Рішення № 126922425, 28.04.2025, Київський районний суд м. Одеси

Дата ухвалення
28.04.2025
Номер справи
947/6675/25
Номер документу
126922425
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

______________________

Справа № 947/6675/25

Провадження № 2-а/947/104/25

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28.04.2025 року

Київський районний суд м. Одеси у складі:

головуючого судді Куриленко О.М.,

за участю секретаря судового засідання Солтановської Ю.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Державної служби України з безпеки на транспорті про визнання протиправною та скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності,

ВСТАНОВИВ:

19 лютого 2025 року через систему «Електронний суд» представник позивача ОСОБА_1 Лебедєв Дмитро Володимирович звернувся з позовом, в якому просив поновити пропущений процесуальний строк на оскарження Постанови серія АВ №00002116 від 28.10.2024 р. Визнати протиправним та скасувати Постанову серії АВ №00002116 від 28.10.2024 р. Державної служби України з безпеки на транспорті.

В обгрунтування вимог представник позивача вказує на те, що Державною службою України з безпеки на транспорті 25.10.2024 року за адресою Н-08, км 468+739, Запорізька область було зафіксовано адміністративне правопорушення у сфері безпеки на автомобільному транспорті відносно транспортного засобу SCANIA R450, ДНЗ НОМЕР_1 щодо перевищення нормативних параметрів, зазначених в п. 22.5 ПДР України, за що встановлена адміністративна відповідальність, передбачена ч. 2 ст. 132-1 КУпАП.

В подальшому, 28.10.2024 р. відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , була складена Постанова серії АВ № 00002116 про притягнення ОСОБА_1 , як керівника юридичної особи власника авто, до адміністративної відповідальності за ч.2 ст. 132-1 КУпАП у вигляді штрафу в розмірі 8500 грн. Зазначає, що про оскаржувану постанову ОСОБА_1 дізнався 17.02.2025 року під час виклику до державного виконавця та ознайомлення із виконавчим провадженням на підставі Постанови серії АВ № 00002116 від 28.10.2024 р. Позивач вважає Постанову серії АВ № 00002116 від 28.10.2024 року протиправною, незаконною та такою, що підлягає скасуванню, з огляду на те, що в Постанові відсутні належні та допустимі докази, а в діях позивача відсутні ознаки складу правопорушення, передбаченого ст. 132-1 КУпАП, постанова не відповідає вимогам ст. 283 КУпАП, Інструкції та Порядку № 1174, оскільки не містить повний опис обставин, встановлених під час розгляду справи.

Ухвалою судді від 21.02.2025 року адміністративний позов ОСОБА_1 до Державної служби України з безпеки на транспорті про визнання протиправною та скасування Постанови про притягнення до адміністративної відповідальності залишено без руху. Надано позивачу строк для усунення зазначених в ухвалі недоліків десять днів з дня отримання копії даної ухвали.

24 лютого 2025 року через систему «Електронний суд» представник позивача ОСОБА_1 Лебедєв Дмитро Володимирович звернувся з заявою про усунення недоліків позовної заяви.

Ухвалою суддівід25.02.2025рокупоновлено ОСОБА_1 строкна зверненнядо судуз цимпозовом;відкрито провадженняпо справі;призначеносудовезасіданнядлярозгляду справипосутіна 24.03.2025 року об 11 годині 30 хвилин.

18.03.2025 року через систему «Електронний суд» від представника відповідача Державної служби України з безпеки на транспорті Ковальчук Вікторії Михайлівни надійшла заява про ознайомлення з матеріалами справи.

18.03.2025 року через систему «Електронний суд» надійшло клопотання представника позивача ОСОБА_1 Лебедєва Дмитра Володимировича про участь у судовому засіданні в цій справі в режимі відеоконференції.

