Рішення № 127021695, 30.04.2025, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
30.04.2025
Номер справи
640/10657/21
Номер документу
127021695
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 квітня 2025 року Справа № 640/10657/21 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого суддіЮркова Е.О. за участі секретаря судового засіданняВолок А.О. за участі: представника позивача Михайлюк Є.В. розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпро адміністративну справу за позовною заявою Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у м. Києві до Загальноосвітнього закладу I-III ступенів "Спеціальна загальноосвітня школа-інтернат №5 ім.Я.П.Батюка" м.Києва про застосування заходів реагування,-

УСТАНОВИВ:

16 квітня 2021 року Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у м. Києві звернулось до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовною заявою до Загальноосвітнього закладу I-III ступенів "Спеціальна загальноосвітня школа-інтернат №5 ім.Я.П.Батюка" м.Києва з вимогами:

-застосувати заходи реагування у вигляді часткового зупинення експлуатації приміщень шляхом зобов`язання Загальноосвітнього навчального закладу І-ІІІ ступенів Спеціальної загальноосвітньої школи-інтернат №5 ім. Я.П. Батюка м. Києва, код ЄДРПОУ: 22880970, відключити електроживлення та накласти печатки на електрощити підвального поверху, розташованого за адресою: Вишгородська, буд. 35 у Подільському районі м. Києва - до повного усунення порушень, зазначених в акті перевірки.

В обґрунтування позову позивач зазначив, що актом перевірки Загальноосвітнього навчального закладу І-ІІІ ступенів Спеціальної загальноосвітньої школи-інтернат №5 ім. Я.П. Батюка м. Києва щодо дотримання суб`єктом господарювання вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки від 15.02.2021 №65 встановлено 20 порушень, що створюють загрозу життю та здоров`ю людей. За результатами здійснених перевірок Головним управлінням складені акти від 12.04.2021 № 265 та від 19.08.2024 №33 (далі - акт № 33), в якому зафіксовано 1 порушення, а саме: пожежні кран-комплекти не рідше одного разу на рік підлягають технічному обслуговуванню і перевірці на працездатність шляхом пуску води з реєстрацією результатів перевірки у спеціальному журналі обліку технічного обслуговування. Подальша експлуатація об`єкта відповідача із вищезазначеним порушенням пожежної та техногенної безпеки, цивільного захисту створює загрозу життю та/або здоров`ю людей.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 21.04.2021 відкрито провадження в адміністративній справі та призначено розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.

11.05.2021 відповідачем надано відзив на позовну заяву в якому останній заперечував проти задоволення позову та зазначив, що Позивач незаконно просить застосувати до Відповідача захід реагування у вигляді зупинення експлуатації приміщень, оскільки невиконання приписів тягне за собою застосування штрафних санкцій.

24.06.2021 Позивачем надано до суду заперечення на відзив в якому підтримано позицію викладену у позовній заяві.

09.07.2021 Відповідачем надано до суду відповідь на заперечення на відзив в якій зазначено, що позовна заява щодо застосування заходів реагування у вигляді зупинення експлуатації приміщень є неадекватною до виявлених порушень.

Законом України «Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду» від 13.12.2022 № 2825-IX (далі Закон № 2825-IX) ліквідовано Окружний адміністративний суд міста Києва.

Відповідно до пункту 2 Прикінцевих та перехідних Закону № 2825-IX установлено, що з дня набрання чинності цим Законом Окружний адміністративний суд міста Києва припиняє здійснення правосуддя. Інші адміністративні справи, які не розглянуті Окружним адміністративним судом міста Києва, у тому числі ті, що передані до Київського окружного адміністративного суду до набрання чинності Законом України Про внесення зміни до пункту 2 розділу II Прикінцеві та перехідні положення Закону України Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду щодо забезпечення розгляду адміністративних справ, але не розподілені між суддями (крім справ, підсудність яких визначена частиною першою статті 27, частиною третьою статті 276, статтями 289-1, 289-4 Кодексу адміністративного судочинства України), передаються на розгляд та вирішення іншим окружним адміністративним судам України шляхом їх автоматизованого розподілу між цими судами з урахуванням навантаження, за принципом випадковості та відповідно до хронологічного надходження справ у порядку, визначеному Державною судовою адміністрацією України.

