Рішення № 126985053, 30.04.2025, Вінницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
30.04.2025
Номер справи
120/12432/24
Номер документу
126985053
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Вінниця

30 квітня 2025 р. Справа № 120/12432/24

Вінницький окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Бошкової Ю.М., розглянувши у письмовому порядку за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "МЕГА-БУД ІНВЕСТ" до комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної /розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Вінницькій області, Державної податкової служби України про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити дії

ВСТАНОВИВ:

До Вінницького окружного адміністративного суду звернулось Товариство з обмеженою відповідальністю "МЕГА-БУД ІНВЕСТ" (далі ТОВ "МЕГА-БУД ІНВЕСТ",позивач) до комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної /розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Вінницькій області (далі - комісія, відповідач 1), Державної податкової служби України (далі - ДПС України, відповідач 2), із позовом, в якому просить визнати протиправними та скасувати рішення № 11309498/44545521 від 27.06.2024 та № 11309497/44545521 від 27.06.2024; зобов`язати Державну податкову службу України здійснити реєстрацію податкових накладних №38 від 13.09.2023 та № 39 від 14.09.2023.

Обґрунтовуючи позовні вимоги позивач зазначив, що на виконання вимог п.201.16 ст.201 ПК України направлено відповідачу на реєстрацію податкові накладні та документи, які підтверджували реальність господарської операції. Проте, відповідачем 2відмовлено у реєстрації накладних.

В свою чергу, позивачем виконано вимоги, необхідні для реєстрації податкових накладних та надано всі необхідні документи, відтак, оскаржувані рішення про відмову у реєстрації ПК є протиправними та підлягають скасуванню.

Ухвалою суду від 03.10.2024 прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у справі та визначено здійснювати розгляд в порядку спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи.

17.10.2024 через підсистему "Електронний суд" надійшли відзиви, в яких представник відповідачів 1,2 просив відмовити в задоволенні позову вказуючи на те, що причиною відмови в реєстрації податкових накладних стало не надання документів на підтвердження документів на транспортування ТМЦ до покупця. Зазначив, що повноваження по реєстрації податкових накладних є дискреційними, а тому суд не може перебирати на себе функцію контролюючого органу. Також відповідач наголосив, що причиною зупинення податкових накладних є відповідність платника п. 8 Критеріям ризиковості платника податку, що підтверджується рішенням Комісії ГУ ДПС у Вінницькій області № 9404 від 16.02.2024.

21.10.2024 через підсистему "Електронний суд" надійшла відповідь на відзив, в якій позивач вкотре вказав, що надав відповідні пояснення і документи, достатні для реєстрації податкових накладних. Окремо зазначив, що в квитанції про зупинення не зазначено, які саме документи слід надати.

01.04.2025 через підсистему "Електронний суд" надійшли додаткові пояснення представника позивача, у яких звернула увагу суду, що рішення про відповідність позивача критеріям ризиковості скасовано рішенням Вінницького окружного адміністративного суду від 06.01.2025, яке набуло законної сили.

Дослідивши матеріали адміністративної справи, оцінивши надані докази, суд встановив наступне.

ТОВАРИСТВОМ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «МЕГА-БУД ІНВЕСТ» 13 вересня 2023 р. було здійснено перевезення шроту соняшникового гранульованого вантажним автомобільним транспортом по території України по маршруту Товариство з обмеженою відповідальністю "ЄВРОПЕЙСЬКА ТРАНСПОРТНА СТИВІДОРНА КОМПАНІЯ", Миколаївська обл., м. Миколаїв, вул. Заводська, буд. 23/45 - Одеська обл., м. Ізмаїл, вул. Портова, 7, Дочірнє підприємство "ІЗМАЇЛЬСЬКИЙ МОРСЬКИЙ ТОРГОВЕЛЬНИЙ ПОРТ" згідно Заявки № 1 від 10.09.2023 р. для ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ГРЕЙН ЕКСПОРТ» на умовах Договору про надання послуг з транспортно-експедиційного обслуговування № 10/09-ТР від 10 вересня 2023 р.

Для здійснення перевезень у ТОВ «МЕГА-БУД ІНВЕСТ» є наявні орендовані транспортні засоби, які ТОВ «МЕГА-БУД ІНВЕСТ» орендує згідно нотаріально посвідчених Договорів. (Копії Договорів оренди транспортних засобів: №1080 від 07.07.2022 р., №1081 від 07.07.2022 р., №1871 від 29.08.2022 р., №1872 від 29.08.2022 р. та акти приймання-передачі транспортних засобів: №1 від 07.07.2022 р., №2 від 07.07.2022 р., №3 від 29.08.2022 р., №4 від 29.08.2022 р.