Ухвалою судді від 20.03.2025 року у задоволенні клопотання представника позивача ОСОБА_1 Лебедєва Дмитра Володимировича про участь у всіх судових засіданнях в режимі відеоконференції по адміністративній справі за позовною заявою ОСОБА_1 до Державної служби України з безпеки на транспорті про визнання протиправною та скасування Постанови про притягнення до адміністративної відповідальності, відмовлено.

21.03.2025 року через систему «Електронний суд» від представника відповідача Державної служби України з безпеки на транспорті Ковальчук Вікторії Михайлівни надійшов Відзив на позовну заяву, в якому вона просила у задоволенні позову відмовити.

24.03.2025року черезсистему «Електроннийсуд» надійшлоклопотання представникапозивача ОСОБА_1 ЛебедєваДмитра Володимировичапро проведеннясудового засідання,призначеного на 24.03.2025 року об 11 годині 30 хвилин без участі позивача та його представника, позовні вимоги підтримав.

Судове засідання, призначене на 24.03.2025 року, було відкладено до 14.04.2025 року до 14.00 год. для надання можливості позивачу підготувати відповідь на відзив на позовну заяву.

11.04.2025 року через систему «Електронний суд» надійшла Відповідь на відзив від представника позивача ОСОБА_1 Лебедєва Дмитра Володимировича.

Судове засідання, призначене на 14.04.2025 року до 14.00 год. було відкладено до 28.04.2025 року до 14.00 год. у зв`язку з неявкою позивача.

28.04.2025року черезсистему «Електроннийсуд» надійшлоклопотання представникапозивача ОСОБА_1 ЛебедєваДмитра Володимировичапро проведеннясудового засідання,призначеного на 28.04.2025 року на 14.00 год. без участі позивача та його представника, позовні вимоги підтримав.

У судове засідання, призначене на 28.04.2025 року, позивач Нагорнов Денис Васильович та його представник Лебедєв Дмитро Володимирович не з`явилися, представник позивача просив здійснювати розгляд справи за їх відсутності, позовні вимоги підтримав та просив задовольнити позовну заяву.

Представник відповідача Державної служби України з безпеки на транспорті Ковальчук Вікторія Михайлівна у судове засідання не з`явилася, 28.04.2025 року звернулася до канцелярії суду з заявою, в якій просила розглянути справи без її участі, заперечувала проти задоволення позовних вимог з підстав, викладених у відзиві на позовну заяву.

Відповідно до ч. 4 ст. 229 КАС України у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позов не підлягає задоволенню.

Судом встановлено, що 28 жовтня 2024 року головним спеціалістом відділу впровадження систем автоматичної фіксації порушень управління автоматичної фіксації у сфері безпеки на автомобільному транспорті Департаменту державного нагляду (контролю) за безпекою на наземному транспорті Василенко Д.І. було винесено постанову серії АВ №00002116 про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності у виді штрафу у розмірі 8500 грн. за вчинення адміністративного правопорушення за ч.2 ст.132-1 КУпАП.

Відповідно до вказаної постанови, 25.10.2024 року о 20 год. 17 год. за адресою Н-08, км 468+739, Запорізька область, Нагорнов Денис Васильович допустив рух транспортного засобу SCANIA R450, ДНЗ НОМЕР_1 із перевищенням нормативних параметрів зазначених пунктом 22.5ПДР України, а саме навантаження на одинарну вісь транспортного засобу на 5,548% (0,638 тон) при дозволеному навантаженню на вісь 11,5 тон.

Фактичні зафіксовані параметри ТЗ: кількість вісей 5 шт.; спарені колеса 2 вісь; відстань між вісями 1-2: 3700 мм, 2-3: 4610 мм, 3-4: 1310 мм, 4-5: 1310 мм; навантаження на вісь 1 8400 кг, 2 14450 кг, 3 7850 кг, 4 7750 кг, 5 8050 кг; загальна маса 46500 кг.; висота 3,931 м.; ширина 2,54 м.; довжина 13,663 м. Виміряні з урахуванням похибки вагові або габаритні параметри транспортного засобу навантаження на одиночну вісь 12138 кг.

