Єдиний державний реєстр судових рішень
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 травня 2025 року Справа № 160/6899/25 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді Юркова Е.О., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін у місті Дніпро адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії,-
УСТАНОВИВ:
04 березня 2025 року ОСОБА_1 через систему "Електронний Суд" звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із позовною заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській областіз вимогами:
- визнати протиправними та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області 02.09.2024 року №04735000183 щодо відмови ОСОБА_1 у переведенні з пенсії по інвалідності на пенсію за віком на пільгових умовах відповідно до ч.3ст.114 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування»;
- зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області зарахувати до пільгового стажу роботи по Списку № 1 ОСОБА_1 період навчання з 01.09.1992 по 27.06.1997 р. в Національній гірничий академії України за виключенням зарахованих періодів проходження виробничої практики, період роботи з 01.10.2008 по 03.05.2010 р.;
- зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області зарахувати до пільгового стажу роботи по Списку № 1 затвердженого Постановою КМУ № 202 від 31.03.1994 року ОСОБА_1 , що дає право на призначення пенсії відповідно до ч.3 ст.114 ЗУ "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" періоди роботи з 02.08.2016 по 02.10.2019 р. начальником зміни;
- зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області перевести мене ОСОБА_1 з пенсії по інвалідності на пенсію за віком відповідно до ч.3 ст.114 ЗУ «Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», з урахуваннямст.8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» та абз.3 ч.1 ст. 28 ЗУ «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» відповідно до заяви від 26.08.2024 року.
В обґрунтування позовних вимог позивачем зазначено, що перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області та отримує пенсію по інвалідності внаслідок трудового каліцтва з 29.10.2019 р. по теперішній час. 26.08.2024 року звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області із заявою щодо перерахунку пенсії перехід на інший вид пенсії на пільгових умовах відповідно до ч.3 ст. 114 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування». Однак, відповідачами було відмовлено в призначенні пенсії за віком на пільгових умовах і у пільгових розмірах, у зв`язку з недоцільністю, що стало підставою для звернення до суду.
Ухвалою суду від 06.03.2025 відкрито провадження у даній справі, призначено справу до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.
Відповідачем 26.03.2025 подано до суду відзив на позовну заяву, в якому просив у задоволенні позовних вимог відмовити повністю. В обґрунтування відзиву зазначено, що проведення, перерахунку пенсії згідно заяви позивача від 26.08.2024 є недоцільним.
Справа розглянута в межах строку розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження, встановленого статтею 258 Кодексу адміністративного судочинства України - в межах шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.
Розглянувши матеріали справи, всебічно і повно з`ясувавши фактичні обставини справи, на яких ґрунтується адміністративний позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 , перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області та отримує пенсію по інвалідності внаслідок трудового каліцтва з 29.10.2019 р. по теперішній час.
Відповідно до довідки до акту огляду медико-соціальною експертною комісією серія 12ААГ № 006556 від 30.06.2023 року позивачу встановлено 2 групу інвалідності.
26.08.2024 року позивач звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області із заявою щодо перерахунку пенсії перехід на інший вид пенсії на пільгових умовах відповідно до ч.3 ст. 114 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».
Рішенням Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області від 02.09.2024 року №04735000183 повідомило позивача, що «… Згідно документів поданих до заяви та електронної пенсійної справи, здійснено розрахунок пенсії за віком згідно Закону №1058-IV, загальний розмір пенсії склав 12852,02 грн. Оскільки загальний розмір пенсії по інвалідності становить 15853,08 грн., переведення на пенсію за віком згідно Закону №1058-IV недоцільно. Відповідно до вищезазначеного, вирішено відмовити ОСОБА_1 у проведені перерахунку пенсії згідно заяви від 26.08.2024 за недоцільністю».
Надаючи правову оцінку відносинам, що виникли між сторонами, суд виходить з наступного.
Згідно зістаттею 46 Конституції України, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Закон України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 № 1058-IV(далі Закон № 1058-IV) розроблений відповідно доКонституції Українита Основ законодавства України про загальнообов`язкове державне соціальне страхування, визначає принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов`язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел, передбачених цимЗаконом, а також регулює порядок формування Накопичувального пенсійного фонду та фінансування за рахунок його коштів видатків на оплату договорів страхування довічних пенсій або одноразових виплат застрахованим особам, членам їхніх сімей та іншим особам, передбаченим цим Законом.