Послуги по перевезенню шроту соняшникового гранульованого вантажним автомобільним транспортом здійснювали фізичні особи: Шведа В.О. згідно Договору про надання послуг від 01.08.2023 р.; Лабенко В.В. згідно Договору про надання послуг від 01.09.2023 р.; Вільховий А.П. згідно Договору про надання послуг від 01.09.2023 р. та Рудик В.В. згідно Договору про надання послуг від 01.09.2023 р.

Надані послуги були прийняті ТОВАРИСТВОМ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ГРЕЙН ЕКСПОРТ», що підтверджується Актом здачі-прийняття робіт (надання послуг) № ОУ-0000362 від 13.09.2023 р.

Факт здійснення господарської операції, підтверджується ТТН №431 від 11.09.2023 р.; ТТН №432 від 11.09.2023 р.; ТТН №433 від 11.09.2023 р.; ТТН №434 від 11.09.2023 р.; ТТН №435 від 11.09.2023 р.; ТТН №439 від 11.09.2023 р. та ТТН №467 від 11.09.2023 р.

Для здійснення господарської діяльності, а саме для надання послуг по перевезенню вантажів вантажними автомобілями ТОВ «МЕГА-БУД ІНВЕСТ» здійснено закупівлю Дизельного палива на умовах Договору поставки №П-4043 від 09.06.2023 р. у ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ПЕЙД», що підтверджується Видатковою накладною №11697 від 28.07.2023 р. з ТТН №УП-00011697/1 від 28.07.2023 р. та Видатковою накладною №11898 від 30.07.2023 р. з ТТН № УП-00011898/1 від 30.07.2023 р. ТОВ «МЕГА-БУД ІНВЕСТ» було повністю оплачено дизельне паливо на ТОВ «ПЕЙД», що підтверджується платіжними інструкціями №371 від 28.07.2023 р., №373 від 31.07.2023 р., №380 від 03.08.2023 р. та №383 від 03.08.2023 р.

Для дотримання норм підпункту «б» пункту 187.1 статті 187., ( б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку. Для документів, складених в електронній формі, датою оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку, вважається дата, зазначена у самому документі як дата його складення відповідно до Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні", незалежно від дати накладення електронного підпису), пункту 201.1 статті 201. ПК України - ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «МЕГА-БУД ІНВЕСТ» (індивідуальний податковий номер 445455202281) було сформовано та направлено на реєстрацію в ЄРПН Податкову накладну №38 від 13.09.2023 р. на загальну суму 282659,94 грн., в т.ч. ПДВ 38424,00 грн., складену на ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ГРЕЙН ЕКСПОРТ» .

У відповідь отримано квитанцію від 04.10.2023 р. Реєстраційний номер документа: 9258215069: "ДОКУМЕНТ ЗБЕРЕЖЕНО. РЕЄСТРАЦІЯ ЗУПИНЕНА".

Відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України, Порядку зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі Порядок), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 № 1165 (зі змінами), реєстрація податкової накладної від 13.09.2023 №38 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. ПН складена та подана платником податку, який відповідає п.8 Критеріїв ризиковості платника податку (додаток 1 Порядку). Додатково повідомляємо: показник "D"=1.5344%, "P"=231155.15 Пропонуємо надати пояснення та копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

На виконання приписів ПК України ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «МЕГА-БУД ІНВЕСТ» 24.06.2024 р. було подано Додаткові письмові пояснення Вих. №24/06/2024-1 від 24.06.2024 р. та додаткові сканкопії документів, визначених вичерпним переліком документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 № 1165 (зі змінами), а саме: Договір оренди транспортних засобів №1080 від 07.07.2022 р.; Договір оренди транспортних засобів №1081 від 07.07.2022 р.; Договір оренди транспортних засобів №1871 від 29.08.2022 р.; Договір оренди транспортних засобів №1872 від 29.08.2022 р.; Акт приймання-передачі транспортних засобів №1 від 07.07.2022 р.; Акт приймання-передачі транспортних засобів №2 від 07.07.2022 р.; Акт приймання-передачі транспортних засобів №3 від 29.08.2022 р.; Акт приймання-передачі транспортних засобів №4 від 29.08.2022 р.; Договір про надання послуг з ОСОБА_1 від 01.08.2023 р.; Договір про надання послуг з ОСОБА_2 від 01.09.2023 р.; Договір про надання послуг з ОСОБА_3 від 01.09.2023 р.; Договір про надання послуг з ОСОБА_4 від 01.09.2023 р.; Договір про надання послуг від 01.09.2023 р.; Договір поставки №П-4043 від 09.06.2023 р.; Видаткова накладна №11697 від 28.07.2023 р.; ТТН №УП-00011697/1 від 28.07.2023 р.; Видаткова накладна №11898 від 30.07.2023 р.; ТТН № УП-00011898/1 від 30.07.2023 р.; Платіжна інструкція №371 від 28.07.2023 р.; Платіжна інструкція №373 від 31.07.2023 р.; Платіжна інструкція №380 від 03.08.2023 р.; Платіжна інструкція №383 від 03.08.2023 р.; Картка рахунку 631 за 28.07.2023-04.08.2023 р.; Журнал-ордер і Відомість по рахунку 3711 за 25.07.2023-03.08.2023 р.; Акт списання №СпТ-1309-1 від 13.09.2023 р.; Акт списання №СпТ-1309-2 від 13.09.2023 р.; Акт списання №СпТ-1309- 3 від 13.09.2023 р.; Акт списання №СпТ-1309-4 від 13.09.2023 р.; Акт списання №СпТ-1309-5 від 13.09.2023 р., Акт списання №СпТ-1309-6 від 13.09.2023 р.; Акт списання №СпТ-1309-7 від 13.09.2023 р.; Договір оренди земельної ділянки від 07.07.2022 р.; Акт приймання-передачі земельної ділянки від 07.07.2022 р.

