Рішення № 126987184, 30.04.2025, Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
30.04.2025
Номер справи
300/1150/25
Номер документу
126987184
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"30" квітня 2025 р. справа № 300/1150/25

м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі: судді Гомельчука С.В., розглянувши у порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Військової частини НОМЕР_1 про визнання дій протиправними та зобов`язання до вчинення дій,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (далі - позивач) звернувся до суду з адміністративним позовом до Військової частини НОМЕР_1 (далі - відповідач), в якому просить:

- визнати протиправними дії Військової частини НОМЕР_1 щодо відмови провести перерахунок компенсації вартості неотриманого речового майна за весь період служби, виходячи із закупівельної вартості такого речового майна станом на 01.01.2024;

- зобов`язати Військову частину НОМЕР_1 надати довідку щодо недоотриманого речового майна ОСОБА_1 за весь період його служби із зазначенням закупівельної вартості речового майна, що належить до видачі станом на 01.01.2024 відповідно до вимог п. 5 Порядку №178, затвердженого постановою КМУ від 16.03.2016 та провести перерахунок та виплату грошової компенсації неотриманого речового майна за весь період його служби, виходячи із закупівельної вартості такого майна станом на 01.01.2024, з врахуванням раніше виплачених сум.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивач проходив військову службу у Військовій частині НОМЕР_1 та відповідно до наказу №209 від 23.07.2024 був звільнений з військової служби. 27.12.2024 позивачу нараховано вартість компенсації неотриманого речового майна в розмірі 12175,51 грн. Однак, на думку позивача, відповідач виплатив грошову компенсацію вартості неотриманого речового майна з порушенням норм чинного законодавства, а саме не застосував при проведенні нарахування даної грошової компенсації вартість такого майна, виходячи із його закупівельної вартості станом на 01.01.2024. Позивач звертає увагу, що внаслідок неправильного розрахунку грошової компенсації вартості неотриманого речового майна за весь період служби, вартість компенсації майна була виплачена у значно меншому розмірі за розмір, встановлений законом. Крім того вважає, що помилковим буде при нарахуванні грошової компенсації неотриманого речового майна, враховувати такі складові, як момент виникнення права на отримання майна, норму належності, термін експлуатації, ціну та час набуття права, кількість предметів, належних до видачі та термін, який минув з останнього моменту отримання предметів речового майна, оскільки Приписи Порядку №178 не передбачають такого механізму розрахунку суми грошової компенсації, натомість закріплено обов`язок повноваженого органу нарахувати та виплатити грошову компенсацію за невикористане речове майно, виходячи із закупівельних цін, визначених на 1 січня поточного року.

Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 24.04.2025 відкрито провадження в адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження, без виклику сторін.

28.02.2025 на адресу суду від Військової частини НОМЕР_1 надійшов відзив на позовну заяву, в якому представник відповідача заперечив щодо задоволення позовних вимог. Зазначив, шо пунктом 5 Порядку №178 визначено, що довідка про вартість речового майна, що належить до видачі, видається речовою службою військової частини виходячи із закупівельної вартості такого майна, розрахованої Міноборони, МВС, Головним управлінням Національної гвардії, СБУ, Службою зовнішньої розвідки, Адміністрацією Держприкордонслужби, Адміністрацією Держспецтрансслужби, Адміністрацією Держспецзв`язку, Головним управлінням розвідки Міноборони та Управлінням державної охорони станом на 1 січня поточного року, та оформляється згідно з додатком. Відповідно до телеграми центрального управління речового забезпечення тилу командування сил логістики Збройних Сил України від 25.12.2023 №370/6/4/5793 встановлено, що при розрахунку військовослужбовців з 01.01.2024 застосовуються ціни, вказані у додатку 1 до цієї телеграми. Відповідно до довідки про одержання грошової компенсації замість речового майна, що підлягає видачі старшому лейтенанту ОСОБА_1 , визначена сума відповідної компенсації позивачу у розмірі 12355,99 грн. Звернено увагу, що колонка у довідці під назвою «вартість за одиницю» співвідноситься з сумами, визначеними у відповідній телеграмі командування сил логістики Збройних Сил України від 25.12.2023 №370/6/4/5793, у зв`язку з чим розрахунок компенсації речового майна військовою частиною НОМЕР_1 проведений правильно та у відповідності до керівних документів.