Відповідно до статті першої Закону № 1058-IV пенсія - щомісячна пенсійна виплата в солідарній системі загальнообов`язкового державного пенсійного страхування, яку отримує застрахована особа в разі досягнення нею передбаченого цим Законом пенсійного віку чи визнання її особою з інвалідністю, або отримують члени її сім`ї у випадках, визначених цим Законом.
З матеріалів справи вбачається, що спірні правовідносини виникли з приводу відмови позивачу в перерахунку (перехід з пенсії по інвалідності на пенсію за віком на пільгових умовах) відповідно Закону України №1058.
Частиною 1 ст. 9 Закону України від 9 липня 2003 року № 1058-IV визначено, що відповідно до цьогоЗакону в солідарній системі призначаються такі пенсійні виплати: 1) пенсія за віком; 2) пенсія по інвалідності; 3) пенсія у зв`язку з втратою годувальника.
Згідно статті 10 Закону № 1058-IV Особі, яка має одночасно право на різні види пенсії (за віком, по інвалідності, у зв`язку з втратою годувальника), призначається один із цих видів пенсії за її вибором.
Особі, яка має право на довічну пенсію, призначається один з видів довічної пенсії за її вибором.
Відповідно до 2 абзацу ч. 1ст. 32 Закону № 1058 - особи, яким установлено інвалідність після досягнення пенсійного віку, передбаченогостаттею 26цього Закону, мають право на пенсію по інвалідності за наявності страхового стажу, зазначеного вабзаціпершомучастини першої статті 26 цього Закону.
Згідно абзацу першого частини першої статті 26 Закону № 1058 - починаючи з 1 січня 2018 року право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років мають особи за наявності страхового стажу: з 1 січня 2024 року по 31 грудня 2024 року - не менше 31 року.
Відповідно до частини першої статті 33 Закону № 1058-ІV, пенсія по інвалідності залежно від групи інвалідності призначається в таких розмірах: особам з інвалідністю I групи - 100 відсотків пенсії за віком; особам з інвалідністю II групи 90 відсотків пенсії за віком; особам з інвалідністю III групи - 50 відсотків пенсії за віком, обчисленої відповідно до статей 27 і 28 цього Закону.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 27 Закону № 1058 для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами або в разі, якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року незалежно від перерв.
Заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії визначається за формулою: Зп = Зс х (Ск : К), де: Зп - заробітна плата (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, у гривнях; Зс - середня заробітна плата (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенсії. Порядок визначення показників зазначеної заробітної плати затверджується Пенсійним фондом України за погодженням з центральними органами виконавчої влади, що забезпечують формування державної фінансової політики, державної політики у сферах економічного розвитку, статистики.
У разі відсутності на день призначення пенсії даних про заробітну плату (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до цього Закону враховується для обчислення пенсії, для визначення середньої заробітної плати (доходу) враховується наявна заробітна плата (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до цього Закону враховується для обчислення пенсії, з наступним перерахунком заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії після отримання даних про заробітну плату (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до цього Закону враховується для обчислення пенсії.
Статтею 34 Закону № 1058 визначено, що пенсія по інвалідності призначається на весь строк встановлення інвалідності. Особам з інвалідністю, які досягли пенсійного віку, встановленогостаттею 26цього Закону, пенсії по інвалідності призначаються довічно. Повторний огляд цих осіб з інвалідністю провадиться тільки за їх заявою.
Відповідно до ч. 3 ст. 45 Закону № 1058 переведення з одного виду пенсії на інший здійснюється з дня подання заяви на підставі документів про страховий стаж, заробітну плату (дохід) та інших документів, що знаходяться на час переведення з одного виду пенсії на інший в пенсійній справі, а також додаткових документів, одержаних органами Пенсійного фонду.
При переведенні з одного виду пенсії на інший за бажанням особи може враховуватися заробітна плата (дохід) за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) попереднього виду пенсії.
Як уже було встановлено, ОСОБА_1 , перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області та отримує пенсію по інвалідності внаслідок трудового каліцтва з 29.10.2019 р. по теперішній час.
Відповідно до довідки до акту огляду медико-соціальною експертною комісією серія 12ААГ № 006556 від 30.06.2023 року позивачу встановлено 2 групу інвалідності.
26.08.2024 року позивач звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області із заявою щодо перерахунку пенсії перехід на інший вид пенсії на пільгових умовах відповідно до ч.3 ст. 114 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».