Однак, ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «МЕГА-БУД ІНВЕСТ» отримало РІШЕННЯ про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №11309498/44545521 від 27.06.2024 р., в якому прийнято рішення про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних у зв`язку з: ненаданням / частковим ненадання письмових пояснень та копій документів стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Єдиному реєстрі податкових накладних, при отриманні повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в єдиному реєстрі податкових накладних, платником податку.

ТОВАРИСТВОМ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «МЕГА-БУД ІНВЕСТ» 14 вересня 2023 р. було здійснено перевезення шроту соняшникового гранульованого вантажним автомобільним транспортом по території України по маршруту Товариство з обмеженою відповідальністю "ЄВРОПЕЙСЬКА ТРАНСПОРТНА СТИВІДОРНА КОМПАНІЯ", Миколаївська обл., м. Миколаїв, вул. Заводська, буд. 23/45 - Одеська обл., м. Ізмаїл, вул. Портова, 7, Дочірнє підприємство "ІЗМАЇЛЬСЬКИЙ МОРСЬКИЙ ТОРГОВЕЛЬНИЙ ПОРТ" згідно Заявки № 2 від 11.09.2023 р. для ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ГРЕЙН ЕКСПОРТ» на умовах Договору про надання послуг з транспортно-експедиційного обслуговування № 10/09-ТР від 10 вересня 2023 р.

Для здійснення перевезень у ТОВ «МЕГА-БУД ІНВЕСТ» є наявні орендовані транспортні засоби, які ТОВ «МЕГА-БУД ІНВЕСТ» орендує згідно нотаріально посвідчених Договорів. (Копії Договорів оренди транспортних засобів: №1080 від 07.07.2022 р., №1081 від 07.07.2022 р., №1871 від 29.08.2022 р., №1872 від 29.08.2022 р. та акти приймання-передачі транспортних засобів: №1 від 07.07.2022 р., №2 від 07.07.2022 р., №3 від 29.08.2022 р., №4 від 29.08.2022 р.

Послуги по перевезенню шроту соняшникового гранульованого вантажним автомобільним транспортом здійснювали фізичні особи: Тимчишин Ю.М. згідно Договору про надання послуг від 01.09.2023 р.

Надані послуги були прийняті ТОВАРИСТВОМ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ГРЕЙН ЕКСПОРТ», що підтверджується Актом здачі - прийняття робіт (надання послуг) № ОУ-0000363 від 14.09.2023 р.

Для здійснення господарської діяльності, а саме для надання послуг по перевезенню вантажів вантажними автомобілями ТОВ «МЕГА-БУД ІНВЕСТ» здійснено закупівлю Дизельного палива на умовах Договору поставки №П-4043 від 09.06.2023 р. у ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ПЕЙД», що підтверджується Видатковою накладною №11697 від 28.07.2023 р. з ТТН №УП-00011697/1 від 28.07.2023 р. та Видатковою накладною №11898 від 30.07.2023 р. з ТТН № УП-00011898/1 від 30.07.2023 р. ТОВ «МЕГА-БУД ІНВЕСТ» було повністю оплачено дизельне паливо на ТОВ «ПЕЙД», що підтверджується платіжними інструкціями №371 від 28.07.2023 р., №373 від 31.07.2023 р., №380 від 03.08.2023 р. та №383 від 03.08.2023 р.