Відповідно до пункту 6 частини першої статті 152 та частини п`ятої статті 153 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», Закону України «Про внесення зміни до пункту 2 розділу II «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України №2825 «Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду» щодо забезпечення розгляду адміністративних справ», з метою відновлення належного доступу громадян та юридичних осіб до правосуддя у публічно правових спорах, наказом Державної судової адміністрації України від 16.09.2024 №399 затверджено Порядок передачі судових справ, нерозглянутих Окружним адміністративним судом міста Києва (далі - Порядок № 399).

На виконання положень пункту 2 розділу ІІ Прикінцевих та перехідних положень Закону України № 2825-IX матеріали адміністративної справи №640/10657/21 скеровано за належністю до Дніпропетровського окружного адміністративного суду.

До Дніпропетровського окружного адміністративного суду справа №640/10657/21 надійшла 28.01.2025 та за результатом автоматизованого розподілу судової справи між суддями передана на розгляд судді Юркову Е.О.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 31.01.2025 прийнято до провадження в адміністративній справі та призначено розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.

Відповідачу було направлено копію ухвали суду від 30.01.2025 про відкриття провадження у справі засобами поштового зв`язку за адресою зазначеному в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань. Проте конверт повернувся на адресу суду з відміткою "за закінченням терміну зберігання". Таким чином відповідач вважається повідомленим належним чином про дату, час та місце слухання справи. Правом на подання відзиву на позов відповідач не скористався.

25.02.2025 на адресу суду від представника позивача надійшлиписьмові пояснення на позовну заяву, в якому останній зазначив, що порушення є суттєвим та створює загрозу життю та здоров`ю людей. Відповідач до Головного управління із заявою про проведення заходу державного нагляду (контролю) на підтвердження усунення порушення, зафіксованого в акті від 19.08.2024 № 33 не звертався, а тому просить позов задовольнити.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 31.03.2025 призначено розгляд адміністративної справи №640/10657/21 за правилами загального позовного провадження, та замінено засідання для розгляду справи по суті підготовчим засіданням. Підготовче засідання призначено на 22 квітня 2025 року о 09:15 год.

16.04.2025 відповідачем надано відзив на позовну заяву в якому останній заперечував проти задоволення позову та зазначив, що відповідачем, враховуючи попередні порушення, постійно виконуються вимоги Правил пожежної безпеки України та інших нормативно-правових актів з питань пожежної безпеки, що підтверджує Акт позапланової перевірки Позивача від 19.08.2024 № 33 та припис до нього від 23.08.2024 № 27 (додається до цього відзиву). У даному приписі було лише 1 порушення щодо надання акту технічного обслуговування пожежних кран-комплектів, виправлене протягом п`яти днів (акти від 28.08.2024 додаються). Вказав, що позовна вимога щодо застосування заходів реагування у вигляді зупинення експлуатації приміщень є не співмірною з порушеннями (крайнім заходом).

Протокольною ухвалою суду, оголошеною у судовому засіданні 22.04.2025 із занесенням до протоколу судового засідання, закрито підготовче провадження в адміністративній справі №640/10657/21 та призначено розгляд справи по суті на 30.04.2025.

В судовому засіданні 30.04.2025 представник Позивача вимоги позову підтримав та просив позов задовольнити посилаючись на доводи наведені у позові, відповіді на відзив та додаткових поясненнях.

Представник Відповідача в судове засідання 30.04.2025 не з`явився, про дату, час та місце слухання справи повідомлений належним чином. До відзиву долучив клопотання про розгляд справи без участі Відповідача.

Заслухавши пояснення представника позивача,дослідивши матеріали справи, з`ясувавши всі фактичні обставини на яких ґрунтуються вимоги позову, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступні обставини справи.

