Постанова № 12692180, 06.12.2010, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
06.12.2010
Номер справи
8321/10/1570
Номер документу
12692180
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа №2а- 8321/10/1570

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 грудня 2010 року м.Одеса

Одеський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Глуханчука О.В.,

при секретарі Височенко Н.М.

розглянувши в порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом Березівської міжрайонної державної податкової інспекції до субєкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_1 про стягнення боргу по штрафним санкціям в сумі 2075 грн. 35 коп.,

В С Т А Н О В И В:

25.08.2010 року Березівська міжрайонна державна податкова інспекція Одеської області звернулась з адміністративним позовом до Одеського окружного адміністративного суду в якому просить суд стягнути з субєкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_1 штрафної санкції в сумі 2075 грн. 35 коп.

Представник позивача в судове засідання не прибув, але 06 грудня 2010 року надіслав до суду клопотання, в якому просить суд розглядати справу в порядку письмового провадження.

Відповідач у судове засідання не зявився, про місце, час та дату судового розгляду справи відповідача було повідомлено належним чином, що підтверджується повідомленнями про вручення поштового відправлення (а.с. 36, 42, 49, 58). Отже, суд вважає за можливе розглянути справу без участі представника відповідача.

Згідно ч.6 ст.128 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час в місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Отже, згідно вимог ч.6 ст. 128 КАС України, справа розглянута в порядку письмового провадження.

Суд, дослідивши матеріали справи та надані докази, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

18.06.2009 року Березівською райдержадміністрацією був зареєстрований як фізична особа-підприємець ОСОБА_1, про що зроблено запис в журналі обліку реєстраційних справ за № 25290000000002184 та підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця (а.с.7).

Згідно ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Пунктом 4 частини 1 статті 10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" встановлено, що державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції здійснюють у межах своїх повноважень контроль за законністю валютних операцій, додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку, за наявністю свідоцтв про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності, ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, з наступною передачею матеріалів про виявлені порушення органам, що видають ці документи, за наявністю торгових патентів.

У відповідності до ч. 1 ст. 11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні", органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності; достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори, крім Національного банку України та його установ.

Судом встановлено, що 27 травня 2010 року посадовими особами Березівської міжрайонної державної податкової адміністрації в Одеській області, а саме: головним державним податковим ревізор-інспектором Тищенко Г.В. та старшим державним податковим ревізор-інспектором Чернозубенко Л.А. на підставі направлення № 97/23-7017 від 05.05.2010 року проведено перевірку господарської одиниці магазину-кафе, що належить позивачу та розташованого за адресою: Одеська область, Березівський район, с.Маринове, вул. Леніна, б/н. Перевірку було проведено щодо дотримання субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій.

За результатами перевірки було складено акт перевірки дотримання субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій від 27.05.2010 року (арк. справи № 10-11).

Перевірку здійснено в присутності продавця - ОСОБА_4.

Суд дослідив, що на підставі, акту перевірки від 27.05.2010 року позивачем Березівською МДПІ були прийняті рішення № 0000542303 від 10.06.2010 року та № 0000552330 від 10.06.2010 року про застосування до ФОП ОСОБА_1 штрафних (фінансових) санкцій у сумі 375 грн. 35 коп. та 1700 грн. 00 коп. (арк. справи № 12-13) за порушення вимог п.1 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»№ 481/95-ВР від 19.12.1995 року та за порушення вимог ст.3 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності»№ 98/96-ВР від 23.03.1996 року.

Судом встановлено, що перевіркою були виявлені порушення вимог п. 1 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», а саме: встановлено факт проведення розрахункової операції без застосування реєстратора розрахункових операцій на суму 74 грн. 00 коп. Згідно п. 1 ст. 17 Закону №265/95-ВР, за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки. Отже, загальна сума штрафу за дане порушення складає 370 грн. 00 коп. = (74,00 х 5). Перевіркою також, було встановлено, факт реалізації алкогольних напоїв на загальну суму 60 грн. 00 коп. без наявності ліцензії на право торгівлі алкогольними напоями, чим порушено вимоги ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»№ 481/95-ВР від 19.12.1995 року, роздрібна торгівля алкогольними напоями або тютюновими виробами може здійснюватися суб'єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій. Згідно вимог ст. 17 Закону України № 481/95-ВР від 19.12.1995р. до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі: оптової (включаючи імпорт та експорт) і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензій, - 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 1700 гривень. Загальна сума штрафу за дане порушення складає 1700 грн. 00 коп. Крім того, перевіркою також було встановлено факт проведення розрахункових операцій без придбання торгового патенту, чим порушено вимоги ст.3 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності»№ 98/96-ВР від 23.03.1996 року, Згідно ст. 8 Закону України № 98/96-ВР від 23.03.1996 року сума штрафу за дане порушення складає 5 грн. 35 коп. Дані порушення підтверджується актом та матеріалами перевірки (арк. справи 10-11).

Судом встановлено, що позивачем Березівською МДПІ правомірно застосовані штрафні санкції в сумі 2075 грн. 35 коп. за порушення вимог п.1 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»№ 481/95-ВР від 19.12.1995 року та за порушення вимог ст.3 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності»№ 98/96-ВР від 23.03.1996 року.

В порядку, встановленому законодавством, дані рішення не оскаржувались, тому сума фінансових санкцій є узгодженою.

Згідно ст.25 Закону України "Про застосування РРО в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" від 06.07.1995 р., суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17-24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.

В добровільному порядку сума штрафних санкцій відповідачем також не сплачена.

Виходячи з вищевикладеного, оцінюючи надані позивачем докази та давши їм правову оцінку в сукупності, суд дійшов висновку, що позов Березівської МДПІ Одеської області про стягнення 2075 грн. 35 коп., є обґрунтованим, підтверджений належними доказами, відповідає чинному законодавству та підлягає задоволенню в повному обсязі.

Керуючись Законом України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», Законом України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»№ 481/95-ВР від 19.12.1995, Законом України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності»№ 98/96-ВР від 23.03.1996 року, статтями 2, 4, 6, 8, 9-11, 69-71, 86, ч.6 ст. 128, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Березівської міжрайонної державної податкової інспекції в Одеській області до субєкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_1 про стягнення боргу по штрафним санкціям в сумі 2075 грн. 35 коп. - задовольнити повністю.

Стягнути з субєкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний код НОМЕР_1) борг по штрафним санкціям до бюджету сумі 2075 грн. 35 коп. (дві тисячі сімдесят пять гривень тридцять пять копійок) на р/рахунок 3521300100066 в УДК в Одеській області, МФО банку 828011, код ЄДРПОУ 20985720.

Виконавчий лист видати після набрання постановою законної сили у разі надходження заяви особи, на користь якої ухвалено судове рішення.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду. Апеляційна скарга на постанову подається до Одеського окружного адміністративного суду, та одночасно її копія до Одеського апеляційного адміністративного суду.

Суддя О.В. Глуханчук

06 грудня 2010 року