Для дотримання норм підпункту «б» пункту 187.1 статті 187., ( б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку. Для документів, складених в електронній формі, датою оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку, вважається дата, зазначена у самому документі як дата його складення відповідно до Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні", незалежно від дати накладення електронного підпису), пункту 201.1 статті 201. ПК України - ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «МЕГА-БУД ІНВЕСТ» (індивідуальний податковий номер 445455202281) було сформовано та направлено на реєстрацію в ЄРПН Податкову накладну №39 від 14.09.2023 р. на загальну суму 40827,31 грн., в т.ч. ПДВ 6804,55 грн., складену на ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ГРЕЙН ЕКСПОРТ» (індивідуальний податковий номер 399901226582)

У відповідь отримано квитанцію від 04.10.2023 р. Реєстраційний номер документа: 9258187402: "ДОКУМЕНТ ЗБЕРЕЖЕНО. РЕЄСТРАЦІЯ ЗУПИНЕНА".

Відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України, Порядку зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі Порядок), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 № 1165 (зі змінами), реєстрація податкової накладної від 14.09.2023 №39 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. ПН складена та подана платником податку, який відповідає п.8 Критеріїв ризиковості платника податку (додаток 1 Порядку). Додатково повідомляємо: показник "D"=1.5344%, "P"=231155.15 Пропонуємо надати пояснення та копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.»

На виконання приписів ПК України ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «МЕГА-БУД ІНВЕСТ» 11.06.2024 р. було подано письмові пояснення Вих. №11/06/2024-1 від 11.06.2024 р. та сканкопії документів, визначених вичерпним переліком документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 № 1165 (зі змінами), а саме: Договір про надання послуг з транспортно-експедиційного обслуговування № 10/09-ТР від 10 вересня 2023 р.; Заявка № 2 від 11.09.2023 р.; Акт здачі-прийняття робіт (надання послуг) № ОУ-0000363 від 14.09.2023 р.; Реєстр до Акту виконаних робіт № ОУ-0000363 від 14.09.2023 р.; ТТН №507 від 12.09.2023 р.; Рахунок-фактура № СФ-0000419 від 14.09.2023 р.; Платіжна інструкція № 2254 від 24.09.2023 р.; Картка рахунку 361 за 13.09.2023-10.06.2024 р.

Однак, 17.06.2024 р. ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «МЕГА БУД ІНВЕСТ» отримало Повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної /розрахунку коригування в єдиному реєстрі податкових накладних від 17.06.2024 р. №11241897/44545521, в якому було зазначено, що необхідно надати додаткові копії документів на підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування: первинних документів щодо постачання послуг.

Додаткова інформація: встановлено недостатня кількість трудових ресурсів для здійснення господарської діяльності. Відповідно до поданої платником звітності (податковий розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків-фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску) ознака доходу 101 (доходи у вигляді заробітної плати, нараховані(виплачені)), заробітна плата не нараховувалася і не виплачувалася в 3 кварталі 2023 водіям, які зазначені в TTН, а саме: ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_2 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 Tакож не надано акти прийому-передачі транспортних засобів, документи на придбання пального, місця зберігання пального, акти списання ДП при наданні послуг з перевезення вантажів, залишки пального. Платник податків відповідає п.8 Критеріїв ризиковості платника податку затверджених Постановою КMУ від 11.12.2019 року №1165 (зі змінами та доповненнями).

На виконання приписів ПК України ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «МЕГА-БУД ІНВЕСТ» 24.06.2024 р. було подано Додаткові письмові пояснення Вих. №24/06/2024-1 від 24.06.2024 р. та додаткові сканкопії документів, визначених вичерпним переліком документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 № 1165 (зі змінами), а саме: Договір оренди транспортних засобів №1080 від 07.07.2022 р.; Договір оренди транспортних засобів №1081 від 07.07.2022 р.; Договір оренди транспортних засобів №1871 від 29.08.2022 р.; Договір оренди транспортних засобів №1872 від 29.08.2022 р.; Акт приймання-передачі транспортних засобів №1 від 07.07.2022 р.; Акт приймання-передачі транспортних засобів №2 від 07.07.2022 р.; Акт приймання-передачі транспортних засобів №3 від 29.08.2022 р.; Акт приймання-передачі транспортних засобів №4 від 29.08.2022 р.;

Договір про надання послуг з ОСОБА_9 від 01.09.2023 р.; Договір поставки №П-4043 від 09.06.2023 р.; Видаткова накладна №11697 від 28.07.2023 р.; ТТН №УП-00011697/1 від 28.07.2023 р.; Видаткова накладна №11898 від 30.07.2023 р.; ТТН № УП-00011898/1 від 30.07.2023 р.; Платіжна інструкція №371 від 28.07.2023 р.; Платіжна інструкція №373 від 31.07.2023 р.; Платіжна інструкція №380 від 03.08.2023 р.; Платіжна інструкція №383 від 03.08.2023 р.; Картка рахунку 631 за 28.07.2023- 04.08.2023 р.; Журнал-ордер і Відомість по рахунку 3711 за 25.07.2023-03.08.2023 р.; Акт списання №СпТ-1409-2 від 14.09.2023 р.; Договір оренди земельної ділянки від 07.07.2022 р.; Акт приймання-передачі земельної ділянки від 07.07.2022 р. Оборотно сальдова відомість по рахунку 203 за вересень 2023 р.