Відповідно до Кодексу цивільного захисту України, Закону України Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, Положення про Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у м. Києві, затвердженого наказом ДСНС України від 04.02.2013 №3 (у редакції наказу ДСНС 13.12.2019 № 711), на виконання доручення Прем`єр-міністра України від 27.01.2021 № 2768/1/1-21, протокольного рішення засідання Кабінету Міністрів України 21.01.2021 (витяг з протоколу №9) та доручення ДСНС України від 27.01.2021 № В-25, з урахуванням вимог постанови Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 року № 1236 Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби СОУЮ-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, Головним управлінням Державної служби України з надзвичайних ситуацій у м. Києві було видано наказ від 29.01.2021 № 86 «Про проведення позапланової перевірки».

На підставі наказу № 86, видано посвідчення від 01.02.2021 № 476 на проведення позапланової перевірки Загальноосвітнього навчального закладу І-ІІІ ступенів Спеціальної загальноосвітньої школи-інтерна № 5 ім. Я.П. Батюка» м. Києва (юридична адреса: Україна, 04074, м. Київ, вул. Вишгородська, буд. 35), код ЄДРПОУ: 22880970, розташованого за адресою: вул. Вишгородська, 35 в Подільському району м Києва.

В період з 09.02.2021 по 15.02.2021 був проведений позаплановий захід державного нагляду (контролю) щодо дотримання Відповідачем вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, за результатами якого складений Акт від 15.02.2021 № 65, в якому зафіксовано 20 порушень.

Протягом розгляду справи відповідач неодноразово звертався до Головного управління із заявами про проведення заходів державного нагляду (контролю) для підтвердження факту усунення порушень.

За результатами здійснених перевірок Головним управлінням складені акти від 12.04.2021 № 265 та від 19.08.2024 №33, в якому зафіксовано 1 порушення, а саме: пожежні кран-комплекти не рідше одного разу на рік підлягають технічному обслуговуванню і перевірці на працездатність шляхом пуску води з реєстрацією результатів перевірки у спеціальному журналі обліку технічного обслуговування (п/п 9 п.2.2. гл.2.р.V).

Діяльність із забезпечення пожежної безпеки є складовою виробничої та іншої діяльності посадових осіб і працівників підприємств, установ та організацій. Зазначена вимога відображається у трудових договорах (контрактах), статутах та положеннях (частина друга статті 55 Кодексу цивільного захисту України).

Положеннями частини 2 статті 51 та частини 5 статті 55 Кодексу цивільного захисту України забезпечення пожежної та техногенної безпеки суб`єкта господарювання покладено на власників та керівників таких суб`єктів господарювання.

Згідно частини першої статті 6 Закону України Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності підставами для здійснення позапланових заходів є подання суб`єктом господарювання письмової заяви до відповідного органу державного нагляду (контролю) про здійснення заходу державного нагляду (контролю) за його бажанням; перевірка виконання суб`єктом господарювання приписів, розпоряджень або інших розпорядчих документів щодо усунення порушень вимог законодавства, виданих за результатами проведення планових заходів органом державного нагляду (контролю).

Дослідивши матеріали справи, проаналізувавши норми чинного законодавства України, суд встановив наступні обставини.

Відповідно до статті 1 Кодексу Цивільного захисту України встановлено, що Кодекс цивільного захисту України регулює відносини, пов`язані із захистом населення, територій, навколишнього природного середовища та майна від надзвичайних ситуацій, пожеж та інших небезпечних подій, реагуванням на них, функціонуванням єдиної державної системи цивільного захисту, та визначає повноваження Кабінету Міністрів України, міністерств, інших центральних органів виконавчої влади (далі - центральні органи виконавчої влади), органів державної влади, що не входять до системи центральних органів виконавчої влади (далі - інші органи державної влади), Ради міністрів Автономної Республіки Крим, місцевих державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування, встановлює права та обов`язки громадян України, іноземців та осіб без громадянства, підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності (далі - суб`єкти господарювання), а також інших юридичних осіб.