Формула розрахунку%перевищення встановленихзаконодавством габаритно-ваговихнорм підчас рухувеликогабаритними івеликоваговими транспортнимизасобами автомобільнимидорогами,вулицями абозалізничними переїздами: *%перевищення =((Хфакт Хнорм-похибка пристрою)/Хнорм)*100%. Хфакт фактично зафіксованийпараметр габаритуабо вагивідповідно внатуральних одиницях(тоннаабо міліметр); Хнорм нормативно дозволенийпараметр габаритуабо вагивідповідно внатуральних одиницях(тоннаабо міліметр)зазначений відповіднодо пункту22.5Правил дорожньогоруху. Похибка пристрою регламентовано-допустима похибка вимірювального пристрою параметрів габариту або ваги у відсотках відповідно до ДСТУ ОІМL R 134-1:2010, помножена на Хфакт при розрахунку використовується у натуральних одиницях (тонна або міліметр), та становить: для параметру довжини ТЗ 600 мм, для параметру ширини ТЗ 100 мм, для параметру висоти ТЗ 60 мм, для параметру загальної маси ТЗ 10% від фактичної маси ТЗ, для параметру навантаження на одиночну вісь ТЗ 16% від фактичного навантаження на вісь, для параметру навантаження на здвоєні осі ТЗ 16% від фактичного навантаження на осі, для параметру навантаження на строєні осі ТЗ 16% від фактичного навантаження на осі.

В оскаржуванійпостанові серіїАВ №00002116зазначено фактичнізафіксовані параметриТЗ: кількість вісей 5 шт.; спарені колеса 2 вісь; відстань між вісями 1-2: 3700 мм, 2-3: 4610 мм, 3-4: 1310 мм, 4-5: 1310 мм; навантаження на вісь 1 8400 кг, 2 14450 кг, 3 7850 кг, 4 7750 кг, 5 8050 кг; загальна маса 46500 кг.; висота 3,931 м.; ширина 2,54 м.; довжина 13,663 м. Виміряні з урахуванням похибки вагові або габаритні параметри транспортного засобу навантаження на одиночну вісь 12138 кг.

Розрахунок перевищеннянавантаження навісь запостановою АВ№00002116виглядає наступнимчином: *%перевищення =((14450кг 11500кг 16%*14450кг)/11500кг)*100%= ((2950 кг 2312 кг)/11500 кг)*100%= (638 кг/11500кг)*100% =5,548 %.

Таким чином, вірно встановлено перенавантаження в 638 кг, що становить 5,548%.

Прилад автоматичний для зважування дорожніх транспортних засобів у WIM 15, WAGA-WIM35, зав. № 3, автомобільна дорога Н-08, км 468+739, Запорізька обл., яким здійснювалась фіксація правопорушення в автоматичному режимі, є справним та придатним до експлуатації, що підтверджується свідоцтвами про повірку законодавчо регульованого засобу вимірювальної техніки №04/6078 та №1002, чинні до 20.09.2025 року.

Єдиний порядок дорожнього руху на території України, відповідно доЗакону України «Про дорожній рух», встановлюютьПравила дорожнього руху, що затвердженіпостановою КМУ від 10.10.2001 №1306.

Пунктом 1.9 ПДРУкраїни передбачено, що особи, які порушують ці Правила, несуть відповідальність згідно із законодавством.

За визначенням, наведеним упостанові Кабінету Міністрів України від 27.06.2007 р. №879 «Про заходи щодо збереження автомобільних доріг загального користування»великовагові та великогабаритні транспортні засоби - це транспортні засоби, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні навантаження на вісь (осі) та загальна маса або габарити яких перевищують один з параметрів, що зазначені упункті 22.5 ПДР.