Однак, ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «МЕГА-БУД ІНВЕСТ» отримало РІШЕННЯ про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №11309497/44545521 від 27.06.2024 р., в якому прийнято рішення про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних у зв`язку з: ненаданням / частковим ненадання додаткових письмових пояснень та копій документів стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Єдиному реєстрі податкових накладних, при отриманні повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в єдиному реєстрі податкових накладних, платником податку.

Не погоджуючись із цими рішеннями, позивач звернувся до суду із цим адміністративним позовом.

Визначаючись щодо позовних вимог, суд керується та виходить з наступного.

Податковий кодекс України (далі - ПК України) є спеціальним законом з питань оподаткування та установлює порядок погашення зобов`язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов`язкових платежів), нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків, визначені заходи, які вживаються контролюючим органом з метою погашення платниками податків податкового боргу.

Згідно підпунктів "а", "б" пункту 185.1 статті 185 ПК України, об`єктом оподаткування податком на додану вартість є операції платників податку з постачання товарів та послуг місце постачання яких розташоване на митній території України.

Датою виникнення податкових зобов`язань з постачання товарів/послуг згідно приписів норми пункту 187.1 статті 187 ПК України вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше: дата зарахування коштів від покупця/замовника на рахунок платника податку в банку/небанківському надавачу платіжних послуг як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг, оплата яких здійснюється електронними грошима, - дата зарахування електронних грошей платнику податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, на електронний гаманець, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку , дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку. Для документів, складених в електронній формі, датою оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку, вважається дата, зазначена у самому документі як дата його складення відповідно до Закону України"Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні", незалежно від дати накладення електронного підпису .

База оподаткування операцій з постачання товарів/послуг визначається виходячи з їх договірної вартості з урахуванням загальнодержавних податків та зборів (крім акцизного податку, який нараховується відповідно до підпунктів 213.1.9 і 213.1.14 пункту 213.1 статті 213 цього Кодексу, збору на обов`язкове державне пенсійне страхування, що справляється з вартості послуг стільникового рухомого зв`язку, податку на додану вартість та акцизного податку на спирт етиловий, що використовується виробниками - суб`єктами господарювання для виробництва лікарських засобів, у тому числі компонентів крові і вироблених з них препаратів (крім лікарських засобів у вигляді бальзамів та еліксирів) (пункт 188.1 статті 188 ПК України).

Пунктом 201.10 статті 201 ПК України передбачено, що при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов`язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.

Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

Податкова накладна та/або розрахунок коригування до неї, складені та зареєстровані після 1 липня 2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг достатньою підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту, та не потребує будь-якого іншого додаткового підтвердження.

В розумінні пункту 2 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних", затвердженого постановою КМУ №1246 від 29.12.2010 (далі - Порядок №1246), податкова накладна електронний документ, який складається платником податку на додану вартість (далі платник податку) відповідно до вимог Податкового кодексу України (далі Кодекс) в електронній формі у затвердженому в установленому порядку форматі (стандарті) та надсилається для реєстрації.

Пунктом 12 Порядку №1246 визначено, що після надходження податкової накладної та/бо розрахунку коригування до ДПС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки: відповідності податкової накладної та/або розрахунку коригування затвердженому формату (стандарту); чинності електронного цифрового підпису, порядку його накладення та наявності права підписання посадовою особою платника податку таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; реєстрації особи, що надіслала на реєстрацію податкову накладну та/або розрахунок коригування, платником податку на момент складення та реєстрації таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; дотримання вимог, установлених пунктом 192.1 статті 192 та пунктом 201.10 статті 201 Кодексу; наявності помилок під час заповнення обов`язкових реквізитів відповідно до пункту 201.1 статті 201 Кодексу; наявності суми податку на додану вартість відповідно до пунктів 200-1.3 і 200-1.9 статті 200-1 Кодексу (для податкових накладних та/або розрахунків коригування, що реєструються після 1 липня 2015 р.); наявності в Реєстрі відомостей, що містяться у податковій накладній, яка коригується; факту реєстрації/зупинення реєстрації/відмови в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування з такими ж реквізитами; наявності підстав для зупинення реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування; дотримання вимог Законів України"Про електронний цифровий підпис", "Про електронні документи та електронний документообіг" та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.