Згідно ст. 67 Кодексу цивільного захисту України, (в редакції на час спірних правовідносин), до повноважень центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, належить: складення актів перевірок, приписів про усунення порушень вимог законодавства у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки у разі виявлення таких порушень; звернення до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки роботи підприємств, окремих виробництв, виробничих дільниць, експлуатації будівель, об`єктів, споруд, цехів, дільниць, а також машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів, зупинення проведення робіт, у тому числі будівельно-монтажних, випуску і реалізації пожежонебезпечної продукції, систем та засобів протипожежного захисту, надання послуг, якщо ці порушення створюють загрозу життю та/або здоров`ю людей;

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» (далі Закон № 877) державний нагляд (контроль) - діяльність уповноважених законом центральних органів виконавчої влади, їх територіальних органів, державних колегіальних органів, органів виконавчої влади Автономної Республіки Крим, місцевих державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування (далі - органи державного нагляду (контролю)) в межах повноважень, передбачених законом, щодо виявлення та запобігання порушенням вимог законодавства суб`єктами господарювання та забезпечення інтересів суспільства, зокрема належної якості продукції, робіт та послуг, допустимого рівня небезпеки для населення, навколишнього природного середовища.

Частиною 1 ст. 4 Закону № 877 передбачено, що державний нагляд (контроль) здійснюється за місцем провадження господарської діяльності суб`єкта господарювання або його відокремлених підрозділів, або у приміщенні органу державного нагляду (контролю) у випадках, передбачених законом.

Абзацом 7 ч. 1 ст. 6 Закону України №877 визначено, що підставою для здійснення позапланових заходів визначено доручення Прем`єр-міністра України про перевірку суб`єктів господарювання у відповідній сфері у зв`язку з виявленими системними порушеннями та/або настанням події, що має значний негативний вплив на права, законні інтереси, життя та здоров`я людини, захист навколишнього природного середовища та забезпечення безпеки держави.

Згідно із ст. 3 Конституції України людина, її життя і здоров`я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю.

Статтею 19 Конституції України встановлено, що правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч. 7 ст. 7 Закону України №877 на підставі акта, складеного за результатами здійснення заходу, в ході якого виявлено порушення вимог законодавства, орган державного нагляду (контролю) за наявності підстав для повного або часткового зупинення виробництва (виготовлення), реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг звертається у порядку та строки, встановлені законом, з відповідним позовом до адміністративного суду. У разі необхідності вжиття інших заходів реагування орган державного нагляду (контролю) протягом п`яти робочих днів з дня завершення здійснення заходу державного нагляду (контролю) складає припис, розпорядження, інший розпорядчий документ щодо усунення порушень, виявлених під час здійснення заходу.

Згідно з п. 1 Положення Про Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у м. Києві (далі - Головне управління), затвердженого наказом ДСНС України від 04.02.2013 № 3 (у редакції наказу ДСНС України від 13.12.2019 № 711), Головне управління є територіальним органом Державної служби України з надзвичайних ситуацій у м. Києві, уповноваженим на забезпечення реалізації державної політики у сферах цивільного захисту, захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій та запобігання їх виникненню, ліквідації надзвичайних ситуацій, рятувальної справи, гасіння пожеж, пожежної та техногенної безпеки, діяльності аварійно-рятувальних служб.

Частиною 2 ст. 64 Кодексу цивільного захисту України, (в редакції на час спірних правовідносин), передбачено, що центральний орган виконавчої влади, який здійснює нагляд (контроль) у сфері техногенної та пожежної безпеки, реалізує повноваження безпосередньо і через свої територіальні органи в Автономній Республіці Крим, областях, містах Київ та Севастополь, районах, районах у містах, містах обласного, республіканського (Автономної Республіки Крим) значення. Таким територіальним органом на території м.Києва є позивач.

Відповідно до ст. 66 Кодексу цивільного захисту України, (в редакції на час спірних правовідносин), центральний орган виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, здійснює державний нагляд (контроль) шляхом проведення планових та позапланових перевірок відповідно до закону.

