Постанова № 12692360, 30.11.2010, Полтавський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
30.11.2010
Номер справи
2а-3341/10/1670
Номер документу
12692360
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 листопада 2010 року <ЧАС >м.ПолтаваСправа № 2а-3341/10/1670 Полтавський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Клочка К.І.,

при секретарі Міщенко Р.В.,

за участю:

представника позивача - Ус О.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції у м. Полтавідо Приватного підприємства "Алекс-сервіс"про стягнення податкового боргу, -

В С Т А Н О В И В:

12 липня 2010 року Державна податкова інспекція у м. Полтавізвернулась до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Приватного підприємства "Алекс-сервіс"про стягнення податкового боргу з податку на додану вартість в розмірі 16668 грн 65 коп., який виник у звязку із порушенням відповідачем вимог Закону України «Про податок на додану вартість», а саме: не проведенням збільшення суми податкових зобовязань при визнанні умовного продажу товарних залишків після анулювання реєстрації підприємства в якості платника податку на додану вартість.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав та просив суд їх задовольнити в повному обсязі.

Відповідно до частини одинадцятої статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України, розписку про одержання повістки (повістку у разі неможливості вручити її адресату чи відмови адресата її одержати) належить негайно повернути до адміністративного суду. У разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.

Зважаючи на те, що доставка повістки суду на адресу відповідача згідно із даними в ЄДР підтверджується підписом листоноші та печаткою поштового відділення, суд виконав свій обов'язок щодо повідомлення відповідача про розгляд справи.

Суд, вивчивши та дослідивши матеріали справи, прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Приватне підприємство "Алекс-сервіс" (ідентифікаційний код 31684338) зареєстроване Виконавчим комітетом Полтавської міської ради 17 вересня 2001 року та перебуває на обліку у ДПІ у м. Полтаві.

Відповідно до статті 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» одним із завдань органів державної податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством (далі - податки, інші платежі).

Згідно статті 11 вказаного Закону, органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право: здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), крім Національного банку України та його установ (далі - платники податків); застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірі, встановлених законодавством, а також стягувати до державного бюджету суми заборгованості суб'єктів господарювання за кредитами, залученими державою або під державні гарантії, бюджетними позичками та фінансовою допомогою, наданою на поворотній основі, та нарахованої на неї пені у порядку, передбаченому Законом України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами".

Як вбачається з матеріалів справи, 11 листопада 2008 року працівниками Державної податкової інспекції у м. Полтаві проведена невиїзна документальна перевірка з питання збільшення суми податкових зобовязань при визнанні умовного продажу товарних залишків та основних фондів після анулювання реєстрації Приватного підприємства "Алекс-сервіс".

За результатами проведеної перевірки складено акт №1057/152 від 11 листопада 2008 року, в якому зафіксовано порушення відповідачем пункту 9.8 статті 9 Закону України «Про податок на додану вартість», а саме не збільшено суми податкових зобовязань при визнанні умовного продажу товарних залишків після анулювання реєстрації Приватного підприємства "Алекс-сервіс" в якості платника податку на додану вартість

Відповідно до підпункту «ґ» пункту 9.8 статті 9 Закону України «Про податок на додану вартість»реєстрація осіб як платників податку на додану вартість діє до дати її анулювання, яка відбувається у випадках, якщо особа, зареєстрована як платник податку, не надає податковому органу декларації з цього податку протягом дванадцяти послідовних податкових місяців або подає таку декларацію (податковий розрахунок), яка (який) свідчить про відсутність оподатковуваних поставок протягом такого періоду, а також у випадках, визначених законодавством стосовну порядку реєстрації субєктів господарювання.

Анулювання реєстрації на підставі, визначеної у цьому пункту, здійснюється за ініціативою відповідного податкового органу або такої особи.

Згідно указаного пункту статті 9 Закону платник податку, в обліку якого на день анулювання реєстрації знаходяться товарні залишки або основні фонди, стосовно яких був нарахований податковий кредит у минулих або поточному податкових періодах, зобов'язаний визнати умовний продаж таких товарів за звичайними цінами та відповідно збільшити суму своїх податкових зобов'язань за наслідками податкового періоду, протягом якого відбувається таке анулювання.

Згідно акту перевірки, Приватне підприємство "Алекс-сервіс" було виключене з Реєстру платників ПДВ.

В податковому періоді, протягом якого відбулося анулювання реєстрації платника ПДВ відповідно до звітності з податку на прибуток підприємство мало товарних залишків та основних фондів на суму 15883 грн. Тобто очікувана сума умовно нарахованого ПДВ на товарні залишки та основні фонди становить 15883 грн.. Отже, умовний продаж повинен бути відображений у податковій декларації з ПДВ. Але, як зазначено позивачем в акті, підприємством порушено вимоги пункту 9.8 статті 9 Закону України «Про податок на додану вартість».

Відповідно до підпункту 7.7.5 пункту 7.7 статті 7 Закону України «Про податок на додану вартість» протягом 30 днів, наступних за днем отримання податкової декларації, податковий орган проводить документальну невиїзну перевірку (камеральну) заявлених у ній даних. За наявності достатніх підстав вважати, що розрахунок суми бюджетного відшкодування було зроблено з порушенням норм податкового законодавства, податковий орган має право протягом такого ж строку провести позапланову виїзну перевірку (документальну) платника для визначення достовірності нарахування такого бюджетного відшкодування.

Податковий орган зобов'язаний у п'ятиденний термін після закінчення перевірки надати органу державного казначейства висновок із зазначенням суми, що підлягає відшкодуванню з бюджету.