Частиною другоюстатті 29 Закону України «Про дорожній рух»закріплено, що з метою збереження автомобільних доріг, вулиць та залізничних переїздів участь у дорожньому русі транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, допускається за наявності дозволу на участь у дорожньому русі таких транспортних засобів. Порядок видачі дозволу на участь у дорожньому русі транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, та розмір плати за його отримання встановлюються Кабінетом Міністрів України.

Згідно ч 2ст.77 КАС Українив адміністративних справах пропротиправність рішень, дій та бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свої рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Статтею 254КУпАП визначено, що про вчинення адміністративного правопорушення складається протокол уповноваженими на те посадовою особою або представником громадської організації органу громадської самодіяльності. Протокол про адміністративне правопорушення, у разі його оформлення, складається у двох екземплярах, один з яких під розписку вручається особі, яка притягується до адміністративної відповідальності.

Відповідно дост.280КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Відповідно до пункту 22.5 ПДР,рух транспортнихзасобів таїх составівдопускається уразі,коли їхпараметри неперевищують:а)зовнішніх габаритів:Зовнішній габаритМаксимальне значенняпараметра,метрів Ширина:2,6сільськогосподарської техніки,яка рухаєтьсяза межаминаселених пунктів,дорогами сіл,селищ,міст районногозначення,без винесеннягабариту насмугу зустрічногоруху 3,75Висота відповерхні дороги:4транспортних засобівспеціалізованого призначення(контейнеровозів),що здійснюютьперевезення одногоабо більшеконтейнерів,на маршрутах,встановлених Укравтодором,Укртрансбезпекою,Національною поліцією4,35Довжина:вантажного автомобіля12Автопоїзда 22автомобіля (тягача)з напівпричепом18,75маршрутного транспортногозасобу 18,75 Виступ вантажу за задній габарит транспортного засобу 2; б) фактичної маси: Тип транспортного засобу Максимальне значення для автомобільних доріг державного значення, тонн місцевого значення, тонн Вантажні автомобілі: двовісний автомобіль 18/14, трьохвісний автомобіль 25 (26)*/21; чотирьохвісний автомобіль 32/24; чотирьохвісний автомобіль з двома рульовими вісями та ведучими вісями, оснащеними спареними колесами 38/24; Комбіновані транспортні засоби: двовісний автомобіль (тягач) з двовісним напівпричепом 36/24; двовісний автомобіль (тягач) з трьохвісним напівпричепом 40/24; трьохвісний автомобіль (тягач) з двовісним або трьохвісним напівпричепом 40/24; двовісний автомобіль(тягач)з трьохвіснимнапівпричепом (контейнеровоз),що здійснюєперевезення одногоабо більшеконтейнерів абозмінних кузовівзагальною максимальноюдовжиною 13,716метра 42/24;трьохвісний автомобіль(тягач)з двовіснимабо трьохвіснимнапівпричепом (контейнеровоз),що здійснюєперевезення одногоабо більшеконтейнерів абозмінних кузовівзагальною максимальноюдовжиною 13,716метра 44/24;Автопоїзди:двовісний аботрьохвісний автомобільз двовіснимабо трьохвіснимпричепом 40/24.*Для трьохвіснихавтомобілів,якщо ведучавісь обладнаназдвоєними колесамита максимальненавантаження накожну вісьне перевищує9,5тонни;в)навантаження навісь:Кількість осейМаксимальне значеннядля автомобільнихдоріг державногозначення,тонн місцевогозначення,тонн:на одинарнувісь 11,5/7;на здвоєніосі,якщо відстаньміж осями:менш як1метр 11,5/7; від 1 до 1,3 метра 16/10; від 1,3 до 1,8 метра при неспарених колесах 18/10,5; від 1,3 до 1,8 метра при спарених колесах, за умови, що навантаження на кожну вісь не перевищує 9,5 тонни 19/11,5; від 1,3 до 1,8 метра чотирьохвісних автомобілів, ведучі вісі яких оснащені спареними колесами, за умови, що навантаження на кожну ведучу вісь не перевищує 11,5 тонни 23/11,5; від 1,8 до 2,5 метра для причепів та напівпричепів 20/11,5; на строєні осі, в тому числі транспортних засобів спеціалізованого призначення (контейнеровозів), що здійснюють перевезення одного або більше контейнерів, якщо відстань між осями: 1,3 метра або менше 21/13; понад 1,3 до 1,4 метра 24/14.