Дослідивши наявні матеріали справи, заяви по суті справи, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини справи та об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив таке.

ОСОБА_1 проходив військову службу за контрактом у Військовій частині НОМЕР_1 .

Відповідно до витягу із наказу командира Військової частини НОМЕР_1 (по стройовій частині) від 23.07.2024 №209 старшого лейтенанта військової служби за контрактом ОСОБА_1 з 23.07.2024 виключено зі списків особового складу частини та всіх видів забезпечення.

Зазначеним наказом визначено виплатити грошову компенсацію за неотримане речове майно згідно з Постановою КМУ від 16.03.2018 №178 «Про затвердження Порядку виплати військовослужбовцям Збройних Сил, Національної гвардії, Служби безпеки, Служби зовнішньої розвідки, Державної прикордонної служби, Державної спеціальної служби транспорту, Державної служби спеціального зв`язку та захисту інформації і Управління державної охорони грошової компенсації вартості за неотримане речове майно» (а.с.8).

Відповідно до довідки Військової частини НОМЕР_1 №17 від жовтня 2024 року про одержання грошової компенсації замість речового майна, що підлягає видачі старшому лейтенанту ОСОБА_1 , вартість такого майна складає 12355,99 грн. (а.с.26).

Грошова компенсація за речове майно у розмірі 12175,51 виплачена позивачу 27.12.2024 (а.с.9).

На звернення позивача від 02.01.2025 щодо перерахунку вартості компенсації за неотримане речове майно, Військова частина НОМЕР_1 листом від 14.01.2025 №812/1223 повідомила про те, що позивачу нарахування та виплата грошової компенсації замість речового майна, яке підлягає видачі, здійснено в повному обсязі (а.с.10).

Позивач, не погоджуючись саме із сумою виплаченої йому грошової компенсації вартості речового майна, звернувся до суду з цим позовом.

Надаючи правову оцінку спірним відносинам, суд вказує про таке.

Частиною 2статті 19 Конституції Українипередбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбаченіКонституцієюта законами України.

Відповідно до частини 3 статті 24 Закону України «Про військовий обов`язок і військову службу» від 25.03.1992 №2232-ХІІ(далі- Закон України «Про військовий обов`язок і військову службу») закінченням проходження військової служби вважається день виключення військовослужбовця зі списків особового складу військової частини (військового навчального закладу, установи тощо) у порядку, встановленому положеннями про проходження військової служби громадянами України.

Спеціальним законом, який, відповідно доКонституції України, визначає основні засади державної політики у сфері соціального захисту військовослужбовців та членів їх сімей, встановлює єдину систему їх соціального та правового захисту, гарантує військовослужбовцям та членам їх сімей в економічній, соціальній, політичній сферах сприятливі умови для реалізації їх конституційного обов`язку щодо захисту Вітчизни та регулює відносини у цій галузі, є Закон України від «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» від 20.12.1991 №2011-ХІІ (даліЗакон №2011-ХІІ), відповідно до статті 1 якого соціальний захист військовослужбовців - діяльність (функція) держави, спрямована на встановлення системи правових і соціальних гарантій, що забезпечують реалізацію конституційних прав і свобод, задоволення матеріальних і духовних потреб військовослужбовців відповідно до особливого виду їх службової діяльності, статусу в суспільстві, підтримання соціальної стабільності у військовому середовищі. Це право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, у старості, а також в інших випадках, передбачених законом.