Статтею 67 Кодексу цивільного захисту України, (в редакції на час спірних правовідносин), передбачено, що до повноважень центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, належить, зокрема: здійснення державного нагляду (контролю) у сфері техногенної та пожежної безпеки, цивільного захисту щодо виявлення та запобігання порушенням вимог законодавства органами та суб`єктами господарювання, аварійно-рятувальними службами, зазначеними у ст. 65 цього Кодексу; складення актів перевірок, приписів про усунення порушень вимог законодавства у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки у разі виявлення таких порушень; звернення до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки роботи підприємств, окремих виробництв, виробничих дільниць, експлуатації будівель, об`єктів, споруд, цехів, дільниць, а також машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів, зупинення проведення робіт, у тому числі будівельно-монтажних, випуску і реалізації пожежонебезпечної продукції, систем та засобів протипожежного захисту, надання послуг, якщо ці порушення створюють загрозу життю та/або здоров`ю людей.

Згідно з ч.ч. 1, 2 та 3 ст. 68 Кодексу цивільного захисту України посадові особи центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, у разі порушення вимог законодавства з питань техногенної та пожежної безпеки, у тому числі невиконання їх законних вимог, зобов`язані застосовувати санкції, визначені законом.

У разі встановлення порушення вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, що створює загрозу життю та здоров`ю людей, посадові особи центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сферах техногенної та пожежної безпеки, звертаються до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення роботи підприємств, окремих виробництв, виробничих дільниць, агрегатів, експлуатації будівель, споруд, окремих приміщень, випуску та реалізації пожежонебезпечної продукції, систем та засобів протипожежного захисту у порядку, встановленому законом.

Приписи, постанови, розпорядження центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, щодо усунення порушень встановлених законодавством вимог з питань техногенної та пожежної безпеки можуть бути оскаржені до суду в установлений законом строк.

Статтею 70 Кодексу цивільного захисту України визначено, (в редакції на час спірних правовідносин), що підставою для звернення центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення роботи підприємств, об`єктів, окремих виробництв, цехів, дільниць, експлуатації машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів є: 1) недотримання вимог пожежної безпеки, визначених цим Кодексом, іншими нормативно-правовими актами, стандартами, нормами і правилами; 4) нездійснення заходів щодо захисту персоналу від шкідливого впливу ймовірних надзвичайних ситуацій; 6) невідповідність кількості засобів індивідуального захисту органів дихання від небезпечних хімічних речовин нормам забезпечення ними працівників суб`єкта господарювання, їх непридатність або відсутність.

Повне або часткове зупинення роботи підприємств, об`єктів, окремих виробництв, цехів, дільниць, експлуатації машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів, виконання робіт, надання послуг здійснюється виключно за рішенням адміністративного суду.

Відповідно до ч. 2 ст. 51 та ч. 3 ст. 55 Кодексу цивільного захисту України, забезпечення техногенної та пожежної безпеки суб`єкта господарювання покладається на керівників та власників таких суб`єктів господарювання.

Згідно із п.п. 1, 3, 8, 13, 19, 21, 22, 23 ч. 1 ст. 20 Кодексу цивільного захисту України, (в редакції на час спірних правовідносин), на суб`єкта господарювання покладається обов`язок: забезпечення виконання заходів у сфері цивільного захисту на об`єктах суб`єкта господарювання; розміщення інформації про заходи безпеки та відповідну поведінку населення у разі виникнення аварії; здійснення навчання працівників з питань цивільного захисту, у тому числі правилам техногенної та пожежної безпеки; здійснення за власні кошти заходів цивільного захисту, що зменшують рівень ризику виникнення надзвичайних ситуацій; розроблення заходів щодо забезпечення пожежної безпеки, впровадження досягнень науки і техніки, позитивного досвіду із зазначеного питання; забезпечення виконання вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, а також виконання вимог приписів, постанов та розпоряджень центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сферах техногенної та пожежної безпеки; утримання у справному стані засобів цивільного та протипожежного захисту, недопущення їх використання не за призначенням; здійснення заходів щодо впровадження автоматичних засобів виявлення та гасіння пожеж і використання для цієї мети виробничої автоматики.

