляду її скарги від 31.10.2024 на проведені ОСОБА_2 реєстраційні дії як способу усунення наслідків протиправності допущеної бездіяльності.
Відповідно до частини першою статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, зокрема, чи: відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Наданий адміністративний позов не відповідає вимогам статей 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України з огляду на таке.
Згідно з пунктом 4 частини 5 статті Кодексу адміністративного судочинства України в позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Позивачем в якості відповідача зазначено Міністерства юстиції України, третіми особами: Центральне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м. Київ); Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «ВОЛОДИМИРСЬКА № 79», ОСОБА_2 .
Водночас, позивачем у позовних вимогах оскаржується наказ Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) від 12.12.2024 №1163/6
Проте Центральне міжрегіональнк управління Міністерства юстиції (м. Київ) зазначено в якості третьої особи, а ні відповідача.
Разом з тим, позивач в позовній заяві в пункті 5.9.5 зазначає, що не має наміру оскаржувати в судовому порядку дії і рішення Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ).
Тому позивачу необхідно уточнити склад відповідачів та третіх осіб та зміст позовних вимог у даній справі шляхом надання позовної заяви у новій редакції, враховуючи вимоги частини першої статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до частини 1 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додаються її копії, а також копії доданих до позовної заяви документів відповідно до кількості сторін у справі, крім випадків, визначених частиною другою цієї статті.
Відповідно до частини 2 стаття 161 у разі подання позовної заяви та доданих до неї документів в електронній формі через електронний кабінет до позовної заяви додаються докази надсилання її копії та копій доданих документів іншим учасникам справи з урахуванням положень статті 44 цього Кодексу.
Позивачем до суду подано позов через Електронний суд, надано докази надсилання позовної заяви з додатками Міністерству юстиції України та Центральному міжрегіональному управлінню Міністерства юстиції (м. Київ), проте до позовної заяви не надано докази надсилання її копії та копій доданих документів іншим учасникам справи з урахуванням положень статті 44 цього Кодексу - ОСОБА_2 .
Відповідно до частини 3 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Частиною першою статті 4 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно з пунктом 3 частини другої статті 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою встановлюється ставка судового збору - 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Положеннями статті 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2025 рік" установлено у 2025 році прожитковий мінімум для працездатних осіб: з 1 січня 2025 року - 3028 гривні.
Відповідно до частини третьої статті 4 Закону України "Про судовий збір" при поданні до суду процесуальних документів, передбачених частиною другою цієї статті, в електронній формі - застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору.
Отже, у даному випадку позовна заява містить три вимоги немайнового характеру, сума судового збору за звернення з якими становить 2906,88 грн (1211,20 грн х 3 х 0,8).
Позивачем до суду надано квитанцію від 22.03.2025 на суму 968,96 грн, що підтверджує сплату лише за одну позовну вимогу.
Таким чином, позивачу у порядку усунення недоліків позовної заяви необхідно: позовну заяву у новій редакцій, в якій уточнити склад відповідачів та третіх осіб та звернути позовні вимоги у відповідності до кожного з відповідачів; докази надсилання копії позовної заяви у новій редакції та копій доданих до неї документів усім учасникам справи; докази сплати судового збору в розмірі 1937,92 грн на рахунок Київського окружного адміністративного суду, який слід сплатити за наступними реквізитами:
Отримувач коштів: ГУК у Київ. обл./м.Київ/22030101;
код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37955989;
Банк отримувача: Казначейство України (ел. адм. подат.);
код банку отримувача (МФО): 899998;
рахунок отримувача: UA718999980313151206084010001;
код класифікації доходів бюджету: 22030101;
призначення платежу: *;101; (код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків і має відповідну відмітку у паспорті); Судовий збір, за позовом (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Київський окружний адміністративний суд (назва суду, де розглядається справа).
Інформація щодо реквізитів сплати судового збору за подання позовних заяв до Київського окружного адміністративного суду є загальнодоступною, оприлюднена на офіційному веб-порталі "Судова влада України" за інтернет-адресою https://adm.ko.court.gov.ua/sud1070/gromadyanam/tax/, а також розміщена на інформаційних стендах Київського окружного адміністративного суду.
Згідно з частинами 1, 2 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись статтями 161, 169, 171, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
У Х В А Л И В:
1. Залишити позовну заяву ОСОБА_1 без руху.
2. Встановити позивачу 10-денний строк з дня отримання даної ухвали на усунення недоліків позовної заяви.
3. Попередити позивача про те, що у разі, якщо недоліки не буде усунуто у встановлений судом строк, позовну заяву буде повернуто відповідно до пункту першого частини четвертої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Жук Р.В.