Згідно зістаттею 1-2 Закону №2011-XIIвійськовослужбовці користуються усіма правами і свободами людини та громадянина, гарантіями цих прав і свобод, закріпленими вКонституції Українита законах України, з урахуванням особливостей, встановлених цим та іншими законами.

У зв`язку з особливим характером військової служби, яка пов`язана із захистом Вітчизни, військовослужбовцям надаються визначені законом пільги, гарантії та компенсації.

Ніхто не вправі обмежувати військовослужбовців та членів їх сімей у правах і свободах, визначених законодавством України (стаття 2 Закону №2011-XII).

Згідно з пунктом першим статті 9 Закону №2011-ХІІ держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів.

Відповідно до абзацу другого пункту 1статті 9-1 Закону №2011-ХІІречове забезпечення військовослужбовців, а також резервістів і військовозобов`язаних, призваних на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори, здійснюється за нормами і в строки, що визначаються відповідно центральними органами виконавчої влади, що мають у своєму підпорядкуванні військові формування, правоохоронні та розвідувальні органи, Головою Служби безпеки України, начальником Управління державної охорони України, Головою Служби зовнішньої розвідки України, Адміністрацією Державної служби спеціального зв`язку та захисту інформації України, а порядок грошової компенсації вартості за неотримане речове майно військовослужбовців, резервістів і військовозобов`язаних, призваних на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори, визначається Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до п. 4 розділу ІІІ Інструкції про організацію речового забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України та Державної спеціальної служби транспорту в мирний час та особливий період, затвердженоїнаказом Міністерства оборони України від 29 квітня 2016 року №232(далі -Інструкція №232), військовослужбовці, які звільняються в запас або відставку, за їх бажанням отримують речове майно, яке не було отримане під час проходження служби, або грошову компенсацію за нього, виходячи із закупівельної вартості такого майна.

Порядок виплати грошової компенсації здійснюється відповідно до вимогпостанови Кабінету Міністрів України від 16 березня 2016 року № 178 «Про затвердження Порядку виплати військовослужбовцям Збройних Сил, Національної гвардії, Служби безпеки, Служби зовнішньої розвідки, Державної прикордонної служби, Державної спеціальної служби транспорту, Державної служби спеціального зв`язку та захисту інформації і Управління державної охорони грошової компенсації вартості за неотримане речове майно».

Так, механізм виплати військовослужбовцям Збройних Сил, Національної гвардії, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Держприкордонслужби, Держспецтрансслужби, Держспецзв`язку і Управління державної охорони грошової компенсації вартості за неотримане речове майно визначає Порядок виплати військовослужбовцям Збройних Сил, Національної гвардії, Служби безпеки, Служби зовнішньої розвідки, Державної прикордонної служби, Державної спеціальної служби транспорту, Державної служби спеціального зв`язку та захисту інформації і Управління державної охорони грошової компенсації вартості за не отримане речове майно, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 16.03.2016 №178 (далі - Порядок №178).

Згідно з пунктом 2 Порядку №178 виплата грошової компенсації здійснюється особам офіцерського, старшинського, сержантського і рядового складу.

Пунктом 3 Порядку №178 передбачено, що грошова компенсація виплачується військовослужбовцям з моменту виникнення права на отримання предметів речового майна відповідно до норм забезпечення у разі, зокрема, звільнення з військової служби.

Відповідно до пунктів 4, 5 Порядку №178 грошова компенсація виплачується військовослужбовцям за місцем військової служби за їх заявою (рапортом) на підставі наказу командира (начальника) військової частини, у якому зазначається розмір грошової компенсації на підставі довідки про вартість речового майна, що належить до видачі, оригінал якої додається до відомості щодо виплати грошової компенсації. Довідка про вартість речового майна, що належить до видачі, видається речовою службою військової частини виходячи із закупівельної вартості такого майна, розрахованої Міноборони, МВС, Головним управлінням Національної гвардії, СБУ, Службою зовнішньої розвідки, Адміністрацією Держприкордонслужби, Адміністрацією Держспецтрансслужби, Адміністрацією Держспецзв`язку, Головним управлінням розвідки Міноборони та Управлінням державної охорони станом на 1 січня поточного року, та оформляється згідно з додатком.