Відповідно до пункту 13 Порядку №1246, за результатами перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування (далі - квитанція).

Квитанція в електронній формі надсилається платнику податку протягом операційного дня та є підтвердженням прийняття або неприйняття, або зупинення реєстраціїподаткової накладної та/або розрахунку коригування. Примірник квитанції в електронній формі зберігається в ДПС (п. 14 Порядку №1246).

Аналогічні за змістом норми містить постанова КМУ від 11 грудня 2019 р. № 1165, якою затверджено Порядок зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Постанова №1165 ).

Так, відповідно до пункту 10 Постанови №1165, у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі контролюючий орган протягом операційного дня надсилає (в електронній формі у текстовому форматі) в автоматичному режимі платнику податку квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, яка є підтвердженням зупинення такої реєстрації.

Пунктом 11 постанови №1165 передбачено, що у квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються: номер та дата складення податкової накладної/розрахунку коригування; критерій (критерії) ризиковості платника податку та/або ризиковості здійснення операцій, на підставі якого (яких) зупинено реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, з розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку; пропозиція щодо надання платником податку пояснень та копій документів відповідно до Порядку прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого наказом Мінфіну від 12 грудня 2019 р. № 520.

Із процитованих норм випливає, що у разі відповідності податкових накладних та/або розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, можливо зупинення їх реєстрації.

Суд звертає увагу, що відповідно до пунктів 2-4, 6-9 Порядку прийняття рішень про реєстрацію/ відмову в реєстрації податкових накладних/ розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого наказом МФУ 12.12.2019 № 520 (далі- Порядок №520) визначено, що про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено, приймають комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі територіальних органів ДПС (далі - комісія регіонального рівня) .

Комісія регіонального рівня приймає рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі у терміни, визначені пунктом 9 цього Порядку, та надсилає його платнику податку на додану вартість (далі - платник податку) засобами електронного зв`язку в електронній формі з дотриманням вимог Кодексу та Законів України Про електронні документи та електронний документообігіПро електронні довірчі послуги .

У разі зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі платник податку має право подати копії документів та письмові пояснення стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі.

Письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 5цього Порядку, платник податку має право подати до контролюючого органу протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов`язання, відображеного в податковій накладній / розрахунку коригування.

Платник податку має право подати письмові пояснення та копії документів до декількох податкових накладних / розрахунків коригування, якщо такі податкові накладні / розрахунки коригування складено на одного отримувача - платника податку за одним і тим самим договором або якщо в таких податкових накладних / розрахунках коригування відображено однотипні операції (з однаковими кодами товарів згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТ ЗЕД) або кодами послуг згідно з Державним класифікатором продукції та послуг (ДКПП)).

Письмові пояснення та копії документів, зазначені у пункті 5 цього Порядку, платник податку подає до ДПС засобами електронного зв`язку в електронній формі з дотриманням вимог Кодексу та Законів України Про електронні документи та електронний документообігтаПро електронні довірчі послуги.

ДПС розміщує та постійно оновлює на своєму офіційному вебпорталі відомості щодо засобів електронного зв`язку, за допомогою яких можуть подаватися письмові пояснення та копії документів.

Письмові пояснення та копії документів, подані платником податку до контролюючого органу відповідно до пункту 4 цього Порядку, розглядає комісія регіонального рівня

За результатами розгляду поданих письмових пояснень та копій документів комісія регіонального рівня протягом 5 робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та копій документів, поданих відповідно до пункту 4 цього Порядку:

або приймає рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі та надсилає його платнику податку засобами електронного зв`язку в електронній формі з дотриманням вимог Кодексу та Законів України Про електронні документи та електронний документообіг та Про електронні довірчі послуги за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку;

або надсилає повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі (далі - Повідомлення), засобами електронного зв`язку в електронній формі з дотриманням вимог Кодексута Законів України Про електронні документи та електронний документообігта Про електронні довірчі послугиза формою згідно з додатком 2 до цього Порядку з пропозицією щодо надання платником податку додаткових пояснень та копій документів на підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування;

або приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі у разі надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства, та надсилає його платнику податку засобами електронного зв`язку в електронній формі з дотриманням вимог Кодексу та Законів України Про електронні документи та електронний документообіг та Про електронні довірчі послуги за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку.

Платник податку має право подати до контролюючого органу додаткові пояснення та копії документів на підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, протягом 5 робочих днів з дня, наступного за днем отримання Повідомлення.

Додаткові письмові пояснення та копії документів, зазначені в абзаці шостому цього пункту, платник податку подає до ДПС засобами електронного зв`язку в електронній формі з дотриманням вимогКодексута Законів України Про електронні документи та електронний документообігта Про електронні довірчі послуги.

