Єдиний державний реєстр судових рішень Справа № 141/326/25
Провадження №3/141/189/25
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
28 квітня 2025 року с-ще Оратів
Суддя Оратівського районного суду Вінницької області Демченко І.В., при секретарі судового засідання Бугайчук Ю.С., за участю прокурора Максимишина О.В., розглянувши у судовому засіданні матеріали, що надійшли з Управління стратегічних розслідувань у Вінницькій області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 1726 КУпАП,
ВСТАНОВИВ:
До судунадійшли протоколипро адміністративнеправопорушення №301 та№ 302від 03.04.2025 відповідно до яких ОСОБА_1 , будучи присяжним Оратівського районного суду Вінницької області, повноваження якого закінчились 16.11.2022, являючись згідно пп. «ґ» п.1 ч. 1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, в порушення вимог абз. 1 ч.2 ст. 45 та п. 27 Розділу ХІІІ Прикінцевих положень Закону України «Про запобігання корупції» несвоєчасно, без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період не охоплений раніше поданими деклараціями (2021 рік), а також несвоєчасно, без поважних причин подав декларацію особи при звільненні за період з 01.01.2022 по 16.11.2022, в чому вбачаються ознаки адміністративних правопорушень пов`язаних з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1ст. 1726 КУпАП.
Викладені в протоколах обставини правопорушень:
Відповідно до рішення 45 (позачергової сесії) Оратівської районної Ради 7 скликання від 05.12.2019 «Про список присяжних» затверджено присяжних строком на 3 роки (2019-2022), в тому числі ОСОБА_1 16.11.2022 у ОСОБА_1 , закінчились повноваження присяжного Оратівського районного суду Вінницької області. Таким чином ОСОБА_1 , будучи присяжним Оратівського районного суду Вінницької області, повноваження якого закінчились 16.11.2022, будучи згідно пп. «ґ» п. 1 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, в порушення вимог абз. 1 ч.2 ст. 45 та п. 27 Розділу ХІІІ Прикінцевих положень Закону України «Про запобігання корупції» несвоєчасно, без поважних причин лише 14.06.2024 подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування при звільненні за період з 01.01.2022 по 16.11.2022, а також несвоєчасно, без поважних причин лише 14.06.2024 подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021 рік, чим вчинив адміністративні правопорушення, пов`язані з корупцією, відповідальність за які передбачена ч. 1ст. 1726 КУпАП.
Місцем вчинення правопорушення є селище Оратів, оскільки обов`язок подати декларації у ОСОБА_1 виник, перебуваючи присяжним у Оратівському районному суді Вінницької області (Вінницька обл., с-ще Оратів, вул. Героїв Майдану, 86/6). Датою вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією є 14.06.2024, тобто дата фактичного подання декларацій особи, яка виконує функції держави або місцевого самоврядування. Датою виявлення адміністративних правопорушень, пов`язаних з корупцією є дата складання протоколів про адміністративне правопорушення, так як на момент складання протоколів були зібрані всі необхідні докази, що в сукупності й свідчать про всі ознаки правопорушення.
На підтвердження факту правопорушення до протоколів додані: роздруківки з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування; документи, надані Оратівським районним судом та інші документи, які містяться в матеріалах справи.
28.04.2025постановою судуоб`єднаноадміністративні справи№ 141/326/25та №141/327/25 про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 1726КУпАП, в одне провадження. Об`єднаній справі присвоєно № 141/326/25.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1ст. 172-6 КУпАП,визнав, пояснив, що забув про необхідність подання декларацій.
Прокурор під час розгляду справи зазначив, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративних правопорушень, пов`язаних з корупцією, передбачених ч. 1 ст. 172-6КУпАП, оскільки він порушив строк подачі декларації без поважних причин, а тому просив визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративних правопорушень, пов`язаних з корупцією, передбачених ч. 1 ст. 172-6КУпАП, та застосувати адміністративне стягнення у межах санкції ч. 1 ст. 172-6КУпАП.