Підпункт 7.7.7 пункту 7.7 зазначеної статті передбачає, що якщо за наслідками документальної невиїзної (камеральної) або позапланової виїзної перевірки (документальної) податковий орган виявляє невідповідність суми бюджетного відшкодування сумі, заявленій у податковій декларації, то такий податковий орган:

а) у разі заниження заявленої платником податку суми бюджетного відшкодування щодо суми, визначеної податковим органом унаслідок таких перевірок, надсилає платнику податку податкове повідомлення, в якому зазначаються сума такого заниження та підстави для її вирахування. У цьому випадку вважається, що платник податку добровільно відмовляється від отримання такої суми заниження як бюджетного відшкодування та враховує її згідно з підпунктом 7.7.3 цього пункту у зменшення податкових зобов'язань з цього податку наступних податкових періодів;

б) у разі перевищення заявленої платником податку суми бюджетного відшкодування над сумою, визначеною податковим органом внаслідок проведення таких перевірок, податковий орган надсилає платнику податку податкове повідомлення, в якому зазначаються сума такого перевищення та підстави для її вирахування;

в) у разі з'ясування внаслідок проведення таких перевірок факту, за яким платник податку не має права на отримання бюджетного відшкодування, надсилає платнику податку податкове повідомлення, в якому зазначаються підстави відмови у наданні бюджетного відшкодування.

Згідно підпункту «в» пункту 4.2.2 статті 4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та цільовими фондами» контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму податкового зобов'язання платника податків у разі якщо контролюючий орган внаслідок проведення камеральної перевірки виявляє арифметичні або методологічні помилки у поданій платником податків податковій декларації, які призвели до заниження або завищення суми податкового зобов'язання.

Підпунктом 17.1.4. статті 17 цього Закону встановлено, що у разі коли контролюючий орган самостійно донараховує суму податкового зобов'язання платника податків за підставами, визначеними у підпункті "в" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4 цього Закону, такий платник податків зобов'язаний (крім випадків, коли податкова декларація не приймається всупереч нормам цього Закону) сплатити штраф у розмірі п'яти відсотків суми донарахованого податкового зобов'язання, але не менше одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян сукупно за весь строк недоплати, незалежно від кількості податкових періодів, що минули.

За висновками ДПІ у м. Полтаві, на підставі підпунктів 7.7.5 та 7.7.7 пункту 7.7 статті 7 Закону України «Про податок на додану вартість», пункту 17.1.4 статті 17 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та цільовими фондами»та Порядку заповнення декларації з ПДВ №166 від 30.05.1997 року, позивачем збільшено суму, що за результатами звітного періоду підлягає сплаті платником податку до бюджету, на 16668 грн 65 коп. із застосуванням штрафних санкцій.

Так, 29 грудня 2008 року позивачем було винесене податкове повідомлення-рішення № 00012041502/0, яким визначено відповідачу податкове зобовязання за порушення вимог Закону України «Про податок на додану вартість», яке направлялось відповідачу рекомендованим листом і в зв`язку із закінченням терміну зберігання, про що свідчить відмітка працівника пошти, повернуто назад, про що позивачем складено акт № 86 від 07 лютого 2009 року.

У звязку із цим, на підставі підпункту 6.2.3 пункту 6.2 статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та цільовими фондами»1 березня 2009 року ДПІ у м. Полтаві було винесено і направлено відповідачу першу податкову вимогу №1/312 про сплату суми податкового боргу платника податків за узгодженими податковими зобовязаннями, та другу податкову вимогу від 15 червня 2009 року №2/828, які направлялись відповідачу рекомендованим листом і були повернуті назад (акт№ 120 від 13 травня 2009 року та № 232 від 11 серпня 2009 року).

Згідно з пунктом 5.4.1 статті 5 Закону узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею (протягом десяти календарних днів, наступних за днем узгодження), визнається сумою податкового боргу платника податків.

У добровільному порядку сума податкового зобов`язання у розмірі 16668 грн 65 коп. відповідачем не сплачена, та відповідно до пункту 5.2 статті 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" не оскаржувалася.

Таким чином, не оскаржена і не сплачена відповідачем сума податкового зобов'язання, визначена ДПІ у м. Полтаві, правомірно віднесена позивачем до податкового боргу.

Відповідно до пункту 11 статті 11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.

Згідно із частиною 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Відповідач доказів у спростування вищевикладеного чи доказів сплати боргу суду не надав.

З огляду на викладене, суд приходить до висновку про правомірність та обґрунтованість позовних вимог Державної податкової інспекції в м. Полтаві та необхідність задоволення адміністративного позову.

На підставі викладеного, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України,-

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Державної податкової інспекції в м. Полтава до Приватного підприємства "Алекс-сервіс" про стягнення податкового боргу - задовольнити.

Стягнути з Приватного підприємства "Алекс-сервіс" (вул. Калініна, 14А, к.8, м. Полтава, 36021, ідентифікаційний код 31684338) податковий борг з податку на додану вартість в сумі 16 668 (шістнадцять тисяч шістсот шістдесят вісім) гривень 65 (шістдесят п"ять) копійок до Державного бюджету р/р 31117029700002 код бюджетної класифікації платежу 3014010100, одержувач УДК у м. Полтаві, ЗКПО 34698804, банк одержувача: ГУДКУ у Полтавській області МФО 831019.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення постанови з одночасним поданням її копії до суду апеляційної інстанції. У разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Повний текст постанови виготовлено 06 грудня 2010 року.

СуддяК.І. Клочко