Пунктом 4 Правил проїзду передбачено, що рух великовагових та великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами здійснюється на підставі дозволу на участь у дорожньому русі транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, виданим перевізникові Державтоінспекцією, або документа про внесення плати за проїзд таких транспортних засобів.

Вказаними нормами врегульовано, що допускається перевищення вагових параметрів порівняно з визначеними у пункті 22.5 Правил дорожнього руху на 2 відсотки (величина похибки) без оформлення відповідного дозволу та внесення плати за проїзд. У разі перевезення вантажів з перевищенням габаритних або вагових обмежень обов`язковим документом є дозвіл, який дає право на рух автомобільними дорогами України, виданий компетентними уповноваженими органами, або документ про внесення плати за проїзд великовагових (великогабаритних) транспортних засобів, якщо перевищення вагових або габаритних обмежень над визначеними законодавством становить менше п`яти відсотків.

За порушення правил дорожнього перевезення небезпечних вантажів та правил проїзду великогабаритних і великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами, статтею 132-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, передбачено адміністративну відповідальність.

Згідно ч.2 ст.132-1КУпАП перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм під час руху великогабаритними і великоваговими транспортними засобами автомобільними дорогами вулицями або залізничними переїздами тягне за собою накладення штрафу в розмірі: п`ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян у разі перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм від 5% до 10% включно; однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм понад 10%, але не більше 20%; двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян у разі перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм понад 20%, але не більше 30%; трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян у разі перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм понад 30%.

Механізм фіксації адміністративних правопорушень у сфері безпеки на автомобільному транспорті в автоматичному режимі визначено Порядком фіксації адміністративних правопорушень у сфері безпеки на автомобільному транспорті в автоматичному режимі, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2019 № 1174.

Згідно пункту 2 Порядку фіксації адміністративних правопорушень, система фіксації адміністративних правопорушень у сфері безпеки на автомобільному транспорті в автоматичному режимі взаємопов`язана сукупність автоматичних пунктів та інформаційно-телекомунікаційної системи.

Відповідно до пункту 7 Порядку фіксації адміністративних правопорушень фіксація правопорушень в автоматичному режимі здійснюється на автоматичних пунктах, які облаштовані відповідно до вимог, визначених у додатку.

Положеннями пункту12Порядку фіксаціїадміністративних правопорушеньврегульовано,що автоматичнийпункт можезабезпечувати:Автоматичний пунктможе забезпечувати:вимірювання навантажень,що припадаютьна кожнувісь транспортногозасобу;вимірювання загальноїмаси транспортногозасобу;визначення кількостіосей транспортногозасобу тавіднесення транспортногозасобу дооднієї ізвідповідних категорій;вимірювання міжосьовихвідстаней транспортногозасобу;визначення кількостіколіс (скатності)на осяхтранспортного засобу(заможливості);вимірювання габаритівтранспортного засобу(заможливості);фіксацію тарозпізнавання номерногознака транспортногозасобу;фіксацію фронтальногозображення транспортногозасобу; фіксацію загального вигляду транспортного засобу (вигляд збоку) в момент проїзду через автоматичний пункт (оглядова фотографія транспортного засобу, на якій відображені його контури та кількість осей); первинне оброблення зібраних даних та передачу інформації до інформаційно-комунікаційної системи за допомогою засобів захищених каналів зв`язку із використанням наскрізного шифрування; автентифікацію автоматичного пункту, контроль цілісності, авторства, доступності, а також неспростовності дій щодо інформації, що передається від автоматичного пункту до інформаційно-комунікаційної системи.