Суддя, вислухавши пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, думку прокурора, дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, дійшов таких висновків:
Частиною 1статті 9 КУпАПпередбачено, що адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ч.1 ст.1 Закону України «Про запобігання корупції» правопорушення, пов`язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною участині першійстатті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Частиною 1 ст.172-6 КУпАП встановлює відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особою, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
З примітки достатті 172-6 КУпАПвбачається, що суб`єктами правопорушень у цій статті (крім правопорушень, визначених частинами другою та третьою цієї статті, у частині неповідомлення або несвоєчасного повідомлення про суттєві зміни у майновому стані) є особи, які відповідно до частин першої та другоїстатті 45 Закону України «Про запобігання корупції»зобов`язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Згідно ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у п 1, п."ґ" частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Відповідно до рішення 45 (позачергової сесії) Оратівської районної Ради 7 скликання від 05.12.2019 «Про список присяжних» затверджено присяжних строком на 3 роки (2019-2022) в тому числі ОСОБА_1 . Будучи присяжним Оратівського районного суду Вінницької області, повноваження якого закінчились 16.11.2022, ОСОБА_1 є суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, згідно пп. «ґ» п. 1 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції».
За даними Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1 подав електронні декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021 рік та при звільненні за період з 01.01.2022 по 16.11.2022 лише 14.06.2024, тобто з порушенням вимог ч.1ст. 45, п.2-7 Розділу ХІІ Прикінцевих положень Закону України «Про запобігання корупції».
Вина ОСОБА_1 у вчиненніадміністративного правопорушенняпередбаченого ч.1ст.172-6КУпАПпідтверджується дослідженимив судовомузасіданні доказами, а саме: протоколами про адміністративне правопорушення №№ 301, 302 від 03.04.2025; даними Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування; документами, що підтверджують набуття ОСОБА_1 статусу присяжного Оратівського районного суду Вінницької області; листом Оратівського районного суду від 23.01.2024 про строк подання декларацій, поясненнями ОСОБА_1 .
Доказів, які б свідчили про поважність причин порушення строку подання декларацій, особою, яка притягається до відповідальності, не надано.
Відповідно дост. 33 КУпАПпри накладенні стягнення враховується характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.
Враховуючи характер та обставини вчиненого правопорушення, особу порушника, який вперше притягається до адміністративної відповідальності, ступінь його вини та майновий стан, беручи до уваги відсутність обставин, які обтяжують відповідальність, вважаю за доцільне призначити адміністративне стягнення в межах санкції, визначеної ч. 1ст. 172-6 КУпАП, у виді штрафу в мінімальному розмірі.
Відповідно до ч. 1ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення, розмір якого згідно з положеннямист. 4 Закону України «Про судовий збір», становить 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Керуючись ст.ст.283, 284, 294 КУпАП, суд
ПОСТАНОВИВ:
Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1ст.172-6 КУпАПта накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподатковуванихмінімумів доходів громадян, що становить850,00 грн (вісімсот п`ятдесят гривень 00 копійок).
Реквізити рахунку для сплати штрафу: (отримувач коштів ГУК у Вінницькій обл./смт Оратів/21081100, код ЄДРПОУ 37979858, банк отримувача Казначейство України, рахунок отримувача UA978999980313040106000002806, кодкласифікації доходів бюджету21081100).
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в сумі605 грн 60 коп (шістсот п`ять гривень 60 копійок)в дохід Державного бюджету України (реквізити рахунку для оплати судового збору: отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код ЄДРПОУ: 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, кодкласифікації доходів бюджету: 22030106.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як черезп`ятнадцять днівз дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтями300-1,300-2цьогоКодексу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення (ч.1ст. 307 КУпАП).
У разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений ч. 1ст. 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом (ч.1ст. 308 КУпАП).
Згідно ч. 2ст. 308 КУпАПу порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягуєтьсяподвійний розмір штрафу, визначений у відповіднійстатті цього Кодексута зазначений у постанові про стягнення штрафу.
Строк пред`явлення постанови до виконання 3 місяці.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Вінницького апеляційного суду через Оратівський районний суд Вінницької області. Постанова набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження
Суддя І.В. Демченко