Рішенням Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області від 02.09.2024 року №04735000183 повідомило позивача, що «… Згідно документів поданих до заяви та електронної пенсійної справи, здійснено розрахунок пенсії за віком згідно Закону №1058-IV, загальний розмір пенсії склав 12852,02 грн. Оскільки загальний розмір пенсії по інвалідності становить 15853,08 грн., переведення на пенсію за віком згідно Закону №1058-IV недоцільно. Відповідно до вищезазначеного, вирішено відмовити ОСОБА_1 у проведені перерахунку пенсії згідно заяви від 26.08.2024 за недоцільністю».
Абзацем 4 ч.1 ст. 24 Закону № 1058 визначено, що час перебування на інвалідності у зв`язку з нещасним випадком на виробництві або професійним захворюванням зараховується до стажу роботи із шкідливими умовами, який дає право на призначення пенсії на пільгових умовах і у пільгових розмірах.
Відповідно до ч.3 ст. 114 Закону № 1058 працівники, безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних і відкритих гірничих роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт і рудників та в металургії, - за списком робіт і професій, що затверджується Кабінетом Міністрів України, мають право на пенсію незалежно від віку, якщо вони були зайняті на зазначених роботах не менше 25 років, а працівники провідних професій на таких роботах: робітники очисного вибою, прохідники, вибійники на відбійних молотках, машиністи гірничих виймальних машин, сталевари, горнові, агломератники, вальцювальники гарячого прокату, оброблювачі поверхневих дефектів металу (вогневим засобом вручну) на гарячих дільницях, машиністи кранів металургійного виробництва (відділень нагрівальних колодязів та стриперних відділень), - за умови, що вони були зайняті на таких роботах не менше 20 років. Такий самий порядок пенсійного забезпечення поширюється і на працівників, безпосередньо зайнятих повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) на шахтах з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, що реструктуризуються або перебувають у стадії ліквідації, але не більше двох років.
Відповідно до п. 4 ч.1 ст. 24 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», зі змінами внесеними Законом України «Про підвищення престижності шахтарської праці» від 2 вересня 2008 року № 345-VI, час перебування на інвалідності у зв`язку з нещасним випадком на виробництві або професійним захворюванням зараховується до стажу роботи із шкідливими умовами, який дає право на призначення пенсії на пільгових умовах і у пільгових розмірах.
Так, згідно трудової книжки НОМЕР_1 від 25.11.1991 року, ОСОБА_1 працював на посадах, які дають право на призначення пенсії на пільгових умовах і у пільгових розмірах:
- 01.09.1992 по 27.06.1997 р. навчання в Національній гірничий академії України, в т.ч.;
- 18.07.1994 по 14.08.1994 учень гірничого підземного дільниці по видобутку вугілля на період виробничої практики;
- 06.07.1995 по 26.08.1995 - учень підземного гірничого очисного вибою дільниці по видобутку на період виробничої практики.
Шахта ім. М.І.Сташкова Павлоградського виробничого об`єднання по видобутку вугілля «Павлоградвугілля» ВСП «Шахтоуправління Дніпровське» ПрАТ ДТЕК «Павлоградвугілля»:
- 13.02.1997 15.04.1997 гірничий очисного вибою по видобутку вугілля;
- 10.07.1997 09.10.1998 - гірничий очисного вибою по видобутку вугілля;
- 10.10.1998 - 01.12.2002 - підземний гірничий майстер дільниці по видобутку вугілля;
- 02.12.2002 01.08.2003 підземний гірничий майстер дільниці вентиляції і техніки безпеки;
- 02.08.2003 03.05.2010 - гірничий диспечер пов`язаний з підземними роботами;
- 04.05.2010 18.05.2010 - підземний гірничий майстер дільниці по монтажу, демонтажу гірничого обладнання;
- 19.05.2010 04.02.2013 підземний гірничий майстер по видобутку вугілля;
- 05.02.2013 - 02.10.2019 начальник зміни виробничої служби.
Таким чином, на час виникнення спірних правовідносин позивач має право на перехід з пенсії по інвалідності на пенсію за віком на пільгових умовах, відповідно Закону України №1058, а тому суд вважає, що рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області від 02.09.2024 року №04735000183 яким позивачу відмовлено в переведенні з пенсії по інвалідності на пенсію за віком на пільгових умовах, відповідно Закону України №1058 у зв`язку з недоцільністю є протиправним та таким, що підлягає скасуванню.