Інформація від автоматичних пунктів передається до інформаційно-телекомунікаційної системи у вигляді метаданих (пункт 14 Порядку фіксації адміністративних правопорушень).

Згідно пункту 15 Порядку фіксації адміністративних правопорушень, метадані повинні містити дані про: засоби вимірювальної техніки назва засобу вимірювальної техніки та його умовне позначення, серійний номер, найменування виробника, найменування власника засобу вимірювальної техніки, інформацію про відповідність та/або результати повірки (дата повірки, строк дії повірки); місце фіксації (кілометр + метр, географічні координати); найменування автомобільної дороги загального користування, вулиць і доріг міст та інших населених пунктів; дату і час фіксації здійснення вимірювання, смугу руху, напрямок руху, номерний знак транспортного засобу, тип транспортного засобу згідно з пунктом Г.2 додатка Г ДСТУ 8824:2019 «Автомобільні дороги. Визначення інтенсивності руху та складу транспортного потоку», повну масу транспортного засобу, зовнішні габарити транспортного засобу (за можливості), розподіл навантаження за осями транспортного засобу (номер осі, фактичне навантаження на вісь, сумарне фактичне навантаження на осі, сукупність осей, фактичну міжосьову відстань, фактичну шинність (кількість коліс) на осі (за наявності); фотографії транспортного засобу: фронтальну, фотографію номерного знака транспортного засобу, оглядову фотографію із зображенням розпізнаного номерного знака; відеозапис руху транспортного засобу через автоматичний пункт (за наявності).

Під час передачі інформаційних файлів та метаданих проводиться їх автоматизована перевірка в інформаційно-телекомунікаційній системі на цілісність та походження даних (пункт 10 Порядку фіксації адміністративних правопорушень).

Під часпередачі інформаційнихфайлів таметаданих проводитьсяїх автоматизованаперевірка вінформаційно-телекомунікаційнійсистемі націлісність тапоходження даних(пункт10Порядку фіксаціїадміністративних правопорушень).Відтак,здійснення державногонагляду (контролю)за безпекою,зокрема наавтомобільному транспортіздійснюється,за допомогоювстановлених наавтомобільних дорогахавтоматичних пунктів комплексівтехнічних засобів, що здатні в автоматичному режимі, вимірювати загальну масу транспортного засобу; визначати кількості осей транспортного засобу; вимірювати навантаження, що припадають на кожну вісь транспортного засобу тощо.

Відповідно до вимог ч.1ст. 293 КУпАПорган (посадова особа) при розгляді скарги на постанову по справі про адміністративне правопорушення перевіряє законність і обґрунтованість винесеної постанови і приймає одне з таких рішень: 1) залишає постанову без зміни, а скаргу без задоволення; 2) скасовує постанову і надсилає справу на новий розгляд; 3) скасовує постанову і закриває справу; 4) змінює захід стягнення в межах, передбачених нормативним актом про відповідальність за адміністративне правопорушення, з тим, однак, щоб стягнення не було посилено.

За встановлених обставин, суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення позову, оскільки факт вчинення позивачем правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 132-1 КУпАП, є доведеним, а рішення суб`єкта владних повноважень є правомірнимими та відповідають вимогам закону.

Оскільки суд дійшов висновку про відмову в задоволенні позову, відповідно дост.139 КАС Українисудові витрати слід покласти на позивача.

Керуючись ст.ст.132-1 ч. 1, 254, 280 КУпАП, ст.ст. 2, 5, 9, 77, 90, 255, 268, 286 КАС України,

ВИРІШИВ:

У задоволенні позову ОСОБА_1 до Державної служби України з безпеки на транспорті про визнання протиправною та скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності, відмовити.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до П`ятого апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня складання рішення.

Учасник справи, якому повне рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя О. М. Куриленко