Так, додатком до Порядку №178 визначена форма довідки про вартість речового майна, що належить до видачі, та вказаною формою довідки передбачені такі графи:порядковий номер,найменування речового майна,одиниця виміру,рік і місяць виникнення права на отримання предметів речового майна,кількість предметів,вартість за одиницю,сума грошової компенсації,усього предметів на суму.

При цьому наведені вище нормативно-правові акти не містять можливості застосування інших умов при нарахуванні такої компенсації, як-от: визначення вартості речового майна пропорційно до часу його використання, врахування вартості одиниці речового майна станом не на 1 січня поточного року тощо.

Отже, у разі звільнення військовослужбовця з військової служби у нього виникає право на грошову компенсацію вартості за неотримане речове майно, яке реалізується шляхом подання військовослужбовцем відповідної заяви (рапорту) за місцем військової служби, а грошова компенсація підлягає нарахуванню відповідно до виду й кількості неотриманого речового майна та його вартості станом на поточний рік (рік виплати компенсації).

Таким чином, грошова компенсація може виплачуватися військовослужбовцям при звільненні з військової служби (пункт 3) у разі виникнення права на отримання предметів речового майна відповідно до норм забезпечення, за місцем військової служби за їх заявою (рапортом) на підставі наказу командира (начальника) військової частини (пункт 4) та довідки про вартість речового майна (пункт 5).

При цьому, виходячи з приписів зазначеного Порядку №178, грошова компенсація підлягає нарахуванню відповідно до виду й кількості неотриманого речового майна та його вартості саме станом на поточний рік, в якому проведено виплату, в даному випадку 2024р.

Вказані висновки суду узгоджуються з висновками Верховного Суду, викладеними у постановах Верховного Суду від 17.03.2020 у справі №815/5826/16 та від 25.02.2021 у справі №380/2458/20.

Як свідчать матеріали справи та не заперечується сторонами, позивач під час проходження військової служби перебував на речовому забезпеченні у відповідача та був звільнений 23.07.2024.

У відзиві на позовну заяву представником відповідача зазначено, що розрахунок спірної вартості речового майна, що належить до видачі ОСОБА_1 , було визначено згідно з телеграмою начальника Тилу командування сил логістики ЗСУ "Про внесення змін та доповнень до Збірника цін на військове майно речової служби"від 25.12.2023 №370/6/4/5793 (а.с.23-25), відповідно до якої вимагається при розрахунку військовослужбовців з 01.01.2024 на предмети речового майна застосовувати ціни станом на 01.01.2024.

Так, ціни відповідно до довідки, згідно з якою було розраховано спірну компенсацію позивача, та яка додана до матеріалів справи, відповідають цінам, встановленим у додатку до телеграми начальника Тилу командування сил логістики ЗСУ Про внесення змін та доповнень до Збірника цін на військове майно речової службивід 25.12.2023 №370/6/4/5793 (а.с.26).

Отже, матеріалами справи підтверджено, що відповідно до вимог пункту 5 Порядку №178 довідка про вартість речового майна, що належить до видачі була видана речовою службою військової частини, виходячи із закупівельної вартості такого майна, розрахованої станом на 1 січня поточного року, тобто року, в якому здійснено таку виплату, а саме 2024р. При цьому сума грошової компенсації за майно, що зазначено у пунктах 1-2, 5,8-14, 16-18 у довідці №17 від жовтня 2024 року про вартість речового майна, що належить до видачі ОСОБА_1 , зазначена у повній вартості ціни, згідно з вищевказаним розпорядчим документом від 25.12.2023 №370/6/4/5793.

Також матеріалами справи підтверджено, що виплата компенсації у розмірі 12175,51 грн, після утримання військового збору, була перерахована на рахунок позивача, що позивачем не заперечується.