Щодо вимог позивача зобов`язати відповідача зарахувати до пільгового стажу роботи по Списку № 1 період його навчання з 01.09.1992 по 27.06.1997 р. в Національній гірничий академії України за виключенням зарахованих періодів проходження виробничої практики, період роботи з 01.10.2008 по 03.05.2010 р., а також періоди роботи з 02.08.2016 по 02.10.2019 р. начальником зміни суд зазначає наступне.
Оскаржуваним рішенням від 02.09.2024 року №04735000183 позивачу відмовлено в переведенні з пенсії по інвалідності на пенсію за віком на пільгових умовах у зв`язку з недоцільністю. Період його навчання з 01.09.1992 по 27.06.1997 р. в Національній гірничий академії України, а також періоди роботи з 02.08.2016 по 02.10.2019 р. начальником зміни не були предметом розгляду оскаржуваного рішення, а тому суд вважає, що вимоги в цій частині не підлягають задоволенню.
Щодо вимоги позивача зобов`язати відповідача перевести останнього з пенсії по інвалідності на пенсію за віком відповідно до ч.3 ст.114 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», з урахуванням ст.8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» та абз.3 ч.1 ст. 28 ЗУ «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» відповідно до заяви від 26.08.2024 року - суд вказує таке.
Ключовим правовим питанням у справі, щодо якого фактично виник спір, є право позивача на перехід з пенсії по інвалідності на пенсію за віком на пільгових умовах, відповідно Закону України №1058.
Відповідно, питання щодо врахування при переведенні з пенсії по інвалідності на пенсію за віком на пільгових умовах ст.8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» та абз.3 ч.1 ст. 28 ЗУ «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» є похідним і повинно вирішуватись після вирішення питання про наявність відповідного права на перерахунок.
Також, відповідач ще не здійснив переведення, перерахунок з пенсії по інвалідності на пенсію за віком на пільгових умовах, відповідно Закону України №1058 на виконання цього рішення суду, а тому відсутні підстави вважати, що права позивача у зазначеній частині при здійсненні такого перерахунку будуть порушені.
Оскільки судовому захисту підлягають порушені права чи інтереси особи, а не ті, що можливо/ймовірно будуть порушені у майбутньому, у задоволенні цих позовних вимог слід відмовити, як передчасних.
Частиною 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
У свою чергу, суд перевіряє, зокрема, чи діяв ПФУ обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії).
Завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень (частина 1 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України).
Відповідно до частини першої статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
Відповідно до статті 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.
Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Надавши правову оцінку обставинам справи, а також висновків суду у даній справі, оскільки органи Пенсійного фонду України наділені дискреційними повноваженнями на прийняття рішення про призначення пенсії (здійснення перерахунку, переведення з одного виду пенсії на інший) та визначення підстав, за яких призначається (перераховується) пенсія або приймається рішення про відмову в її призначенні (перерахунку) суд вважає вимогу позивача зобов`язати відповідача перевести останнього з пенсії по інвалідності на пенсію за віком відповідно до ч.3 ст.114 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» відповідно до заяви від 26.08.2024 року не підлягає задоволенню.
Тому належним захистом порушених прав позивача буде зобов`язання Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 26.08.2024 року про переведення з пенсії по інвалідності на пенсію за віком відповідно до ч.3 ст.114 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», згідно записів трудової книжки серії НОМЕР_1 від 25.11.1991 року.
За приписами статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до приписів статті 72 Кодексу адміністративного судочинства України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: письмовими, речовими і електронними доказами; висновками експертів; показаннями свідків.
Згідно з частиною першою статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу
Відповідно до частини другої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
За вказаних обставин, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи позивача є обґрунтованими, а вимоги такими, що підлягають частковому задоволенню.
Керуючись ст.ст. 9, 72-77, 139, 242-243, 245-246, 258, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; ПН НОМЕР_2 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (вул. Набережна Перемоги, буд. 26, м. Дніпро, 49094; ІК в ЄДРПОУ 21910427) про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії задовольнити частково.
Визнати протиправними та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області 02.09.2024 року №04735000183 щодо відмови ОСОБА_1 у переведенні з пенсії по інвалідності на пенсію за віком на пільгових умовах відповідно до ч.3 ст.114 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».
Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 26.08.2024 року про переведення з пенсії по інвалідності на пенсію за віком відповідно до ч.3 ст.114 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», згідно записів трудової книжки серії НОМЕР_1 від 25.11.1991 року та прийняти рішення з урахуванням висновків суду.
В задоволенні іншої частини вимог відмовити.
Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в строки, передбачені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.
Повний текст рішення суду складений 01 травня 2025 року.
Суддя Е.О. Юрков