За результатами розгляду поданих додаткових пояснень та копій документів комісія регіонального рівня протягом 5 робочих днів, що настають за днем їх отримання, приймає рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Реєстрі та надсилає його платнику податку засобами електронного зв`язку в електронній формі з дотриманням вимог Кодексу та Законів України Про електронні документи та електронний документообіг та Про електронні довірчі послуги за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку.

Якщо платник податку не надав додаткових пояснень та копій документів на підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі протягом 5 робочих днів, що настають за днем граничного строку їх подання, визначеного абзацом шостим цього пункту, та надсилає його платнику податку засобами електронного зв`язку в електронній формі з дотриманням вимог Кодексу та Законів УкраїниПро електронні документи та електронний документообігта Про електронні довірчі послугиза формою згідно з додатком 1 до цього Порядку.

Рішення комісії регіонального рівня про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі може бути оскаржено в адміністративному або судовому порядку (п. 12 Порядку №520).

Як встановлено судом, позивачем виписано податкові накладні за першою подією, а саме, у зв`язку із поставкою товару.

В підтвердження господарської операції позивачем надано усі наявні та підтверджуючі документи для підтвердження господарських операцій

Із урахуванням вищевикладеного, суд доходить висновку, що позивачем надано необхідні документи та пояснення для прийняття рішення про реєстрацію податкових накладних, які у свою чергу підтверджують реальність господарських операцій .

У зв`язку із чим суд вважає за необхідне вказати наступне.

Відповідно до пункту 10 Порядку№520 комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі в разі: ненадання / часткового надання додаткових письмових пояснень та копій документів стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі, при отриманні Повідомлення; та/або надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства.

Суд звертає увагу, що платником податку надано відповідні документи та зауважує, що податкові накладні виписані по першій події, а саме поставкою товару, про що надано відповідні документи.

Отже, комісія регіонального рівня безпідставно відмовила в реєстрації податкових накладних, формально підійшла до оцінки наданих документівнезважаючи на те, що позивачем надано всі необхідні та достатні документи.

Більш того, суд враховує і ту обставину, що рішенням Вінницького окружного адміністративного суду від 06.01.2025, яке набуло законної сили, визнати протиправним та скасовано рішення комісії Головного управління ДПС у Вінницькій області з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 16.02.2024 №9404 про відповідність Товариства з обмеженою відповідальністю «МЕГА-БУД ІНВЕСТ» критеріям ризиковості платника податків. Зобов`язано Головне управління ДПС у Вінницькій області виключити Товариство з обмеженою відповідальністю «МЕГА-БУД ІНВЕСТ» з переліку платників податку, які відповідають критеріям ризиковості.

Відтак, оцінюючи оскаржувані рішення про відмову в реєстрації накладних, суд керується нормами частини другої статті 2 КАС України, в силу якої, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Так, критерій прийняття рішень, вчинення (невчинення) дій на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України - за змістом випливає з принципу законності, що закріплений у частині другій статті 19 Конституції України: "Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України".

"На підставі" означає, що суб`єкт владних повноважень:

- має бути утворений у порядку, визначеному Конституцією та законами України;

- зобов`язаний діяти на виконання закону, за умов та обставин, визначених ним.

Критерій прийняття рішення, вчинення (невчинення) дії обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення або вчинення дії відображає принцип обґрунтованості рішення або дії. Він вимагає від суб`єкта владних повноважень враховувати як обставини, на обов`язковість урахування яких прямо вказує закон, так і інші обставини, що мають значення у конкретній ситуації. Для цього він має ретельно зібрати і дослідити матеріали, що мають доказове значення у справі, наприклад, документи, пояснення осіб, висновки експертів тощо. Суб`єкт владних повноважень повинен уникати прийняття невмотивованих висновків, обґрунтованих припущеннями, а не конкретними обставинами. Так само недопустимо надавати значення обставинам, які насправді не стосуються справи. Несприятливе для особи рішення повинно бути вмотивованим.

Встановлення невідповідності діяльності суб`єкта владних повноважень хоча б одному із зазначених критеріїв для оцінювання його рішень, дій та бездіяльності може бути підставою для задоволення адміністративного позову.

На думку суду, оскаржувані рішення прийнято без врахування розтлумачених критеріїв, відтак, такі є протиправними та підлягають скасуванню.

Суд вказує, що Верховний Суд у постанові від 05 січня 2021 року у справі № 640/11321/20 зауважив, що хоча затверджена Порядком №1165 форма рішення і не передбачає конкретизації підстав у разі відповідності пунктам 1-8 критеріїв ризиковості платника податку, вказана обставина не скасовує обов`язок податкового органу необхідності доказування, передбаченого частиною другою статті 77 КАС України.