Поряд з цим вартість майна, що зазначена під номерами 3,4,6,7,15 у довідці №17 від жовтня 2024 року про вартість речового майна, що належить до видачі позивачу, розрахована відповідачем відповідно доІнструкції №232з урахуванням зношення в залежності від місяця виникнення права на отримання предметів речового майна (а.с.26).

Так, за шапку-феску суму грошової компенсації розраховано у сумі 35,28 грн замість 58,80 грн, костюм літній польовий за 2 шт. 1887 грн замість 3744 грн, куртка костюма-утеплювача729,99 грн замість 1459,98 грн, сорочка поло за 2 шт. 440 грн замість 880 грн, білизна для холодної погоди за 2 шт. 819,96 грн замість 1639,92 грн (а.с.26).

Дійсно, відповідно до п.4 розділу ІІІ Інструкція №232, особам офіцерського, сержантського, старшинського та рядового складу (крім курсантів ВВНЗ, військовослужбовців строкової служби та військових ліцеїв), які проходили військову службу, нарахування заборгованості здійснюється під час звільнення в запас або у відставку з правом носіння військової форми одягу за речове майно, що не було отримане під час проходження служби в повному обсязі; під час звільнення в запас без права носіння військової форми одягу за речове майно пропорційно часу, який минув з настання права на отримання цього майна до дня виключення зі списків військової частини.

У той же час, Положеннями Постанови Кабінету Міністрів України №178 не передбачено такого механізму розрахування суми грошової компенсації, як врахуваннятерміну експлуатації, терміну який минув з останнього моменту отримання предмети речового майна, натомість закріплено обов`язок повноважного органу нарахувати та виплатити грошову компенсацію за невикористане речове майно, виходячи із закупівельних цін, визначених на 1 січня поточного року.

Суд зауважує, що норми Інструкції №232 не слід оцінювати як доповнюючі або конкретизуючі, оскільки вони фактично звужують право особи на грошову компенсацію та зменшують розмір відповідних виплат.

Таким чином, при нарахуванні та виплаті грошової компенсації вартості за неотримане речове слід керуватися відповідним належним актом вищої юридичної сили, а саме постановою Кабінету Міністрів України від 16.03.2016 №178. Норми ж Інструкції підлягають використанню лише в частинах, які не суперечать такому акту.

Суд звертає увагу на те, що відповідачем було застосовано пропорцію часу, що минув з дня виникнення у позивача права на отримання речового майна до дати підписання наказу про виключення зі списків особового складу військової частини. Водночас суд вважає такі дії відповідача неправомірними, оскільки норми п. 5 Постанови №178 визначають обов`язок повноважного органу нарахувати та виплатити таку грошову компенсацію, виходячи з закупівельних цін, визначених на 1 січня поточного року.

Враховуючи зазначене вище, суд дійшов висновку, що позивач має право на грошову компенсацію замість неотриманого речового майна при звільненні з військової служби, виходячи з закупівельних цін, визначених на 1 січня поточного року (тобто року виключення позивача зі списків особового складу й здійснення виплати компенсації) без застосування пропорції часу, який минув з настання права на отримання цього майна до дня виключення зі списків військової частини.

Вказаний висновок узгоджується з правовою позицією Верховного Суду, яка викладена у постановах від 28.01.2021 у справі №520/1190/2020, від 17.03.2020 у справі №815/5826/16, від 23.08.2019 року у справі №2040/7697/18 та від 14.11.2018 у справі №809/1488/16.