Отже, державний нагляд (контроль) здійснюється уповноваженим органом щодо суб`єкта господарювання або його відокремлених підрозділів.

Як вбачається з матеріалів справи, В період з 09.02.2021 по 15.02.2021 був проведений позаплановий захід державного нагляду (контролю) щодо дотримання Загальноосвітним навчальним закладом І-ІІІ ступенів Спеціальної загальноосвітньої школи-інтерна № 5 ім. Я.П. Батюка» м. Києва (юридична адреса: Україна, 04074, м. Київ, вул. Вишгородська, буд. 35), код ЄДРПОУ: 22880970, розташованого за адресою: вул. Вишгородська, 35 в Подільському району м Києва, вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, за результатами якого складений Акт від 15.02.2021 № 65, в якому зафіксовано 20 порушень.

Протягом розгляду справи відповідач неодноразово звертався до Головного управління із заявами про проведення заходів державного нагляду (контролю) для підтвердження факту усунення порушень.

За результатами здійснених перевірок Головним управлінням складені акти від 12.04.2021 № 265 та від 19.08.2024 №33, в якому зафіксовано 1 порушення, а саме: пожежні кран-комплекти не рідше одного разу на рік підлягають технічному обслуговуванню і перевірці на працездатність шляхом пуску води з реєстрацією результатів перевірки у спеціальному журналі обліку технічного обслуговування (п/п 9 п.2.2. гл.2.р.V).

Посилання Відповідача на Акти виявлених несправностей джерел внутрішнього протипожежного водопостачання від 28.08.2024 року за результатами перевірки працездатності пожежних кран-комплексів складених співробітником ТОВ «ЕКСПОБУД КОНСАЛТИНГ» та представником Управління освіти Подільської районної в місті Києві державної адміністрації судом розцінюється критично, тому що саме Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у м. Києві наділено повноваженнями здійснювати державний нагляд та контроль, щодо виявлених при перевірці порушень.

Таким чином суд вважає, що відповідач не усунув в повному обсязі порушення, що створюють загрозу життю та здоров`ю людей, встановлені в акті перевірки від 15.02.2021 № 65.

Частиною 1 статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, а частиною 1 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України зазначено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановленихстаттею 78цього Кодексу.

Відповідачем не надано доказів повного усунення порушень, що створюють загрозу життю та здоров`ю людей, встановлених в акті перевірки від 15.02.2021 № 65.

За вищезазначених обставин, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, беручи до уваги виникнення загрози життю та/або здоров`ю людей та з метою недопущення спричинення шкоди життю чи здоров`ю людей і ненадання відповідачем доказів щодо повного усунення порушень, зазначених в акті перевірки, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.

Відповідно до положень ст. 139 КАС України судові витрати у справі не стягуються.

Керуючись статтями: 8, 9, 72-77, 139, 242-244, 246, 250, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у м. Києві (вул. Володимирська, буд. 13, м. Київ, 01601; ІК в ЄДРПОУ 38620155) до Загальноосвітнього закладу I-III ступенів "Спеціальна загальноосвітня школа-інтернат №5 ім.Я.П.Батюка" м.Києва (вул. Вишгородська, буд. 35, м. Київ, 04082; ІК в ЄДРПОУ 22880970) про застосування заходів реагування - задовольнити.

Застосувати заходи реагування у вигляді часткового зупинення експлуатації приміщень шляхом зобов`язання Загальноосвітнього навчального закладу І-ІІІ ступенів Спеціальної загальноосвітньої школи-інтернат №5 ім. Я.П. Батюка м. Києва, код ЄДРПОУ: 22880970, відключити електроживлення та накласти печатки на електрощити підвального поверху, розташованого за адресою: Вишгородська, буд. 35 у Подільському районі м. Києва - до повного усунення порушень, зазначених в акті перевірки № 65 від 15.02.2021 року.

Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в строки, передбачені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.

Повний текст рішення суду складений 01 травня 2025 року.

Суддя Е.О. Юрков