Варто також зауважити, що загальними вимогами, які висуваються до актів індивідуальної дії, як акта правозастосування, є його обґрунтованість та вмотивованість, тобто наведення податковим органом конкретних підстав його прийняття (фактичних і юридичних), а також переконливих і зрозумілих мотивів його прийняття.

Відтак, невиконання податковим органом законодавчо встановлених вимог щодо змісту, форми, обґрунтованості та вмотивованості акта індивідуальної дії призводить до його протиправності.

Відповідний правовий висновок викладено в постанові Верховного Суду від 23 жовтня 2018 року у справі №822/1817/18.

Окремо щодо позовної вимоги про зобов`язання зареєструвати податкову накладну, суд зазначає наступне.

Так, із положень частин третьої - четвертої 245 КАС України випливає, що у разі скасування нормативно-правового або індивідуального акта суд може зобов`язати суб`єкта владних повноважень вчинити необхідні дії з метою відновлення прав, свобод чи інтересів позивача, за захистом яких він звернувся до суду.

У випадку, визначеному пунктом 4 частини другої цієї статті, суд може зобов`язати відповідача - суб`єкта владних повноважень прийняти рішення на користь позивача, якщо для його прийняття виконано всі умови, визначені законом, і прийняття такого рішення не передбачає права суб`єкта владних повноважень діяти на власний розсуд.

Пунктами 19, 20 Порядку №1246, визначено, що податкова накладна та/або розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, прийняття в установленому порядку та набрання чинності рішенням про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування; набрання рішенням суду законної сили про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування (у разі надходження до ДПС відповідного рішення); неприйняття та/або відсутність реєстрації в установленому порядку рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування.

Внесення відомостей до Реєстру на підставі рішення суду, яке набрало законної сили, здійснюється з дотриманням вимог цього Порядку. При цьому вимоги абзацу десятого пункту 12 цього Порядку не застосовуються до податкової накладної та/або розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в установленому порядку.

Відтак, враховуючи, що судом встановлено протиправність рішення про відмову в реєстрації податкових накладних та їх скасування, суд доходить висновку про необхідність проведення реєстрації податкових накладних.

При цьому, суд вважає за необхідне зобов`язати реєструвати податкову накладну №38 від 13.09.2023, № 39 від 14.09.2023

Відповідно до частин першої - другої статті 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Згідно із статтею 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

Перевіривши юридичну та фактичну обґрунтованість доводів сторін, оцінивши докази суб`єкта владних повноважень на підтвердження правомірності свого рішення та докази, надані позивачем, суд доходить висновку, що встановлені у справі обставини підтверджують позицію позивача, покладену в основу позовних вимог, а відтак, адміністративний позов належить задовольнити повністю .

Відповідно до частини 1 статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Відтак, на користь позивача слід стягнути сплачений ним при поданні позовної заяви до суду судовий збір в розмірі 6056 грн. за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Вінницькій області.

Керуючись ст.ст. 73, 74, 75, 76, 77, 90, 94, 139, 241, 245, 246, 250, 255, 295 КАС України, -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Визнати протиправними та скасувати рішення комісії регіонального рівня про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №11309498/44545521 від 27.06.2024 та №11309497/44545521 від 27.06.2024.

Зобов`язати зареєструвати податкову накладну ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «МЕГА-БУД ІНВЕСТ» №38 від 13.09.2023 на загальну суму 282659,94 грн., в т.ч. ПДВ 38424,00 грн. та податкову накладну ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «МЕГА-БУД ІНВЕСТ» №39 від 14.09.2023 на загальну суму 40827,31 грн., в т.ч. ПДВ 6804,55 грн. датою їх фактичного подання.

Стягнути на користь ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «МЕГА-БУД ІНВЕСТ» сплачений при зверненні до суду судовий збір в сумі 6056 (шість тисяч п`ятдесят шість) грн. за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Вінницькій області.

Рішення суду набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 255 КАС України.

Відповідно до ст. 295 КАС України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Інформація про учасників справи:

Позивач: Товариство з обмеженою відповідальністю "МЕГА-БУД ІНВЕСТ" (вул. Максимовича, 10, м. Вінниця, 21036, код ЄДРПОУ 44545521)

Відповідач: Комісія з питань зупинення реєстраії податкової накладної, розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Вінницькій області (вул. Хмельцьке шосе, 7, м. Вінниця, 21028, код ЄДРПОУ 44069150).

Відповідач: Державна податкова служба України (Львівська площа, 7, м. Київ, 04053, код ЄДРПОУ 43005393).

Рішення суду сформовано 30.04.2025.

СуддяБошкова Юлія Миколаївна