Відтак, з урахуванням встановлених обставин справи та досліджених доказів, беручи до уваги те, що відповідачем частково було проведено нарахування та виплату спірної грошової компенсації замість речового майна, що підлягало до видачі, втім враховано пропорцію часу, який минув з настання права на отримання майна, що зазначено під номерами 3,4,6,7,15 у довідці №17 від жовтня 2024 року про одержання грошової компенсації замість речового майна, що підлягає видачі старшому лейтенанту ОСОБА_1 , у зв`язку з чим нарахування та виплату спірної компенсації було здійснено не у повному обсязі, суд дійшов до висновку про визнання протиправними дій відповідача щодо нарахування та виплати ОСОБА_1 грошової компенсації за неотримане речове майно, що зазначено під номерами 3,4,6,7,15 у довідці за №17 від жовтня 2024 року про одержання грошової компенсації замість речового майна, що підлягає видачі старшому лейтенанту ОСОБА_1 , із застосуванням пропорції часу, що минув з дня виникнення права на отримання цього майна до дати підписання наказу про виключення зі списків особового складу військової частини та зобов`язання відповідача нарахувати та виплатити позивачу грошову компенсацію вартості за неотримане речове майно, що зазначено під номерами 3,4,6,7,15 у довідці за №17 від жовтня 2024 року про одержання грошової компенсації замість речового майна, що підлягає видачі старшому лейтенанту ОСОБА_1 , відповідно до Порядку виплати військовослужбовцям Збройних Сил, Національної гвардії, Служби безпеки, Служби зовнішньої розвідки, Державної прикордонної служби, Державної спеціальної служби транспорту, Державної служби спеціального зв`язку та захисту інформації і Управління державної охорони грошової компенсації вартості за неотримане речове майно, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.03.2016 №178 без застосування пропорції часу, що минув з дня виникнення права на отримання цього майна до дати підписання наказу про виключення зі списків особового складу військової частини за цінами предметів речового майна, визначеними станом на 01.01.2024, з урахуванням раніше проведених виплат.

Відповідно до положень статті 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Частиною 1 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

При цьому, в силу положень частини 2 статті 77 вказаного Кодексу, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Водночас, всупереч наведеним вимогам, відповідач як суб`єкт владних повноважень не довів в повному обсязі правомірності своєї правової позиції.

Враховуючи вищевикладене, суд робить висновок про необхідність часткового задоволення заявлених позовних вимог.

Розподіл судових витрат згідно із ст. 139 КАС України не здійснюється, оскільки позивач звільнений від сплати судового збору згідно із п. 13 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір».

На підставі статті 129-1 Конституції України, керуючись статтями 139, 241-246, 250, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити частково.

Визнати протиправними дії Військової частини НОМЕР_1 щодо нарахування та виплати ОСОБА_1 грошової компенсації за неотримане речове майно, що зазначено під номерами 3,4,6,7,15 у довідці за №17 від жовтня 2024 року про одержання грошової компенсації замість речового майна, що підлягає видачі старшому лейтенанту ОСОБА_1 , із застосуванням пропорції часу, що минув з дня виникнення права на отримання цього майна до дати підписання наказу про виключення зі списків особового складу військової частини.

Зобов`язати Військову частину НОМЕР_1 (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 , АДРЕСА_1 ) нарахувати та виплатити ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_3 , АДРЕСА_2 ) грошову компенсацію вартості за неотримане речове майно, що зазначено під номерами 3,4,6,7,15 у довідці за №17 від жовтня 2024 року про одержання грошової компенсації замість речового майна, що підлягає видачі старшому лейтенанту ОСОБА_1 , відповідно до Порядку виплати військовослужбовцям Збройних Сил, Національної гвардії, Служби безпеки, Служби зовнішньої розвідки, Державної прикордонної служби, Державної спеціальної служби транспорту, Державної служби спеціального зв`язку та захисту інформації і Управління державної охорони грошової компенсації вартості за неотримане речове майно, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.03.2016 №178, без застосування пропорції часу, що минув з дня виникнення права на отримання цього майна до дати підписання наказу про виключення зі списків особового складу військової частини за цінами предметів речового майна, визначеними станом на 01.01.2024, з урахуванням раніше проведених виплат.

У задоволенні решти позовних вимог відмовити.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, з дня складення повного судового рішення.

Апеляційна скарга подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя Гомельчук С.В.