Єдиний державний реєстр судових рішень
Дніпровський районний суд м.Дніпродзержинська
Справа № 209/3220/25
Провадження № 3/209/623/25
ПОСТАНОВА
іменем України
"30" квітня 2025 р. м. Кам`янське
Суддя Дніпровського районного суду м. Кам`янського Лобарчук О.О., за участі особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ,прокурора Сайгак А.О., розглянувши матеріали, що надійшли від Управління стратегічних розслідувань в Дніпропетровській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 172-6 КУпАП
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , працює адміністратором відділу муніципальних послуг в Департаменті муніципальних послуг та регуляторної політики Кам`янської міської ради, зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , та мешкає за адресою: АДРЕСА_2 , -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді адміністратора відділу муніципальних послуг в Департаменті муніципальних послуг та регуляторної політики Кам`янської міської ради, будучи згідно з п.п. «в» п.1 ч.1 ст..3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом декларування, а також, відповідно до примітки до статі і 172-6 КУпАП, будучи суб`єктом правопорушення за цією статтею, у порушення вимог ч. 1 ст. 45, п. 2-7 розділу ХІІІ "Прикінцеві положення" Закону України «Про запобігання корупції» несвоєчасно та без поважних причин подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік, а саме - 03.04.2024 о 15 год. 36 хв., тобто з порушенням встановленого законодавством строку для подачі такої декларації, чим вчинила адміністративне правопорушення,
пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачене частиною 1 статті 172-6 КУпАП.
ОСОБА_1 в судове засідання з`явилась, свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнала повністю, висновки для себе зробила, просила суворо її не карати, про що надала суду письмову заяву.
Прокурор в судовому засіданні просив притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, оскільки її вина у вчиненні адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 1ст. 172-6 КУпАП, повністю підтверджується наявними у справі доказами.
Суд, вислухавши пояснення учасників процесу, дослідивши матеріали справи, прийшов до висновку про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КпАП України, тобто несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, з огляду на наступне.
Відповідно до ст. 7 КУпАП, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку встановлених законом. Обставини, що викликають провадження по справі про адміністративне правопорушення визначені ст. 247 КУпАП.
Статтею 245 КпАП України передбачено, що завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до ст. 38 КУпАП адміністративне стягнення може бути накладено на винну особу не пізніше, як через три місяці з дня вчинення правопорушення. Адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.
Днем виявлення правопорушення, пов`язаного з корупцією, є день, коли суб`єкт складання протоколу про адміністративне правопорушення отримав відомості, беззаперечні та достатні для встановлення складу адміністративного правопорушення.
З матеріалів справи вбачається, що днем виявлення правопорушення є 10.04.2025 року, тобто дата складання протоколу про вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією.
Факт вчинення ОСОБА_1 правопорушення підтверджується наступними доказами:протоколом № 381 про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією від 10.04.2025 р.; листом Управління стратегічних розслідувань в Дніпропетровській області про надсилання запиту щодо надання інформації та копій документів; лист Кам`янської міської ради від 01.11.2024 року №8вих-15/910; наказом Департаменту муніципальних послуг та регуляторної політики Кам`янської міської ради від 31.10.2018 року №156 «ос» про призначення ОСОБА_1 на посаду; посадовою інструкцією адміністратора відділу муніципальних послуг департаменту муніципальних послуг та регуляторної політики КМР; положенням про департамент муніципальних послуг та регуляторної політики КМР; довідкою Департаменту муніципальних послуг та регуляторної політики КМР про зайняття ОСОБА_1 посади; попередженням про встановленні законодавством України обмеження, пов`язаного з прийняттям на службу в органи місцевого самоврядування та її проходження від 01.11.2018 року; розпорядженням від 14.02.2024 року №48-р про здійснення у 2024 році заходів для подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування; листом Управління проведення спеціальних перевірок та контролю за своєчасністю подання декларацій НАЗК; письмовими поясненнями ОСОБА_1 ; рапортом ст. оперуповноваженого управління стратегічних розслідувань в Дніпропетровській області ДСР НП України; копією декларації, поданою ОСОБА_1 03.04.2024 року о 15-36 год.
Датою вчинення цього адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, є 03.04.2024 року день несвоєчасного подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Датою виявлення цього адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, є 10.04.2025 року, тобто дата складання протоколу про вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією.
На виконання вимогст. 33 КУпАП, стягнення за адміністративне правопорушення накладається у межах, установлених цим Кодексом. При накладенні адміністративного стягнення судом враховується характер вчиненого правопорушення, особа правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.
Аналізуючи наведені докази, вина ОСОБА_1 у скоєнні вказаного правопорушення доведена, її дії слід кваліфікувати за ч.1 ст. 172-6 КУпАП, тобто несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Обставиною, що пом`якшує відповідальність ОСОБА_1 за адміністративне правопорушення, судом визнається щире розкаяння винної.
Обставин, що обтяжують відповідальність ОСОБА_1 за адміністративне правопорушення, судом не встановлено.
З урахуванням характеру вчиненого правопорушення, особи правопорушника, суд вважає, необхідним накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави в межах санкції ч.1 ст. 172-6 КУпАП.
Відповідно дост. 4 Закону України «Про судовий збір», стягнути з правопорушника судовий збір у розмірі 0,2 прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Керуючись ст.ст. 33, 38, ч.1 ст. 172-6, 245, 247, 283, 284, 294 КУпАП,
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави у розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян у сумі 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави (Отримувач коштів: ГУК ум.Києві/м.Київ/22030106; Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783; Банк отримувача: Казначейство України(ЕАП); Рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001; Код класифікації доходів бюджету: 22030106) судовий збір у розмірі 605,60 гривень.
Постанова може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду протягом десяти днів з дня винесення постанови шляхом подачі апеляційної скарги через Дніпровський районний суд м.Дніпродзержинська Дніпропетровської області.
Строк пред`явлення постанови для виконання - три місяці - з дня її винесення.
Суддя: О.О.Лобарчук